» »

LCD ali plazma?

LCD ali plazma?

1
2
»

USS Liberty ::

djordjevic je izjavil:

Drugič pa - televizor mora biti tudi estetski izdelek in če se najde kdo, ki reče, da je nova G serija panasonicov lepa, potem je slep.


A se ti ne zdi, da je pri televizorju po pomembnosti daleč na prvem mestu to, kakšne tehnične karakteristike ima televizor in šele potem kako izgleda na zunaj??? Jaz imam Panasonic 50V10 in se nisem niti malo ubadal z izgledom te plazme, saj so si plazme in LCDji itak na zunaj podobni, in sem to plasmo kupil, ker je bila NO 1. po tehničnih karakteristikah...

BTW kakšen TV pa imaš ti, da je tako ultra fensi estetskega videza, da si ga kupil?
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

djordjevic ::

Nimitz, v tečaj bralnega razumevanja še ti. Govora je bilo o LETOŠNJI seriji G in dodal sem, da televizor mora biti TUDI estetski izdelek. Normalno, da je na prvem mestu zmogljivost, kljub temu pa ne bi dal na regal cigla, ki bi mu bolj pristajala nalepka Matrix kot Panasonic, pa naj bo zaradi mene najboljši teve na svetu. Moj televizor ni nič posebnega. Svojčas je bil best-buy in je tudi vizualno easy on the eyes. Tip je Philips 32PFL7332.
No grave is deep enough to keep us in chains.

USS Liberty ::

In kaj te tako moti pri zunanjem izgledu G20 plasme?
A če bi jo recimo zadel v kakšni nagradni igri, je ne bi dal v svojo dnevno sobo in z njo zamenjal svojega philipsa, samo zaradi izgleda?

BTW meni je bil pa po izgledu najbolj čuden LCD Sony X3000, ki je imel en tak čuden rob iz prozornega pleksi stekla...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

USS Liberty je izjavil:

In kaj te tako moti pri zunanjem izgledu G20 plasme?

Vse. Grda je kot smrt.

USS Liberty je izjavil:

A če bi jo recimo zadel v kakšni nagradni igri, je ne bi dal v svojo dnevno sobo in z njo zamenjal svojega philipsa, samo zaradi izgleda?

Ne. Prodal bi jo. In če je moč soditi po odzivih na tem forumu, prvi dan. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Yoni ::

Lonsarg je izjavil:

Panasonic Resolucija:1024x 768 ?!?
Če že nizka resolucija, ki načeloma nima veze, če bo samo za filme iz antene, vseeno pa vsaj resolucijo 1365 x 768, ne pa eno 3:4 razmerje, ko bo potem software moral raztegovat pixle, da bo sploh normalno 16:9 sliko predvajal jao.


LOL LOL LOL koliko buč na enem mestu, da človeka kar glava zaboli. Mene bi bilo sram pisati take neumnosti...

Lonsarg ::

Yoni je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Panasonic Resolucija:1024x 768 ?!?
Če že nizka resolucija, ki načeloma nima veze, če bo samo za filme iz antene, vseeno pa vsaj resolucijo 1365 x 768, ne pa eno 3:4 razmerje, ko bo potem software moral raztegovat pixle, da bo sploh normalno 16:9 sliko predvajal jao.


LOL LOL LOL koliko buč na enem mestu, da človeka kar glava zaboli. Mene bi bilo sram pisati take neumnosti...


Sry ampak jaz ne bi hotel videt TV-ja z pravokotnimi piksli namesto kvadratnimi in potem interpolacije, da dobljeni signal TV pravilno razporedi, to je kar se tiče samega video signala, že tukaj problem.

Ko pa prideš do priklapljanja kakega PCja gor, potem si pa itak čisto mrzel, bo zlo fajn delal.

ABX ::

1024x 768 za plasme je iz leta 2008
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Yoni ::

Lonsarg je izjavil:


Sry ampak jaz ne bi hotel videt TV-ja z pravokotnimi piksli namesto kvadratnimi in potem interpolacije, da dobljeni signal TV pravilno razporedi, to je kar se tiče samega video signala, že tukaj problem.

Ko pa prideš do priklapljanja kakega PCja gor, potem si pa itak čisto mrzel, bo zlo fajn delal.


Daj, človek, bodi rajši tiho ker se boš osmešil oz. si se že. Pa si ti sploh že videl sliko na tv-ju s takšno resolucijo? A misliš da je slika zarad tega raztegnjena al kaj? LOL, nimaš pojma. Zdaj pa rajši ne začni palamudit o kaki interpolaciji pikslov, ker že o osnovah nimaš pojma.
Da ne omenjamo kakšna je šele interpolacija, da SD signal spravimo na kakšno FullHD televizijo.

In ne boš verjel... SD signal na 1024x768 zgleda odlično, z razdalje kakih 2,5m pa tudi med HD sliko na taki televiziji in isto sliko na FullHD resoluciji ne boš opazil razlike.

O priklapljanju na pc pa...no comment. LOL. Govoriš o stvareh o katerih očitno nimaš najmanjšega pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yoni ()

Lonsarg ::

Nikjer nisem omenil, da bo slika raztegnjena, to se ti lepo zmišljuješ. Glede priklaplanja na PC, taka resolucija je bila poglavitni razlog, da se je to odsvetovalo, burn-in je bil šele drugotnega pomena, kot razlog, zakaj ne plazem na PCje.

Čeprov na trgu skoraj ne obstajajo več te zasterele plazme z 1024*768 bi jo ti kar še mel, izvoli. Sam jo je zlo težko sploh še najti kje na zalogi. Zelo 2008, kot je ABX napisal.

rezator ::

ja morm povedati da smo pogruntali da 50 bi bila preceč :D čeprav je soba velika. kaj pa o led tvjih menite? so kaj bolši? al so "bolši" sam zt k manj energije porabijo?

djordjevic ::

Nekateri naj bi bili boljši od običajnih lcd-jev, ker naj bi poleg manjše porabe energije ponujali boljši kontrast, po drugi strani pa se je na mnogih testih izkazalo, da boljši lcd-ji šijejo ne ravno najdražje modele in to ne zgolj na področju input laga.
No grave is deep enough to keep us in chains.

rezator ::

ja sej bolši modelo so pa še kr dragi... pomoje bo kr tale PANASONIC TXP42G20E TV PLAZMA http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn..., k sm jo gledal v živo in se mi je slika zdela res nevrjetna, bolša od LCDjev, pa ne da imam kaj proti lcdjem

djordjevic ::

No, super. Kupuješ zase, glavno, da boš zadovoljen. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

rezator ::

za fotra :Dhvala vam vsem za pomoč

clancy ::

Dobra izbira. Ne bo ti (mu) žal :)

rezator ::

živijo. še nisemo kupili tcja. Kritični čas se pa bliža... a ma kdo izkušnje z LG 50PS6000 plazma, LG 47LH3000 lcd in 47LH7000 lcd. KAterga zdaj? sam se bi določil za pasmo, vendar je v živo nisem videl... na lh7000 je slika zelo lepa, plasme pa nisem videl... se bojim da bi bila slaba oz da ima še burn in, ker se mi zdi da je to še lanski produkt.

Lonsarg ::

Rezator jaz se tudi nekamo med podobnimi odločam, načeloma sem za LH3000, pač najcenejši:) Bi blo zanimivo vedeti razliko v sliki med LH3000 in LH7000.

rezator ::

jaz sem videl oba v bigbangu. kontrast se mi je zdel na lh7000 dosti lepši :) sam je pa drazji ja o je res, čeprau tudi ta, ni bla slaba slika, daleč od tega. zanima me predvsem tae ps6000 plasma, in to predvsem zaradi veličine :D

djordjevic ::

Jaz pa moram priznati, da so me LG-ji v živo bolj razočarali kot ne. Še flagship, SL9500, je imel sliko tako bledo in neostro, da sem po hitrem postopku stopil stran.
No grave is deep enough to keep us in chains.

rezator ::

ja kolega to je LED TV :D to mi ni niti na misel prišlo da bi kupu :D

djordjevic ::

Ja, ampak tale bi moral biti kvečjemu boljši od njihovih LCD-jev. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

rezator ::

nevem glih... malo naj še izpopolnijo tale led pa bo :D drugač pa k sm geldau v trgovini sta imela tale lh7000 in panasonic plasma daleč najboljši kontrast, vsaj po mojem mnenju :D sam sej se pa na ceni pozna

Lonsarg ::

Pa sej kontrasta je komot preveč, ne samo premalu, mi je čudno kako se vedno govori več je bolje. Kar dvignite kontrast do konca na nastavitvah monitorja, pa boste vidli:) Mene zanimajo druge stvari, ne kontrast in podobno, ki se itak v nastavitvah naštela.

bond007 ::

Sej ne ve človek, ali se hecaš al resno misliš.
Pa vseeno - po domače razloženo: pri lcd monitorju ravno zaradi slabšega deklariranega kontrasta (torej tega, ki tebe kao ne zanima) ni pametno preveč poviševati tistega "kontrasta, ki se v nastavitvah štima", ker lcd pač tega ne zmore prikazati in se zgubijo odtenki med črno in belo barvo in zato tebi zgleda slika slabša... Pri plazmi pa ponavadi lepšo sliko dobimo na višjih nastavitvah kontrasta (ker je, kot pri večini lastnosti, pri kontrastu plazma pač superiornejša od lcdjev). Tako po domače povedano, da ne boš več govoril, da je kontrast nepomeben in da ga je že pri lcdjih preveč, pa da se itak da štimat, pa take fore...

Lonsarg ::

Zmožnost prikaza črne barve in kontrast ni čisto ista zadeva. Sam kontrast je razmerje najbolj črne in najbolj svetle, in imajo tudi LCDji zadosti visok, ta ratio pač dobijo z še bolj svetlo svetlo piko, ker temna pač ni čisto temna. Plazme pa lažje dosežejo kontrast z bolj črnimi pikami. Torej vseskozi narobe govorite, bolj temna črna barva je tista prednost, ne kontrast. Mogoče se lepše sliši, če se tko reče, ampak ni to pravilen izraz, kontrasta imajo oboji več kot zadosti(razlog zakaj tista številka kontrasta nič ne pomeni v dejanski sliki, ker ga je že zdavnaj preveč).

Trgovci bi morali tako pri TVjih en standardiziran podatek temnosti pike podati ne kontrasta, ki je relativen. No LED in plazma naj bi bili obiji zmožni piko ugasnit torej doseči temnost 0, popolno temo pike. Ampak ko kak sonce sije na to temno piko se to lepo odbija in pika ni več čisto temna, torej druga stvar bi moral biti podatek razpršenosti/antiglare zmožnosti ekrana.

Tak kot je pa sedaj, se pa po specifikacijah nič ne da vedit, in je treba v živo gledat.

rezator ::

a ma kdo ps6000 lg plasmo mogoče?

rezator ::

in pa še PANASONIC PLAZMA TV TX-P46S20E, lg 47lh7000 in LG PLAZMA 50PK750 DVB-T/C THX DISPLAY, ps6000 lg so prišle v ožji krog. please help:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

jajcar ::

PANASONIC PLAZMA TV TX-P46S20E, ali pa lg 50PK950 :)?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končana doba plazemskih televizij (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
16743306 (14926) kurjač
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961174989 (399360) antonija
»

Plazma, LCD električna poraba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10654635 (43431) mojbrat
»

Lcd sony ali plasma panasonic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16973218 (67053) mamomu
»

HD TV za SD IP TV?

Oddelek: Kaj kupiti
293380 (2825) gregor

Več podobnih tem