» »

I7 920 in Mugen 2 ... high temp?

I7 920 in Mugen 2 ... high temp?

«
1
2 3

Galaxy ::

Pozdravljeni!

Nevem nevem, odkar sem presedlal na i7 se mi zdijo ti procesorji nesramno vroči. Prej sem imel E7400 na 4GHz @ 1.45v na maximum 65 stopinj na Scythe Mugen.

Sedaj imam i7 920 na 3600MHz @ 1.215v in je na load vse do 78 stopinj! NESRAMNO PREVEČ! Uporabljam AS5 ter Mugen 2. Poskusil sem že vse mogoče pozicije ventilatorja, hladilnika, premalo/preveč paste, vglavnem vse...

A imam res vroči procesor? Ali sem preprosto nor in ne vidim, kje bi tičal problem...

LOAD


IDLE



Predlogi?
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Wox ::

Podobne temperature ima tudi moj 920@4GHz v teh malo bolj toplih dnevih. V začetku junija, ko so bile temperature nižje, je bil za kakšnih 8-10 stopinj bolj hladen. S tem, da je hitrost venta na hladilniku 650 do 900rpm. Če te motijo te temperature, poskusi s kakšnim 1500rpm ventom ali več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

__Devil__ ::

meni se dogaja podobdo, ampak nimam OC nič.

galu ::

Mal OFFTOPIC (ali pa ne..).
Mam pač vodno, EK Supreme, 240mm radiator, dobra pumpa, MX-2, pa mam pri 3.9GHz 39-41^°C CPU-Temp in 36-39°C Core-Temp (se pravi jedra so nekje 3°C VEDNO (tudi v loadu) hladnejše od CPU senzorjev).
Load: (Igre: 49°C CPU), (Prime95: 51°C CPU). To normalno za vodno? Proc je 955BE.

M_T_M ::

Katera je to dobra pumpa?

galu ::

Steinkauz ::

Galaxy al odvij al se pa sprijazni al pejt pa na vodno.
130W TDP pač dela svoje.

Mitja358 ::

http://ekwaterblocks.com/shop/product_i...

To pumpo sem jaz tudi hotel kupiti ob vodnem in mi je Edi rekel da je to šrot (po domače povedano) in naj vzamem raje DDC + rezervoar extra. Pri pumpi se ne gleda pretok litrov na uro, ampak neka moč črpanja v metrih ali nekaj takega. Magicool ima ta podatek 1,7 m, DDC pa 3,7 M. tako da črpalka ta je*e.

Jaz sem tudi gledal samo preok, ampak ta podatek je obroben ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

galu ::

http://ekwaterblocks.com/shop/product_i...

To pumpo sem jaz tudi hotel kupiti ob vodnem in mi je Edi rekel da je to šrot (po domače povedano) in naj vzamem raje DDC + rezervoar extra. Pri pumpi se ne gleda pretok litrov na uro, ampak neka moč črpanja v metrih ali nekaj takega. Magicool ima ta podatek 1,7 m, DDC pa 3m in nekaj.


Jah, jbg, pri GTX295 bloku sem mel čist normalne temp za vodno.. Tak da vsaj pr men ni ravno šrot. In seveda vem da pri teh 700l/h ni nič resničnega, saj nikoli ni, niti pri laing pumpah.. W so pomoje najbolj važno.. Sicer pa kolko je razlika pri zbogiju z 1 in dvema Laing pumpama? 2-3 stopinjie al pa nekej takšnega...


EDIT: Pa ti si dal za Laing+ pa za rezevoar nekje 100€+, jaz pa 50€ za pumpo incl. rezevoar. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

M_T_M ::

Tudi jaz imam pumpo DDC + TOP na pumpi in je zakon

galu ::

Tudi jaz imam pumpo DDC + TOP na pumpi in je zakon


Temperature?

M_T_M ::

Tekom dneva ti jih napišem, ker dobim danes disk iz garancije

galu ::

Tekom dneva ti jih napišem, ker dobim danes disk iz garancije


OK. Amm, pa daj na stock, pa naj se NE downclocka, tako lahko dobim vsaj približno primerjavo z mojim PII prosim.


P.S. Mislim pa da je za to kriv vroč zrak (v sobi mam 28°C8-O), ki potem slabo hladi radiator. Pa še temperature proca so se dvignile za 5 stopinj za tem ko sem dal HD4890 noter (prej 8600GTS).

M_T_M ::

pri GTX295 bloku sem mel čist normalne temp za vodno


Kje pa imaš gtx 295, si jo menjal za 48908-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M_T_M ()

galu ::

pri GTX295 bloku sem mel čist normalne temp za vodno


Kje pa imaš gtx 295, si jo menjal za 48908-O


Mah, imel.. Crknila.....;(
HD4890 je nadomestna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

mtosev ::

ok, ker je ze debata. mi kdo pove kateri cooler naj kupim za i7 920 katerega bom nabavil v roku dveh mesecev?

cena do 60E je sprejemljiva, da pod full load ne gre cez 66C, ker je max priporocen po intelovem 67.9C.

a bi lahko imel na 3.4Ghz in mel pod 66
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

M_T_M ::

Mugen 2 ali CM V8 ali pa CM V10 ampak ta stane 103€ http://geizhals.at/a400419.html

allex ::

nabavi titan fenrir (tujina), al pa prolimatech megahalems (agt)
struggling with abundancy of computer power

__Devil__ ::

cooler master V8. max temp v full loadd na 3,4 ghz so 58-63.

http://www.hardforum.com/showthread.php...

Galaxy ::

Mal OFFTOPIC (ali pa ne..).
Mam pač vodno, EK Supreme, 240mm radiator, dobra pumpa, MX-2, pa mam pri 3.9GHz 39-41^°C CPU-Temp in 36-39°C Core-Temp (se pravi jedra so nekje 3°C VEDNO (tudi v loadu) hladnejše od CPU senzorjev).
Load: (Igre: 49°C CPU), (Prime95: 51°C CPU). To normalno za vodno? Proc je 955BE.


Torej ti si dal 50€ za blok, 50€ za pumpo in še 50€ za radiator: = 150€ za vodno hlajenje. Pa se je splačalo?

***

Back on topic: a ima še kdo Mugen 2, ki mu tak ŠROTAVO dela?

mtosev ::

ta V8 sem gledal ze prej. oitno bo on tisti. pise edino da base ni totalno flat. ampak dobro nima veze. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

TOP ::

Če iščeš najbolši kuler je Thermaltake extreme 120,če pa best bay potle pa Mugen2.

galu ::

Mal OFFTOPIC (ali pa ne..).
Mam pač vodno, EK Supreme, 240mm radiator, dobra pumpa, MX-2, pa mam pri 3.9GHz 39-41^°C CPU-Temp in 36-39°C Core-Temp (se pravi jedra so nekje 3°C VEDNO (tudi v loadu) hladnejše od CPU senzorjev).
Load: (Igre: 49°C CPU), (Prime95: 51°C CPU). To normalno za vodno? Proc je 955BE.


Torej ti si dal 50€ za blok, 50€ za pumpo in še 50€ za radiator: = 150€ za vodno hlajenje. Pa se je splačalo?

***

Back on topic: a ima še kdo Mugen 2, ki mu tak ŠROTAVO dela?



Blok sem kupo za 30€, radiator za 20€, pumpo za 50€. Se pravi vse skup za 100€. Se je splačalo? V bistvu ja, ker še itak morm grafiko v loop dati (sam en 360mm radiator rablen še kupim. Ponudbe na ZS!:P).

axee ::

nabavi titan fenrir (tujina), al pa prolimatech megahalems (agt)



Se strinjam, bo tole best za enkrat, oba premagata TRUE.

TOP ::

Ja premagata ma sam na papirju,v resnici je pa druga zgodba.Edini hladilnik ki je primerljiv je Baram.

allex ::

imel sem in mugena2 in zdej mam fenrirja, pa morm rečt da je razlika na oc loadu okrog 8-10 v korist titana
struggling with abundancy of computer power

Galaxy ::

In to je koliko pri koliki frekvenci in koliki voltaži?

allex ::

na 4ghz, pri 1.3

ampak...jest mam neke druge probleme (sem napisal v "core i7 navijanje")
struggling with abundancy of computer power

Galaxy ::

Ja no, temperatura na 1.3v pri 4.2GHz je kolikšna pri full load? In temperatura ambienta?

allex ::

920 d0 pri 1.3v in 4.0ghz mi je z mugenom in noctuo šlo na 100 stopinj in potem crash
s fenrirom se ustali po parih minutah na 85 stopinj in potem crash:D

nevem kolk je zdej to reprezentativno, ampak fenrir mi takorekoč daje 15 stopinj boljše rezultate

poleg tega nimam pojma kaj je vzrok mojih nebuloz z navijanjem, glede na teste ramov, ki so zdržal memtest86+, bi bla lahko samo asuska p6t
struggling with abundancy of computer power

__Devil__ ::

do kolko je lahko i7 v idle ter v full load max?

allex ::

do 100
struggling with abundancy of computer power

TOP ::

Vseeno ne vem od kje maš take tempe,jaz mam isti proc in isto na 4,0ghz.V idil mam 46stopinj v Load pa 77 stopinj.Morda tud ohišje naredi svoje.

__Devil__ ::

@allex, mislim sem VARNE temp. za i7. da bi mel recimo 80°C povprečno skoz, na 4 ghz, za vsakdanjo uporabo to pomoje nwm če je ravno super. ker sem mel en test prej na 4,1ghz pa ker se mi pregreva malo mi je na 83°C pokazalo bluescreen ter restartalo ko sem testiral z prime95.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

allex ::

Vseeno ne vem od kje maš take tempe,jaz mam isti proc in isto na 4,0ghz.V idil mam 46stopinj v Load pa 77 stopinj.Morda tud ohišje naredi svoje.


moj temp je v idlu 43-44 zdej s fenrirom, v zaprti hiši, pasta ocz freeze
zanimivo je, ker je isti k.rac tud če mam zadevo open air, sicer pa antec p182
skor sigurno je neki s plato, ker kot sem rekel z ramom je po memtestu izgledalo vse ok, ocz i7 1600/1800 xmp
rami se sicer fenomenalno navijajo in so tud stabilni, če je procova freq v mejah normale
majhna je verjetnost, da bi bil slab procov batch, ker sem že nekoga zasledil tuki gor k je uspešno navil zadevo (3849B274 se mi zdi), sicer sem pa sprobal že dva ista proca , isti batch, isti output
ostane samo plata, čeprav ne vem kaj točno bi blo lahko narobe, če je kdo za kakšen eksperiment pripravljen zasodit bilokero plato, bi bil zlo hvaležen, seveda bi jest al vseskupaj prvleku tja al pa obratno če se komu da...okolica kranja
struggling with abundancy of computer power

allex ::

@allex, mislim sem VARNE temp. za i7. da bi mel recimo 80°C povprečno skoz, na 4 ghz, za vsakdanjo uporabo to pomoje nwm če je ravno super. ker sem mel en test prej na 4,1ghz pa ker se mi pregreva malo mi je na 83°C pokazalo bluescreen ter restartalo ko sem testiral z prime95.


mam filing da boš mel podobne probleme kot jest, ista plata zanimivo, pa upam da si zrihtal kuler:P
a je kdo s p6t zrihtal zadevo BP, vrjetno da...
struggling with abundancy of computer power

__Devil__ ::

jst mam zaj freq 1570mhz, turbomode je ON pa mam temp. 45°C :S. če pa navijem na 3,8ghz+ pol pa je tkaoj čez 50 v idle, full load pa itq čez 80°C.

Ej alex, btw.. kako pa imaš obrnjen kuler? kje je znak V8? na zgornji ali na spodnji strani? ker jaz ga imam ravno narobe obrnjenega, tako da moraš glavo zvit, če želiš prebrati v8 :) (znak v8 je zgoraj)

Zgodovina sprememb…

allex ::

jest nimam v8, zdej mam titan fenrir

obrni ga tako da bo na eni strani (notranji) ventilator pihal V hladilnik, na strani kjer maš ventilator v ohišju (zadaj verjetno) pa naj piha ven, tako kot izpušni sistem pri avtu:)
struggling with abundancy of computer power

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: allex ()

__Devil__ ::

če nevem kje piha ven, kje pa noter :/. btw, danes ga boma zmontirala s kolegom.

DaVidQ ::

če nevem kje piha ven, kje pa noter :/. btw, danes ga boma zmontirala s kolegom.



Ki vrjetno tud nima pojma kaj dela? Si že prebral navodila?

__Devil__ ::

ja, ampak v navodilih kaže na sliki, da je kuler eravno prav obrnjen sedaj, v8 je narobe obrnjen na sliki in kaže da piha zadaj ven. nwm no.

Hexx ::

kateri program je najbolj natančen pri merjenju temperatur?

Galaxy ::

RealTemp 3.0

bluefish ::

ja, ampak v navodilih kaže na sliki, da je kuler eravno prav obrnjen sedaj, v8 je narobe obrnjen na sliki in kaže da piha zadaj ven. nwm no.
Kaj ko bi ga priklopil v kišto (lahko tudi kako drugo) in potem videl, kam piha?

Galaxy ::

Kaj če mi nebi vsakih 5 minut HJ mojo temo in najprej dali par nasvetov meni?

axee ::

Hm kaj pa lapping? Jst sm dobu čist skrivljeno verzijo Q9550, sem pač tvegal in ga zbrusil (400, 600, 800, 1200)

Takoj so šle stopinje dol (15 stopinj), a še vseeno to ni no (še vedno prevroče temperature, ko primerjam z drugimi), saj je procesor bronast le ob straneh, ne pa v jedru. Ne upam si seveda naprej brusit ker nevem kje je meja (tle lahko gdo porpomne).

Vzami svežo želetko ter jo postavi na procesor ter na dno hladilnika, da vidiš če sta res ravna. Če nistaje lahko to problem.

allex ::

kaj mislte, če se na eni plati proc izredno slabo oclocka, a je mogoče uveljavlat garancijo?
struggling with abundancy of computer power

Galaxy ::

ROFL. Ne. OC je itak samo po sebi "prepovedano" glede na garancijo..

Steinkauz ::

Čahko naviješ, sam ne smeš nad dovoljeno max voltažo dat. Itak pa ne morjo vedt, da si navijal:)
Razlog za menjavo pa niti približno to ni :))
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU Cooler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7810406 (7865) zavajon
»

Ati radeon hd6850

Oddelek: Navijanje
361822 (1523) Meizu
»

Core i7 navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40726944 (14061) galu
»

CORE I7- 920 D0 revizija :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
11911451 (6572) blockhd
»

Pomoč pri navijanju i7 procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
575844 (4411) mysly

Več podobnih tem