» »

CORE I7- 920 D0 revizija :)

CORE I7- 920 D0 revizija :)

1
2
3

allex ::

nevem, sm že dvakrat razdrl pa spet sestavu:dunno:
struggling with abundancy of computer power

TOP ::

Oziroma premal termalne paste ali slabo montiral hladilnik in ne leži prav.Popravi

Baxxxter ::

Ali pa preveč paste...

Valvoline ::

Probat z drugim programčkom kontrolirat temperaturo. al pa flashaj najnovejši bios za tvojo plato. Sem že imel primer napačne temperature zarad biosa.

Shark-357 ::

hello,

poskušam z navijanjem i7-ke (d0!!!) v kombinaciji noctua nh-c12p kulerja, vendar imam sumljivo visoke temperature.
zadeva je zaprta v hiši antec p182, mam pa na prime95 po 10min 80C na 3,4ghz in originalnih voltažah.

na 3,7+ mi ga na 1.375 voltaži gladko dvigne do 100C.

rabim nasvet?!




100% napačno/nepravilno zmontiran hladilnik.



Trenutno pa testiram i7 950 @ 4300mhz 1.3V HT on.

__Devil__ ::

Probat z drugim programčkom kontrolirat temperaturo. al pa flashaj najnovejši bios za tvojo plato. Sem že imel primer napačne temperature zarad biosa.


RES me zanima kako flashat oz. "updejtat" (upam, da enako pomeni) BIOS ? ker glede tega res nimam pojma.

jest10 ::

Sej kot gledam forum ti nimaš blage veze o marsičem...

ModriN96 ::

glede na to da mamo vsi lastniki i7 temperature tm okol 40-45 v idlu... bo definitivn treba iskat problem v tvojem napačnem monitranju kulerja in nepravilnem nanašenjem paste!

allex ::

nevem, kakor koli obračam kuler je situacija ista, zdej sm probal z eno drugo pasto, zadeva še slabša...

probal sm z več paste, z manj paste, in nekje vmes - isto
bios imam na p6t zadnji v.603, meril sem z coretemp in realtemp vse isto...

a je kakšna posebna umetnost okrog pravilnega montiranja kulerjev in paste sicer?
zadeva je spojena, pritrjena , fiksirana po manualu...

na 3,2 mi laufa ravno nekje na 44-45 idle
struggling with abundancy of computer power

BoLhCa ::

Ja in kaj je potem problem ? Meni stock 940 dela 48-50°C v idlu...

allex ::

Ja in kaj je potem problem ?


čudno se mi zdi, folk govori, da ga lahko ženejo na polno pri višjih frekvencah z višjo voltažo ipd.
meni pa nabije na 90-100 stopinj takoj komal dvignem voltažo že nekje pri 3,5 seveda na full loadu.
to bi mogu že stock hladilnik prenest oz. tam nekje je meja

razen če je point overclocka da ti dela na 4,2 na 70 stopinjah v idle. to gre tud men, pa mislim da ni to to
struggling with abundancy of computer power

ModriN96 ::

a ti še ni kapnl da dej to raj enmu k ZNA zmontirat kuler, ne pa da sam neki čaraš, ker še kr narobe delaš?

allex ::

ma na to pa res nism pomislu:P

sam kaj ko bi na servisu vrjetn dubu kakšnega še večjega aberveznika, overclockerskih buddyjev pa niti nimam - zato pa sprašujem tuki what is it all about if it's not manual wise
struggling with abundancy of computer power

Oxygen ::

 to je za 24/7 z zračnim hlajenjem 1100 rpm

to je za 24/7 z zračnim hlajenjem 1100 rpm



A lahko postaš tvoje nastavitve v BIOS-u za 4 gHz?

allex ::

evo precej klasično, s tem da zadeva ni stabilna ker piči u minuti na 100 degrees
ratio20
bclk200
dram1603
uclk3208
qpi7218
dram 7,7,7,20
vcpu 1.3
pll 1.96
vqpi 1.3
vdram 1.66
cpu & pcie spread spectrum: off
c1e,virtual tech,cpu tm,a20m,c-state vse off
suspend: auto, repost video: yes, acpi 2.0 in apic oboje: on
ostalo default oz. auto

P.S. pod temi voltažami se sys ne postavi na 4ghz
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()

M-XXXX ::

Jaz še zdaj trdim da:
-ali ni dobro montiran hladilnik
-senzorji kažeje popolnoma napačno.

TOP ::

Se strinjam z M-XXXX.Daj ko montiraš gor hladilnik,poglej če prav leži,da se ne naslanja na kakšen kondezator.In pa preveri temp še u biosu,če isto kaže.

__Devil__ ::

mene pa zanima kolko lahko mas i7 920 navitega max? da nena procesor trpi. da maš tak navitega isto ene 3 leta ?? 3.0 ghz? več? DO verzijo mislim.

M-XXXX ::

Kolikor zmore procesor. Za D0 bi to bilo nekje med 4.1 ter 4.6ghz.

__Devil__ ::

misliš da bi ga lahko mel na taki frekvenci 3-4 leta??

M-XXXX ::

Zakaj ne?

__Devil__ ::

Samo zanimalo me je. Tnx.


No še nekaj me zanima. Ali pri AGT.si dobiš i920 Do revizijo?
LINK do proc-a

M-XXXX ::

Vem da so jih imeli na zalogi, ne vem pa če jih še imajo (predvidevam da ja). Ko naročaš, napiši pod opombe pri naročilu, da želiš D0 revizijo in to je to.

__Devil__ ::

aha tnx. No videl sem da imajo TNT dostavo. Edino to še me skrbi.

EDIT: baje, da nekaj ni bilo vredu s to dostavno službo, sem bral.

Zgodovina sprememb…

Wox ::

A lahko postaš tvoje nastavitve v BIOS-u za 4 gHz?


 P6T deluxe BIOS 1

P6T deluxe BIOS 1


 P6T deluxe BIOS 2

P6T deluxe BIOS 2


 4GHz load

4GHz load


 4GHz idle

4GHz idle

Commodore 64

Shark-357 ::

950 D0 @ 4488Mhz 1.5V


Zgodovina sprememb…

umax ::

Pri meni je navito v podpisu, soba okrog 23 stopinj, vodno, v idle 37, load pa okrog 76 stopinj ! Imam pa tale hladilnik http://ekwaterblocks.com/shop/product_i... in pa pumpo laing na 7v.


Core i7 920 D0 @4.51GHz 1.35V, H2O | Asus rampage extreme II


Batch number? Kje si kupil?
Asus A8N32-SLI Deluxe/170 0550VPMW@3000MHz/2GB OCZ EB Platinum@3-3-2-5@250MHz
POV GeForce 7800GTX 512MB (610/1820)/SB Xi-Fi Fatal1ty/Tagan530u15/TT Tsunami

allex ::

takole, zgoraj sem jamral da se mi greje preveč...
pustil sem ga na agt servisu (kjer sem proc tud kupil), kjer mi je najprej prodajalec rekel, da je to sigurno nekaj narobe in da more it na 4ghz
ko ga pridem prevzet, mi pa reče da so ga dal na stock in da je na stocku temperatura v mejah normale (čeprav tud tja nekje do 75 stopinj (wtf!?), kar je izven termalne specifikacije, ki je okrog 68 če se ne motim

no glede na to da mi niso hoteli zamenjat za drug procesor, oz vsaj preizkusit z drugimi komponentami, sem to naredil sam, dobil sem isti procesor, isti batch, ki gre neverjetno na idlu tko kot ostalim, v zaprti kišti 41-43, prej pa vsaj pet stopinj več (!!!)

zdej na loadu ga še vedno precej pogreje, ampak sem vsaj v idlu zadovoljen, tko da nekako lahko laufam zadevo v mejah normale, ravno s primom95 na 100% in 8 threadi pač ne

sicer, so vsi ti zgornji dosežki, ki jih navajate doseženi na open-airu ali v combustion chamberju?;)
struggling with abundancy of computer power

Mitja358 ::

Še vedni nič ne štima. Originalen hladilnik, ki si ga dobil poleg bi moral ta procesor ohladiti na 100% in z 8 threadi.

allex ::

jah poskusu sem tud z drugim hladilnikom, scythom mugen 2, pa je stvar ista, na prime-u na 100C v treh minutah

edina stvar ki je nisem zamenjal je plata p6t v.603
struggling with abundancy of computer power

asne ::

pismo..ne vem kaksne probleme mate..men moj i7 ze od novga leta dela stalno na 3.8 na defolt zracnem hlajenju,za vec kot 4.0ghz je treba izbrat tapravo plato in ram...kaksna kunst neki...vse dela na auto..
joj,joj..pa take "No še nekaj me zanima. Ali pri AGT.si dobiš i920 Do revizijo?"..ma po 200-300 ujru vec za plato pa za ram dej pa bos teru..kaksne revizije nek...kaj ti revizija pomaga ce ti ram ne da...

Meizu ::

asne ti si tudi krneki. 3.8ghz da ti dela na default zračnem... To ne verjamem, pa da ga jebeš.

Mitja358 ::

Ma daj. 80-90% posta se je zlagal. Na deafult hladilniku če ga spravi na 3.0-3.2GHz z dobrim ohišjem.
In kaj asne ne sme vprašati če imajo v AGT-ju D0 revizijo? Nevem kaj ti ne paše. Tale forum je zato da si pomagamo ne pa kot ti se nekaj brezveze dereš ..

allex ::

hmm, spet mal kontam, a misl kdo da bi bil v ramih lahko problem pregrevanja cpu-ja, čeprav načeloma moji OCZ 12800 i7 xmp delajo ok?
struggling with abundancy of computer power

bluefish ::

Razen če si navil sistem, potem RAM ne vpliva na temperaturo procesorja. Si pravilno namestil hladilnik in nanesel termalno pasto?
In koliko je ta temperatura, ki jo ti smatraš za pregrevanje sistema?

Pepc619 ::

Prej ko sem naročil moj comp pri AGT-ju sem lepo vprašal katera revizija so njihovi procesorji. In odgovor sem dobil da so vsi i7 920 procesorji D0 revizija.

Mimogrede, kolk let zdrži i7 920 D0 na 3,5 ghz z Scythe Mugen 2 + Asus P6T SE?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pepc619 ()

M-XXXX ::

Toliko da boš lahko tačas 3x menjal cel PC, če ne več...

allex ::

Razen če si navil sistem, potem RAM ne vpliva na temperaturo procesorja. Si pravilno namestil hladilnik in nanesel termalno pasto?
In koliko je ta temperatura, ki jo ti smatraš za pregrevanje sistema?


to je ta ista zgodba, ki sem jo že razlagal v tem topiku (plata p6t v.603)
sepravi i7 920 d0 na 4ghz v idlu okrog 45stopinj na loadu pa v 3.minutah do 100 stopinj s prime95 in kulerjem noctua c12p. z scynthe mugen2 ista zgodba, preizkusil pa sem še drug identični procesor (isti batch) - nič bolje
nameščeno je vse ok in to je sigurno;)
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()

Pepc619 ::

Ok, good. Jaz ne rad kaj preveč riskiram ker ne znam še ravno overclockat in sem rajši v varnih številkah :)

Torej moj sistem bo:

i7 920 D0
Asus P6T SE
TeamGroup 6 gig ram 1866 mhz CL=9
Scythe Mugen 2

Mimogrede, sem začetnik v navijanju in me zanima če bi blo tole vredu za 3,5 ghz overclock. Zanima me tudi koliko voltaže približno bom potreboval pri tej reviziji.

BLCK Frequency: 167
DRAM Frequency: DDR3 - 1443 ( A tukaj moram nastavit frekvenco čimbližjo mojemu ramu? Se pravi morem kaj več dat? )
Speedstep off
Turbo mode on
Voltaža ( prosim da mi tukaj svetujete koliko približno D0 potrebuje)
Vse ostalo auto

allex ::

a ima kdo navit i7 920 d0 v kombinaciji z ocz 12800 i7 xmp rami?
struggling with abundancy of computer power

allex ::

@Pepc619

mislim da bi ti na 3,5ghz moral delat na originalni voltaži
sicer so ti proci sestavljeni iz več delov (uncore, core, dram bus, QPI), ki so vsi povezani med seboj z multiplikatorji (ki so bolj ali manj zaklenjeni - pri 920 verziji), torej je osnova za navijanje baseclock (BCLK); s tem ko spreminjaš BCLK (torej frekvenco procesarja), spreminjaš tudi ostale dele v povezavi s procesorjem; predlagam da si prebereš kakšen overclocking guide, men se je tale dopadel http://www.maximumpc.com/article/featur...
struggling with abundancy of computer power

Pepc619 ::

Hmm vendar ali je res potrebno spreminjat še kaj poleg tega kar sem jaz naštel da dosežem 3,5 ghz? Na XtremeSystems sem povprašal in naj bi bilo tole zadosti kar sem v zgornjem prispevku napisal za spremenit. Sicer bom pa proval voltažo na stock in potem še kaj več če bo treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pepc619 ()

allex ::

ja drugač je ok, zdej če so rami 1866, pol spravi dram bus bliže tej cifri, da boš mel boljši izkoristek, pa dram voltažo daj na 1.64, to slednje je edino kar moraš spremenit.

sicer je za extreme overclock bolš da turbo mode ugasneš, speedstep pa mislim da ne igra bistvene vloge, gre zgolj za regulacijo multiplikatorja, da zmanjša frekvenco jeder kadar je sistem v idlu
struggling with abundancy of computer power

Pepc619 ::

No ja sej ni tole nevem kak ekstremen overclock. Ta je še en lahkih bi se lahko reklo, ker večina ljudi zmeri overclocka čez 3,8 ghz. Turbo mode tudi če je vklopljen, je pač lahko BCLK frekvenca potem manjša.

Mimogrede, a Dram bus je Dram frequency, a to si mislu? Mimogrede, pod kakim imenom je v biosu dram voltaža, DRAM voltage?

ModriN96 ::

Pepc619...ker maš SPEEDSTEP izklopljen ti TURBO sploh NE dela ;)

Pepc619 ::

Pepc619...ker maš SPEEDSTEP izklopljen ti TURBO sploh NE dela ;)

Čudno, povsod vidim da majo ljudje izklopljen speedstep pa turbo mode vklopljen tako da se mi zdi čudno da eno brez drugega nebi delalo.

ModriN96 ::

Vsi k majo izklopljen speetstep, jim turbo ne dela...

Pepc619 ::

Prvič slišim to.

Shark-357 ::

Če izklopiš Speedstep se avtomatsko izklopi tudi Turbo, potem imaš fiken množilnik plata ne spreminja za enega višje (turbo) oz. ti ga ne niža (speedstep)... ne razumem kako je tako težko razumet.

Pepc619 ::

Ja pač se ne spoznam še tako dobro na ta procesor ker ga bom šele dobil. Za turbo mode že vem kaj naredi, vendar speedstep nimam pojma k čemu pripomore.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasnejši boot po overclocku i7 920 D0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
595412 (4195) Infusion
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6812666 (10464) MonkeyHead
»

I7 920 in Mugen 2 ... high temp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1009008 (6013) axee
»

Core i7 navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40727016 (14133) galu
»

Računalnik po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
472956 (1856) __Devil__

Več podobnih tem