» »

Plačilo kazni za prometni prekršek?

Plačilo kazni za prometni prekršek?

«
1
2

tj6000 ::

Situacija:
Bil sem malo preveč zamišljen in sem se peljal kar precej čez omejitev, in seveda dobil kazen... Sem se s tem že čisto sprijaznil, saj si jo v bistvu zaslužim...

Ampak očitno nisem bil samo jaz zamišljen ampak tudi policist, ki je napisal kazen - namreč na plačilni nalog je narobe napisal registersko številko avtomobila...

Zanima me, če je to dovolj velik razlog, da se kazen na kak način spodbija?

Kot pravim: vem, da sem naredil prekršek, in sem se že sprijaznil, s tem da plačam. Ampak, če pa bi se dalo urediti, da nekaj evrov prihranim, pa nebi imel nič proti.


lp
www.dBastards.si

kmetek ::

LOL, sistem ima rad take, kot si ti. Kar izpodbijaj, boš lepo plačal celoto + vse stroške. Pa veliko uspeha.

Tody ::

Seveda, lepo nazaj napišeš da ti nimaš avta s temi registrskii tablcami in neveš zakaj ti je bila poslana pošta.

Ziga Dolhar ::

Odločba mu je bila osebno vročena s strani policista, ne poslana po pošti (kakor razumem). In kazen se nanaša na prekršek - torej prekoračitev hitrosti - in ne sredstvo, s katerim je bil ta storjen. Tko da bo tole mal težje ...

Če ga je policist osebno legitimiral, bo torej težko ugovarjal, da ni on storil tega prekrška.
https://dolhar.si/

tj6000 ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Odločba mu je bila osebno vročena s strani policista, ne poslana po pošti (kakor razumem). In kazen se nanaša na prekršek - torej prekoračitev hitrosti - in ne sredstvo, s katerim je bil ta storjen. Tko da bo tole mal težje ...

Če ga je policist osebno legitimiral, bo torej težko ugovarjal, da ni on storil tega prekrška.


Ja,tako je bilo... Bo treba kar plačat ;)
www.dBastards.si

;-) ::

Ti kar poslušaj vse ovce ko delajo po sistemu in plačuj, najbolje da še več nakažeš za vsak slučaj;)

Pokliči firmo Edikta ali odvetnika.

fosil ::

Ja, velik bolj se splača dat odvetniku 5x tok in na konc verjetno še plačat polno kazen, kot samo plačat polovico.
Tako je!

tj6000 ::

fosil je izjavil:

Ja, velik bolj se splača dat odvetniku 5x tok in na konc verjetno še plačat polno kazen, kot samo plačat polovico.


Ravno to je dilema pri meni...
www.dBastards.si

Vikking ::

;-) je izjavil:

Ti kar poslušaj vse ovce ko delajo po sistemu in plačuj, najbolje da še več nakažeš za vsak slučaj;)

Pokliči firmo Edikta ali odvetnika.


Ko se ti bo ta ZAMIŠLJENA ovca pripeljala po nasprotnem pasu, ter boš postal tetraplegik. On pa bo rekel "mal zamišljen sem bil", sej me bo odvetnik zej takrešu.

kmetek ::

Maček je bil zamišljen, ko ga je cukal.....ubil je samo 3 mlade ljudi, človek je pa na prostosti....ja lepo je v naši deželici. 8-O

bluefish ::

;-) je izjavil:

Ti kar poslušaj vse ovce ko delajo po sistemu in plačuj, najbolje da še več nakažeš za vsak slučaj;)

Pokliči firmo Edikta ali odvetnika.
Seveda, najbolje da posluša tebe in si na avto navesi še en kup navlake, pa potem drvi naokoli.

tj6000 ::

Ok... Pametnih komentarjev je zmankalo... Lahko zaklenete ali pa pobrišete...
www.dBastards.si

Franček ::

Vozil sem 34 več kot bi smel pa sem dobil kazen 1000EUR 9 kazenskih pik in 30 dni odvzema vozniškega dovoljenja. Pa me zanima ali je takšno kazen tudi možno plačati z polovičko ?
Sicer jaz sem dobil sklep iz sodišča pa nikjer ni opisano, da bi bila možna polovička

Lep pozdrav!

Bellatrix ::

Franček je izjavil:

Vozil sem 34 več kot bi smel pa sem dobil kazen 1000EUR 9 kazenskih pik in 30 dni odvzema vozniškega dovoljenja. Pa me zanima ali je takšno kazen tudi možno plačati z polovičko ?
Sicer jaz sem dobil sklep iz sodišča pa nikjer ni opisano, da bi bila možna polovička

Lep pozdrav!


A si to vozil v naselju ali na AC ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Looooooka ::

Pusti tezake, ki komaj cakajo, da nekdo placa kazen(so pac nesrecni in upajo, da bo slo se komu v zivljenju narobe in jih bo palica tepla za vsako napako).
Lepo se spomni, da zivis v drzavi, ki nagrajuje lopove in poklici zgoraj omenjeno firmo.Sicer ne vem ce je to tista zlogasna firma iz Maribora ampak verjetno pocnejo isto.
Par let nazaj je baje neka mejhna odvetniska firma iz Maribora zelo uspesno spodbijala take napake policistov(pa se racunali niso veliko, ker se je pac doticnemu odvetniku zamerila policija).Ce zakon velja do pike za civiliste...velja tudi za policiste.Ce bi se slo za rubeznike in bi se namesto pri registraciji takole zmotili pri naslovu takih komentarjev verjetno ne bi bilo.
Stane te samo tistih par impulzov za klic.

galu ::

OT komentarček:
Če policist napiše registrsko narobe, še vedno moraš plačat - koga briga tistih par št. gor ali dol. Sej dohtarji isto - 0.2ml morfija ali 20ml morfija, sej je isti ku***....
Če pa pade omet iz predora nekomu na havbo, pa se pol leta ugotavlja kateri 'nestabilen' delavec je tisti kvadratni meter štancal gor... Če policaj povzroči nesrečo, se ga samo suspendira za par tednov, državljanom ki trčijo v policijski avto pa odvzem vozniškega... It's a fucked up world we live in.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Franček ::

Bellatrix je izjavil:

Franček je izjavil:

Vozil sem 34 več kot bi smel pa sem dobil kazen 1000EUR 9 kazenskih pik in 30 dni odvzema vozniškega dovoljenja. Pa me zanima ali je takšno kazen tudi možno plačati z polovičko ?
Sicer jaz sem dobil sklep iz sodišča pa nikjer ni opisano, da bi bila možna polovička

Lep pozdrav!


A si to vozil v naselju ali na AC ?



Da bilo je še v naselju 100 m pred iztekom naselja.

Bellatrix ::

Veš, koliko je manjkalo do izteka naselja ni pomembno. Glede na to da je prekoračitev bila v naselju je možnost za manjšo kazen majhna. Če bi do tega prišlo na AC bi še lahko nekako upal na zmanjšanje, tko pa ne.

Če pa si prehitro peljal v območju umirjenega prometa (3okm/h, bližina šole ali kakšne podobne ustanove) pa nisi table opazil, pa sploh lahko pozabiš na manjšo kazen.

Se pa strinjam, da so kazni neprimerne.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

connel ::

Looooooka je izjavil:


Par let nazaj je baje neka mejhna odvetniska firma iz Maribora zelo uspesno spodbijala take napake policistov(pa se racunali niso veliko, ker se je pac doticnemu odvetniku zamerila policija).Ce zakon velja do pike za civiliste...velja tudi za policiste.Ce bi se slo za rubeznike in bi se namesto pri registraciji takole zmotili pri naslovu takih komentarjev verjetno ne bi bilo.
Stane te samo tistih par impulzov za klic.


Poudarek je na baje in to velik. Njihove generične ugovore se je v tistih časih samo zavračalo, sploh se jih ni obravnavalo, danes pa ni nič drugače s tem. Če seveda misliš na klub za zaščito (ne bom celega imena pisal, ker jim niti pod razno ne mislim delat reklame).

Franček ::

Bellatrix je izjavil:

Veš, koliko je manjkalo do izteka naselja ni pomembno. Glede na to da je prekoračitev bila v naselju je možnost za manjšo kazen majhna. Če bi do tega prišlo na AC bi še lahko nekako upal na zmanjšanje, tko pa ne.

Če pa si prehitro peljal v območju umirjenega prometa (3okm/h, bližina šole ali kakšne podobne ustanove) pa nisi table opazil, pa sploh lahko pozabiš na manjšo kazen.

Se pa strinjam, da so kazni neprimerne.



Ni bilo v območju umirjenega prometa ali bližine šole ali kakšne podobne ustanove omejitev je bila omejena z 50 km.Zanima ali je takšno kazen sploh mogoče plačati z polovičko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Franček ()

49106 ::

Registerska ni pomembna, ker lahko voziš tuji avto.

#000000 ::

Plačaj polovičko, oziroma naj jo plača nekdo drug. Gre naprimer tvoja punca na pošto in napiše na plačilni nalog svoje ime. Ti pa se ko je plačano pritožiš, pač če zguubiš si polovičko že plačal ampak je nisi plačal TI in s plačolpm kazni priznal, ampa jo je plačala tvoja punca ti pa si še vedno v elementu, kako nedolžen. :)

zavajon ::

Pisna odločba

56. člen

(1) Pisna odločba o prekršku mora imeti uvod, izrek, obrazložitev.

(2) Uvod odločbe o prekršku obsega naziv prekrškovnega organa, ki jo je izdal, osebno ime uradne osebe, ki je izdala odločbo o prekršku, osebno ime kršitelja in morebitnega zagovornika, firmo oziroma ime in sedež odgovorne pravne osebe ter označbo prekrška, ki je predmet postopka.

(3) Izrek odločbe o prekršku mora obsegati: osebne podatke kršitelja (osebno ime, EMŠO, če je fizična oseba tujec, pa njene rojstne podatke, državljanstvo, stalno oziroma začasno prebivališče, za odgovorno osebo tudi zaposlitev, za pravno osebo pa ime in sedež ter matično številko, če teh ni, pa podatke o kršitelju, ki so bili navedeni oziroma ugotovljeni v postopku), kratek opis dejanja, s katerim je storjen prekršek (kraj in čas storitve, način storitve, ter odločilne okoliščine) in izrek, da je kršitelj storil prekršek, pravno opredelitev prekrška z navedbo predpisa, ki določa prekršek s številčno označbo njegovega člena ter znesek globe in rok, v katerem jo je treba plačati, morebitne izrečene stranske sankcije, odločitev o odvzemu premoženjske koristi, o premoženjsko pravnem zahtevku ter o plačilu stroškov postopka.

(4) V obrazložitvi odločbe o prekršku je treba kratko navesti izjavo kršitelja o dejanju ter dejstva in dokaze, na katere je prekrškovni organ oprl odločitev.

(5) Odločba o prekršku mora imeti opozorilo o uklonilnem zaporu, oziroma da se bo neplačana globa prisilno izterjala, o možnosti nadomestitve uklonilnega zapora oziroma plačila z opravo določenih nalog, pouk o pravici do pravnega sredstva, roku in načinu vložitve, navedbo prekrškovnega organa pri katerem se pravno sredstvo vloži, ter številko, datum, podpis pooblaščene uradne osebe in uradni pečat prekrškovnega organa, ki jo je izdal.

(6) Pouk o pravici do pravnega sredstva mora vsebovati opozorilo o pravici predlagati zadržanje izvršitve in opozorilo, da lahko sodišče na podlagi vložene zahteve za sodno varstvo v rednem sodnem postopku ugotovi dejansko stanje drugače, kakor prekrškovni organ in da v tem primeru glede pravne opredelitve prekrška in glede izrečene sankcije ni vezano na odločitev prekrškovnega organa (tretji odstavek 65. člena).

(7) Pisna odločba o prekršku se vroči kršitelju in drugim osebam, ki imajo pravico do zahteve za sodno varstvo.

Polovično plačilo izrečene globe

56.a člen

Kršitelj, ki ne vloži zahteve za sodno varstvo zoper odločbo o prekršku v roku iz 60. člena tega zakona, plača samo polovico izrečene globe, če jo plača v osmih dneh po pravnomočnosti odločbe. Pouk o tej pravici je del pouka o pravici do pravnega sredstva na odločbi.


Vir.

56. člen sicer eksplicitno ne navaja, da mora biti v odločbi navedena možnost polovičnega plačila, vendar to piše v 56a členu. Tam piše, da to velja za vse odločbe o prekršku. Če si torej prejel tako odločbo, se mi zdi smiselno, da ta člen velja tudi zate.

Pa še iz članka v Financah:

Na policijski upravi Ljubljana smo preverili, v kolikšnem roku lahko plačamo polovično kazen za prometni prekršek. Za to imate 16 dni časa od izreka kazni, pravi Maja Alešič, predstavnica za odnose z javnostmi na omenjeni policijski upravi. Pojasnjuje, da ljudi morda zavede zakon o prekrških, ki govori o plačilu globe v polovičnem znesku v osmih dneh po pravnomočnosti kazni.

Sogovornica dodaja, da kazen postane pravnomočna, ko poteče osemdnevni zakonsko določeni rok za pritožbo. Da vas taki in drugačni roki ne zmedejo, si zapomnite, da se lahko v osmih dneh pritožite na izrečeno kazen, v 16 dneh pa lahko plačate kazen v polovičnem znesku.

krucymucy ::

Če je obravnava pri sodniku za prekrške, možnosti plačila polovične kazni ni.

Razen če me je sodnik "nategnil"

ToniT ::

Sem imel enak primer pred letom dni. Imel sem srečo, ker mi je sodnik dal samo 600 eur kazni, brez odvzema vozniške, sem pa dobil 9 točk.
Polovičke v tem primeru ni.
Prišteti boš še moral cca 100 eur sodnih stroškov, ki bodo prišli naknadno.

49106 ::

Rok je ševedno 8 dni, efektivno je sicer res 16 dni(8dni za pritožbo+8 dni za polovičko)

dvince ::

Podoben primer, stacionarni radar me je ulovil v naselju. ko se peljal 80km/h -5km/h odbitek zaradi napake radarja= 75km/h, kar znese 500EUR in 5 točk z možnostjo plačila polovične kazni v 8ih dneh.

Zdaj me samo zanima, če plačam polovičko v 8ih dneh in se pritožim (pač klasične balalajke kot hočem videt poročilo o umeritvi radarja, kje je bilo obvestilo da je bil radar-znak ali podobno, dovoljenje za uporabo privat parcele, kjer so stali itd..) ali v primeru, da pritožbo zavržejo moram plačat še preostali del kazni (250€) ali lahko samo riskiram, da dobim povrnjeno že plačano kazen??

bluefish ::

A ni tako, da se lahko pritožiš kvečjemu pred plačilom kazni (ob zavrnitvi pritožbe nato plačaš polno) in je plačilo samo kot strinjanje s kaznijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Magic1 ::

Niso neumni, da bi dopustili to možnost. Potem bi se vsi pritožli.
Magic

dzinks63 ::

Če boš plačal polovičko v regularnem roku, se jim bo fučkalo za pritožbo, romala bo v prvi koš.

lacen sm ::

Da ne odpiram nove teme, bi vprašal kar v tej. Zanima me v kakšni obliki mora biti napisan ugovor na kazen, če je vozilo vozil družinski član, ne pa lastnik vozila. Voznik priznava prekšek in se strinja s kaznijo, zadevo želimo urediti le zaradi kazenskih točk.

Hvala

Ziga Dolhar ::

V pisni obliki.

Lastnik izjavi, da ni vozil, in pove, da je vozila oseba XY. Kot dokazni predlog se navede zaslišanje voznika (ime in priimek, naslov za vabljenje), hkrati pa se ugovoru priloži tudi pisna izjava voznika, da je res on vozil, s fotokopijo osebnega dokumenta.

Prekrškovni organ lahko "verjame", ustavi postopek zoper lastnika in začne prekrškovni postopek zoper voznika. Lahko pa ne verjame :).
https://dolhar.si/

St235 ::

dvince je izjavil:

Podoben primer, stacionarni radar me je ulovil v naselju. ko se peljal 80km/h -5km/h odbitek zaradi napake radarja= 75km/h, kar znese 500EUR in 5 točk z možnostjo plačila polovične kazni v 8ih dneh.

Zdaj me samo zanima, če plačam polovičko v 8ih dneh in se pritožim (pač klasične balalajke kot hočem videt poročilo o umeritvi radarja, kje je bilo obvestilo da je bil radar-znak ali podobno, dovoljenje za uporabo privat parcele, kjer so stali itd..) ali v primeru, da pritožbo zavržejo moram plačat še preostali del kazni (250€) ali lahko samo riskiram, da dobim povrnjeno že plačano kazen??


Kršitelj, ki ne vloži zahteve za sodno varstvo zoper odločbo o prekršku v roku iz 60. člena tega zakona, plača samo polovico izrečene globe, če jo plača v osmih dneh po pravnomočnosti odločbe. Pouk o tej pravici je del pouka o pravici do pravnega sredstva na odločbi.

Torej do plačila polovične kazni nisi upravičen dokler postopk ni pravnomočno zaključen. S pritožbo se torej odpoveš tej pravici.

zavajon ::

Najbolje bo, da k ugovoru priložiš izjavo tistega, ki je vozilo vozil.
Prekrškovni organ bo postopek ustavil in uvedel postopek zoper voznika.
Preverjeno deluje, ker imam prijatelja, ki plačuje po 100€ za točko in se je to do sedaj vedno obneslo. Zanimivo je, da se je izkazalo, da je z istim avtom na radar vedno naletel drugi voznik, in to na isti relaciji, pa ni nihče posumil, da bi bilo lahko kaj narobe. Države itak ne zanima nič drugega razen tega, da čim več pokasira.

St235 ::

Zakaj pa naj bi bilo sumljivo? Oziroma drugače povedano, kako naj sodišče dokaže kdo je vozil, če ima pisno izjavo "voznika"?

Bo pa zanimivo videt, če se bo enkrat kdo zaj****, ker krivo pričanje ni več samo prekršek.

zavajon ::

Zakaj bi pa kdo zaj***? Oba imata korist. Eden dobi 500€ (ker gre običajno za 5 točk), drugemu ostane voziško (ker ima dovolj denarja, mu tistih 500€ + kazen ne predstavlja problema). Vsi ostali, ki za to vemo, pa ne bi mogli ničesar dokazati, ker nas ni bilo zraven.

St235 ::

Si predstavljaš scenarij, kjer ti tako lepo pospraviš 500€ izjaviš da si vozil itd... potem pa te če en teden ovadijo zaradi pobega s kraja nesreče s smrtnim izidom, ker je 10 minut po meritvi z radarjem bil tak avto udeležen v prometni nesreči? Mislim, da bi se zlo hitro končala ta zgodbica s tem kdo je vozil, ne glede na to kaj je bilo pri nesreči.

Al pa se ta, ki je tako behementno priznal, da je vozil znajde v čisto tretji zadevi in kar naenkrat zgodbe ne štimajo.

Al pa se udeleženci med sabo skregajo, je treba nekomu za nekaj vrnit ...

itd. itd.

Saj ni rečeno, da se bo kadarkoli karkoli zvedlo. Sam, problem je v tem, da se verjetno ti ki pokasirajo 500€ in 5 pik niti ne zavedajo, da je to kar počnejo kaznivo dejanje.

einstein :P ::

@op

Tako naredi, kot je rekel tody... Pošlji jim nazaj, da ti nimaš te tablice in, ne vem, zakaj bi imeli razlog, da ti težijo. Če je narobe prepisal tablico, je to njihov problem.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

St235 ::

Kot že rečeno, ker je bil v prekršku legitimiran šofer je napaka pri zapisu tablice irelavatna in ne vpliva na dejansko stanje. Kot že rečeno "ime in priimek" je bil zaloten, da z osebnim vozilom vozi prehitro. Torej to katera tablica je bila na vozilu nikakor ne vpliva na to ali je bil prekršek strjen, kdo ga je storil, niti na to kakšen prekršek je bil storjen.

PINki ::

Zdravo, z ocetovim vozilom sem dobil kazen za parking od redarstva. Oce ima s.p. in me zanima kaj mora podati kot dokaz, da je takrat delal in ni mogel storiti prekrska?

Lp

vorantz ::

Mislim, da ne gre vec tako lahko s tem izgovorom

PINki ::

Pise na obvestilu, ki sem ga dobil od njih po posti, da lahko.

Okapi ::

@op

Tako naredi, kot je rekel tody... Pošlji jim nazaj, da ti nimaš te tablice in, ne vem, zakaj bi imeli razlog, da ti težijo.
:)):)):)) Odgovarjaš na 3+ leta star post.

O.

Vikking ::

PINki je izjavil:

Zdravo, z ocetovim vozilom sem dobil kazen za parking od redarstva. Oce ima s.p. in me zanima kaj mora podati kot dokaz, da je takrat delal in ni mogel storiti prekrska?

Lp


Konec koncev, če ni mogoče ugotoviti storilca prekrška, bo plačal kazen lastnik vozila. Tako da kazni se ne moreš izogniti neglede na izgovarjanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

St235 ::

Vikking je izjavil:

PINki je izjavil:

Zdravo, z ocetovim vozilom sem dobil kazen za parking od redarstva. Oce ima s.p. in me zanima kaj mora podati kot dokaz, da je takrat delal in ni mogel storiti prekrska?

Lp


Konec koncev, če ni mogoče ugotoviti storilca prekrška, bo plačal kazen lastnik vozila. Tako da kazni se ne moreš izogniti neglede na izgovarjanje.


Neumnost.

Če lastnik vozila lahko dokaže oziroma vzpostavi utemeljen sum, da ni mogel storiti prekrška vozila potem mu seveda ne morejo dat kazni.

To, da ima s.p. samo po sebi ne pomeni nič. Dvom lahko uzpostavi recimo na podlagi prič (njegovi zaposleni, stranke itd.) ali kaj podobnega. Torej nek fizičen dokaz, da takrat ni mogel pripeljat in parkirat avta tam kjer je bilo izdano potrdilo o prekršku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

PINki ::

Sp je v lj, kazen pa sem dobil v Izoli. Vendar samo izjava zaposlenih pomoje ne bo dovolj. Dokaz pa ne vem kaj bi lahko predlozil. Skoda.

Nejcos ::

Lastnik vozila mora napisati kdo je vozil, tako da pač lastnik ne bo plačal, plačal boš ti.

ziga1990 ::

Nejcos je izjavil:

Lastnik vozila mora napisati kdo je vozil, tako da pač lastnik ne bo plačal, plačal boš ti.


+ tisti ki je vozil more napisat izjavo s podpisom da je on vozil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

St235 ::

Idiotizmi, da ni enakih. Lastnik vozila ni dolžan dokazovat svoje nedolžnosti tako, da obtoži drugega. Ravno tako Lastnik vozila ni dolžan pričat zoper svojega bližnjega (sina).

PINki je izjavil:

Sp je v lj, kazen pa sem dobil v Izoli. Vendar samo izjava zaposlenih pomoje ne bo dovolj. Dokaz pa ne vem kaj bi lahko predlozil. Skoda.


To da ima SP v Ljubljani, kazen pa je dobil v izoli ne pomeni nč. Če so njegovi tzaposleni pripralvjeni pričat, da je bil takrat v Ljubljani pa je to dovolj. samo potem lahko taste zaposlene vprašajo kdo pa je vozil. In oni kot priče ne smejo lagat, če voznik ni njihov bližnji sorodnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Tody ::

Lagat ne sme v nobenem primeru :) Lahko pa reče da je vozila oseba, ki je v ožjem sorodstveni vezi in ga ni dolžan izdati.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
766143120 (25332) solatko
»

Obvestilo kršitelju, da se izjavi o dejstvih in okoliščinah (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
619864 (6397) louser
»

Redarska zalega (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14521938 (16654) Mehmed
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30186878 (51874) Darko!
»

LPP obvestilo - parkiranje

Oddelek: Na cesti
255491 (4249) SeMiNeSanja

Več podobnih tem