» »

Navijanje Intela i7-860

Navijanje Intela i7-860

TeraTM ::

Danes sem dobil Mugen 2 rev. B, matična pa podpira Turbo V (brez da grem v bios). Na overclockanje se čisto malo spoznam... kar pa ni dovolj. Sem se malo "igral" pa prestavil BCLK Frequency na 180 mhz.. pa je zamrznal ;(( Ne vem v kakem ratio moram ostale stvar dvigovat. V biosu sem speedstep disablu, tako da je skoz na isti freqvenci, turbo mode je on, ima multiplier 21 krat. Procesor bi rad spravil na 3.8 GHz, več ne bom šel. Kakšni nasveti/izkušnje prosim :))

Tako zgleda ta Turbo V:
 slika

slika

Isotropic ::

navijaj v biosu

galu ::

Idi v BIOS.
Nastavi turbo on, C1E, EIST off, voltažo na 1.4V in multi na 22x pa BCLK na 180 in poročaj.
Tako to gre.

TeraTM ::

EIST ne najdem :P vse ostalo imam naštimano. a speedstep pustiom enabled? DaChampR - ti to govoriš iz izkušenj? :)) samo vprašam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

galu ::

Ja, mam 860-ko doma.:)
V glavnem, ves power saving shit v CPU features izklopi, le turbo pusti vklopljen.
Tako to gre.

TeraTM ::

baaaaaaa CpuID mi kaže 3972.4 MHz :O:O cinebench 11.5 mi da 6.66 pts :O dvakrat pravkar zagnal cinebench pa mi gre maximum do 80 C to je mal preveč za mene. torej za 3.8 pa dam multiplier 21 x? voltaže ni treba spreminjat?

galu ::

Voltažo daj na 1.35V, multi pusti na 22, BCLK pa daj na 172. Potem pa postopoma znižuj voltažo.
Tako to gre.

TeraTM ::

cinebench v drug 6.72 pts, zagnal prime95, pride tudi do 88 C, dal sem pa all stress. sem moral prekiniti po 5 min. dalo ni nič erorrjev in nič warningov, sam če bi šel še mal dlje pa bi šel čez limit temp.

aha ok bom, a s tem zniževanjem voltaže probam znižat tako daleč da še bo stable?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

TOP ::

Tale hladilnik je dober za kake dvojedrne proce,medtem ko za 4jedrnike in iskat frekvenco okrog 4ghz pa ni,ker na hitro poklekne.

ncc2000 ::

Pri meni za 19x200 1,256V, za 20x200 1,304V, ni treba ravno pretiravat z napetostjo CPU-ja.

TeraTM ::

1.35V, multi pusti na 22, BCLK pa daj na 172. prime95 all stress mi gre do 83 C. bom še znižal. TOP - jaz iščem 3.8 GHz al pa 3.6 GHz s stabilnim delovanjem in temperaturam.. Koliko pa naj bi bile tako optimalne temperature za ta procesor ko je obremenjen s 100 %? piše max 99 C na CpuID sam to ne bo to..:O

galu ::

ncc2000
Odvisno pač od primerka do primerka... Zato sem tudi rekel naj lepo postopoma niža da ugotovi mejo čipa.:)

P.S. Do 80°C bi šel čip bp na 100% par ur, pod 70°C pa je super.
Tako to gre.

ncc2000 ::

Itak da so proci različni, napisal sem le, kako je pri meni, če mu kaj koristi.

Destroyers ::

TOP je izjavil:

Tale hladilnik je dober za kake dvojedrne proce,medtem ko za 4jedrnike in iskat frekvenco okrog 4ghz pa ni,ker na hitro poklekne.

Mugen 2 je super hladilnik. i7 lahko furaš na 4200MHz brez problema...

@TeraTM
Tle maš vse kar rabiš vedet o navijanju Lynnfielda: KLIK
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

TeraTM ::

21 minut že "laufam" prime95 stress test, 3.62ghz (172mhz) 1.275V 21X multiplier, pri maximalno 74C (drugače je 68 - 70 C) vse v mejah normale no errors tako da, sem našel to kar sem iskal :))

Destroyers - hvala, bom pogledu

TOP ::

Super,samo da ti je uspelo.Destroyer lahko ga furaš samo ne ga martrat z kakšno dolgo obremenitvijo.Saj sem ga mel zato nebi preveč o tem.Uglavnem lepo da ti je uspelo.

svetetko ::

a niso temperature mal prehude? katero ohišje imaš? koliko ventilatorjev ter kakšna postavitev le teh? meni q9550 na 1,31V ter 3,8ghz ne gre čez 65 z intelburnom, prime kakih 5 stopinj manj. ohišje pa antec 300. Nekam visoko se mi zdi 74°C za 860-ko na 1,275v

TeraTM ::

antec 300, spet sem obremenil tokrat 51 min pa je bilo eno jedro maximalno 71 C ostala kako stopinjo ali 2 manj. Drugače je šlo od 67 - 69C. tokrat 20 X 180Mhz 3.6 GHz 1.26 V

vso drobovje si lahko pogledaš na zgornjih slikah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

TeraTM ::

ali obstaja možnost da sem dal preveč/premalo prevodne paste, je namreč tista ki sem jo dobil zravven hladilnika, nanesel sem jo malce več kot pol (bila je v takšni mali vrečkici) prekriva pa v celoti CPU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

Mitja358 ::

To je občutno preveč. Gor daš samo za kako rižovo zrno, pa ko pritisneš gor hldilnik se lepo razleze po cele ISH-ju.

@svetetko, Lynnfieldi se malo bolj grejejo kot "stari" core 2 quadi.

Destroyers ::

TeraTM je izjavil:

ali obstaja možnost da sem dal preveč/premalo prevodne paste, je namreč tista ki sem jo dobil zravven hladilnika, nanesel sem jo malce več kot pol (bila je v takšni mali vrečkici) prekriva pa v celoti CPU.
Uporabi kako boljšo pasto, kot naprimer: KLIK ali KLIK


Mitja358 je izjavil:

To je občutno preveč. Gor daš samo za kako rižovo zrno, pa ko pritisneš gor hldilnik se lepo razleze po cele ISH-ju.
@svetetko, Lynnfieldi se malo bolj grejejo kot "stari" core 2 quadi.

C2Q imajo enak TDP kot Lynnfieldi...
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

TeraTM ::

Destroyers hvala. Za koliko C pa ta termalna pasta zniža temperature? Drugače pa, sem še enkrat dal to default pasto gor na procesor, ker prej jo je bilo res preveč. Sedaj že 1 uro "laufam" prime95 all stress test, 100% load, zaenkrat brez errorjev in warningov,

BCLK : 164 MHz, CPU voltage: 1.25625 V, IMC Voltage 1.20 V, 22X multiplier, 3617.8 MHz, C1s On,
hyper threading on, speed step off.... pri nižji voltaži mi prime95 havi error, tudi če zvišam freqvenco. Ve še kdo slučajno kako nastavitev drugače, kaj vklopit al izklopit da pridobim še kaj več iz tega ?

core #0: maximalno šlo do 72C
core #1: maximalno šlo do 70C
core #2: maximalno šlo do 68C
core #3: maximalno šlo do 70C
drugače so vsa po kakšno stopinjo dve ali več, manj.

svetetko ::

Jaz uporabljam MX-2, MX-3 je malenkost boljša, za kako stopinjo ali 2. Pol priložene paste je res preveč, tisto je za kakih 5 nanosov ali celo več. Nabavi eno od predlaganih (tudi silver 5 bo super) in nanesi nekako takole:

Lahko tudi malce razmažeš s plastično kartico ali kaj podobnega, ni pa nujno. Ko boš gor pritisnil hladilnik, se bo sama razmazala.
Imaš v ohišju le priložena ventilatorja? če ja, dokupi vsaj enega za spredaj, ki ti bo dovajal zrak v ohišje. lahko pa poskusiš zadnjega odšraufati in ga namestiš spredaj. Mislim, da bi morale biti nižje temperature. Probaj, če se ti da.

TeraTM ::

hvala svetetko, to sploh nisem pomislil. Pri mugenu je samo en ventilator priložen, sam tega z zadnje strani pa bi lahka privil na sprednjo stran. Kaka pa je razlika pa bom videl..

svetetko ::

Aja še to. Kako si montiral hladilnik? najbolj optimalna postavitev je taka: http://www.overclock.net/picture.php?al...
Torej reže med aluminijastimi ploščicami naj bodo vodoravne, ventilator pa naj piha skozi njih (pri vleki zraka z leve strani so rezultati slabši.) Preveri če si ventilator prav obrnil, scythov simbol se mora videt, takole:
. če imaš kakorkoli drugače, poskusi s tako postavitvijo, novo termalno pasto ter ventilatorjem spredaj na ohišju za vnos zraka.

TeraTM ::

Sem pogledal in ventilator je pravilno obrnjen.

 slika 1

slika 1


 slika 2

slika 2



tako kot si ga ti prikazal, ga ne morem postaviti, zaradi ramov. Kaj pa če kupim tega(ta bi šel tako s strani):
Scythe Slip Stream SLIM 800rpm, 120mm ?
je kaj tišji? pa glede pretoka zraka, bo enako hladil (800rpm proti zdajšnemu 1500 rpm)

+

Arctic Cooling MX-3 COMPOUND, termalna pasta

+ spredaj :

Scythe Slip Stream 800rpm, 120mm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

svetetko ::

Ram ima zoprn hladilnik :P kaj pa če cooler zasukaš za 90°? je dovolj prostora? modra bo malce boljši performance (ker bo ventilator pihal vzdolž alum. ploščic), lahko poskusiš. Slipstream slim bo najbrž glasnejši, pa tudi pretok zraka bo slabši. Lahko pa namestiš vent na levo stran, da bo vlekel zrak iz coolerja (ker je to poseben primer) na desno pa namestiš kasneje kupljen ventilator, pač nad rame. poskusi.

pingo76 ::

NE morem si pomagat da nebi opazil. Par vezic pa si nebi nabavil= :D Poštarski lepilni trak ga seka! Pa hdd na boku nosilcev diskov je tudi smeh. Verjetno obstaja razlog...

TeraTM ::

jaja poštarski lepilni trak je zakon :)):)):)) Hdd na boku .. sem ga privijaču na stranico, paše gor, nisem imel 3.5" v 2.5" nosilec.

svetetko - dal bi ga na levo stran, če gledamo proti ohišju, tist ventilator ki piha iz ohišja pa na sprednjo stran ?
 slika

slika

če ga dam tako kot je na sliki in da piha ven namesto noter, se bo to kaj poznalo ? (+ ali - temperature) :O

Drugače pa se že 2 dni zabavam s tem overclockanjem. Sem dal 22x , 21x multiplier, zagnal cinebench, v redu. zagnal linkx za določen čas v redu. ko pa zaženem prime95 pa mi skoraj vedno zamrzne pod 1 uro distress testa. Hočem ga namreč stabilno držat pri 3.6 Ghz.

BCLK frequency: 171 Mhz
Cpu voltage: 1.25000 V
IMC voltage: pa spreminjam iz 1.20 na 1.15 tudi 1.25..

To vse mi na prime drži skoraj uro, tudi po manj časa, nato pa tist SIV zaslon s črtami. To naj bi bila kriva grafična, ampak jaz sem naložil najnovejši catalist ki naj bi to napako odpravil... Zaradi tega ne morem nadaljevati stress testa. :'(

svetetko ::

Tako je, daj ga na levo, da bo pihal ven iz ohišja, tistega zadnjega z ohišja pa na sprednji stranico da bo pihal zrak v ohišje. Po mojem mnenju bi se moralo poznati vsaj za kako stopinjo če ne več. Res pa je, da ti bodo kabli precej ovirali pretok zraka, poskusi jih čimbolj urediti. Najboljši način je da jih speleš za desno stranico (če ohišje gledaš od spredaj), tako bodo najbolj umaknjeni glede na to da nimaš modularnega napajalnika. Antec 300 ima na desni strani dve vezici, s katerima lahko spneš kable ki jih boš napeljal tja. Uporabit tudi kakšen selotejp, če že nimaš vezic pri roki, da malce združiš kable. Nekako takole jih imam jaz:

TeraTM ::

Ta moj je power supply. Ma tok kablov... nemogoče jih je tako poštimat kot pri tebi. Na koliko pa maš ti OC svoj procesor? pa kašne so temperature pri nobeni obremenitvi? pri men trenutno: (3.6 GHz 21x 171mhz)
core 1: 38C
core 2: 34C
core 3: 37C
core 4: 32C

svetetko ::

Temperature v idle ti ne povejo prav veliko, saj je precej odvisno od temperature sobe. Prav tako so nekateri senzorji fiksirani. Meni eno jedro nikoli ne kaže pod 42 stopinj. Trenutno je takole: 42, 35, 35, 35. V sobi imam 26 stopinj. So se mi pa temperature malce dvignile odkar sem zamenjal hladilnik na grafični kartici, prej mi je vroč zrak izpihoval iz ohišja, zdaj ostaja noter. Navit je pa na 3,8 GHz (444MHz x 8,5), 1,31V.

TeraTM ::

kaj pa v full load? sory za tok vprašanj ;((:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TeraTM ()

svetetko ::

Ej ma ni blema, z veseljem pomagam. Z intelburnom danes ko imam nadpovprečno toplo: 67,64,62,62. Z orthosom (nekaj podobnega kot prime pa: 60,53,52,53. Ne vem u čem je fora prvega jedra, vedno ima nekaj stopinj več kot ostali. Preden sem zamenjal hladilnik za grafo, sem imel kake 3-4 stopinje manj z intelburnom, zaradi izpihovanja vročega zraka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svetetko ()

TeraTM ::

lepe temperature, gledano, da maš 3.8 Ghz:O pri men pravkar 30 min prime highest; 72 70 69 70.. stem da je cpu voltage 1.25 V.... bo res potrebno pasto kupit pa še kakšen ali dva ventilatorja. hvala;)

Mitja358 ::

TeraTM je izjavil:

Ta moj je power supply. Ma tok kablov... nemogoče jih je tako poštimat kot pri tebi.


Seveda je mogoče. Tudi jaz imam Corsarja TX850W in se da vse poštimat BP. Odvečne kable spni z vezico in jih spelji k desni stranici (če gledaš od spredaj ohišje).

TeraTM ::

Mitja358 - bom poiskusil, ko dobim ventilatorje. Drugače pa mi je končno uspelo :)):)):)):D:

 slika

slika



Nižje ne gre;((

ncc2000 ::

TeraTM, sicer ne vem, če si prav predstavljam, kako ti laufa pretok zraka skozi CPU hladilnik, ampak deluje mi, kot da imaš zajem zraka spodaj, iz prostora v škatli, kjer kraljuje grafična pečka. A to drži?

Drugače pa le tole, pri meni je 860-ka z vključenim HT-jem malček toplejša od q9550 (ista škatla in hlajenje, isti clock in cca 0,05V CPU nižja napetost).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

TeraTM ::

Hmmm :O ja. Grafična je 5750, ki pa ni tako hudo topla, vendar vseeno kako stopinjo ali dve mi privzdigne temperaturo procesorja :O niti pomislil nisem. Na vrh ga nebi dal (pihalo bi dol na grafično), če dam levo da piha noter... bo na rame, pri ramih ga pa tako ali tako ne morem dati. Edino tako, kot sem prikazal na zgornji sliki.;((

ncc2000 ::

Samo moje mnenje:
CPU coolerju moraš priskrbeti karseda hladen zrak in ta direkt nad grafo to pravgotovo ni. Probaj se malo poigrat, izreži karton in ga položi na grafo tako, da bo prostor nad grafo popolnoma ločen. Po mojem mnenju ti tisti ventilator na zadnji strani pomaga bore malo, ker CPU vent poriva gor, vent zgoraj vleče gor pa še termika šiba itak gor...za probo ga odstrani iz zadnje stranice in ga poizkusi dat na odprtino bočne stranice in sicer tako, da bo čimveč frišnega lufta dovajal zgornjemu, s kartonom ločenemu prostorou, pred CPU ventom. Sicer ne vem, koliko imaš široko ohišje, če to sploh omogoča, pa tudi prostor med grafo in CPU coolerjem je bore mali, a mislim, da slabše ne more biti.

To ti govorim zato, ker imam sam ta proc in sem se kar precej igral z zračnimi tokovi v škatli, da sem uspel doseči še znosne load temerature pri 3,8Ghz in čim manjši glasnosti ventilacije. No, in z preusmerjanji frišnega-hladnega zraka na vlek CPU hladilnika se da doseči +-5 stopinj za šalo. V mojem primeru sem s pregrado grafe dosegel še bistveno več znižanja temperature, saj sem se moral boriti s pravim kaloriferjem, ki se mu reče HD4870.
Sedaj imam temperature v loadu podobne kot ti, le da se noben vent v škatli ne vrti hitreje od 900 o. Sem pa vključil prav vse varčevalne funkcije, ki sicer komaj zaznavno poslabšajo odzivnost, a v idlu lepo držijo cpu na dobrih 30st pri takorekoč neslišni ventilaciji pod 600 obratov.

V glavnem, CPU ventu zrihtaj čimhladnejši zrak, pa magari da ga dovajaš od zgoraj. Vsekakor pa šraufnciger, kakšno vezico in škarje v roke, ker mislim, da še nisi dosegel optimuma niti z obstoječimi, kaj šele z dodatnimi ventilatorji.

TeraTM ::

Aha :O>:D:):D:)) dam filter gor, nato ventilator da pravokotno piha temu ventilatorju cpu-ja (seveda, nad to kartonasto pregrado). :P Hvala za zamisli, se bom poigral 8-)

TeraTM ::

Rezultati:
Prime+Intelburn
 slika

slika



Samo prime ( smešno, prikaže kar nekaj stopinj več) ampak še vseeno 2°C manj :))
 slika 1

slika 1



Temperature v idle:
 slika 2

slika 2



ncc2000 hvala še enkrat za zamisli. All Hail karton! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I7 920 in Mugen 2 ... high temp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1009000 (6005) axee
»

Overclockanje e6550 ter težava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1108240 (6576) Gregc69
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28519592 (11050) mihamedo
»

Core i7 navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40726979 (14096) galu
»

CORE I7- 920 D0 revizija :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
11911458 (6579) blockhd

Več podobnih tem