» »

eDonkey na 128 kps - anketica

eDonkey na 128 kps - anketica

cybermedo ::

Pionirski pozdrav!

Veliko ljudi se pritožuje o zelo slabem prenosu (če se temu sploh še lahko reče prenos:D ) preko eDonkey-a, neglede na to, kako dolgo se ukvarjajo z nastavitvami in drugimi rešitvami (boti...), spet drugim pa to sploh ne gre v glavo, ker jim zadeva dela odlično, skorajda neglede na nastavitve...

Tekom brskanja po arhivih in aktualnih postih opažam trend, da imajo težave z downloadanjem predvsem tisti, ki imajo 128 kps linije, medtem ko tistim, ki so povezani z 512 in več gre brez problema. Da se razumemo, nisem neumen, jasno je, da na 128 ne more delat tako kot na 512 in več (4 ali več krat počasneje bi moralo - po logiki stvari), gre se za to, da pri 128 download sploh ni možen, ker so hitrosti take kot 1,2; 0,6; po večini pa kar 0,0. Vsi 128 bi bili zadovoljni s prenosi okoli 10 - 15, ampak zadeva sploh ne dela!
Zato preizkušam tezo, da za download preko eDonkija potrebuješ vsaj 512 prenosa...

Iz tega razloga prosim vse z 128 linijo, da napišejo svoje izkušnje z uporabo eDonkiya, če pa je komu uspelo celo kaj DLL s tako linijo, pa naj nam drugim ubožcem sporoči, kako za vraga mu je to uspelo.
Hvala za sodelovanje in LP

Hux ::

MAh to nima veze. Jaz sem cca 1 leto downloadal z 128kbps ISDN linijama in je slo vse do 13.5kB/s ampak tudi z 1k je slo. Zaj na 512 je le razlika dal ahko dosegam 60kB/s downloade tudi ceprav zelo redko.

Ti sploh ne razumete tega k ta stvar deluje. Hitrost je odvisna od stevila surcejev in ponavadi oni na drugi strani nima nic bolse povezave kot ti mogoce celo se bolj drasticno omejeno tak da nemores pricakovat 14k samo iz enega vsaj 90% od vsega casa. Pol pa tudi ce ma na 30 limitirano je se vendo sansa da je se 20 drugih ludekov na isti surci in se hitrost razdeli in to se niti ne eakomerno. Stvari ki so realtivno nove bojo mele preko 2000 surcejev tam je sansa dosti vecja da se bo istocasno konektal na vec in tam bos dosegal hitrejse prenose tudi do 60kB/s. Ce pa mas kakih 20 surcejev to je izredno malo. Pricakovat moras da tudi ta clovek ma druge datoteke na disku katere downloadajo drugi ludeki tak da tudi tu hitrost se deli. cca enih 24 ur rabim da dobim 700MB z donkeja ki ma kr nekaj surcejev ter majn ce jih je 2000. Pol se pa serveri ce se ti ne konekta na server vcasih cleo pokaze par surcejev ampak tisto je porazno tak da moras bit ob vsakem trenutku konektan na server.

matic ::

tocno tako kot je rekel hux2 in sam imam iste izkusnje..
Povezava: adsl 512/128 (kmalu 1024 :D )

Aja se to.. sam sem prebral vso dokomentacijo na edonkey2000.com, vse FAQ, kar precej foruma itd. in vse nastudiral kako in zakaj.. in razumem kako dela.. hux2 je na kratko zgoraj lepo povedal.. ampak pac tko je.. hitrej gre redko! Se pa najde kak fajl z dobrimi source! Vazen pa je tudi streznik na katerga si konektan.. ceprav se isce povsod.. ampak razlika pa je...
Ce ima streznik veliko uporabnivov in je pocasen ni dober, da pa ma mal uporabnikov pa tut ni dber.. oz. sploh niso vazni tolk uporabniki.. bolj so vazni kolk fajlov je.. amapk tut tle so lahko ti fajle in navadne bucke.. tak da...
To je vse... trivialno!? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

PaJo ::

Ok, samo meni se zmeraj ni najbolj jasno, da meni donkey skoraj nikoli ne pride cez 30kB, ceprav sem na 100Mbit povezavi;( Ali res iscem preko njega same nostalgicne zadeve ali kaj;(
Pa saj, vazno je da mi na tej povezavi cas ni omjitev:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Djuro ::

Meni pri 384/128 povezavi vleče konstantno preko 40. Ga moram, če hočem kej surfat, omejit, da se strani normalno odpirajo.

Fora so dobri serverji in max connections (sam mam nastimano 2000) pa vec stvari naenkrat.

globoko grlo ::

hja, mam adsl, še ta počasnga, pa mi zdejle skoz dlja 50+ kb

dl speed = 0
ul speed = 10
line speed dawn (LSD) = 256 (hehe, sm že prpravlen na komfort)
max, connections 250, al pa 300

sm pa opazu nekej, še nedolgo nazaj sm mel LSD na 0, in ni je bl švoh dljal, ene 20 - 30 k, pol sm si pa naštimov na 70, pa je blo prec bolš (kkšno urco al dve sm mogu vseen počakat), zdej sm si pa že na komfort nastavu, mi pa 50+ dlja, je pa res da vlečem velik fajlov, posamezen pa redko preseže 20k

Tr0n ::

eDonkey ni nobena cudezna skrinjica, kjer bi si zazeleli neko datoteko in jo potem takoj zaceli downloadat z max hitrostjo. Ogromno je dejavnikov, ki vplivajo na hitrost.

Ce je avaliability datoteke dober (moder trak) in obstajajo uporabniki, ki imajo celotno datoteko (crni trak) potem boste to datoteko dobili v vsakem primeru, samo pac ne tako hitro. Dalj casa ste v Queue posameznega uporabnika, prej boste ravno vi prisli na vrsto. Vcasih imate sreco, vcasih je treba cakat, vcasih se pac ne premakne :).

Pa tudi upload vpliva na vaso hitrost download-a. Forum eDonkeya je dober vir informacij za pravilno nastavitev. Nekateri priporocajo max stevilo povezav cez 1000 :).

Hux ::

AJa pozabo sem povedat jaz mam nastavleno na 3000 surcejev istocasno in 64/10 omejitev. Vlecem dol dva fila kr stara oba mata cca malo preko 20 surcejev in mi vlece z 14.1kB/s vseskupaj kr zadovoljiva hitrost. Nove stvari dobijo v roku par ur tolko surcejev da se ti zmesa in tam bos dosegal visje hitrosti. Ampak jaz pa vlecem take filse trenutno ki imajo pomen samo za Nemce torej ostali svet odpade in so tudi ze anticne iz 1980 let.

mortal ::

Za doseganje čim večje hitrosti je dobro da vlečete 10 ali več datotek... potem pa vleče vsako malo in je vsota na 512kbps nekje med 40-60 kB ... odvisno od virov. Pa max. connections je dobro imeti na 500 ali več.(Jaz imam na 1500)
Največje hitrosti pa se navadno dosegajo z novimi datotekami na sharereactorju , ker je največ virov.

globoko grlo ::

jest mam po ta novem max conn na 2500, pa mi dela 55 - 60, pa full fajlov dol vlečem

en fajl 15-20
drug fajl 10-15
naslednji trije 8-10
pol pa še ostali drobiš

XsenO ::

In če imaš srečo ti lahko iz enega userja pobira 55 to se je meni enkrat zgodilo:D žal pa ki je po pol ure padlo dol, aja če imate take težave z edonkeyjem probajte it na overnet, to je serverless donkey.
1 + 1 = 1

cybermedo ::

Jah, čudeži se dogajajo!!!
Končno me je srečala pamet in sem več pozornosti namenil vašim postom, in zadeva je začela funkcionirat:D

Za vse, ki bi bili z mano vred frišni na področju eDonkeya (tudi tisti z 128 KB/s), nobenih botov in podobnega sranja - samo dober server z nekaj tisoč uporabniki, upload speed kake 2-3 kb pod strojno mejo (DL speed nastavi eOsel sam) in zadeva cel čas downloada s polno hitrostjo, v mojem primeru od 11 do 15 Kb/s (max je 16), razen takrat, ko ni virov, kar pa je popolnoma normalno...
Heureka

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558422566 (5850) Freakylion
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734195 (17277) RedOS
»

edonkey speed

Oddelek: Omrežja in internet
191809 (1299) globoko grlo
»

Kateri P2P vam najbolj vleče?

Oddelek: Omrežja in internet
222042 (1425) Fury
»

eDonkey2000-problem

Oddelek: Omrežja in internet
461718 (1081) Santa

Več podobnih tem