» »

eTRAYz

eTRAYz

««
«
1 / 12
»»

trnvpeti ::

http://xtreamer.net/etrayz/specs.aspx
Ima kdo kakšne bolj podrobne podatke o tej NAS napravi.
Kaksen CPU(koliko Mhz), kaksna so predvidevanja glede hitrosti prenosa preko Giga mrežne kartice,predvidena poraba v Wattih,....

LuGi ::

Počakaj do prvih testov.

trnvpeti ::

ja zelel bi vedeti vec prej, ker je NAS naprava zelo poceni, obljubljajo veliko,...
100EUR za raid0/1 je zelo ugodno

misek ::

Težka bo. Če kaj spremljaš uradni forum si lahko videl, da se vsi to sprašujejo. Dokler se ne bo začelo prodajat ne bo testov in specifikacij.
Edino glede procesorja lahko je znano malo več. Ampak sem malce brskal in tudi s to informacijo nisem našel kaj pametnega.

Po moje kar se tiče performans ne bo kaj ekstremnega. Pred časom sem namreč iskal en poceni NAS, ki bi imel performance na 100 Mbit mreži vsaj okoli 8-9 MB/s pa ga ni bilo. Po moje bodo dali bolj povdarku različnih aplikacij, ki bodo tekli na njem. Tisti GB mrežni port naj vas ne zavede ;)

trnvpeti ::

synology na giga mrezi doseže okoli 50MB/s
pa obljubljajo mysql,apache,itunes server
torej bo moram biti cpu kr sposoben

kmetek ::

Samo še 11 dni časa da se ga dobi za 59 + 25 ptt.

trnvpeti ::

oxford one cpu na 367Mhz?
predvidevanja okoli 20MB/s?

OldSkul ::

Večina nas itak ima 100Mbit mrežo. To je pa 10MB/s ane?
Mislim, da bo kvečjemu mreža problem. Treba nadgradit na 1Gbit :))

misek ::

OldSkul, z vsem napisanim se strinjam. Ampak kolikor sem jaz gledal (in lahko da se motim) poceni naprave niso imele spodobnih prenosov. Nikakor ne 10 MB/s, ampak kakšnega pol tega. Pa ne pozabit na sočasno uporabo večih odjemalcev kar samo poslabšuje zadevo. Ali je ta OBEX procesor ena huda zadeva, ali pa bo to samo en poceni slab NAS (z dodatnimi aplikacijami).

OldSkul ::

Evo, tale napravca ma menda isti čip. http://www.smallnetbuilder.com/nas/nas-...
Write je kr nekaj čez 10MB/s.

trnvpeti ::

zanimivo
35MB/s read, 15-20MB/s write
pa poraba pod 10w

kmetek ::

Evo, tale napravca ma menda isti čip. http://www.smallnetbuilder.com/nas/nas-...
Write je kr nekaj čez 10MB/s.


Disk Zunanji WD 1TB MyBook World

tole?

OldSkul ::

ne vem...

Drugače pa na njihovem blogu sem zasledil, da je eden od beta testerjev že dobil napravco. Menda je dobre kakovosti, kakšen je pa softwer to pa še en piše. kao ne smejo govort...
Pravtako pa piše, da so že poslali kontejner teh etrayzov v Evropo, tako da se ni treba bati carin in DDVja.

BALAST ::

Kje bi lahko dobil xtreamer (z wifi anteno) in etrayz najceneje v EU? Tale poštnina za 45EUR mi ne diši.

Ali ima kater trgovec iz eu vsaj za 20EUR cenejšo poštnino in zagotovo zraven antenco wifi?

kmetek ::

Mene tudi zanima, 2 slovenska uvoznika če bosta imela?

Vorlon ::

Hmm ravnmo kar sem dobil email glede eTRAYz naprav.
An order you recently placed on our website has had its status changed.

The status of order #11XXX is now Awaiting Shipment


Očitno bodo kmalu tukaj!!!

OldSkul ::

Upam, da ni napaka...

misek ::

Ko dobiš zadevo pa takoj na hitro potestirat! Da vidimo številke...

mitfif ::

Hmm ravnmo kar sem dobil email glede eTRAYz naprav.
An order you recently placed on our website has had its status changed.

The status of order #11XXX is now Awaiting Shipment


Očitno bodo kmalu tukaj!!!


Tudi jaz sem danes dobil enaki E-mail.

Macketina ::

Enako. Komaj cakam.

OldSkul ::

Bomo potestiral itak. Mene najbolj zanima snemanje rapidshare datotek, torrentov iz zaprtih strani in pa prenašanje 720p filmov na xtreamerja.

becijas ::

a je kdo od vas kupil XT pred 1.11 od slo trgovcev in oddal narocilo za etrayz po znižani ceni? kaj ste poslali v priponki? racun v slovenscini?

trnvpeti ::

če prej nisi kupil xtreamerja, ne mores dobiti po ceni 59EUR?

Timmah ::

če prej nisi kupil xtreamerja, ne mores dobiti po ceni 59EUR?

ne
donde esta francesca

urosh ::

in če si ga naročil pred 1.11. imaš še natanko 9ur in 26 min, da ga naročiš po znižani ceni

joze67 ::

Dovolj je 10'

becijas ::

ne sej sem ga kupu pred 1.11 sam zdej oni pravijo naj jim posljem racun, kjer je vidno da sem ga kupil pravocasno, pa imam samo slovenski racun...?a bo to dovolj?

joze67 ::

Tole piše na (slovenski trgovec, se ga niti ne upam omeniti, ime-produkta.si):

Vse kupce, ki ste Xtreamerja naročili v naši spletni trgovini do 1. novembra 2009 obveščamo, da imate možnost nakupa eTRAYz (NAS) enote po promocijski ceni 59EUR+poštnina le do konca meseca novembra. Proizvajalec je distributerjem onemogočil, da bi lahko svojim kupcem enoto po promocijski ceni dobavili sami, tako da je potrebno nakup opraviti v nizozemski spletni trgovini.

V kolikor želite izkoristiti promocijsko ponudbo 59EUR+25EUR poštnina, torej skupno 84EUR, sledite postopku:

* Izberite izdelek eTRAYz for customer who placed order until or before 1.11.2009
* Pri zaključevanju naročila v opombah navedite:
o da ste Xtreamerja kupili v spletni trgovini xtreamer.si
o številko (#00XXX.2009) ter datum nakupa
o serijsko številko (S/N) Xtreamerja
* Pošljite skeniran izvod računa, ki ste ga prejeli ob nakupu na sales@xtreamer.net

Tudi če si ga kupil pri kateremu drugemu dobavitelju, bo verjetno isto OK (kar ne pomeni, da bo nujno OK).

becijas ::

hvala za odgovor...sem poslal kar slovenski racun in zadeva je ze sprejeta - Awaiting Shipment

cutmaster ::

je pri komu, ki ste naročili, že kaj spremembe pri statusu?

trnvpeti ::

nategnili so nas :)

urosh ::

še kar nič... awaiting...

Major ::

Ta teden so pošiljko komaj poslali na Nizozemsko. Ko bodo carinjenje in vse ostale formalnosti končane, se bo šele pričelo razpošiljanje kupcem. Če bo vse posreči, drug teden :)
IT Developer & Photography enthusiast.

Modri dirkač ::

"Malo" so neresni ratal, zdej še neki s paypalom serjejo.
Everybody lies!

OldSkul ::

Pismu ne vem kaj so dali awaiting shipment, če je pošiljka šele na poti v Evropo. :S
Sepravi enkrat drug teden mogoče bo kaj.

plcdev ::

Slovenski uvoznik začel zbirat prednaročila, dobavljivo v sredi decembra.

http://trgovina.xtreamer.si/index.aspx?...

;)

PS: že naročeno, pa da vidimo kako se to obnese. :)

kmetek ::

uf 108+ddv je kar huda.

urosbe ::

V bistvu je zelo podobna ponudba kot na nizozemskem... 99€+25€ shipping = 124€ vs. 129,60€. Dobrih 5€ preplačaš, imaš pa prodajalca v primeru reklamacije na dosegu roke, pa še na firmo lahko vzamem.

kmetek ::

po redni ceni ja, samo večina je izkoristila 59+25...kupci xtreamerja.

Major ::

We had a short delay with our last shipment ,but we got over of this issue and we estimated a new date which will commence within December 10th.
Thank you for your patience,
xtreamer sales team

Z xtreamer foruma.
IT Developer & Photography enthusiast.

OldSkul ::

en je napisal na uradnem forumu,d a je njegov kolega že dobil etrayza, naročen je bil pa pri www.xtreamer.me

Kako je to sploh možno, če drži??

Major ::

Njihovi pooblaščeni prodajalci po svetu so prvi dobili večje pošiljke etrayzov, tako da je možno. Ostali še vedno budno čakamo :)
P.S.: Trenutno zunaj še ni uradnega firmwara, tako da ne skrbi. Srečneži trenutno lahko svoje svetleče škatlice uporabijo le za dekoracijo. Sicer sem danes prebral, da lahko kontaktiraš admine, ki ti nato priskrbijo neko beto različico.
Mislim, da se bo šele prihodnji teden pričelo kaj več odvijati v smeri pošiljanja končnim uporabnikom.
IT Developer & Photography enthusiast.

misek ::

Če se bo firmware tako razvijal kot za Xtreamer bo to bolj slabi NAS. Pa še pravzaprav sploh ni tako poceni po normalni ceni.

kmetek ::

sedaj po ceni 99EUR + 25EUR ni več opcija.

Xtreamer ::

Njihovi pooblaščeni prodajalci po svetu so prvi dobili večje pošiljke etrayzov, tako da je možno. Ostali še vedno budno čakamo :)

Garantiramo, da še nihče od "dobaviteljev" ni prejel eTRAYz, saj jih Xtreamer.net dobi prvi in sicer jih bodo pričeli razpošiljati konec tedna ali najkasneje začetek naslednjega. Enako velja tako za končne kupce, ki so eTRAYz naročiti zase, kot dobavitelje, ki jih bomo imeli na lastni zalogi.
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

astras ::

eTRAYz bo pri nas predvidoma okoli 20ega tega meseca...
za ostale dobavitelje v slo ne vem ampak ta datum je za nas 99%
ce ga ostali dobijo prej svaka cast ;)

lp vsem
http://www.xtreamer.me
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

OldSkul ::

etrayzi so že v nemčiji in pripravljeni na razpošiljanje.

cutmaster ::

etrayzi so že v nemčiji in pripravljeni na razpošiljanje.



glede na sliko, so v teh škatlah lahko tudi ročne bombe al pa zobotrebci ;)

OldSkul ::

Sam sicer te slike ne vidim tle na forumu :D
Drugače so te slike iz uradnega foruma. Je paa tud slika, kjer kaže kaj je v teh škatlah.

cutmaster ::

ok, je blo bolj za šalo, ker sem tudi jaz že nestrpen.
sliko mi pa odpre, če kliknem na ikono, ki je namesto slike. potem se odpre imageshack.
««
«
1 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači server ali NAS (uporaba predvsem za FTP)

Oddelek: Pomoč in nasveti
113678 (3361) d0rK
»

Počasna domača mreža?

Oddelek: Omrežja in internet
71504 (1228) kmetek
»

Xtreamer DVD

Oddelek: Zvok in slika
81407 (1111) urosbe
»

Xtreamer Pro

Oddelek: Zvok in slika
327765 (5437) astras
»

Xtreamer eTRAYz RAID NAS ali Patriot Valkyrie Dual NAS

Oddelek: Kaj kupiti
51434 (1299) OldSkul

Več podobnih tem