» »

Windows 7 in igre

Windows 7 in igre

LukaSLO ::

Namen imam namestiti Windows 7 64bit Ultimate pa me zanima sledeče.

Sedaj mi na Windows visti 64bit normalno delajo te tri igre.

Emergency 3
Emergency 4
NFS Carbon

Bo delovalo tudi na 7? Hvala za odgovore.

bluefish ::

In zakaj ne bi?

mtosev ::

vse kaj dela na visti dela tudi na win 7.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hdx ::

in baje bolje

__Devil__ ::

Na win 7 dela vse najbolje.

galu ::

Mah, kolk sem jaz opazil razlike med Win7 in Vista, razlik v hitrosti praktično ni. Sem pa primerjal SP2 in RC1.
Tako to gre.

geek93 ::

Kar se tiče ''game compatibility'' windows 7 je boljši v vseh pogledih od viste. Torej vsaka igra deluje!

Nisem še opazil igre ki nebi delovala na Win7

geek93 ::

Mah, kolk sem jaz opazil razlike med Win7 in Vista, razlik v hitrosti praktično ni. Sem pa primerjal SP2 in RC1.

Delno drži =).V igrah se Win7 veliko bolje obnese.

vander ::

Kar se tiče ''game compatibility'' windows 7 je boljši v vseh pogledih od viste. Torej vsaka igra deluje!

Nisem še opazil igre ki nebi delovala na Win7


Ali to velja tudi za 64 bitno sedmico ?

__Devil__ ::

Ali to velja tudi za 64 bitno sedmico ?


Seveda. Sam imam več kot 25 večjih iger gor (cca. 5gb vsaka) in vse delajo super.

vander ::

Tole sem najdu, upam da drži.

http://www.sevenforums.com/gaming/25539...

DaVidQ ::

Tole sem najdu, upam da drži.

http://www.sevenforums.com/gaming/25539...



# Crysis Warhead (x86)

Meni dela Crysis Warhead tako ko Crysis normalno x64 Win 7 build 7600 RTM.

__Devil__ ::

Meni dela Crysis Warhead tako ko Crysis normalno x64 Win 7 build 7600 RTM.

Zakaj pa nebi? :))

Na win 7 dela vse :D

boset ::

Zanima me kateri je zadnji build WIN 7 ?

ViperR ::

na win7 mam 300 vec fpsejv pri cod2 kokr pa na visti(govorim o 500 in 800 fps da nebo pomote)

Wox ::

lol

ZaOstali ::

Zanima me kateri je zadnji build WIN 7 ?

Verjetno kar final.
Po moje RTM ni zadnja verzija.

clix ::

RTM je final

bluefish ::

RTM je zadnja verzija.

d0c70r ::

zakaj primerjate visto z windows7....vista itak nima za burek, zato me bolj zanima primerjava z xp-om?

bluefish ::

Vista se s SP2 precej približa 7, sploh če znaš zadevo nastavit.

tt2 ::

Mah, saj če prav razumam je fora le v tem, da je Vista porabila več rama ter procesorske moči, zato so igre na XP-jih delovale bolje. Pri win 7 pa so to nekako zreducirali, tako da igre tečejo nekje enako na xp-jit ter win 7? Morda se motim, ne vem no :D

solatko ::

Vista deluje s popravki skoraj enako, kot w7, vsekakor pa bolj stabilno od XP-ja. Večina programov deluje na visti bolje kot xp.

RazzorX ::

zakaj primerjate visto z windows7....vista itak nima za burek, zato me bolj zanima primerjava z xp-om?



A ti je sosed rekel da ima na Visti CoD 2 600FPS, na XP pa 900? Mislim daj rajš ne piši takih bedarij če ne veš za kaj se gre. Verjemi da je vista trenutno bolj uporabna in stabilna od 7ice pa se lahko na glavo postaviš in ja, imam 7 trenutno ampak mi je bilo kar hitro žal da sem jo dal namesto Viste gor.

hojnikb ::

zakaj primerjate visto z windows7....vista itak nima za burek, zato me bolj zanima primerjava z xp-om?



A ti je sosed rekel da ima na Visti CoD 2 600FPS, na XP pa 900? Mislim daj rajš ne piši takih bedarij če ne veš za kaj se gre. Verjemi da je vista trenutno bolj uporabna in stabilna od 7ice pa se lahko na glavo postaviš in ja, imam 7 trenutno ampak mi je bilo kar hitro žal da sem jo dal namesto Viste gor.

Da nimaš ti kak star build gor ...;)
#brezpodpisa

RazzorX ::

Nene, MSDNAA, original. ;) In sem imel originalno Visto že od začetka izida in je delala super, ne vem kake probleme ste imeli to. Ja mogoče, če si imel pentium 4 in 512MB RAM-a si bolj težko laufal in si že kritiziral Visto. Kot bi šel na računalniku ki je poganjal 98 na XP potem pa rekel da delajo počasi, da so bli 98 hitrejši...

solatko ::

RazzorX - na HP-jevem notesniku, smo rešil z visto uporabo USB slotov. Aera sicer zaradi grafične ne podpira, je pa celoten sistem bolj odziven, kot z xp - nx6110 z 1GB pomnilnika, nikdar preko 70%, pri xp-jih je šel pomnilnik velikokrat na 100% in je bil ta čas neodziven, pri visti niti enkrat.

RazzorX ::

Ja seveda, tudi WiFi podpora je boljša, da search-a in indexiranja sploh ne omenjam, ker sta res super. Plus preglednost, veliko, veliko več driverjev, podpora strojni opremi, poraba sredstev...
Da še povem za tiste, ki mislijo, da če imajo 4GB RAM-a in jim Vista porablja npr. 1.3GB pa mislijo da je to zanič OS so enostavno i**oti. Dajte mal logično razmišlat, če so vam programi v RAM-u namesto na disku, vam jih bo odprlo veliko hitreje, preden se iz diska program naloži v RAM to traja, če je program v RAM-u (torej sistem porablja več RAM-a) vam ga odpre veliko hitreje, ampak še zmeraj vsi mislijo da če jim porablja manj RAM-a boljše je. Enostavno ni res, že tako so Windows-i narejeni po mojem napačno. Namesto da je na voljo 4GB RAM-a in je firefox še zmeraj na disku, outlook še zmeraj na disku in so na disku tudi ostali mali programi in jih potem odpira "pol ure", bi moral Windows dati v RAM čimveč takih programov, ki se uporabljajo zmeraj in bi jih odpiralo veliko hitreje, ko bi kak program/igra potrebovala več RAM-a, bi ga enostavno spraznil kolikor ga potrebuje, ampak pri Microsoftu očitno ne razmišlajo v to smer. Kaj ti bo 4GB ali več sistemskega pomnilnika če se ga pa 3/4 ne uporabi.

glistovje ::

vse je to isti klinc za nas smrtnike :D sm eni mislijo da so Chuck Norris :))

DonAndrino ::

Fantje pozdravljeni!

Vidim, da vas je kar nekaj računalniških ekspertov tukaj gor, zato se obrača sem za morebitno pomoč. Moj problem je sledeč:
kupil sem si asuso laptop z intel core2duo t6600 2. 2ghz in 4gb ram, grafična kartica je geforce g102m z 512mb, sistem je windows 7 home professional 32bit.
Sicer ga uporabljam za fakturiranje, brskanje po interentu in podobne nezahtevne aplikacije, občasno pa bi rad zaigral kakšno igro (predvsem starejše, ki so se mi nakopičile v časih, ko sem imel preslab sistem in jih nisem mogel igrati).
Problem pa nastane, ko zadeve inštaliram na sistem (kar gre gladko), potem pa želim aplikacijo zagnati, pa ne enostavno povedano, ne gre. Prijavljen sem kot administrator, če dam zaženi kot skrbnik, se zadeva izvede, potem pa vedno (neglede na število ponovnih zagonov) sistem izjavi, da je potrebno pred zagonom igre, ponovno zagnati sistem, kar naredim, toda potem se stvar ponovi. ;(
če skušam zagnati v združljivostnem načinu, napiše, da ne smem (morem). Igri, ki delata težave sta toca race driver 2 in cossacs 2.
No, če naložim recimo cossacs 1 ali american conquest, se inštalirata normalno, celo zaženeta normalno, toda barve v igah so kar kričeče roza, vijolične, florestenčne zelene, torej povsem pokvarjene in je neigralno.
Recimo starejše 3d igre (rally trophy, empire earth) delujejo brez problema!

Poizkušal sem s popravki iger, win update, novejšimi gonilniki grafične kartice, pa ni učinka!
Nisem kakšen igrofil, toda jezi me, da tak (proti mojim prejšnim sistemom-athlon 900mhz, 512rama:d) uber sistem ne deluje tako kot bi moral!
Če ima kdo kakšno pametno idejo, naj prosim pomaga! :)

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 zbral največ prednaročil v zgodovini Amazon.co.uk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16214687 (9598) nekikr
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19825625 (14276) ;-)
»

Windows 7 RTM vaša ocena ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16916069 (9946) Galaxy
»

Ker sistem se splača ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1225900 (4676) ABX
»

pohitritev računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
362342 (1442) Pepc619

Več podobnih tem