» »

Zmanjšanje odzivnosti Win 7

Zmanjšanje odzivnosti Win 7

k4vz0024 ::

Če imam računalnik prižgan tri dni, pride do znižanja odzivnosti sistema. Poganjam FF 3.5 in downlodam podcatinge s MediaMonkey.
Procesess explorer ne kaže da bi kateri od procesov obremenjeval CPU. CPU usage je povprečno 12%. Kaj povzroča slabšo odzivnost?

dzinks63 ::

Računalnik se ti polni z razno raznimi smetmi. Uporabi kakšen ccleaner, Tracks Eraser, ... Preglej računalnik z RegCure, SpeedUpMyPC, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Isotropic ::

norton?

k4vz0024 ::

Kaj misliš s Nortonom'

Isotropic ::

ga imas

k4vz0024 ::

Misliš za pregled registra?

k4vz0024 ::

Zakaj pa teh "smeti" ne vidimo v proces explorerju?

k4vz0024 ::

Pa kako je možen, da se to pozna šele po nekaj dnevnem neprekinjenem teku računalnika?

detroit ::

a ti kak program slabo collecta garbage, no ja če se ne laufa nč druzga kot tisto pol neb smel bit problem. Je pa res da men recimo ff upočasni vse skp
Skero

__Devil__ ::

Jaz ko prižgem komp mi še potem ene 5-8 min šteka vse skup :/. Sem defragmetiral disk že večkrat in ne pomaga ravno dosti.

k4vz0024 ::

Izgleda, kot da veliki fajli upočasnijo pomnilnik. Mogoče je tudi FF kriv. Pa tudi 2 G pomnilnika je mogoče premal. Je pa zanimiv, da seto najbolj pozna pri predvajanju videa.

k4vz0024 ::

Če se pomnilniku ostajajo ostanki programov potem bi moral obstajati kakšen program, ki bi to spucal.

lali12 ::

Free RAM. Poakusi s tem programom.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

k4vz0024 ::

To pa ni za sedmico.

Xserces ::

tle ni nobene fore:) TO SO PAC WINDOWSI ... ce nocs da ti pade odzivnost dej gor Linux al pa windows server ki je zato narejen... BOLS?:d
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

RazzorX ::

Pametna izjava, kaj je pa windows server drugo kot windows. ;((

bluefish ::

@Xserces: saj podkrepitev izjave s kakimi konkretnimi dejstvi ne bi škodila. In da, Windows Server je še vedno Windows.

Xserces ::

ma sej sm vedu da bote zacel s tem:) sm zanalas pustu xD
amapak kot je men znano windowsi ce jih laufas dolg zacnejo srotat to pa se pozna na raznih serverjih k laufajo na win... sej je en ze povedu... zato ker se raspasejo po RAMu...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

RazzorX ::

Saj bi sprobal če to res drži, ampak imam mašino malo več kot 2 metra od glave ko spim, tako da težko pustim prižgano.

Xserces ::

heheh kva so me napadl:D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

bluefish ::

Jasno, da začno "šrotat", če pa imaš nameščen kup krame. Pred tem te pa tudi Server edicija ne obvaruje. Ali pa spet govorimo o prazgodovinskih sistemih?

Xserces ::

lej jst nism zihr ampak to lahko vids na lastne oci... npr XP ce imas prizganga 1 tedn ze kr ornkt steka...ko sem imel Linux se to ni dogajal...pa ce verjams al pa ne:D jst se zdej ne bom tle kregu ker nism zihr:P
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

bluefish ::

Aha...
Ali pa spet govorimo o prazgodovinskih sistemih?
...se mi je zdelo.

Sicer XP-ja nisem nikoli poganjal en teden (podoben razlog kot RazzorX), vendar tudi po celem dnevu intenzivnega dela ni kazal znakov utrujenosti.

RazzorX ::

Nažalost je XP zastarel, pa čeprav jih večina misli da deluje bolje od Viste in drugih sistemov. Enostavno večinoma ni zmožen izkoriščati današnje strojne opreme, zapaca se še prehitro in še ogromno drugih težav. Z XP-ji je nekako 10krat če ne več težav kot z Visto in 7ico, če imaš seveda sodobno strojno opremo. ;)

k4vz0024 ::

A ni namen sistema, da povezuje razne programe, da imamo univerzalni stroj, ne pa samo pisalno mašino?
Šrot? Pa tud, če bi imel samo šrot bi moral sistem delovati dlje časa brezhibno. Očitno tudi sedmica ne zna upravljati s pomnilnikom, zato pa zariba.

RazzorX ::

Pa saj vidiš da še zmeraj niso pri Microsoftu pogruntal kako upravljat RAM. Pri vseh teh gigabajtih RAM-a, ga sam sistem še zmeraj porablja nekje bogo 1/4. Ostale prazne celice se pa dolgočasijo. Če bi malo bolje naredili vse skupaj bi bilo zasedenega nekje vsaj polovica ali več RAM-a in bi se praznil po potrebi. Zakaj hudiča so v RAM-u samo glavni deli OS, ne pa tudi določene aplikacije, potem pa čakam da se mi nek outlook odpre ali kaj podobnega. Te vse male aplikacije, internet, pošta, razni IM in podobno bi bilo komot v RAM-u, ko bi se potrebovalo več pomnilnika za kako aplikacijo, bi se enostavno nepotrebno izbrisalo iz RAM-a, kaj pa je to, mikrosekunda. ;)

bluefish ::

Očitno tudi sedmica ne zna upravljati s pomnilnikom, zato pa zariba.
Na tem mestu se gremo spet lahko pregovarjanje, kaj komu zariba in zaradi česa,...

Objektivno gledano pa ji le stežka očitaš slabo upravljanje s pomnilnikom in je najbrž razlog kje drugje.

Zakaj hudiča so v RAM-u samo glavni deli OS, ne pa tudi določene aplikacije, potem pa čakam da se mi nek outlook odpre ali kaj podobnega. Te vse male aplikacije, internet, pošta, razni IM in podobno bi bilo komot v RAM-u, ko bi se potrebovalo več pomnilnika za kako aplikacijo, bi se enostavno nepotrebno izbrisalo iz RAM-a, kaj pa je to, mikrosekunda. ;)
Ta lastnost že obstaja, reče se ji Superfetch in 7 zna to pošteno izkoristiti.
Že Vista je po SP1 ustrezno razporejala opravila, čeprav z nekaj težavami, pri 7 pa deluje skorajda tako, kot je bilo zamišljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

k4vz0024 ::

Ok, pol naj pa naj kdo pove, kako ugotoviti, zakaj pride do slabše odzivnosti. Problem, raznih čistilcev registra je, da se rado zgodi, da kaj po čiščenju ne dela pravilno. Odprava napak pa je spet iz dežja pod kap.

Konkretno vpr. ali FF svinja in zavira odzivnost in kako to popraviti? Pa ne rečt pa nikar ne uporabljaj FF.>:D

darkolord ::

Problem zna ratat, ko s programi zafilaš velik del RAMa, potem pa ti začne v swap tlačit ostale zadeve... Ko pa čez nekaj časa želiš te stvari dobit v RAM, pa nekaj časa traja, da jih iz diska prebere...

bluefish ::

Konkretno vpr. ali FF svinja in zavira odzivnost in kako to popraviti? Pa ne rečt pa nikar ne uporabljaj FF.>:D
Za en primitiven a enostaven debugging bi ti svetoval ravno to.

RazzorX ::

blueFish, no seveda je ogromna razlika med loadanjem programov med XP in 7ico, pa vendar še zmeraj to ni to. Nekako se mi zdi da bi te stvari morale hitreje delovati, a kaj veš kako ima pa apple to rešeno, da se tako hitro odpirajo aplikacije?

bluefish ::

Ne. Domnevam pa, da je finta v tem, da tam aplikacijo predstavlja ena sama datoteka.

RazzorX ::

Ali pa je možno to, da vse skupaj deluje hitreje zato ker laufa OS na točno določeni strojni opremi. Sicer ni posvod ista, vendar so kombinacije točno določene, le redko lahko kaj zamenjaš. Isto se pomojem dogaja tud z iphone-om in drugimi napravcami. :)

detroit ::

winse 7 imam odkar so pršli vn (msdn) torej pred večino smrtnikov:D (takih ki skrbijo za originalno opremo ofcourse). Restartam ga vsak drugi torek v mescu (sj sistemci veste zakaj:) in ni nobenih problemov, tko da stran s kakimi aj em linukszs gik kompleksi
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

RazzorX ::

detroit, tudi moj laufa že odkar je prišel na msdn. :)

Mi je pa ena stvar zanimiva. Opažam da se ob prvem zagonu določenega programa le ta nalaga dlje, kot pri drugem in ostalih zagonih (seveda dokler mašina laufa). Verjetno je to kaj povezano s tistim Superfetch-ingom? Zelo se pozna pri odpiranju Photoshop-a naprimer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RazzorX ()

bluefish ::

Verjetno je to kaj povezano s tistim Superfetch-ingom?
Da.

detroit ::

mene neki zanima če se prou spomnim je vista avtomatsko na vsake par restartou defragmentirala, ma windows isto? Jst še nism opazu kakršnih koli background aktivnosti takih, po vsej verjetnosti to dela spare core in imam disk super tih hehe
Skero

cukl ::

Čudno. Na mojem odzivnost ne pade. Ga skozi pošiljam samo v spanje, restarta se sam ob kakih updateih, tako da je sistem gor brez ponovnega zagona po cel mesec.
Tako na desktopu kot na laptopu.

k4vz0024 ::

Men se dozdeva, da je problem v gonilikih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualni spomin

Oddelek: Pomoč in nasveti
413374 (2508) WarpedGone
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396805 (5913) Blisk
»

Windows 7 in igre

Oddelek: Operacijski sistemi
294420 (3258) DonAndrino
»

Windows 7 beta hitrejša od Viste, XP (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
26926281 (13755) koyotee
»

XP-jem dodatnih šest mesecev (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
23320521 (12699) knesz

Več podobnih tem