» »

eTRAYz

eTRAYz

««
11 / 12
»»

MI5Ek- ::

Zanima kake imate kaj uptime etrayzov?

Modri dirkač ::

Zaenkrat, dokler ga ne ugasnem ...
:)
Everybody lies!

Djuro ::

Dosedaj mi je v pol leta 1x zmrznil. Ostalo se ugasne samo kadar zmanjka štroma. To je v povprečju 1x mesečno (vukojebina).

joze67 ::

Oni dan sem ga prestavil iz dnevne sobe v predsobo (je glasnejši od ženinega praga tolerance). Drugače ... kar dela. Počasi, a zanesljivo.

urosbe ::

Enake izkušnje... prižgan 24/7, dnevno v uporabi v vlogi domačega file in print strežnika. Imam ga pa v kleti na hladnem, skupaj z ostalo mašinerijo (modem, router, switchi).

trnvpeti ::

TV z LAN podpira dlna
kako lahko predvajam eno risanko, ki je na etrayz?

telexdell ::

Greš na etrayzIP/installer, v zavihku "UPnP&DLNA" instaliraš en server (sam imam mediatomb za SIOL BOX in miniDLNA za mobilni telefon). Po instalaciji bo trajalo nekaj časa, da bo server preiskal direktorij, katere mu podaš (privzeto je nastavljen cel Public).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

trnvpeti ::

imam se verzijo 1.0
torej bi rabil narediti nadgradnjo?
ali po nadgradnji izgubim ipkg in nastavitve?

servo ::

...ne morem verjet da še kdo vstraja na 1.0 verziji... z 1.0.7 zadeva postane veliko bolj uporabna in pohlevna

astras ::

ja ampak ce ti dela na vem zakaj bi nadgrajeval... razn ce potrebujes katero od resitev ki so v naslednjih verzijah
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

trnvpeti ::

1.0 mi je cisto zadostoval
ali lahko naredim kr nadgradnjo iz 1.0 na 1.0.7 ali moram se kaj vmes poceti?
ali lahko pricakujem kaksne probleme z podatki?
predvidevam samo, da bom izgubil ipkg

xandros ::

Za 1.0.7:
Upgrade file can be patched to e-TRAYz Ver.1.0.3-official and above.

telexdell ::

če daš le nadgradnjo (upgrade!!) iz 1 na 1.3 in nato na 1.7 potem podatkov ne boš izgubil.
Je pa delovanje eTrayza res bistveno bolj stabilno...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

TheHijacker ::

MI5Ek- je izjavil:

Zanima kake imate kaj uptime etrayzov?


Od zadnje ustavitve, ker je zmanjkalo elektrike.

14:10:09 up 170 days, 22:08,  1 user,  load average: 0.71, 0.50, 0.32


Firmware 1.0.2. Hehe. Ne najdem časa da bi nadgradil.

Testni eTRAYz večkrat sam ugasnem da stestiram samodejno nalaganje aplikacij:

14:11:40 up 22 days, 20:50,  2 users,  load average: 0.40, 0.58, 0.47


APP Installer je drugače narejen samo za 1.0.7+ firmware. Če dela kakšen program na starejši verziji je to bolj naključje.
http://www.google.si

MI5Ek- ::

Bi bil eTrayz primeren za torrente, ki bi delovali 24/7 na 50/5MB liniji? Seveda poleg tega bi bilo fajt tudi, da bi lahko gledal filme z eTrayza, medtem ko bi delovali torrenti.

Modri dirkač ::

To naj bi bil nekako primarni namen te kocke.
Everybody lies!

MI5Ek- ::

Vem, da bi naj bil to namen te kocke. Samo me zanima ali ta kocka dejansko to premore, če ni hardwersko preslaba za to? V ohišje bi montiral 2xHD204UI.

Modri dirkač ::

Osebno laufam torrente 24/7/365 in gledam 1080p filme zraven brez problema, vmes lahko celo še kopiraš file po mreži pa ne začne štekat.
Ugasnem samo, če kam grem za dalj časa ali elektrike zmanjka.
Everybody lies!

MI5Ek- ::

Hvala za odgovor, točno to me je zanimalo. Kateri fw imaš nameščen in kateri torrent odjemalec uporabljaš?

Modri dirkač ::

1.07, transmission
Je pa tko, da je zadeva v primerjavi z navadnim PC-jem precej počasna.
Saj zadeva dela, ampak če bi zdaj kupoval bi prekleto dobro premislil o kakšnem atomu in "samogradnji".
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

gospodar ::

MI5Ek- je izjavil:

Bi bil eTrayz primeren za torrente, ki bi delovali 24/7 na 50/5MB liniji? Seveda poleg tega bi bilo fajt tudi, da bi lahko gledal filme z eTrayza, medtem ko bi delovali torrenti.

Dela vse BP in ni prov nič počasen (hardwaru primerljivo, torej prenos preko mreže MAX bp 110-150 MB/s, torrenti MAX 20/20mb/s, istočasno lahko gledam 1080p filme, kjer scene dosežejo MAX do 40mb/s ...), kot tu trdijo nekateri zasanjaki! Samo nastaviti ga je potrebno v nulo, tukaj pa ni prou prijazen.
lp

ps
Edino pri torrentih bodi pozoren, da omejiš max št.povezav nekje do 200 in hitrost nekje do MAX 20/20mb/s, kar je še vedno več kot dovolj za večino uporabnikov, za kaj več nabavi kaj drugega, seveda za višjo ceno.
I n t e l & N v i d i a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gospodar ()

Modri dirkač ::

Prenos po mreži je pri meni max nekje 7-10 MB/s.
Kakšni nasveti za večjo hitrost?
Everybody lies!

refosk ::

gospodar je izjavil:

MI5Ek- je izjavil:

Bi bil eTrayz primeren za torrente, ki bi delovali 24/7 na 50/5MB liniji? Seveda poleg tega bi bilo fajt tudi, da bi lahko gledal filme z eTrayza, medtem ko bi delovali torrenti.

Dela vse BP in ni prov nič počasen (hardwaru primerljivo, torej prenos preko mreže MAX bp 110-150 MB/s, torrenti MAX 20/20mb/s, istočasno lahko gledam 1080p filme, kjer scene dosežejo MAX do 40mb/s ...), kot tu trdijo nekateri zasanjaki! Samo nastaviti ga je potrebno v nulo, tukaj pa ni prou prijazen.
lp

ps
Edino pri torrentih bodi pozoren, da omejiš max št.povezav nekje do 200 in hitrost nekje do MAX 20/20mb/s, kar je še vedno več kot dovolj za večino uporabnikov, za kaj več nabavi kaj drugega, seveda za višjo ceno.

Kako si uspel doseči prenos 100 - 150Mb?

gospodar ::

Modri dirkač in refosk:
Nobenih skrivnosti ni. Pač gigabitni router Netgear WNDR3700 s naloženim dd-wrt firmwarem.

Najraje uporabljam prenos preko ftp in kot že rečeno dosegam hitrosti med 110-150 MB/s, torej realno nekje med 11-14 MB/s.
eT firmware imam ver.1.0.4-official (nevem zakaj mi dela malo bolj hitro, kot zadnji ver.1.0.7-official) in Jumbo Frame: activated. MTU value is 6000. Tako sem nekje prebral in meni dela s tako nastavitvijo najhitreje. To je to. :)

lp
I n t e l & N v i d i a

Macketina ::

Kako dosezete take hitrosti? :) jz imam 2,5MB/s pri velikih fajlih in cca. 1,5 pri manjsih. Mislim da je gor FW 1.0.3.

Ruter je 100MBit, DD-WRT, kopirano preko Total Commanderja.

windhunter ::

Ali komu deluje Sync Buddy med dvema eTrayz? Meni uspe dodati prijatelja, in nastaviti "Folders I sync". Vendar se te direktoriji ne prikažejo na zavihku "Folders synced with me". V čem bi lahko bila težava? Če bi to delovalo, bi bilo super, v nasprotnem primeru se moram poslužiti ročne nastavitve RSYNC? To mi ne diši najbolj.


Hvala.
There are 10 types of people in this world,
those that understand binary, and those that don't.

windhunter ::

Sync Buddy ne deluje v primeru, česi instalirate rsync package Hijackerjevega install paketa. Ta package spremeni rsyncd.conf datoteko tako, da v njej popravi port, na katerem deluje. Zato se eTrayz naprave ne vidijo med sabo. Če imate ta problem, pobrišite vsebino rsyncd.conf datoteke ter resetirajte rsync (ali kar cel eTrayz). Sedaj bi Sync buddy moral delovati.
There are 10 types of people in this world,
those that understand binary, and those that don't.

Dredllooxxx ::

Hi.
First I should thank you for your great work.
From some versions ago (I think it was from 2.x) some trackers didn't work any more (e.g. "announce.partis.si"). I've tried v.2.20, now I'm on v.2.13 - neither works. Just got "tracker did not respond" and that's it. Other trackers work fine. If I use uTorrent on PC, Partis is working fine.
Do you have any idea what should I check?
Thanks.

Nisem šel prevajat sam mam pa isti fucking problem in počasi zgubljam živce mi zna kdo pomagat.....:8)

Hvala vnaprej pisal sem vsem modom in adminom na partis pa zgleda so sami loleki tam pojma nimajo polenta uglavnem.
http://www.bobo-itstoritve.com/

uvz123 ::

Pri 2.20 verziji so nekaj zamočili. Tudi jaz sem naletel na to mino in sem se moral vrniti nazaj na 2.13. Lahko pa naložiš zadnjo 2.22, ki tudi dela v redu!

Trackerji niso krivi, problem je s Transmission-om! Sicer omenjaš, da ti tudi 2.13 ne dela! Čudno! Meni je delalo, ko sem se vrnil nazaj na 2.13. Problem sem imel samo z 2.20.

Modri dirkač ::

Klikneš re-announce ali pa pavziraš in ponovno štartaš torrent, tečno vem. Tudi pri 2.22 se pojavlja tole.
Everybody lies!

Macketina ::

FTW?

Dons vzgem Etrayz, hocem it na
http://IP_od_Etrayza:9091/transmission/...

in fasem tole:
403: Forbidden
Unauthorized IP Address.
Either disable the IP address whitelist or add your address to it.
If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.
If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.


Ima kdo kako idejo kaj je slo narobe? Nastavitve nisem nic spreminjal!

Dredllooxxx ::

@Modri dirkač BRAVO.

Neki me zanima a sploh obstaja opcija da bi na etrayz spravu utorrent program k to bi bilo noro se komu sanja google ne najde nič.
http://www.bobo-itstoritve.com/

Zgodovina sprememb…

TheHijacker ::

uTorrent ne bo šel. Ni verzija za ARM CPU. Meni Transmission kar v redu služi.
http://www.google.si

OldSkul ::

sej transmission je odlična zaedva, pa še dober windows gui obstaja za njega.

Locoroco ::

Prodam eTrayz, če je kdo zainteresiran. Dela brezhibno, vendar ga ne rabim več potreboval sem ga samo za downlodanje torrentov, pišite na mail borutb@gmail.com

Dredllooxxx ::

uTorrent ne bo šel. Ni verzija za ARM CPU. Meni Transmission kar v redu služi.


Ja sam men ne služi oziroma transmission ne seže do kolen utorrentu skoz so eni problemi stem transm....a kj veš kdaj bojo izdali kakšn popravek tole se premakne enkrat na leto:(
http://www.bobo-itstoritve.com/

Dredllooxxx ::

A je ta tema umrla al kaj?? Mene zanima kdaj pride vn novi Transmission pa a ga morš poj ti gor dat na instalater Hijacker???
http://www.bobo-itstoritve.com/

telexdell ::

Naprava dela tako dobro, da sem že skoraj pozabil nanjo. Sam imam uporabljam vgrajeni rtorrent odjemalec z rutorrent masko. Do danes mi je prenesel še vsako datoteko, katero sem želel. Le zakaj spreminjati nekaj, kar deluje v mejah pričakovanj?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Djuro ::

Jest s transmissionom nimam nobenih težav. Dela ko šus, vleče kolker ga pač omejim (vdsl2 10mb).
Mi bo pa počas placa zmanjkal (1x 700 in 1x 400GB), tko da razmišljam, da bi prek usb obesu gor še en zunanji 2tb disk. Če je sploh smiselno. Ker sicer ne vem, kam bi preselil vse fajle, da bi notranje diske zamenjal.

cutmaster ::

hm, jaz sem imel do včeraj nameščen fw 1.0.0. Potem pa mi kar naenkrat ni več deloval transmission (nisem se več mogel logirati z remote klientom) in odločil sem se, da bom nadgradil napravo na novejši fw. Prej sem seveda presnel vse podatke z diskov. Nato sem dl FW 1.0.7 in ga poskušal namestiti. Vse je šlo ok, dokler se ni fw poinštaliral do konca in se je etrayz rebootal. Po rebootu se odpre brskalnik z naslovom, kjer naj bi se odprl etrayzov vmesnik, a pri meni na tem naslovu (http://192.168.0.199:8080/welcome.php) ni bilo ničesar. Poskusil sem še enkrat namestiti celoten FW, a je bilo enako. Potem sem vzel FW verzijo 1.0.5, ki se je namestila brez težav, tudi odpre ta welcome.php, a ko želim nadgraditi na 1.0.7, po uploadu dobim msg, da BIN fajl ni pravi (file format is not valid) ...
Nad verzijo 1.0.7 sem nato obupal in skonfiguriral 1.0.5. Tu pa imam spet težave ...
Novih userjev ne morem dodati, saj se mi napis "User information is being added" vrti v neskončnost. Potem sem šel v APP installer in poskušal namestiti transmission, kjer sem dobil obvestilo: Error setting autostart.
Mi lahko morda kdo svetuje, kaj vse delam narobe?

astras ::

mogoce bi bilo vredu da resetnes na tovarniske in potem nalozis nov fw... ne vem kaj bi bilo se narobe...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

Dredllooxxx ::

Mi lahko kdo pomaga nekako nevem kako mi je ratalo sem izgubil vsa gesla ker mi je crknil disk v firefoxu nimam nič in zdaj ne morem do installerja od Hijackerja prosim pomoč Hvala.
http://www.bobo-itstoritve.com/

Dredllooxxx ::

Dredllooxxx je izjavil:

Mi lahko kdo pomaga nekako nevem kako mi je ratalo sem izgubil vsa gesla ker mi je crknil disk v firefoxu nimam nič in zdaj ne morem do installerja od Hijackerja prosim pomoč Hvala.

Evo rešil z pomočjo @Hijackerja po tem linku pa res izi ne bi si mislu Hvala še enkrat

http://forum.xtreamer.net/topic/15128-i...
http://www.bobo-itstoritve.com/

Primorec ::

Še par vprašanj od mene glede etrayza, sem ga šele pred parimi dnevi dobil v roke:
-jumbo frami v 1.0.7 no go ali se jih kako da postavit? Zaenkrat sem zaradi tega prešaltal na 1.0.5.
-Mi kakšen zna povedat kako naj 'olupim' inštalacijo od etrayza od nepotrebnega programja, ki ga nikoli ne bom rabil. Konkretno bi rabil na njem samo sambo, ftp in konfiguracijski web vmesnik vse ostalo po mojem mnenju samo odžira cpu in mem resurse zato pa zadeva dela tako počasi. Sem gledal druge izdelke z oxe810 pa tisti, ki nimajo toliko navlake gor naložene delajo hitrejše prenose po omrežju..Trenutno imam upload 14MB/s, download pa 18MB/s, gigabit lan, 9000 MTU..Nisem glih linux guru zato ne bi rad killall vsega, samo tisto kar ne rabim zato, da lahko nato testiram če se s tem kaj pridobi, če se, bi sledil uninstall nepotrebnega.Za uninstall pa bi že rabil kako pomoč glede ukazne vrstice.

-aja, še en grief, kateri pametnjakovič si izmisli NAS napravo brez WoL..too much no..Pogledal sem datasheet od lan čipa v etrayzu in to podpira, se pravi da tega niso znali naprej speljat, je to sedaj hw problem od oxe810 ali se to da še kaj sw zakrpat s fw?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primorec ()

xandros ::

etrayz, rumena lucka(usb) utripa.
Naprava je prijavljena na mrezo, dobi ip stevilko, ampak se ne morem niti prijavit niti nic.
nmap pokaze, da je naprava gor, ampak vsi porti so zaprti.

kaj je narobe z napravo?

TheHijacker ::

Ponovno naloži firmware 1.0.7 s tem da ne formatiraš Data/home particije ko te za to vpraša.
http://www.google.si

xandros ::

Imel sem prvo verzijo, torej 1.0.0
Kaj moram narediti, da ohranim podatke?

Zakaj se je to naredilo? Kaj sploh pomeni ta napaka?

AlienRR ::

Kako bi lahko v crunchbangu dostopal do etray-z v stilu e-TRAYz connectorja?
Tole preko brskalnika je totalna žalost.

trnvpeti ::

Mount preko sambe kot prvo, poglej si kaksen how to, tutorial

Sshfs preko kriptirane, ko ti bo ratalo prvo.

Probas lahko tudi ftp,ampak to samo probaj

astras ::

imas na forumu tutoriale...
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***
««
11 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači server ali NAS (uporaba predvsem za FTP)

Oddelek: Pomoč in nasveti
113678 (3361) d0rK
»

Počasna domača mreža?

Oddelek: Omrežja in internet
71504 (1228) kmetek
»

Xtreamer DVD

Oddelek: Zvok in slika
81407 (1111) urosbe
»

Xtreamer Pro

Oddelek: Zvok in slika
327765 (5437) astras
»

Xtreamer eTRAYz RAID NAS ali Patriot Valkyrie Dual NAS

Oddelek: Kaj kupiti
51434 (1299) OldSkul

Več podobnih tem