» »

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera

««
5 / 20
»»

RazzorX ::

Pač je tebe nekdo uspel prepričati da bog je.

Shegevara ::

DeusVult je izjavil:

RazzorX je izjavil:

DeusVult, zakaj bi se trudili dokazati da neka stvar ne obstaja? Ne širim religije z neobstojem tvojega boga. TI jo širiš in trdiš da obstaja, dokler ti meni ne dokažeš da obstaja ti jaz nasprotnega ne rabim dokazovat.


Ne, ne širiš religije, širiš bolan kult, ki pogublja človeške duše in jim odreka odrešenje.


če se boš kdaj spraševal, zakaj imajo ljudje slab odnos do tebe, je to prav zaradi takih izpadov. Koga lahko tudi užališ, zato je dobro, da vsaj podkrepiš svoja dognanja.

RazzorX ::

Shegevara, pozabi, on ima svojo resnico.

Slepo verjame vsemu kar je prebral.

DeusVult ::

RazzorX je izjavil:

Pač je tebe nekdo uspel prepričati da bog je.


Prepričal sem se sam, in po Bibliji je to edina možna resnica.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

RazzorX ::

Pa se ti dejansko poslušaš ko govoriš?

rezator ::

razzorx: Pa se poslušaš ti? Praviš Božjo resnico. Kakšno resnico te vprašam? Kje je ta resnica, je kje dokazana, da je to resnica?

to je bistvo vere kolega, pravi vernik je tisti ki verjame v resnico in kaj je resnica se mi ne zdi logično razlagati in pa tudi smiselno ne. to je isto kot če bi neki človek razumel niti malo fizike in bi trdil da telo ne pada zaradi gravitaceije, da pada pač ker ima maso... tako da se mi ne vidi spoh smiselno razlagat kaj je resnica, ker o teh stvareh nimate pojma, če vas pa že res zanima kaj je božja resnica preberite sveto pismo in če boste imeli srečo, jo boste razumeli, samo takim kot ste vi, je ta nerazumna.

RazzorX ::

rezator, fiziko se da dokazati, religije se NE da.

Shegevara ::

rezator, ker sem bil dolgo časa vernik, sem dovolj jasno razumel sveto pismo, se poglabljal, ga študiral in ga sprejemal kot resnico.

Ko pa sem prebral še kaj drugega, kot verska besedila, so se pa vsi temelji porušili.

Utk ::

rezator je izjavil:

samo takim kot ste vi, je ta nerazumna.

Ja, nam, ki imamo iq nad 15, je to res nerazumno, lepo si povedal.

DeusVult ::

Utk je izjavil:

rezator je izjavil:

samo takim kot ste vi, je ta nerazumna.

Ja, nam, ki imamo iq nad 15, je to res nerazumno, lepo si povedal.


Edini ateistični argument - neutemeljeno obrekanje.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

CoolBits ::

A ti si pa utemeljil kaj morda? Kje pa?

RazzorX ::

DeusVult, ali pa tvoje neutemeljeno argumentiranje religije.

Shegevara ::

Če bi šel jaz še enkrat brati biblijo, bi se še vseeno strinjal, da vsebuje veliko modrosti, tako kot basni. Vendar se pač zalomi, ker ji ne uspeva biti prepričljiv.

Edini ateistični argument - neutemeljeno obrekanje.


ti raje svoja obrekovanja poglej in se malo zamisli.

rezator ::

ja, če smo ze pri tem, newtonova fizika in relativistična, kvantna fizika se ne ujemajo najboljše. rušijo se temelji newtonske fizike. podobno je z darvinovo evolucijo, ki se počasi ruši. vendar vse to se ruši z nekimi novimi dokazi. zakaj se pa vera ruši? nevem če povem po resnici, ker nobeden ni dokazal da Boga ni. in nevem kako ste lahko tako prepričani da ga ni. in ne pravim da ste neumni, daleč od tega.

ja drugače pa, me spoh ne čudi da se dogaja kaj se dogaja... prišli smo v dobo ko so pomembne materialne dobrote in so pomembnejše od duhovnih...

Lahko dvomiš v Boga, vendar nikoli ne podvomi v Svetega Duha. sam pomoje itak spoh ne razumete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

CoolBits ::

Vera se nemore rušit ker obstaja samo v glavah vernikov kot prepričanje... fizika je pa realnost.

Shegevara ::

vera se ne ruši zato, ker je vera. Ne temelji na dokazih. In zaradi tega ne moreš prepričati ti kogarkoli, da je kakršnokoli prepričanje pravo. On se vedno sam odloči.

RazzorX ::

Koliko ver je že bilo. In zakaj, večina zaradi nepojasnjenih pojavov. Se mi zdi da je to vse skupaj le še eno obdobje ki bo minilo čez določen čas, tako kot so minile stare vere, politeistične in monoteistične. Zakaj pa noben od vas vernikov ne verjame v Thora in podobne namesto v vašega današnjega boga? Boste rekli da so pa tisto pravljice? Zakaj?

Se umikam iz teme ker je to le še en prepir glede tega in kateremu se ne pride do konca nikoli in nikdar. Kdor bo verjel bo verjel, drugi ne bomo. Ubistvu nima veze.

rezator ::

drugače pa. če dam za primer iz svetega pisma ko je mojzes pelal žide čez rdeče morje, ko se je morje odmaknilo. a veste da ej to bilo mogoče? ker ej morje tam tako plitko in je pihal tako močan veter, da je morje odrinilo in naredilo "hodnik" po katerem so šli judje čez. in še je varijant ki so jih utemeljili da je bilo to mogoče. in zdaj bi vi rekli, ja to je biu naraven pojav. ja seveda da je bil, ampak kdo je pa za ta naraven pojav poskrbel? vem tudi kaj bi zdaj rekli, vendar se mi neda več prerekati z vami... lepo povedano: v bistvu pa nima veze, kdo vrjame naj vrjame, kdo pa ne pa naj ne. kaj čmo. saj imamo demokracijo ane?

AmokRun ::

A boste kaj zrihtal nov naziv, za take tipe kot je DV? Dela sramoto personam rudis.:D

Shegevara ::

rezator, saj je že mogoče, da bi se lahko zgodilo.

Ni pa rečeno, da se je. To piše v eni knjigi. Lahko verjameš temu, lahko pa vzameš kot za zgodbo z naukom.

PacificBlue ::

Jaz vidim glavni problem v tem, da se je iz modrih misli,.. modrih, plemenitih dejanj človeka, ustvarila religija(nova zaveza). Spomnimo se da so ravno tisti, ki so predstavljali staro zavezo križali Jezusa.To je imo bistvo vse te debate. RKC je to zelo prebrisano izkoristila. Podobno kot sedaj iz ljudi, ki so kaj dobrega naredili(in to plačali večinoma z življenjem) ustvarja svetnike.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

solatko ::

Poglejte, še vedno nisem dobil niti enega pametnega odgovora, naj vprašam še enkrat (biblija je zame enakovredna Vojni zvezd ali Slavi vojvodine Kranjske, ali Kapital-u).
Kje je napisano pooblastilo o širjenju Njegove resnice, ravno cerkvi (instituciji).
Biblijo je napisala cerkev, zato to ni dokument, pooblastilo, sklep, uredba Vsevišnjega.

Vera je spoštovanja vredna lastnost človeka, ki je živali nimajo, zato se ločimo od njih in osebno vero globoko spoštujem. To je čisto osebna, čustvena stvar.
Ne se prepirat okoli oslove sence ali bog je, ali boga ni, razmislite za koji k...c, rabi Bog, cerkev. Jaz bi rekel, da cerkev izkorišča Boga, za svoje pritlehne posle in izkoriščanje zavedene raje - enako so hotele komunistične partije, pa so zaradi slabe organizacije, znotraj organizacije, zdržale tako malo.

PacificBlue ::

Vera je spoštovanja vredna lastnost človeka, ki je živali nimajo, zato se ločimo od njih in osebno vero globoko spoštujem. To je čisto osebna, čustvena stvar.
Ne se prepirat okoli oslove sence ali bog je, ali boga ni, razmislite za koji k...c, rabi Bog, cerkev. Jaz bi rekel, da cerkev izkorišča Boga, za svoje pritlehne posle in izkoriščanje zavedene raje - enako so hotele komunistične partije, pa so zaradi slabe organizacije, znotraj organizacije, zdržale tako malo.


Se popolnoma strinjam.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

AmokRun ::

Hm..
Če ne bi bilo ljudi, ki verjamejo v Boga, tudi cerkve ne bi bilo. Torej vera v bogove je kriva za inštitucije kakršna je RKC.
Seveda pa vera ni isto kot vera v bogove. Jaz sem ateist in sem poleg tega tudi veren, ampak ne v bogove ali kakršnekoli nadnaravne stvari.

rezator ::

Veren ateist:D lepo lepo

AmokRun ::

Ja, upam da veš kaj pomeni ateist.

rezator ::

Po tvoje itaq nevem nič... tak da mi lahk razložiš.

AmokRun ::

Kje sem rekel da nič ne veš?
Pa ja ne misliš, da ateist ne verjame prav nič? Če bi bilo to res, bi teist verjel prav vse. Tudi to, da Boga ni.:D Vera se ne nanaša samo na bogove.

solatko ::

Kaj pa vera v poštenje, pravičnost, solidarnost.
Vera v ljubezen..........

Zheegec ::

Zanimivo, dolga tisočletja počasi tehnološko napredujemo, in kot družba, pa še vedno se najdejo ljudje, ki "verujejo" vsak v svojo neumnost. Seveda so sveto prepričani v svoj prav, čeprav za to nimajo nobenih dokazov.
Pa kljub temu, da te "dokaze" oni menda imajo, jih nočejo razodeti še nam, da bi še mi bili razsvetljeni. Zakaj še nam ne omogočite, da bi spoznali resničnega Boga in bili odrešeni ter imeli zagotovljeno večno življenje v onostranstvu?
DeusVult, še vedno ne vem, zakaj ne bi veroval v Alaha? Zakaj Alah ni ok?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

noraguta ::

ja dejmo se met rajš mal radi , pa se dejmo na kriš prbijat sej je to tud lepo
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

solatko ::

Sej ni važno ali veruješ ali ne, samo da te sosedje vidjo vsako nedeljo pri maši - kakšno vezo ima pa to z vero, pa prosim naj nekdo razloži.
Verujem, pa ne vem zakaj bi moral po potrditev v cerkev, džamijo...., v banko, na partijski sestanek......
Moram morda celmu svetu pokazat, da nisem Nemški ovčar - prosto po Rodetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

DeusVult ::

solatko je izjavil:

Sej ni važno ali veruješ ali ne, samo da te sosedje vidjo vsako nedeljo pri maši - kakšno vezo ima pa to z vero, pa prosim naj nekdo razloži.
Verujem, pa ne vem zakaj bi moral po potrditev v cerkev, džamijo...., v banko, na partijski sestanek......
Moram morda celmu svetu pokazat, da nisem Nemški ovčar - prosto po Rodetu.


V Svetem pismu piše samo, je odrešen, kdor usti prizna, da je Jezus njegov odrešenik, in v srcu veruje, da ga je Bog obudil od mrtvih. Nikjer ni omenjenih cerkev, maš, klerikov itd. RKC je samo ene vrste distribucija, ki se sicer drži Biblijske resnice, obenem pa zraven doda ogromno stvari, ki jih ni v Bibliji. Iz tega razloga ji ne pripadam, ker se mi zdi, da je odnos med človekom in Bogom nekaj, kar mora vsak razčistiti sam. In verjamem, da je to verovanje, ko do Biblijske resnice prideš sam, bolj čisto pristno kot, če ti interpretacijo servirajo brez pojasnil in z izrecnim navodilom, da vanjo ne dvomi.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

solatko ::

Pa gdaj ti bo jasno, da je Biblija, navadno knjižno delo. Biblijo je napisala, natiskala in izdala cerkev.
Biblijska resnica je fama, pravljica, zgodbica, tako kot Pika Nogavičke, samo teme so drugačne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

lambda ::

>> fiziko se da dokazati, religije se NE da.
Fiziko lahko dokažeš samo toliko, da z ogromno veliko verjetnostjo trdiš, da nek zakon velja, tako ogromno, da je za nas ljudi in naše možgane to že praktično 1. Zato, ker je pač jabolko do sedaj še zmeraj padlo na tla. Ni pa to že dokaz brez dvoma. Za raznorazne vesoljne pojave pa te verjetnosti niso tako ogromne in vsake toliko časa popravijo kak zakon ali hipotezo.

Religija je tehnično gledano tudi hipoteza, le da so, po presoji nekaterih, verjetnosti, da te hipoteze držijo, precej majhne. In potem po forumih težijo, kako so ljudje lahko tako neumni, da se organizirajo v ustanovo, ki vero izkorišča za svojo lastno korist, po drugi strani pa pozabljajo, da te ustanove še vedno obstajajo ravno zaradi zaradi teh ljudi, saj jih namreč sami tvorijo. RKC kot taka je koristna, da ljudje niso sami v vsem iskanju višjega smisla svojega zavedanja in bivanja na zemlji. Tudi univerza poskrbi, da ljudjem približajo in strnejo znanje ter se jim ni treba samostojno prebijat skozo nepregledno goro knjižnega gradiva. Optimizacija, takorekoč. In tudi religij je več, ljudje pa lahko po svoji vesti svobodno izbirajo (oz. bi bilo zelo lepo, če bi povsod na svetu lahko). Zato ni treba v splošnem govorit, kako verske ustanove izkoriščajo. Če bi bile vse religije enako odprte in imele neagresivno politiko širjenja, bi zavladal (če pokarikiram) duhovni kapitalizem. Vsak bi izbral tisto, kar ga najbolj duhovno zadovolji. In kot pravijo: Kristus je učlovečena beseda in Cerkev je njen glas. Komur se pač zdi, da RKC ni 'prava' izbira, potem mu nihče ne more tega mnenja odvzeti.

In ateizem take ustanove ne more imeti. Lahko pa bi jo imel antiteizem, vendar se tam člani že sedaj sami organizirajo in hodijo po svetu z majicami "There is no God ... " ter pišejo po forumih, kako je RKC neumna. Na tak način pa spet oglašujejo svojo resnico. Analogno kot nekateri skrajni pripadniki RKC zaničujejo vse, ki niso istega prepričanja. In ekstremni muslimani bijejo sveto vojno. Pa so to spet skrajni in jih je samo en del od posamezne religije. Nekako pa vsi spadajo v isti koš - koš nestrpnežev.

V nasprotju z ateisti (ne antiteisti!) in verniki, ki spoštujejo prepričanje drugih ljudi (in njihove verske ustanove, dokler so miroljubne seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

DeusVult ::

solatko je izjavil:

Pa gdaj ti bo jasno, da je Biblija, navadno knjižno delo. Biblijo je napisala, natiskala in izdala cerkev.
Biblijska resnica je fama, pravljica, zgodbica, tako kot Pika Nogavičke, samo teme so drugačne.


Biblija je od Boga dana resnica. A za romane tudi trdiš, da je njihov avtor tiskarna?
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

axee ::

Da še jaz dodam svoje.

Poanta krščanstva ni v Cerkvi ampak v prepričanju. Vernika NE zanima kaj je dokazano, gre se za to v kaj vrjameš in kako živiš. Tudi jaz imam negativen odnos do rimokatoliške cerkve (sredi izredno verne katoliške družine), sem ateist (kar ne pomeni da ne vrjamem v nič nedokazanega ali abstraktnega) a spoštujem vernike, ko vidim da verujejo v boga, ne pa v cerkev in njen način interpretiranja te vere. Nažalost jih veliko večino poznam ki pač sledijo rimokatoliški cerkvi in vsako njeno trditev sprejmejo in se strinjajo, njim pravim OVCE. Človek je intiligentno čustveno bitje. Vsak mora SAM spoznati svoj namen in svoje prepričanje. Cerkev samo ponuja neko pomoč in družbo pri vsemu temu in če nebi bila učinkovita tudi nebi bila tako razširjena. Nažalost smo ljudje le ljudje in sedaj vidimo kaj je nastalo iz rimokatoliške cerkve. Vsak zna razmišljati z svojo glavo in vsak zase ve, kaj je prav. Če živiš po krščanski veri ne pomeni, da počneš stvari, ki jih naroča rimokatoliška cerkev.

So ljudje, ki v življenju ne potrebujejo občutka verovanja v nekaj več. Popolnoma jim zadošča svoj način življenja, kjer si moralo gradijo sami (nažalost nekateri v zelo negativno stmer). Teh ljudi ravno ni malo, glede na to kako zelo so razširjena razna verstva po svetu. So pa ljudje, ki verujejo ker to potrebujejo, da se prebijejo čez vsakdan in lažje sprejmejo potek tega dokaj krutega življenja. NIHČE pa ne sme vsiljevati svojega prepričanja drugemu. NIHČE!

Medsebojno spoštovanje je tisti pravi ključ da ugotovimo, da si ateisti in verniki le nismo tako različni, samo vsak se na svoj način spopada s težavami in razlaganjem življenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

solatko ::

nubes Vera je filozofija in nikakor ne more biti hipoteza, saj ni določljiva z nikakršnimi enotami - veruješ 1g, 1km, 1sek........, morda spada pod biološke hipoteze, matematične......, pod katero vrsto hipotez bi jo razvrstil.
DeusVult - Ne podtikaj plagiatorstva in piratiziranja cerkvi, saj nikjer ne piše, da so plačali avtorske pravice, pa tudi ne, da jo lahko kar tako kopirajo, v nešteto izvodih.
axee - kaj me lahko nauči cerkev in kakšno vezo ima z vero, jo samo izkorišča, pa tudi interpretacija ni glih na trdnih temeljih, saj te ne učijo, kako spoznati vero in jo uporabiti, temveč, kako zaradi vere podpirati institucijo, da boš bogu všečen, nam, ki verujemo v Boga in ne v institucijo pa napovedujejo pekel in kesanje.
Poanta krščanstva je v krščanstvu in ustanovi, ki ga razširja zaradi svoje koristi.
Nihče ne gradi življenja v napačni smeri, je lahko samo neprilagodljiv pravilom, ki jih je zopet postavilo krščanstvo. Praviloma se vedejo neprilagojeno ravno ljudje, ki so versko blazno napumpani od predstavnikov verske institucije - verski samomorilci, preprečevalci splavov, sovražniki homoseksualcev, romov, judov.... To so anomalije, ki so jih v ljudeh povzročile institucije s svojimi pogledi, na način, širjenja prave "vere".

lambda ::

>> Medsebojno spoštovanje je tisti pravi ključ da ugotovimo, da si ateisti in verniki le nismo tako različni.

Natanko tako. Jaz se zelo dobro razumem z ateisti, ki to premorejo. In ateisti z mano, ker jim ne začnem s tem, zakaj jih nič v cervki ne vidim.

Ne gre pa na osebni ravni tako dobro s tistimi, ki morajo pogosto trobit čez RKC in kaj vse jih moti ter ti po možnosti še pojasnejo, da si ovca. Ravno tako odnosi ne bi štimali, če bi jaz vsakemu težil in moraliziral, da naj neha s svojim poganstvom in gre na pravo pot. Edino pravilno je, da je vernik ali nevernik zgled (moralnih vrednot) in vir informacij, če nekdo izkaže zanimanje, ne more pa na silo širit svojega prepričanja.

@solatko
Imaš svobodno izbiro? Te kdo sili v cerkev? Zakaj te žulijo ljudje, ki tja hodijo? Tudi ti ljudje imajo izbiro, veš. Pa vseeno hodijo tja, ker menijo, da jim to pomaga pri oblikovanju čimboljšega načina življenja.

axee ::

solatko je izjavil:

axee - kaj me lahko nauči cerkev in kakšno vezo ima z vero, jo samo izkorišča, pa tudi interpretacija ni glih na trdnih temeljih, saj te ne učijo, kako spoznati vero in jo uporabiti, temveč, kako zaradi vere podpirati institucijo, da boš bogu všečen, nam, ki verujemo v Boga in ne v institucijo pa napovedujejo pekel in kesanje.
Poanta krščanstva je v krščanstvu in ustanovi, ki ga razširja zaradi svoje koristi.
Nihče ne gradi življenja v napačni smeri, je lahko samo neprilagodljiv pravilom, ki jih je zopet postavilo krščanstvo. Praviloma se vedejo neprilagojeno ravno ljudje, ki so versko blazno napumpani od predstavnikov verske institucije - verski samomorilci, preprečevalci splavov, sovražniki homoseksualcev, romov, judov.... To so anomalije, ki so jih v ljudeh povzročile institucije s svojimi pogledi, na način, širjenja prave "vere".


Odraščal sem v krščanski družini in imel veliko družbe v naši župniji, kjer so bili organizirani pikniki, druženja za otroke in odrasle, športne aktivnosti, oratorij, delavnice, filmski večeri itd. Čeprav se ne pripisujem RKC in ne hodim v cerkev (ali po njej živim, tudi ne interpretiram tisto več kot boga) vem, da bom svoje otroke poslal tja. Brez siljenja. Če se jim ne zdi vredu, ok, razumem. Tam so vezi veliko bolj močnejše in pristne, kot jih vidiš v sedanjih šolah, vso to zbadanje, diskriminacija itd.

NIKAKOR ne podpiram oblike cerkve, ne v preteklosti, ne sedaj. To bi morala biti neprofitna organizacija. Vernikov je dovolj da bi preživela z darovi. Njene zahteve, pravila, vsiljenvanje v politiko in mnenja (kontracepcija, splav, homoseksualnost itd) se mi gabijo in so za časom. To NI način vodenja cerkve.

Nevem kakšne so tvoje izkušnje z cerkvijo (kot slovenske župnije, skupnosti itd), moje so vsekakor zelo prijetne in tople. Nihče me ni v nič silil. Noben me ni v nič prepričeval. Vsak teden so razni debatni krožki, kjer so vljudno vabljeni tudi nepripadniki te vere. Vsi so lahko povedali svoje in NIKOLI ni vodja tega debatnega krožka (ponavadi duhovnik) vsiljeval svoje mnenje, pravzaprav velikokrat pride do zaključkov o nesoglašanju z dejanji rimokatoliškega "vodstva", tako z strani vernikov kot tudi ne vernikov. Ničkolikokrat sem slišal duhovnike odkrito skritizirati nekatera dejanja. In to ni samo moja "super" župnija, že v ljubljani jih poznam ogromno!

Ločiti moraš vodstvo rimokatoliške cerkve in pa dejansko udejstvovanje na naših tleh. Vem, javnost ima stik samo z vodstvom in zato popularnost izredno pada, ker so njihove trditve in dejanja...za kozlat. Jaz se zmrazim. VSEKAKOR se strinjam s tabo da to kar je sedaj RKC ni to kar bi moralo biti. Vseeno pa ne glej na vse skupaj na tak način, kot gledajo na ameriko islamski skrajneži (cela vzhodna kultura je pokvarjena).

Glede neprilagojenega vedenja; se strinjam, ljudje padejo pregloboko v to in pozabijo na eno BISTVENIH stvari krščanske vere, spoštovanje vseh!
Vseeno pa nemorem da ne pomislim na to koliko je po svetu smrti zaradi raznih mafijskih ali drogeraških tolp (morda pozneje najdem podatke o nekaj 100.000 mrtvih po svetu na leto zaradi takih vojn), in govorim o civilistih! To je popolen prikaz slabe vzgoje, te ljudje ne vrjamejo v NIČ več kot v denar/oblast/slavo. Imenujejo pa se ateisti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

solatko ::

Mene je že zdavnaj nehala žulit človeška nevednost in nespametnost, me pa tako kot pri vseh institucijah moti pohlep (eden od smrtnih grehov), napuh (drugi od smrtnih grehov), laži (tretji od smrtnih grehov), kraje (četrti od smrtnih grehov), nečistovanje (peti od smrtnih grehov), čaščenje malikov (še en smrtni greh, sicer po stari zavezi, sam Bog po mojem tega ni spremenil), ubijanje (naslednji na spisku) in vse to, ne boš verjel, se je na svetu počelo s strani RKC v imenu Boga in očeta. Čemu? Širjenje edine resnice, še bolj pa zaradi pohlepa.
Po teh merilih so bili Hitler, Stalin, Tito in še nekateri, diktatorji, nedolžne ovčke, v primerjavi s tem, kar je RKC naredila v 2010 - ih letih našega štetja, samo zaradi večanja bogastva.
Pa to ni vox-populi, je zgodovinska resnica.
axee - Stvar je ravno v tem, da nisi imel izbire, če bi imeli sejem cerkva, me prav zanima, kaj bi otrokom ponujali budisti, muslimani, katoličani, pravoslavci......
Že kot otroka so te ujeli, oziroma so se tvoji starši odločili, da tako mora bit in pika. Ti si se prostovoljno pridružil, ker so ti bile zadeve všeč - saj je res lepo, pisana oblačila, lučke, ob praznikih darilca, ja kateri otrok pa tega ne bi sprejel.
Kaj pa vsi tisti tvoji vrstniki, ki so hoteli kaj drugega, pa je bil doma rompompom (zunaj tega sploh niste opazili, sami otroci se pa s takimi zadevami tudi ne hvalijo.
Ne boš verjel, nekaterim so bile tudi delovne brigade v užitek, prvomajske proslave fantastične, bili so pikniki, plesi, prireditve za 25.maja čudovite, pa še dedek mraz je bil na razpolago, samo pred 18. letom, nisi mogel postati član partije in kadarkoli si lahko izstopil. Pa vseeno ne bom trdil, da je bila KPJ cool organizacija, saj je imela za moje pojme, preveč masla na glavi, navkljub vsem bonbončkom.

Moje izkušnje z župnikom, so fantastične. Možakar star okoli 30 let, visoko izobražen, prijeten sogovornik, ljubezniv do starejših, pripravljen pomagati - takrat nam je iz Anglije nosil plošče za disco, ker jih je lahko pripeljal brez omejitev in carine (ti grda komunajzarska oblast in zatiranje cerkve).
Ko je videl, da mladina praktično, razen enega disko kluba v Šiški nima kam, v tistem klubu se je pa precej pilo in posledično pretepalo, je hotel v novem delu Koseškega cerkvenega poslopja, narediti disko, za mlade, kjer alkohola ne bi bilo. Ljubljanska škofija, je skor ponorela.
Poznam pa drug primer, ko je župnik sosedi stare mame, vsak mesec pobral vso socialno podporo, pa je dobro vedel, da nima nič in, da je malo versko blazna, če bi bil pošten, bi ji s tistim denarjem kupoval hrano - niti pod razno.
Toliko, kar se tiče mojih osebnih izkušenj z RKC - moram priznati, da sem se tej instituciji, z vsakim spoznanjem, bolj izogibal, sploh so se mi pa zagabli nastopi Rodeta in Blejskega župnika.
Veš pripadal sem eni organizaciji, za katero vsi pravijo, da je zanič ampak niso pripravljeni storiti nič, da bi se stanje izboljšalo - sindikat. V času mojega vodenja podjetniškega sindikata 91-95, je ta celica delovala podobno, kot nemški IGM in Avstralski sindikati. Delavci so imeli veliko koristi, jaz pa iz njihove strani vsake toliko kakšen nojžč v hrbtu, če veš kaj mislim povedat, ko sem jih rabil, so stisnili rep med noge.

Zdej mi pa povej, si morda videl siciljanskega mafijaša, ki ni veren in to goreče ali predstavnika ameriške cosa nostre, ki ni veren, jok bato odpade, vsi mafijaši so goreči simpatizerji in verniki RKC in prav vsi za svoje grehe dobijo odpustke (cena ni važna), tako kot so jih belogardisti, če začnemo pri nas, Mussulini, Hitler, križarji, Španski osvajalci........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

axee ::

solatko je izjavil:

Mene je že zdavnaj nehala žulit človeška nevednost in nespametnost, me pa tako kot pri vseh institucijah moti pohlep (eden od smrtnih grehov), napuh (drugi od smrtnih grehov), laži (tretji od smrtnih grehov), kraje (četrti od smrtnih grehov), nečistovanje (peti od smrtnih grehov), čaščenje malikov (še en smrtni greh, sicer po stari zavezi, sam Bog po mojem tega ni spremenil), ubijanje (naslednji na spisku) in vse to, ne boš verjel, se je na svetu počelo s strani RKC v imenu Boga in očeta. Čemu? Širjenje edine resnice, še bolj pa zaradi pohlepa.
Po teh merilih so bili Hitler, Stalin, Tito in še nekateri, diktatorji, nedolžne ovčke, v primerjavi s tem, kar je RKC naredila v 2010 - ih letih našega štetja, samo zaradi večanja bogastva.
Pa to ni vox-populi, je zgodovinska resnica.


Tega ne zanikam in se popolnoma strinjam. Žal pa mi je da cerkev kot institucija vrže slabo luč na cerkveno skupnost, ki ti iz lastinh izkušenj zatrdim NI taka.

lambda ::

Njene zahteve, pravila, vsiljenvanje v politiko in mnenja (kontracepcija, splav, homoseksualnost itd) se mi gabijo in so za časom. To NI način vodenja cerkve.

Tu se pa ne strinjam. Cerkev kot ustanova nima take moči, moč ima le zato, ker za njo stojijo ljudje. In morda imajo tudi ti ljudje nekaj besede pri tem, kaj se počne in cerkev v njihovem imenu zastopa njihove interese. Zadnjič sem razmišljal, čez koliko let bomo prišli do točke, ko boš otroka naročil, počakal 9 mesecev, da laboratorij opravi svoje in prišel iskat. Tako kot danes naročiš pohištvo po meri. Meni se to zdi absurdno ... hudo pomanjkanje etičnih in moralnih vrednot bi bilo to - pa se lahko vseeno vprašamo, če in kdaj bo do tega prišlo? Ko že vsi tako omenjate "za časom".

axee ::

lambda je izjavil:

Njene zahteve, pravila, vsiljenvanje v politiko in mnenja (kontracepcija, splav, homoseksualnost itd) se mi gabijo in so za časom. To NI način vodenja cerkve.

Tu se pa ne strinjam. Cerkev kot ustanova nima take moči, moč ima le zato, ker za njo stojijo ljudje. In morda imajo tudi ti ljudje nekaj besede pri tem, kaj se počne in cerkev v njihovem imenu zastopa njihove interese. Zadnjič sem razmišljal, čez koliko let bomo prišli do točke, ko boš otroka naročil, počakal 9 mesecev, da laboratorij opravi svoje in prišel iskat. Tako kot danes naročiš pohištvo po meri. Meni se to zdi absurdno ... hudo pomanjkanje etičnih in moralnih vrednot bi bilo to - pa se lahko vseeno vprašamo, če in kdaj bo do tega prišlo? Ko že vsi tako omenjate "za časom".


Cerkev kot ustanovo so ustvarili ljudje. Ljudje pa nimamo te pravice, da v božji besedi postavljamo pravila. Zato sem uporabljal besedo cerkev in z njo mislil ljudi ki so jo ustvarili in jo še vedno vodijo.

Ljudje bomo vsekakor nadaljevali z napredkom in to se ne da ustaviti. Lahko pa preprečimo da uporabljamo tehnologijo z pomanjkanjem etičnih in moralnih vrednot. Tvoj primer je seveda absurden in kaj takega si ne moram predstavljati.

Primer: splav. Sem izključno proti splavu, kot posledico nezaželjene nosečnosti. Nosečnost je odgovornost dveh, ki se spustita v spolnost. V tem času je možno tako zelo veliko načinov kontracepcije, ki v kombinacijah (npr tabletke in kondom) predstavlja res dobro zaščito (seveda 100% nebo nikoli, ker ni nič na tem svetu 100%). Lahko pa splav obrnemo na pozitivno obliko, kot je reševanje življenj, ki bi jo moral predpisati zdravnik na podlagi svojega strokovnega mnenja (npr ogroženost matere itd).

Sedaj pa pogledaš cerkev, ki zavrača tako splav kot tudi kontracepcijo v kakršni koli meri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Zheegec ::

Zadnjič sem razmišljal, čez koliko let bomo prišli do točke, ko boš otroka naročil, počakal 9 mesecev, da laboratorij opravi svoje in prišel iskat. Tako kot danes naročiš pohištvo po meri. Meni se to zdi absurdno ... hudo pomanjkanje etičnih in moralnih vrednot bi bilo to - pa se lahko vseeno vprašamo, če in kdaj bo do tega prišlo? Ko že vsi tako omenjate "za časom".

Čakaj, zakaj bi bilo to hudo pomanjkanje etičnih in moralnih vrednot? Otrok bi bil bolj zdrav, bolj pod nadzorom, ženske se ne bi mučile teh 9 mesecev in bi lahko bile v službi... win-win.

Sem pa zadnjič razmišljal, čez koliko let bomo prišli do točke, ko boš šel po meso v neko veliko skladišče (z imenom trgovina), namesto da bi ga ujel s harpuno v divjini po nekaj dneh zalezovanja. Meni se to zdi absurdno... hudo pomanjkanje etičnih in moralnih vrednot bi bilo to - aja, do tega je pa že prišlo, samo da nam je popolnoma vsakdanje in samoumevno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

solatko ::

Ja pa kaj se čudite, cerkev je na eni strani podpirala tisto, kar je nosilo denar, po drugi strani pa zavirala napredek in vprašanje je, kdaj bi bili ludje na luni, če bi cerkev razvoj podpirala, vedno pa je povsod podpirala oblast, pa ni važno v kakšni obliki je ta bila, vse zaradi svojih privilegijev. RKC je s svojim delovanjem že zavrla razvoj za nekaj stoletij, ne dovolimo, da ga zavira še naprej.
Za etiko in moralo mora skrbeti zakonodaja in oblast, ne pa najbolj pokvarjena inštitucija v zgodovini človeštva.

BigWhale ::

Tukaj ste zgleda sami taki, z IQjem vecjim od 15 ampak vseeno nihce ne razume kaj vera je?

Smesno.

solatko ::

Daj nas na kratko razsvetli, sej bomo hitro dojeli, če boš dal prave argumente.

CoolBits ::

Mislim, da se ve o kaki veri govori DeusVult... pustmo druge normalne vere...

BigWhale ::

Solatko, moj post si ze tako ali tako spregledal. :)

Fanaticno zagovarjanje ne-vere je lahko se hujse kot povsem zmerno zagovarjanje vere.
««
5 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084139720 (122836) Mrakw
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278273 (68031) gruntfürmich
»

Scientologija: STRUP za razumnost in neodvisnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9315344 (12541) Alek

Več podobnih tem