» »

edonkey speed

edonkey speed

cybermedo ::

Ojla!

Nedolgo sem si nabavil kabelski net :) :) :). Sicer za začetek zgolj 128/64, ko bo pa odplačan modem pa mislim razširit. Ves vesel zajaham eDonkeya, pol pa razočaranje. Kljub temu, da na večini forumov pišejo o absurdno visokih hitrostih, meni enostavno ne vleče. Teoretično bi moral moj download biti okoli 16 kB/s, pri downloadunju preko Grokstera ipd. mi konstantno vleče med 12 in 15, kar je zelo zadovoljivo, pri eDonkeyu pa povečini stagnira pri okoli 4-5, včasič celo manj kot 2. Najbolj ironično pa je, da moj upload (ki bi moral biti za pol manjši od downloada, le-tega prehiteva, saj znaša ok 6kB/s. Saj ne zahtevam nevemčesa, ampak konstantna hitrost downloada vsaj nad 10 kB/s bi pa že morala bit...
Sem že razmišljal tudi o razširitvi linije, sam je brezveze, ker problem ziher ni v tem...
Prebral sem že milijon nasvetov, probal vse mogoče nastavitve eDonkeya, instaliral patche in bog ve, kaj vse, a preprosto ne gre..
Pliz help!!!

Opozorilo: ta post ne obravnava nelegalnih downloadov, za katere nekateri zlorabljajo p2p mrežo!

Matek ::

Na eDonkey-u se težko najde kakšna zanimiva in obenem legalna stvar, zato ima ponavadi zelo zelo malo ljudi kakšne legal fajle, kar privede do tega, da jih ti bl počasi downloadaš
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

||_^_|| ::

lol, eto ti odgovor:D

Mikrohard ::

Verjetno je problem v tem, da se ti zafila upload in se s tem zmanjša download :\ V nastavitvah hitrosti nastavi upload na 4 kB/s, download pa na 12kB/s oz. 0 ... več itak ne moreš nastaviti, saj sta upload in download v razmerju 1:3 dokler ne nastaviš vsaj 10kB/s uploada. S temi nastavitvami bi ti moralo vleči vsaj okoli 10kB/s :)

Matek ::

||_^_||, glede na trditev:

Opozorilo: ta post ne obravnava nelegalnih downloadov, za katere nekateri zlorabljajo p2p mrežo!

Menim da je bil moj odgovor izredno korektno podan:D



Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Hux ::

Konstante downloade sicer nemores pricakovat ampak jaz sme ze dosegal 58kB/s ampak ponavadi se giblje med 30kB/s in pod. Prej na 128kbps ISDNu sem dosegal kr 14kB/s vendar ne konstantno.

BigFoot ::

meni eDonkey ponavadi brez problema vleče 60KBs (seveda če naenkrat DLjam ene 10 filetkov).
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

globoko grlo ::

to se kr navad, kot ti je en že povedu je dl ovdisen od ul, pa tud 10Mbit linija tine pomaga če nisi skonektan na dobre serverje, al pa če folk nima fajla ki ga iščeš

nasvet: pust osla čez noč pr mer pa boš vidu, pa minimiziraj ga

pravš da si že miljon postov prebral, pol verjetn serverje redno updejtaš

Tr0n ::

Preveri tvoj eDonkey ID. Preveri availability datoteke, pravilno nastavi max download, max upload etc... Tale calculator pomaga: http://www.edonkey2000.com/documentatio...

Sicer je pa eDonkey pac taksen, kot ze ime pove. Dela bolj pocasi, ampak zanesljivo dobis datoteko. Pac traja malo dlje.

Tr0n ::

kaksne imate kaj nastavitve max download, max upload, line speed?

Dela hitreje download, ce nekdo od vas download-a, torej da je aktiviran upload?

Sumo ::

Mene pa zanima v cem je fora tega IDja. Zakaj naj bi blo bolje ce je vecmesten? Moj ID je najvec 3 mesten in mi res downloada grozno pocasi...

Tr0n ::

Woo, samo 3 mesten? Mora bit vsaj milijon ali vec.

http://www.edonkey2000.com/documentatio...

Sumo ::

Aha, oviral ga je moj fw :) Bomo vidl ce bo zdej kej bols.

BlackHole ::

Kako naj vem, če imam vklopljen firewall? Uporabljam WIN 98 SE. Drugače pa imamo na firmi router in imamo ADSL preko mrežne kartice.

globoko grlo ::

pejd gledat zgornji link, pa lowid v naslovu zbriš

cybermedo ::

ojla!

Moj ID je 2432999893, kar sploh ne izgleda slabo...
Zadeva je taka, sprobal sem:
-vse mogoče nastavitve hitrosti in connectionov (kar sem pač našel predlogov na različnih forumih ipd.)
- nalagam si sveže serverliste z različnih strani (file-finder, Maurice...)
- naložil sem autoupdaterja za serverliste
- naložil sem bota
- mislim, da je zmanjkalo idej...

Sicer pa so povezave npr. preko Grokstera fantastične (14-15 Kb/s konstantno), preko eDonkeya je upload pravtako na strojni meji (7-8 Kb/s), download pa ne gre in ne gre, praviloma neglede na število najdenih datotek stagnira med 0 in 6 Kb/s, praviloma okoli 2-3).
Če ima še kdo kako idejo, razen tistih, ki sem jih že naštel naj kar pridno poroča.
LP

P.S. Mogoče še zadnje dejanje iz obupa, na enem forumu sem zasledil informacijo, da bi naj eDonkey mnogo bolje delal pod Polkni XP (sam mam namreč naložene Me). Sicer bi takoj upgradal, samo mam diske polne s programi in ne bi rad šaral po nepotrebnem... Če ma kdo kak komentar ali izkušnje glede tega naj to prosim sporoči, da se ne bi po nepotrebnem zajebaval...
TNX

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

kere vinse maš je čist useen

upload je na srojni meji, to pač ni dobr, če maš 8k max. uploada si naštimej na 5 ul, ker ti drgač zafila linijo, je pa tko da morš pr oslu kr neki časa čakat da se kj konkretnga zgodi

AIDS ::

LP.
No ko smo pri Edonkeyu... imam en problem,
Vlecem film Changing Lanes CD2, size filma je 800.44mb, jaz mam pa dol potegnjenih ze 1073.53mb in se kr isce in nikakor noce finishirat. Ni blo nic corruptu, tko da ne vem kje je fora ? Se je ze zgodilo pa je nekaj megabajtov vec potegnilo, ampak tole je pa ze prevec ...

LP

Tr0n ::

How come bytes transferred is larger then the file size?

When you download a file from more then one source the donkey asks each source for a separate piece of the file. If one source doesn't send the piece you asked for then, when that is the last piece left, the donkey will ask another source to send it. This can cause some bytes to be sent twice. Causing 'Transferred' to be larger then 'Size'. The problem is worse on slower connections and with popular files. But this doesn't mean the download is corrupted. It should be fine once the donkey finishes it.

globoko grlo ::

še enkrat zažen osla, ponavad pomaga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558422636 (5920) Freakylion

eMULE in nje problemi

Oddelek: Programska oprema
141685 (1166) Gandalfar
»

eDonkey na 128 kps - anketica

Oddelek: Omrežja in internet
111182 (852) cybermedo
»

Dawnload avi-jev

Oddelek: Omrežja in internet
272582 (2090) Hux
»

eDonkey2000-problem

Oddelek: Omrežja in internet
461718 (1081) Santa

Več podobnih tem