» »

Xtreamer Pro

Xtreamer Pro

trnvpeti ::

Nov xtreamer http://www.xtreamer.net/xtreamerpro/ove...
Je to cisti predvajalnik ali kombinirajo z NAS napravo (ima NAS mode)?
Kaj je sploh izboljsanega?

PaX_MaN ::

Je to cisti predvajalnik ali kombinirajo z NAS napravo (ima NAS mode)?
Kaj je sploh izboljsanega?

http://www.xtreamer.net/pro-minisite/xt...

Xtreamer ::

trnvpeti je izjavil:

Kaj je sploh izboljsanega?

Primerjalna tabela med Xtreamer Pro in Xtreamer 2.5":


Je Xtreamer Pro združitev Xtreamer predvajalnika in eTRAYz v en izdelek?
Ne. Xtreamer Pro je od eTRAYz podedoval zgolj ohišje. Pod ohišjem se skrivajo funkcionalnosti multimedijskega predvajalnika in ne za NAS enote

Vir: Primerjava med Xtreamer Pro in Xtreamer 2.5"
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

ABX ::

A to ima še vedno odurno 100Mbit mrežno kartico?

Ki med drugim dela z 50Mbit hitrostjo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Xtreamer ::

Žal ja, proizvajalec pravi, da so na 100Mbit omejeni zaradi chipset-a. eTRAYz, ki ima gigabit ima drug chipset, saj je tudi njegova naloga drugačna.
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

ABX ::

Škoda. :(
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

misek ::

Tisti "namenski kontroler" je po moje tudi zavajanje.

trnvpeti ::

nikjer ne pise nic o NAS mode, samo omenjen je
torej, deluje tudi kot NAS?
ce ne, zakaj hudica je omenjen
ce ja, bi pa lahko povedali, kaj to pomeni NAS mode

zakaj bi podedoval ohisje od et?

uvz123 ::

Zato, da lahko notri spraviš dva 3.5" diska. V njem bo osnovni NAS, takšen kot je v osnovnem Xtreamerju. Dovolj za marsikoga.

ABX ::

uvz123 je izjavil:

Zato, da lahko notri spraviš dva 3.5" diska. V njem bo osnovni NAS, takšen kot je v osnovnem Xtreamerju. Dovolj za marsikoga.


Mogoče prostorno, vendar hitrost je primerna za 10 let nazaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

telexdell ::

ABX je izjavil:

uvz123 je izjavil:

Zato, da lahko notri spraviš dva 3.5" diska. V njem bo osnovni NAS, takšen kot je v osnovnem Xtreamerju. Dovolj za marsikoga.


Mogoče prostorno, vendar hitrost je primerna za 10 let nazaj.

Sploh si ne predstavljam, koliko podatkov nekateri prenašajo doma po lokalni mreži, da jim nobene hitrost ni dovolj velika.
Glavni vir podatkov predstavlajajo torrenti ali podobni prenosi z neta. Če je torej torrent odjemalec na NAS napravi, potem ostane za prenos le še kakšni podatki iz spominskih kartic kamer. Tu pa zopet ni toliko podatkov, da bi človeku zrasla brada ob prenosih, posebno ker se podatki lahko prenašajo v ozadju medtem ko v ospredju delamo kaj drugega.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

astras ::

verjetno prevelike ;) lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Tarzan ::

Bi jih vprašal, kaj je tisti njihov namenski kontroler, ja. Mogoče s tem mislijo tisto stikalo, ki preklaplja med diskoma. Joj, prejoj, kekci. :D

OldSkul ::

tole so pa malo falili. Kaj če ti dva prostora za diska, če je pa hitrost u riti. Še 5MB/s verjetno ne bo, kaj šele ko boš zraven gledal kakšen film ali snemal kakšen torrent. Popolnoma brezvezen izdelek.

Nej raje zrihtajo firmware, ne pa da obljubljajo ene stvari že pol leta.

ABX ::

telexdell je izjavil:

ABX je izjavil:

uvz123 je izjavil:

Zato, da lahko notri spraviš dva 3.5" diska. V njem bo osnovni NAS, takšen kot je v osnovnem Xtreamerju. Dovolj za marsikoga.


Mogoče prostorno, vendar hitrost je primerna za 10 let nazaj.

Sploh si ne predstavljam, koliko podatkov nekateri prenašajo doma po lokalni mreži, da jim nobene hitrost ni dovolj velika.
Glavni vir podatkov predstavlajajo torrenti ali podobni prenosi z neta. Če je torej torrent odjemalec na NAS napravi, potem ostane za prenos le še kakšni podatki iz spominskih kartic kamer. Tu pa zopet ni toliko podatkov, da bi človeku zrasla brada ob prenosih, posebno ker se podatki lahko prenašajo v ozadju medtem ko v ospredju delamo kaj drugega.


Kaj ti pomaga 1TB podatkov če je pretok ~5Mb/sec.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

telexdell ::


Kaj ti pomaga 1TB podatkov če je pretok ~5Mb/sec.

Ta dva podatka nista v neki korelaciji. HD filmi ti kurijo tam nekje 12 Mb, BluRay pa do 40Mb. Torej ti hitrost 5x8=40Mb čisto zadostuje. (Mimogrede, hitrost je 5MB kar je 40Mb).
Sam imam eTrayz od vsega začetka. Na njemu gostim osebno spletno stran v Joomli, deluje mi Transsmision. Sočasno lahko gledam HD film v dnevni sobi preko Xtreamerja in poleg brez probleme še tečeta prenos podatkov (serije) na dva računalnika... Imam pa vgrajen 1,5TB disk a se že pojavlja stiska s prostorom.
Prenos datotek iz računalnika na eTrayz pa se mi je itak omejil le na kakšno fotografijo z mojega fotoaparata, kar pa je končano v nekaj sekundah.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

lukar ::

So me prosili, da še tukaj objavim prva opažanja!

Pred nekaj časa sem tukaj iskal (in našel - hvala!) nekoga, ki mi je posodil dostop do cenejšega naročanja XTREAMER PRO. No, včeraj je kišta prišla (6 dni GLS iz DE) in lahko zaenkrat poročam, da deluje :) Sama kišta je lepo narejena, iz brušenega aluminija, diska zdrsneta noter ko ata v mamo, vse skupaj pa se malo segreje, če sta diska v polnem pogonu. Ventilatorja se ne sliši preveč, je pa vibracij od diskov toliko, da sem eno od zaščitnih penc podstavil pod škatlo, da se zaduši brnenje. Sprobal sem par filmov, vse dela BP. Dostop do winxp share folderja mi še ni delal, s tem se bom danes malo več hecal. Prenos prek linksysa wifi (XT je povezan s kablom, win7 notebook pa na wifi) je bil konstanten okoli 2,3 MB/s, kar se mi zdi premalo za normalno kopiranje ali predvajanje (spet bo treba priklapljat kabel...). Priklopil sem tudi WD passport na USB in ga je takoj konektal in lepo predvajal risanke iz njega :) Youtube in internet radio dela iz prve.

Skratka, zaenkrat sem zelo zadovoljen. Ampak naslednji nakup (LCD TV) se je naenkrat zelo približal - fonti so enostavno premajhni za tistega ne največjega Trinitrona 50hz...

novitibo ::

@lukar: lahko pa prišparaš in naložiš tale font changer:
http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php...

;((

MiCkEyCE ::

Zdravo!

Da ne odpiram nove teme! Zanima me, ali je Xtreamer PRO kaj hitrejši pri "preklapljanju" IPTV programov kot navaden Xtremaer? Sicer po logiki naj ne bi bilo razlike, saj je čip enak...

Če ima slučajno kdo za prodati rabljenega Xtreamerja ali pa Xtreamer PRO, se naj javi...

Lp Miha

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MiCkEyCE ()

astras ::

ni razlike.
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Deycek ::

Vidim da je kr 78 strani o xtreamerju in tudi wd live jih ima veliko. Dajte mi malo pomagat moram se odlocit za ta tv predvajalnik katerega naj vzamem wd live ali xtreamer navadn ali xtremer pro in se kup teh predvajalnikov je, kaj mi priporocate. Sam bi uporabljal za predvajanje hd 1080p filmov mkv format s slo podnapisi mogoce bi ga povezal kdaj tudi na racunalnik in iz njega predvajal filme na tv. Zvocnikov oz hisnega kina pa nimam mogoce pa si nameravam v prihodnosti tudi kupit torej kaj mi priporocate? hvala lp

mingo ::

Zanima me kako je kaj z glasnostjo pri Extreamerju pro glede na to,da ima na zadnji strani ventilator.

misek ::

Meni je absolutno preglasen ko nič ne predvaja. Pri predvajanju pa ni problema. Se v glavi ukvarjam z idejo o pasivnem hlajenju...

mingo ::

Bi bilo potem mogoče bolje kupiti sidewinder in etrayz?

Oziroma od kje bi bilo z sidewinderjem najbolje predvajati datoteke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mingo ()

astras ::

ma saj ni tako glasen...
ne mores pa metat etrayz in pro v isti kos.. to sta zelo razlicni zadevi
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

mingo ::

Zanima me še ali je možno preko wi fi iz računalnika prenašati datoteke direktno na extreamerja?

astras ::

seveda ce sta v isti mrezi
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

mingo ::

A pa ventilator dela tud ko je na stand by al sam med predvajanjem?

destroyer2k ::

Lep pozdrav. Prosil bi vas če lahko rešite sledeči problem.

Na xtreamer pro sem vključil web server in potem ko hočem dostopiti do njega se nič ne narediti (pač probam se povezati preko ip v internet explorer).

Priklopjen je pa xtreamer pa pc na isti modem (od amisa modem pač).

misek ::

mingo, ventilator dela vedno.
destroyer2k, a drugače se PC in Xtreamer vidita? Ali ti modem deluje tudi kot router? Torej ali imaš na PC-ju kakšen program, ki ti vzpostavlja PPPoE povezavo?

destroyer2k ::

misek

Ne vem če se vidita pc in xtreamer. Modem pa tudi ne vem če deluje kot router (je od amis), pa tudi ko sem šel pod nastavitve modema nisem nikjer našel nastavitve multicast ali kaj takšnega. Ne na oc-ju nimam pa nobenega programa.

misek ::

V kateri port pa sploh imaš priključen Xtreamer? DATA ali VIDEO? Mora biti v DATA da se vidita.

astras ::

@ destroyer2k ne ves ce se vidita pa bi rad dostopal do ws??? nic jasno...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xtreamer - media player (strani: 1 2 3 4102 103 104 105 )

Oddelek: Zvok in slika
5204744582 (20274) bbobst
»

eTRAYz (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Strojna oprema
57071549 (11797) misek
»

iXtreamer

Oddelek: Zvok in slika
304802 (3559) umexteacher
»

HD player + NAS Mirror + Torrent

Oddelek: Zvok in slika
123197 (2617) ttommy
»

Xtreamer eTRAYz RAID NAS ali Patriot Valkyrie Dual NAS

Oddelek: Kaj kupiti
51430 (1295) OldSkul

Več podobnih tem