» »

eTRAYz

eTRAYz

««
9 / 12
»»

Dredllooxxx ::

Ok po parih urah mi je ratalo naložiti novi Firmware resetiral sem na tovarniške nastavitve in napravo je našlo zdaj pa naprej instalater za inštalacijo vseh drugih programov je kdo že delal.??
http://www.bobo-itstoritve.com/

telexdell ::

Dredllooxxx je izjavil:

Ok po parih urah mi je ratalo naložiti novi Firmware resetiral sem na tovarniške nastavitve in napravo je našlo zdaj pa naprej instalater za inštalacijo vseh drugih programov je kdo že delal.??

Že nekdaj so rekli:"Ko stvar ne deluje poglej navodila!". Po toliko jeze in zgubljenega časa si končno prišel do tega, kar piše na drugi ali tretji strani navodil.
Sedaj ko ti napravo najde pa samo potrjuj in/ali vpisuj zahtevane parametre in na spodnji časovnici spremljaj napredek. Vse skupaj ti ne bi smelo vzeti več kot 5-10 minut časa.
Če se ti transmission ne bo avtomatsko zagnala po naložitvi FW jo moraš startati ročno (ukaz najdeš na njihovi spletni strani pod zavihkom Community-Knowledge base...).
Instalacijo ostalih prigramov po želji pa najdeš pod zavihkom Community- Guides&Tutorials ali na uradnem forumu Communit- Official forum.

PS- če bi za vsak napisan "fuck" prebral en stavek navodil, bi bil danes ekspert za eTrayz.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Dredllooxxx ::

HIHHI dobr si to povedal mi je ratalo res pa je da me angleščina mal matra pomagal mi je hijacker tko da instalaterja mam gor poleg tega sem inštaliral transmission plus un za statistiko gledat nek sysinfo uglavnem probal sem še za mulo inštalat pa mi inštalira sam neznam usposobit pa še neki kere applikacije kaj vi uporabljate.
http://www.bobo-itstoritve.com/

Rok22 ::

Hm? a imam samo jaz občutek da pri verziji 1.04 torrenti skos neki zezajo? Vsakič ko se povežem preko weba na etrayz ko grem za etorrent, začne vse torrente od začetka nalagat? Imam pa občutek da je to od takrat ko sem nadgradil sw? ima kdo še podobno težavo?

Kje najdem kakša navodila kako usposobit trugi web torrent odjemalec?
Hvala.

uvz123 ::

Tukaj imaš Installer, kjer boš našel tudi aplikacijo Transmission...
http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php...
Tukaj imaš malo navodil, kako lahko spremeniš nastavitve:
http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php...
Omeji max hitrost in št. odprtih portov, drugače bo eT kaj hitro počepnil.

Rok22 ::

O madonca, resnično imam probleme.
Torej, rad bi dal TheHiJacker-jev installer gor, pa mi zadeva nikakor ne rata.
Grem pa po sledečem postopku:
1. DJ-jam 1.5 installer in ga odpakiram na moj etryz pod www/installer
2. na etrayzu izklopim web security setting
3. skušam zadevo zagnat http://etrayzIP:8000/installer

Dobim napako 404 Not found. Pa kaj delam narobe?
Ce vtipkam naslov http://etrayzip:8000 pa dobim Welcome. e-TRAYz! stran. kar je ok.

Mi lahko kdo pomaga?

rossi ::

Jest mam tut probleme.

Ne morem dostopati do ET. Morm rečt da ET uporabljam od začetka pa je zaenkrat ET deloval BP. Na ET mam spravljene vse filme, hočem gledat film, ne gre. Do ET ne morem dostopati ne preko xtreamerja, ne preko interneta, ne preko ET conectorja. ET imam nastavljen na static IP.

Prosim za pomoč

Hvala

Rok22

zadevo zaženeš tako da vtipkaš http:// ip od etrayza : 8000/installer/
in to je to, pa ne pozabi web security odklopt

Rok22 ::

Vse to sem že naredil, in zadeva ni delovala.
Zadeva mi sedaj sicer dela, moral pa sem zadevo izvesti preko ssh-ja.

Kar se tiče neodzivnosti etrayza. Si poizkusil zadevo ugasnit in šeenkrat prižgat?

DarwiN ::

Kolkr tule berem in pa na X strani bi bilo tole nitko najbolje zapret oziroma kar zbrisat, da ne bo slučajno še kdo kupil tega sranja...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

misek ::

DarwiN, vsi se verjetno ne bi strinjali s tvojim mnenjem?. Me pa res zanima zanima kako delujejo ostali poceni NASi (npr. synology).

rossi ::

Rok22 je izjavil:

Vse to sem že naredil, in zadeva ni delovala.
Zadeva mi sedaj sicer dela, moral pa sem zadevo izvesti preko ssh-ja.

Kar se tiče neodzivnosti etrayza. Si poizkusil zadevo ugasnit in šeenkrat prižgat?


Še ena banalna zadeva kaj pa velike pa male črke (mislim na mapo installer pa http naslov - mora biti identično)

Kar se tiče ugasnit in še enkrat prižgat, sem probal ja, rezultat nič boljši. Sem probal tudi restart, zamenjava diskov.
Obstal pa sem na isti točki.

misek ::

rossi je izjavil:

Še ena banalna zadeva kaj pa velike pa male črke (mislim na mapo installer pa http naslov - mora biti identično)
Seveda. OS je Linux zato razlikuje med črkami. Najboljše to vidiš v SSH-ju (ls).

telexdell ::

DarwiN je izjavil:

Kolkr tule berem in pa na X strani bi bilo tole nitko najbolje zapret oziroma kar zbrisat, da ne bo slučajno še kdo kupil tega sranja...

Trenutno mi dela neprekinjeno že 31 dni 18 ur in 27 minut (zadnja zaustavitev je bila po moji krivdi zaradi neuspelega nalaganja programa). Na njem je preko TB podatkov, zlasti fotografij in TV serij. Preko rutorrenta imam nastavljene RSS za serije, katere se mi samodejno snamejo in zložijo v svoje mape. Preko mreže tako prenašam le fotografije iz fotoaparata kar vzame le toliko časa, da dam napolnit baterije in malo očistim leče.
Uporablja ga cela družina, tako za shranjevanje kot za deljenje ali prenašanje datotek. Na njem imam družinsko spletno stran. V Joomli in Typo3 (ja oba delata) se sicer malo počasi nalaga, sedaj ko ravno pesnim svojo html/css kodo pa dela ekspresno. Skratka za tak denar več kot ugoden nakup.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

gospodar ::

telexdell je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Kolkr tule berem in pa na X strani bi bilo tole nitko najbolje zapret oziroma kar zbrisat, da ne bo slučajno še kdo kupil tega sranja...

Trenutno mi dela neprekinjeno že 31 dni 18 ur in 27 minut (zadnja zaustavitev je bila po moji krivdi zaradi neuspelega nalaganja programa). Na njem je preko TB podatkov, zlasti fotografij in TV serij. Preko rutorrenta imam nastavljene RSS za serije, katere se mi samodejno snamejo in zložijo v svoje mape. Preko mreže tako prenašam le fotografije iz fotoaparata kar vzame le toliko časa, da dam napolnit baterije in malo očistim leče.
Uporablja ga cela družina, tako za shranjevanje kot za deljenje ali prenašanje datotek. Na njem imam družinsko spletno stran. V Joomli in Typo3 (ja oba delata) se sicer malo počasi nalaga, sedaj ko ravno pesnim svojo html/css kodo pa dela ekspresno. Skratka za tak denar več kot ugoden nakup.

Ampak za DarwiN to še vedno ni dovolj, kaj čmo če si mona si pač mona :))

Skratka za tak denar več kot ugoden nakup.

+1

lp
I n t e l & N v i d i a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gospodar ()

DarwiN ::

Ok, trije ste torej zadovoljni. Še kdo? :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gospodar ::

Prosim admine, da pobrišejo to sr****, ki ga je DarwiN ;( začel, ter da se raje vrnimo k samo napravi, tu mislim predvsem tehnično stran !
I n t e l & N v i d i a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gospodar ()

Timmah ::

DarwiN je izjavil:

Ok, trije ste torej zadovoljni. Še kdo? :))


Tudi jaz.
Imam še 1.0.0 firmware a deluje za tisto kar sem ga kupil.
donde esta francesca

urosh ::

tudi jaz... dela čemu je namenjen in to je to, kar sem pričakoval.

refosk ::

Tudi meni dela bp že od vsega začetka, sem zadovoljen še posebno z thehijacker-jevim php instalerjem !

refosk ::

telexdell je izjavil:


Preko rutorrenta imam nastavljene RSS za serije, katere se mi samodejno snamejo in zložijo v svoje mape.


Bi lahko tole podrobno razložil, kakšen je postopek, da zadeva deluje?

becijas ::

oj, zanima me katero datoteko je potrebno predrugačit da dela več internetnih domen na etrayzu?

lp

telexdell ::

refosk je izjavil:

telexdell je izjavil:


Preko rutorrenta imam nastavljene RSS za serije, katere se mi samodejno snamejo in zložijo v svoje mape.


Bi lahko tole podrobno razložil, kakšen je postopek, da zadeva deluje?

Na originalnem forumu je postopek namestitve rutorenta dobro razložen. Poleg si naložiš še RSS plugin, katere najdeš na strani projekta. Pri tem bodi pozoren, da boš ustrezno spremenil datoteko rssconf.php (napotek najdeš v omenjeni temi na forumu). Potem ti preostane le izbor RSS odjemalca (npr. ezRSS) in v programu rtorrent ustrezno vstaviš RSS feed in konfiguriraš RSS maneger.
Če si boš RSS plugin pravilno namestil se ti ob zagonu izpiše, da je webUI startal in da ne moreš dostopati do https feeds (za to bi rabil neke certifikate-sam pa jih ne potrebujem).
Sam imam verzijo 2.8, na spletu pa je že 3.0. Ko sem to verzijo poskušal namestiti pred kakšnim mesecem mi ni delala dobro!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Locoroco ::

Prebral sem vseh 9 strani o tej zadevi, pa še vedno ne vem, če zadeva služi svojemu namenu? Tale NAS bi uporabljal samo za downlodanje torrentov iz partisa in blinka ter za downlodanje preko FTP, recimo sedaj uporabljam program UltraFXP.
Prosim, če mi nekdo lahko garantira iz izkušenj, da ko zadevo vzamem iz škatle in updejtam na verz.1.0.3, da bo mi zadeva downlodala in uplodala torrente, pa da bi še lahko downlodal preko FTP.
Sam se žal ne spoznam toliko, da bi si znal tale Transmiter namestit ali še kaj bolj zahtevnega. Kaj mi svetujete, saj z računalnikom ne morem več downlodati, ker je preglasen in preveč elektrike porabi.
Kupil bi si pa zaenkrat disk 2TB WD green, internetno linijo imam komaj 2mb in na torrent straneh že težko uplodam z računalnikom, zato mi je ta zadeva nujna, saj bi mi res 24ur na dan laufala in uplodala.
Še to, kaj pridobim z nadgradnjo iz 1.0.3 na 1.0.4? A je v kateri izmed teh verzij že tale transmision vgrajen, saj bi res rad spremljal, koliko se downloda in koliko uploda.

Trenutno testiram za downlodanje predvajalnik Patrion Box Office in zadeva dela super, samo mi za torrente ne kaže, koliko sem že uplodal posamezen torrent.

Hvala vsem za odgovore.

telexdell ::

@Locoloco, ko kupiš takšno napravo, pa naj bo to eTrayz ali kateri koli druga NAS naprava jo je potrebno nastaviti, da bo delala v tvojem omrežju (formatirati diske, naložiti FW, nastaviti omrežje, odpreti vrata...).Če si lahko sam na novo naložiš operacijski sistem na računalnik, potem boš lahko tudi sam usposobil katerikoli NAS napravo. Drugače pač prosi koga za enkratno pomoč.
Ko je eTrayz enkrat adaptiran v tvoje omrežje boš z njim garantirano lahko prenašal torrent datoteke. Vsi potrebni programi (transmission, download manager, ftp...) so že vsebovani v FW od verzije 1.03 naprej. Dobro je, če si na računalnik namestiš transmission web GUI, katerega brezplačno in legalno dobiš na spletu.
Sam uporabljam transsmision in rtorrent. FTP prenos uporabljam le v notranjem omrežju (prenos iz računalnika na eTrayz ali obratno).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Locoroco ::

Telexdell hvala ti za odgovor. Saj si nekatere stvari znam sam narediti, znam router nastavit in domače omrežje ter windowse naložit. Malo me je samo skrbelo glede nalaganja programov na etrayz-a.
Če sem te prav razumel je transmition že naložen, rTorrent pa bi si moral še naložit na njega.
FTP program pa je tudi že naložen na etrayz-u? Jaz bom preko FTPja dostopal do enega oddaljenega računalnika, ki ni v mojem omrežju. Upam da bo vse to šlo.
Si ga bom pri plači kupil. Aja še to, kak je zadeva kaj glasna in vroča?

verda ::

Zdravo,
en problem z usb zunanjim diskom...pomoč več kot dobrodošla:)

Fat32 normalno deluje. Ko poizkusim priklopiti pa svoj prenosni Toshibin disk (320GB, NTFS) pa mi ga sicer prepozna vendar ga ne uspe odpret - viden je kot /external/USB1 tu pa nič več za poklikat.
Pod webUI je celo napisana njegova velikost 320GB.

hvala vnaprej,
miha

verda ::

rešil, je pomagala reinstallaija sw.
Me pa heca tale transmission, vse dela lepo in prav, le po petih minutah mi zamrzne domače omrežje - linksys. Kje bi lahko bila fora?

misek ::

Kaj ti zmrzne? Router?

napaka ::

verda je izjavil:

rešil, je pomagala reinstallaija sw.
Me pa heca tale transmission, vse dela lepo in prav, le po petih minutah mi zamrzne domače omrežje - linksys. Kje bi lahko bila fora?


Meni se dogaja podobno. Linksys 160NL.
Rešitev je v zmanjšanju povezav za posamezen torrent na 10-15, omejitvi hitrosti downloada na ~100-150kbps na torrent in zmanjšanju števila aktivnih torrentov na 3-4.
Težava je po moje v routerju.

verda ::

Router ja.
Samo zanimivo je, da ko sem pa inštaliral transmission ročno preko ssh in ne z installerjem je delalo b.p. Samo problem je ker mi je ta nova verzija transmissna 1.9 všeč k ma urnik vključen, je pa ne znam ročno instalirat.
Bom poizukusil z omejitvami pa sporočim.

verda ::

Je bolje-sem omejil global peer na 50 in na torrent 15.
hvala

Še eno vprašanje...ko ustvarim uporabnika v etrayzu leta ne vidi public folder?
Sem poizkušal z spreminjanjem pravis v winscp pa mi nikakor ne rata?

servo ::

A je po dafaultu v etrayzu rtorrent al transmission?

gospodar ::

Rtorrent, ki je praktično s firmwarem 1.04 neuporaben (čakamo na 1.05 in na premogočne obljube), zato toplo priporočam transmission.
lp
I n t e l & N v i d i a

telexdell ::

gospodar je izjavil:

Rtorrent, ki je praktično s firmwarem 1.04 neuporaben (čakamo na 1.05 in na premogočne obljube), zato toplo priporočam transmission.
lp

Čisto zavajanje. Po defaultu je nameščen tako rtorrent kot transmission. Transmission je potrebno ročno pognati, če slučajno ne deluje. Rtorrent pa je čisto OK odjemalec. Sam uporabljam izključno njega in imam tranasmission izključen. Z namestitvijo rutorenta in RSS odjemalca mi rtorrent avtomatično nalaga TV serije in imam spletni vmesnik za nadzor nad delom.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

gospodar ::

Za "navadnega uporabnika" je še vedno po defaultu naložen samo rtorrent, ki pa ima pri v1.04 kar veliko težav/hroščev, vsaj po pripovedaovanju uporabnikov zlasti pri sedanju, sam ne uporabljam. Sedaj seveda se da vse naštimati, vendar to ni poanta, kar bi razlagal navadnemu uporabniku. Zato, če znaš TI kaj naštimati, še ne pomeni da to velja za širšo množico.
Že po naravi vprašanja, ki ga je servo postavil, sklepam da ni prav izkušen, ker drugače bi si to že prebral, se ti ne zdi ?

lp
I n t e l & N v i d i a

azeed ::

jaz bi mel eno čisto praktično vprašanje. veliko torrentov namreč pride zararanih v .rar paketih.
kakšen bi bil najenostavnejši način, da se jih razpakira (preko konzole je vse skupaj malo "tečno") ?

večkrat se mi je tudi zgodilo v konzoli, da je npr. pri brisanju folderjev zadeva ustavila - verjetno bi moral najprej ustavit torrent client (imam transmission, fw. 1.01)?
You gotta say YES to another excess!!!

servo ::

kmalu bo 1.0.5 - po linku sodeč... Upam da so poštimali torrent

TheHijacker ::

Prosim če umakneš to povezavo. To je privatna stran uporabnika.
http://www.google.si

gregyk ::

servo je izjavil:

kmalu bo 1.0.5 - po linku sodeč... Upam da so poštimali torrent


http://gator884.hostgator.com/~xtreamer...

Edit: Objavljeno na http://www.iboum.com/pr/XTREAMER.php

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

TheHijacker ::

Nič več.... Groza. Beta testerji pa takšni če te linke dajejo naprej. Obup.
http://www.google.si

gregyk ::

TheHijacker je izjavil:

Nič več.... Groza. Beta testerji pa takšni če te linke dajejo naprej. Obup.


V bistvu ni rečeno da je kak beta tester dal ta link naprej ... ker če spremeniš v zgornjem linku, ki sedaj ne deluje več, številko 5 na 4 ali 3 - dobiš prejšnje FW-je ... Lahko s poizkušanjem prideš do pravega linka ...

Na X forumu je bilo že miljonkrat napisano, da je sramota da X gosti vse FW-je tako kot jih gosti ... pa še vedno niso nič spremenili.

uvz123 ::

TheHijacker je izjavil:

Nič več.... Groza. Beta testerji pa takšni če te linke dajejo naprej. Obup.

Ne razumem, kaj je s tem narobe. Vsaka firma, ki da kaj nase, izdaja tudi beta verzije! Jasno imajo napisano, da ne odgovarjajo za beta različice in da naj uporabniki ne prijavljajo napak iz beta verzij! Samo Xtreamer hoče biti nekaj posebnega... drugače pa tam delajo sami faliranci, drugače bi bil FW že zdavnaj poštiman, ti Hijacker pa brez dela (ne pa da jim rit odnašaš). Tebi +10, njim pa -10 na lestvici od 0-10! Večino obljub so požrli pra*ci, sedaj jim pa še zunanji z Miškom na čelu delajo Jukebox. Katastrofa! Namesto, da bi FW poštimali, se ukvarjajo s forumom! Spet je nova oblika!;((

misek ::

uvz123 je izjavil:

sedaj jim pa še zunanji z Miškom na čelu delajo Jukebox
Ne govori neumnosti. Res da imam prste zraven ampak sem tisti na repu.

uvz123 ::

Kakorkoli že, tebi ne bi bilo treba nič delati... JB bi pa moral biti že slabo leto zunaj! Ne pa da na forumu zapirajo teme glede JB in banajo uporabnike, ki sprašujejo preveč. Razlog, ki ga navajajo za zapiranje tem, pa je, da je to projekt, ki ga delajo zunanji! Kakšen debilen odnos in bull shit od firme in moderatorjev!

Se opravičujem, ker sem zavil s teme!

Dredllooxxx ::

LP,vsem skupaj.Ok imam resn problem in nevem kaj narediti probal sem vse živo etrayz mi je kot ponavadi friznil zaradi preobremenjenosti resetiram zadevo na stikalo in priklopim nazaj se ne zboota oranžna lučka utripa boot piska ni danes ga prižgem po desetih minutah zapiska boot in lučka ugasne samo do njega ne pridem nikakor sem probal preko Putya nič preko winscpja nič probam pingat nič probal resetirat nič probal diske zamenjal slote nič nič nič nevem kaj narediti prosim če kdo lahko pomaga.:'(
http://www.bobo-itstoritve.com/

Dredllooxxx ::

Ok vidm da ste vsi na morju:D sm pogruntal kje je keč namreč boot record na diskih se je zgubil po domače povedano zdej pa tko podatki mi full pomenijo tko da a je varjanta to priklopit na navadno kišto z zadnjim ubuntu sistemom in vržt diske v raid in upat da prepozna podatke ali pač kakor koli?????Če bo odgovor prej kot v dveh dneh bom full vesel.
http://www.bobo-itstoritve.com/

telexdell ::

Dredllooxxx je izjavil:

Ok vidm da ste vsi na morju:D sm pogruntal kje je keč namreč boot record na diskih se je zgubil po domače povedano zdej pa tko podatki mi full pomenijo tko da a je varjanta to priklopit na navadno kišto z zadnjim ubuntu sistemom in vržt diske v raid in upat da prepozna podatke ali pač kakor koli?????Če bo odgovor prej kot v dveh dneh bom full vesel.

Izklopi eTrayz. Drži pritisnjeno tipko RESET in nato ponovno vklopi eTrayz. Tipko reset spusti po cca 10 s. eTrayz bo se naj bi postavil v t.i. boot stanje (slišiš pisk in svetijo ledike kot pri običajnem delovanju). Na računalniku razpakiraj novi FW 1.05 (ne nadgradnjo!) in izvedi polno instalacijo brez brisanja podatkov. Če ti eTrayza program za nadgradnjo FW ne bo našel potem poskusi z možnostjo katero sem opisal 10.marca, ko še ni bila možna nadgradnja brez formatiranja diska.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Dredllooxxx ::

Izklopi eTrayz. Drži pritisnjeno tipko RESET in nato ponovno vklopi eTrayz. Tipko reset spusti po cca 10 s. eTrayz bo se naj bi postavil v t.i. boot stanje (slišiš pisk in svetijo ledike kot pri običajnem delovanju). Na računalniku razpakiraj novi FW 1.05 (ne nadgradnjo!) in izvedi polno instalacijo brez brisanja podatkov. Če ti eTrayza program za nadgradnjo FW ne bo našel potem poskusi z možnostjo katero sem opisal 10.marca, ko še ni bila možna nadgradnja brez formatiranja diska.


Ne pomaga nič diski se ne zbootajo tako da nimam kaj praskat edino mi preostane to da jih priklopim na Linux mašino pa mountam če mi bo ratalo..Še kakšen predlog???
http://www.bobo-itstoritve.com/

telexdell ::

Mislim, da ti mountanje v Linuxu ne bo kaj prida pomagalo. Podatki bi naj bili posneti v nekem ne ext formatu. Jaz jih ob mountanju diska na Xtreamer nisem videl (videl sem le sistemske datoteke). baje pa obstaja neki plačljivi programa (prečekiraj uradni forum) kateri pozna ta format in omogoča prenos podatkov (sam sem takrat iskal po pašniku- neuspešno).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Dredllooxxx ::

Bom poročal kako in kaj ok.....hvala ti za odgovor.:)
http://www.bobo-itstoritve.com/
««
9 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači server ali NAS (uporaba predvsem za FTP)

Oddelek: Pomoč in nasveti
113670 (3353) d0rK
»

Počasna domača mreža?

Oddelek: Omrežja in internet
71497 (1221) kmetek
»

Xtreamer DVD

Oddelek: Zvok in slika
81394 (1098) urosbe
»

Xtreamer Pro

Oddelek: Zvok in slika
327741 (5413) astras
»

Xtreamer eTRAYz RAID NAS ali Patriot Valkyrie Dual NAS

Oddelek: Kaj kupiti
51427 (1292) OldSkul

Več podobnih tem