» »

eDonkey2000-problem

eDonkey2000-problem

Dinko ::

Ej folk jst mam ADSL linijo pa mi na eDonkey2000 ne potegne vec kod 2.0 kpbs alp pa mogoce 4 kpbs a se da to kej pohitrit al nic


Pricakujem cim vec nasvetov :8)
Dinko

globoko grlo ::

kok maš upload naštiman
kok maš max connections
pa kok serverjev maš not

Dinko ::

nastiman man max download 6
max upload 2

sam ne vem zakaj ce popravm na 100 mi se popravi na 6

globoko grlo ::

čak mal, dej tole še enkrat poglej če maš max dl speed na 6, to pomen da ti max dl dela na 6 KB/s, kar je glih ene 10x manj kot ti adsl ponuja

pa upload morš met min. na 10, ker ti drgač ne bo vlekl kokr ti lahko

max dl maš lahko drgač kr na 0, kar pomen da bo šlo tok, kot ti linija ponuja, pod pogojem da se bo edonkey skonektal na enga uporabnita ki ima dovolj velik upload

Polde ::

lol
Ni da ni!!!

Prjatu ::

Polde: lol
Something else is controlling me!

ender ::

eDonkey ti dl hitrost izračuna takole:
če je ul<=6kb/s, potem max dl=ul*3
če je 6 Šele, če je ul>10, lahko daš za dl karkoli hočeš. (btw: kakšen je sploh smisel umejevanja ul hitrosti?)
eDonkey lahko preverjeno vleče tudi prek 150kb/s (in uploada prek 90kb/s)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

PaJo ::

Edonkey laho Ul-ja preverjeno tudi z 200kb/s, samo kaj ko dl nikoli ne zraste cez 30kb/s:) Zgleda da res iscem prevec nostalgicne zadeve na tem oslu:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Dinko ::

aja pa se to vsi linki se mi skos prekinjajo pa kr neki "gledajo" Looking pa iscerjo pa to


pa noce se mi skonektat na noben server pa mam
mam pa 4000 filesov shared.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dinko ()

ender ::

dinko: sploh ni važno, koliko fajlov maš sharanih. Koliko imaš Max connections? Nastavi nekje na 300-800 (odvisno od OS: na Win9x ne več kot kakih 400, WinNT, linux pa lahko tudi več). nekateri pravijo, da jim Command Line Client deluje hitreje (jaz sem itak omejen na command line clienta, ker ga laufam na linuxu). Če boš sprobaval CLC, si downloadaj Java GUI, da se ne boš mučil z tekstnimi ukazi.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Borci ::

eDonkey uploada tudi s 600 kB/s (preverjeno) in khrati tudi par 100 kB downloada, samo bogi računalnik ne more drugo delati, ker okupira cel disk, čeprav procesor dobesedno počiva.

Ker maš ADSL ti tako kot drugi priporočam, da maxUpload narediš na 10, maxDownload pa na 0.

Glede serverjev pa uporabi kakšno orodje za eDonkeya, ki ti preden ga zaženeš preveri pristnost serverjev, ter jih po ptrebi tudi odstrani.

Bodi pozoren tudi na ID številko, saj če je ta številka mala (recimo 3-5 mestno število) potem si manjvreden na tistem serverju, zato tudi dolvlačiš počasi.

globoko grlo ::

borci, kje nej bi vidu ID

Polde ::

EDONKEY BOT 1.2 RULS

Prjatu a ne :D
Ni da ni!!!

Prjatu ::

Polde: najbrž si mislu verzijo 1.21, a ne :D

Ja v glavnem najdt nek tega bot-a (to verzijo, ne novejšo) pa se ne boš rabil z ničimer ukvarjat, letel bo pa koker adsl da
Something else is controlling me!

Polde ::

:D :D :D :D :D
Ni da ni!!!

tejo ::

Jest mam take nastavitve v oslu:

Download: 50
Upload: 10
Connection Speed: 60
Max connections: 3500

Borci ::

ID pa vidiš, ko klikneš na velik vprašaj desno zgoraj.

boha ::

no, nej bo en faca pa posta link do bota v1.21. nikjer ne najdem... 10x!

Polde ::

Lahko se zmenva na pijači pa ti ga na disketi prnesm 8-)
Ni da ni!!!

globoko grlo ::

a če je moj ID 10 mestna cifra to ni glih najbolš, kako pa to zmanjšaš

globoko grlo ::

aha, sej zdejle je pa 4025

Borci ::

Ne, ravno obratno.
Naj bo ID čimvečji.

Binji ::

Jst sm dobu bota pa mi vseenu napake javlja.;((
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Polde ::

>:D >:D sej pravm na disketi ga dobiš pa še en programček pa windows XP mogoče 2000 morš imet da dela>:D >:D
Ni da ni!!!

DixieFlatline ::

Jest mam zelo nizek ID, 35. pa mi vleče ene 20-30 kB/s. Kako naj si povečam ID. Se id od serverja do serverja spreminja?

ender ::

ID se običajno izračuna iz tvojega IPja, vendar če si za kakšnim firewallom, ti server dodeli svoj ID (v tem primeru dobiš nizek ID). Če si hočeš povečat ID, poskrbi, da bo tvoj firewall forwardal povezave na port 4663 (če se prav spomnim) na tvojo mašino.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

urban ::

Halo fantje!! Ej ce prov razumem je ta edonkey tako kot kazza...'?? ( ali boljse).... sem iskal po netu pa, ne najdem programa. Ce kdo pozna naslov...... pls, tell me...

thks

urh

bodom ::

urh:www.edonkey2000.com

ta program rulz. sam da dobim ADSL pa bo...:D

max download: nastimaj na 0
man upload: nastimaj na 10.

na tej strani: www.file-finder.com pa dobite Edonkey bot-a, tnovga Edonkeya 2000 in še kej zanimivga.

Lepo vleko vam želim....:D :D :D

ender ::

designer: zakaj omejevati max upload? ali lahko poveš en dober razlog?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

urban ::

No takole!! Designer hvala ti za naslov, zdej sem edonkry z downloadu, potem se ga inštalitu in sedaj se mi vseskozi povezuje na serverje ( vendar se mi obenem na nobenega ne poveže)!!!
A je slučajno potrebno spremeniti, dodati se kakšne nastavitve.

Pri Enderju sem zasledil iD in povezavo z firewallom. Sem za firewallom in Id je 35....

A mi lahko se malo razlozite, da bom tole stvarco pripeljal do delovanja , dobrega seveda!!!

HVALA VSEM!!! :))

lp

Urh

Tjulenj ::

max load morš omejit zato, da slučajn kdo drug neb preveč dol vleku. to je jasno rezerviran samo zate. kreteni l33charski, zarad takih so prenosi od začetka donkeya do dons ful upadl, k pr nobenmu ne dobiš več k 0,5k povezave. če bi bli vsi mal bl radodarni bi vsem velik hitrej delal.

ender ::

There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Ahiles ::

Upload more bit zato omejen ker ce gre do Maxa ti zbije download speed za to mors rezervirat 3-4kb min. Ker pa se vedno 80-90% interneta nimam neomejenega UL (vecina ljudi na netu ma se zmeri 16k ul tud ameriski kabli majo vecina 16k ul vendar neomejen dl in podobne niso vsi tolk srecni kot nekateri svedi ki jim je 10mbps premal. Torej ne jokat ce gre vse skupi prepocasi pac se znajte men gre skoz 50-60k sam ce hocte to dosec je treba pac vec fajlov na enkrat dl ne pa sam 1 al pa 2 (trenutno imam okol za okol 14gb)

urban ::

Ender!! Zdej mi edonkey dela, ampak kot sem ze zasledil tudi meni samo okol25-30Kb. Sem za firewallom in me zanima če mi lahko še kaj svetuješ glede .....

((ID se običajno izračuna iz tvojega IPja, vendar če si za kakšnim firewallom, ti server dodeli svoj ID (v tem primeru dobiš nizek ID).
!!!!
Če si hočeš povečat ID, poskrbi, da bo tvoj firewall forwardal povezave na port 4663 (če se prav spomnim) na tvojo mašino.))!!!!


THKS!!

Santa ::

No, ker ste že vsi tako pametni od tega osla, naj vam povem nekaj za vas čisto novega.
Hitrost downloada je odvisna od tega kolk virov je dostopnih z določenim fajlom. Tko da se je popolnoma brezpredmetno pogovarjat kolk men počas/hitr dela.
Če downloadam eno stvar k je ful redka in jo mata recimo dva. Skačem do stropa od veselja če potegne prek 4kB/s.
8-O
ADSL mate za osem jurjov na mesec, kaj vas stane, da downloadate dlje? Bodte veseli da mate vse dele fajla v modri barvi, ne pa gledat hitrosti.

||_^_|| ::

santa: to itak

Dej nej en pove kje dobit bota pa za kva se sploh uporabla bot?

||_^_|| ::

sm ga že dubu:)

Polde ::

Halo!

Mene pa zanima če kdo uporablja edonkey java controler in če ga kako se obnese. Drgač pa uporablam bota pro ver. in ga res rula. DL 60kb/s.

lp
Ni da ni!!!

globoko grlo ::

folk, sm uporabljal enga bota, sam se mi je skoz sesuval, pa me sam zanima a se vm tud sesuva, al dela ok

Polde ::

na začetku se mi je rušu pol sem pa pogruntu kaj je treba narest zdej pa je vse ql pa dela k urca >:D

lp
Ni da ni!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Polde ()

ender ::

jaz uporabljam java controller, zato ker mi jedro laufa na gatewayu, kjer imam linux (ne pa tudi X-ov; na roko pa se mi nikakor ne da pisat ukazov)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

_pobesneli_ ::

Se vedno ne razumem kaj ti pomaga tisti bot!Mi lahko vsaj kdo razloži kaj nastavis v tistem oknu!

TylerDurden ::

A ni ta bot narejen tako da se sesuva, ker je avtor bota pogruntal, da preveč zaseda celotno omrežje, pa je tako izključil vse bote. Prove me wrong!
Let\'s make some soap ...

Tassador ::

Res mas TylerDurden!;((

Prjatu ::

Ja res je, avtor je naredil tako da se bot sesuje, vendar se da to čist enostavno preprečit z uporabo firewalla
Something else is controlling me!

Dinko ::

zdej sm potegnu eDokey 1.2

nastavu:

UL:30
DL:10
Line speed:400

Max connections 400

pa mi zdeva ulece 2 minute pol pa spet neki isce pa noce nc downloadat niti 0.1 kpbs

to je cist apn:|

Santa ::

Dej ne kvaste neumnosti. ;(( Bot se NE sesuva. Deluje odlično, s par popravki tudi manj obremenjuje serverje.
JAO :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558422642 (5926) Freakylion
»

eDonkey na 128 kps - anketica

Oddelek: Omrežja in internet
111182 (852) cybermedo
»

edonkey speed

Oddelek: Omrežja in internet
191811 (1301) globoko grlo
»

Optimalne nastavitve za eDonkey (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
524845 (3371) Mr.B
»

edonkey2000 & win XP

Oddelek: Omrežja in internet
151065 (777) JLP

Več podobnih tem