» »

Kako navijem računalnik???

Kako navijem računalnik???

Kišta pira ::

Pozdravljeni! ker sem pred kakšnim letom dni kupil nov računalnik je zdaj že čas, da ga malo navijem,
vendar pa tega še nikoli nisem počel in rabim vašo pomoč! Predvsem me zanima kako naviti procesor in rame,
menda se da naviti tudi matično ploščo vsaj to katero imam jaz...

Tole pa je moja kišta Procesor INTEL E8500 3,16 Ghz (zanima me če se mi splača kupiti kakšen boljši "hladilnik" za procesor) ,
Ram je CORSAIR 2x2GB 800mhz, Matična plošča pa je ASUS P5Q PRO, Grafična kartica Sapphire radeon 4870 512mb!!!
Računalnik ni nič posebej hlajen dodatne ventilatorje imam izklopljene, ker so preveč glasni in mi grejo na živce zanima me
ali naj naj jih priklopim nazaj in ali bom s tem kaj pridobil (so pa trije)

Hvala za odgovore!!!!!! LP

Pyr0Beast ::

Hitros kompa je enaka z venti ali pa brez (če se ti seveda kaj ne pregreva) :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Destroyers ::

Preberi kak guide o navijanju, saj jih imaš polno. Samo malo se poigraj z "search" funkcijo.
Priklopi vse vente in jim nato z regulatorjem (programskim ali fizičnim) zmanjšaj vrtljaje. Tudi v BIOS-u se ponavadi to da uredit...
...They wanna build the prison!...

Kišta pira ::

Destroyers je izjavil:

Preberi kak guide o navijanju, saj jih imaš polno. Samo malo se poigraj z "search" funkcijo.
Priklopi vse vente in jim nato z regulatorjem (programskim ali fizičnim) zmanjšaj vrtljaje. Tudi v BIOS-u se ponavadi to da uredit...


Verjemi mi marsikje sm že brskal "googlau", predvsem o navijanju procesorja, vendar pa bi potreboval
nekoga, ki je že večkrat to počel in ima izkušnje z navijanjem in mi malo razloži te stvari predvesem
za moj procesor in rame...

Zgodovina sprememb…

Destroyers ::

Kišta pira je izjavil:

Verjemi mi marsikje sm že brskal "googlau", predvsem o navijanju procesorja, vendar pa bi potreboval nekoga, ki je že večkrat to počel in ima izkušnje z navijanjem in mi malo razloži te stvari predvesem za moj procesor in rame...

Mislil sem na Slotech in tukajšnjo "search" funkcijo.
E8500 v iskalniku da te rezultate: KLIK
ASUS P5Q PRO pa te: KLIK *Tako ugotoviš, da ni lih biser za navijanje ;)

Drugače pa maš tukaj, kar sem 1x nekomu napisal (vsi c2d in c2q se overclockajo po isti metodi):

1. Prej kot se lotiš navijanja si poglej kako se resetira bios tvoje plate, če bo šlo kej narobe med navijanjem. (preberi manual tvoje plate; sekcija - bios reset)
2. Pojdi v bios-u pod advanced cpu settings in spremeni te nastavitve:
- c1e: off
- max cpui valute: off
- vanderpool: off
- cpu tm function: on
- execute disable bit: on
- speed step: off
3. Pojdi pod cpu settings in spremeni "ai overclock" na manual (morš vedet, da imena lahko varirajo odvisno od kerga proizvajalca je bios)
4. Ker imaš extrema - to pomeni, da ma tvoj proc odklenjen množilnik ga lahko naviješ na 2 načina.
- z dvigom fsb (front side bus-a)
- z dvigom cpu multiplier-ja
- s kombinacijo obeh (to ti svetujem)
5. Poizkusi ohranit razmerje med fsb in dram freq (frekvenca rama) idealno - to je 1:1 (fsb:dram)
6. Zakleni cpu množilnik na npr. 8x in začni dvigovat fsb. Dviguj ga do te mere, da dosežeš maximalne frekvence tvojih ramov.
7. Preveri kakšno frekvenco cpu-ja si dosegel in glede na svoje cilje lahko od tam naprej overclockaš z dodatnim dvigom cpu multiplierja (9x, 10x,...)
8. Poskrbi, da bo pci express frekvenca točno 100, (nekatere plate jo spremenijo, če oc-jaš) da ne bo problemov z grafo.
9. Nastavi pci clock sync. mode na: 33,33 če lahko
10. Spread spectrum: off
11. Vpiši v google točno ime tvojega proca in na intelovi strani preveri optimalne voltaže in temperature za tvoj proc.
12. Pod voltage settings izberi: manual
- nastavi cpu voltage na najvišjo priporočeno voltažo za tvoj proc
- nastavi dram voltage na specificirano voltažo tvojega rama (poglej na internet)
- potem so tu še qpi, ioh,...voltaže, ki ti jih verjetno nebo treba spreminjati - pusti za začetek na auto
13. Save & Exit opcija v biosu.
14. Če zadeva boota (se uspešno zažene) je ql, čene pride zdej v poštev prva točka.
15. Poberi z neta stress-testing software: KLIK in/ali KLIK in/ali Everest (Potegni s Partisa)
16. Poberi z neta: Real Temp - KLIK in/ali Core Temp - KLIK
17. Zaženi stress testing software in kontroliraj temperaturo z danimi programi (če je v mejah normale - točka 11)
18. Če je zadeva stabilna (za začetek testiraj po 10min), znižaj nekoliko cpu voltage,...in to ponavljaj dokler ne dosežeš kritične voltaže, kjer boš verjetno dobil "blue screen".
19. Ko dobiš to točko, spet rahlo zvišaj napetost in testiraj par ur za stabilnost.
20. That s it... 8-)

Ko boš uspešno "osnovno" naviu proc, bomo šli na rame, timinge, fine-tuning ostalih voltaž, grafo,...

Hladilnik vzemi pa ta: KLIK - Scythe SCMG-2000 MUGEN, ali na kratko Mugen 2.

Četrta točka ne velja zate v celoti, ker nimaš extremne verzije procesorja in imaš zaklenjen množilnik, tako da lahko OC-jaš samo z dvigom FSB-ja (CPU multi zakleni na maximalno vrednost).

Ay
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

Kišta pira ::

Ej full ti hvala za tale "roman", res si lepo use spisal sam povej mi še ali naj prvo kupim tale hladilnik,
ki mi ga ti priporočaš in potem navijam al lohka probam že zdej!
Imam pa originalen hladilnik katerega sem dobil zraven procesorja!

Evo hladilnik sem prvakar naročil in sicer tegale, http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...
in bom kr počaku da pride pa bomo pol navijal...

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Prvo kupi boljše hlajenje. Če boš procesor par dni zapored gnal prek 74°C se lahko pregreje in ti odpovedo prvo senzorji za temperaturo potem pa še kaj drugega.

Kišta pira ::

Evo sm že naročil hladilnik in sicer tegale, http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...

Sej bom res počaku da ga dobim pa bom pol naviju...

Nwanko ::

Dobra izbira,najboljši za svojo ceno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri hladilnik

Oddelek: Kaj kupiti
131361 (200) jezek05
»

Navijanje AMD Phenom II X3 8450 VPRAŠANJE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
754330 (3192) DJ MartiNi
»

CPU hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
102835 (2689) axee
»

kateri hladilnik za enostavno montažo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251912 (1646) Law_Enforcer
»

Overcloking moje konfiguracije, prosim za pomoč!

Oddelek: Navijanje
191693 (1373) particle

Več podobnih tem