» »

HTC Tattoo - Simobil

HTC Tattoo - Simobil

1
2
3 4 5

IgorM ::

Pri budilki moraš izbrati zvonenje pa dela, čeprav sam nisem imel težav, da ne bi bilo zvoka.

Ali obstaja kak program v stilu pc suita za androide za urejanje imenika, pošiljanje sms itd preko računalnika?

borchi ::

ne.

imenik urejaš v gmail-u in se ti potem synca na telefon.
l'jga

ducky ::

Pri budilki moraš izbrati zvonenje pa dela, čeprav sam nisem imel težav, da ne bi bilo zvoka.


Misliš da nisem zbral zvoka :)
Našel sem težavo, in sicer glasnost zvoka alarma je bla narejena na 0, to sem pa ugotovil in rešil šele z eno aplikacijo za nadzor glasnosti, tko da zdaj dela. Pred tem sem šel 20x skoz vse nastavitve v telefonu in naredil vse možne glasnosti pa vse na maksimum, za alarm pa ni blo nikjer nič posebej za nastavljat! :@

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ducky ()

hunter01 ::

Z budilko je zihr nekaj narobe :D

Nastavim budilko za čez 30 minut in nič. Ne zapiska ne vibrira nič. Če nastavim za čez 2 minute, pol dela normalno. Kot da bi šel v orenk sleep in še on zaspal za budilko :P

EDIT: Na tujih forumih je že ogromno okrog tega buga, enim dela, enim ni delalo samo ko je bil telefon prvič zagnan (potreben restart), eni so imeli zvok izklopljen, nekateri so pa morali v taskkill dat alarm na ignore in je začelo delat. Kaj je dejanski vzrok pa še ne vem :D Bom kar po vrsti probal, restart, zvok, taskkill :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hunter01 ()

DuleKrtola ::

A je ta telefon zaklenjen na simobil?

__Devil__ ::

Odvidsno kje kupiš. Ponavadi so pri simobilu vedno zaklepali.

DuleKrtola ::

Odvidsno kje kupiš. Ponavadi so pri simobilu vedno zaklepali.


Najbrž sprašujem za fon kupljen pri simobilu za 80EUR, mar ne? Zanima me zato, ker se jih velik prodaja na bolhi.

__Devil__ ::

Ja, pomoje so zaklenjeni. Kupiš X-SIM pa maš mir.

no-limits ::

A kdo ve zakaj se SAR vrednosti za ta telefon tako razlikujejo na različnih straneh? Nekje piše 0.73, drugje 1.25 ali pa 1.33.
Naredi ali ne naredi. Poskušanja ni.

phoinix ::

Punca ga je vzela pri Simobilu a ga uporablja na Tušovem omrežju. Takoj so se začele dogajati čudne stvari:

- pri uvozu kontaktov iz sim kartice jih nekaj 10 izpusti. Poskusila sva tudi s prenosom iz sima na telefon enega po enega, brez uspeha;

- mms sporočilo dobi (brez piska čeprav je nastavljen) ampak brez vsebine. Prav tako je označeno da avtomatsko prenese sporočilo ga ne. Ročno ob kliku download tega nikoli ne dokonča;

- nastavitveni sms iz tuša nikoli ne pride, ko se sprehodim v nastavitve pa so vsi podatki že tam, kot da je nastavil samega sebe, brez da bi kdaj vedel za to.

- sam od sebe spreminja lokacijo za vreme. Izbrala sva lokacije kot so Rateče, Ljublja ipd, kar naenkrat se odloči, da prikaže Helsinki.


Ima kdo podobne izkušnje? Stvar je očitno zrela za garancijsko popravilo, pa šele drugi dan je po nakupu.

hunter01 ::

Jaz nimam podobnih težav.

1. pri zuvozu iz sim na telefon, ti mogoče jih shrani kot google contacte? Vem da ima tam ločeno nekaj eni so phone drugi google contacti, mogoče je to.

2. mms-a še nisem sprobal sploh

3. tega na simobilu ni treba, k je že nastavljen, tak da tudi ne vem :)

Lokacijo za vreme mi ne spreminja, default sem izbral Ljubljano in deluje. Pri tistem widgetu lahko obračaš da gledaš druge kraje tudi. Ni se mi dogajalo, da bi kr kaj drugega sam od sebe začel kazat.

Edine težave sem imel z budilko, kar pa sem odpravil.

ducky ::

Za MMS ti ne vem povedat.

Za prenos kontaktov iz SIM-a probaj z aplikacijo "contact2sim", ki jo najdeš na marketu.



Drugač pa je zakon zadeva tole z google contacts in sprotna sinhronizacija s telefonom. Jaz sem si zdaj vse kontakte uredil kar preko gmaila in potem kopiral na SIM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ducky ()

hunter01 ::

Mogoče kaj koristi. Na uri si nastavi svoj kraj za current in tudi za home istega. jaz imam oboje Ljubljana in se mi to ne dogaja, da bi menjalo kraje za vreme.

oslaj ::

mene pa zanima ali je že kdo probal uporabljati tattoo-ja v mobitelovem omrežju, in če je vse delovala?

lp, marko

phoinix ::

Hvala za odgovore. Zaenkrat je na servisu pa naj se tisti, ki so za to plačani ukvarjajo z njim. Sporočim ugotovitve.

spely ::

kako se odjavi da ti neha pošiljat sporočila po lokaciji kamorkoli greš? Ker vsakič ko sem v drugem kraju dobim sms z besedo kraja kjer se nahajam, kako se to izklopi?

__Devil__ ::

poskusi z settings -> security & location -> odkljukaj "Enable GPS satellites". Mogoče bo pomagalo.

spely ::

ja to imam odkljukano pa ves čas pošilja, ne vem sploh kje naj še poskusim odklopit to zadevo

Lonsarg ::

Fora je, ker eni mobiteli ne znajo samodejno za omrežje prilagodit. Pri Mobitelu je simpl, k majo podrobne nastavitve na netu napisane. Če ni Tatooja tm, greš pač enga druzga androida gledat, nastavitve so enake. če uporabljaš na Tušu pa kliči na tuš, kako se Android software naštima z njihovo omrežje. Na windows Mobile sm recimo imel na izbiro Simobil/Mobitel/Debitel za samodejne nastavitve, ko sem dal SIM notri. Tuša, T-2, pa takih ni notri...

Dumber ::

Ja pač ta telefon iziroma naši operaterji nimajo tega da bi samo sms poslal in bi ti nastavitve nastavlo. Pač moraš sam vpisat noter nove apn-je. Glede zvoka pa tako. Zvoki so med sabo ločeni mislim da na kakih pet poglavij (budilka, zvonenje, klici, smsi...) zato je potrebno vsakega posebej nastavljat glasnosto in čisto možno je, da imate kerega na tiho. Priporočam kak audio maneger na marketu jih je veliko. Drugače pa pogledat če imate naložen najnovejši ROM firmware. Če ne obvezna posodobitev.

Mislim pa da tattooji na simobilu niso zaklenjeni.

lp

LapD ::

Se je kdo že pozanimal, če bodo pri simobilu naročili še kaj teh tatujev?
web&motion designer

__Devil__ ::

So že. Kolega že ma enga rezerviranega vnaprej :)

sgdjkdlsugi4 ::

Glede alarma je tak, da je treba it v posamezn alarm in tam uporabit stranski knof za glasnost, po defaultu je cisto tiho. Je pa aplikacija ToggleSettings, kjer je vse na enem mestu

Zgodovina sprememb…

spely ::

Kdo bi mi to znal narest, ker te sms-i mi gredo res na živce, ostalo je pa super! Tako da to moram odpravit...kako pa se naloži te apn-je?

borchi ::

Kdo bi mi to znal narest, ker te sms-i mi gredo res na živce, ostalo je pa super! Tako da to moram odpravit...kako pa se naloži te apn-je?

meni je to tudi kar z lepega začelo deževati (mogoče je naključje, mogoče ne, ampak začelo se je v trenutku, ko sem se vrnil iz roaminga). sem klical na simobil, da naj mi to skinejo. najprej se je tip izmotaval, da naj si to izklopim tam, kjer sem si vklopil. ker si tega nisem sam vklopil sem mu povedal kateri aparat imam (htc magic) in naj se on pozanima kje se to vklopi/izklopi in me pokliče nazaj ali pa mi naj simobil to izklopi.

no, par ur kasneje se je nehalo...
l'jga

IgorM ::

Uporablja kdo izmed vas kakšno aplikacijo kjer so sms-i in mms-i v bolj klasični obliki, vsaj jaz se ne morem nekak navadit na tole chat obliko, ki je po defaultu.

Lonsarg ::

Se ne da tko kot v Windows Mobile izklopit Thread obliko? Sicer pa ne vem kako lahko greš nazaj na primitiven način, k maš enkrat thread obliko... jest se kot po MSNju pogovarjam, pa se pošlem z enim 20 SMSov v roku 3 minut:)

sgdjkdlsugi4 ::

Ko uporablas 5 min thread obliko, sele vidis da je 100x bolj pregledno vse skupaj ko je po kontaktih. Je pa res da skuris dosti smsov, hvala bogu za 1000 SMS na mesec free ;D

spely ::

borchi je izjavil:

Kdo bi mi to znal narest, ker te sms-i mi gredo res na živce, ostalo je pa super! Tako da to moram odpravit...kako pa se naloži te apn-je?

meni je to tudi kar z lepega začelo deževati (mogoče je naključje, mogoče ne, ampak začelo se je v trenutku, ko sem se vrnil iz roaminga). sem klical na simobil, da naj mi to skinejo. najprej se je tip izmotaval, da naj si to izklopim tam, kjer sem si vklopil. ker si tega nisem sam vklopil sem mu povedal kateri aparat imam (htc magic) in naj se on pozanima kje se to vklopi/izklopi in me pokliče nazaj ali pa mi naj simobil to izklopi.

no, par ur kasneje se je nehalo...


meni se je začelo takoj ko sem nov, zapakiran telefon prižgala in se noče izklopit...bom poklicala na simobil, bom videla kaj bodo rekli

51M3K ::

spely je izjavil:

borchi je izjavil:

Kdo bi mi to znal narest, ker te sms-i mi gredo res na živce, ostalo je pa super! Tako da to moram odpravit...kako pa se naloži te apn-je?

meni je to tudi kar z lepega začelo deževati (mogoče je naključje, mogoče ne, ampak začelo se je v trenutku, ko sem se vrnil iz roaminga). sem klical na simobil, da naj mi to skinejo. najprej se je tip izmotaval, da naj si to izklopim tam, kjer sem si vklopil. ker si tega nisem sam vklopil sem mu povedal kateri aparat imam (htc magic) in naj se on pozanima kje se to vklopi/izklopi in me pokliče nazaj ali pa mi naj simobil to izklopi.

no, par ur kasneje se je nehalo...


meni se je začelo takoj ko sem nov, zapakiran telefon prižgala in se noče izklopit...bom poklicala na simobil, bom videla kaj bodo rekli


Si uredila? Tudi moja punca ima težave s tem, takoj ko se spremeni lokacija, dobi na telefon sms s trenutno lokacijo. V 3 dnevih je prejela že 100 smsov in upa da tega ne računajo :)
Loading...

samek ::

Evo rešitev na ta problem je tule: http://slo-android.si/forum.html?task=v...
Prve dva posta na tej strani..
/dev/null

51M3K ::

samek je izjavil:

Evo rešitev na ta problem je tule: http://slo-android.si/forum.html?task=v...
Prve dva posta na tej strani..


Hvala za pomoč! Rešitev preverjeno DELUJE.
Loading...

BCSman ::

A bodo tud pri đabestu kdaj imeli tatoo za tako ceno?
oz. kaj podobnega kar ima wlan in gps

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

bakki ::

BCSman je izjavil:

A bodo tud pri đabestu kdaj imeli tatoo za tako ceno?
oz. kaj podobnega kar ima wlan in gps



A ne bi ti vprašal na Mobitelu?? ali 041700700 :P

SLOJustMe ::

BCSman je izjavil:

A bodo tud pri đabestu kdaj imeli tatoo za tako ceno?
oz. kaj podobnega kar ima wlan in gps


Kakor vem je bil ta telefon exclusively for Vodafone... Vsaj tako mi je prodajalec rekel :D

Lonsarg ::

Da je ta telefon samo 80EUR je itak nenormalno nizko. To so lahko izpeljali samo tako, da je res Vodafona sklenil pogodbo z HTC, da jih je zaradi količine po toliko nižji ceni dobil. 220EUR subvencije ne bi niti slučajno reskirali na tako poceni paketu kot je ORTO. Tak da tole je res enkratna priložnost za poceni "polni" smarthphone dobit(HPS, WIFI, touchscreent, etc...) Sej se komot z kakim frendom zmeniš, recimo moja sestra je podalšala za 2 leti naročnino pri Simobilu pa ni vzela novega aparata, ampak je raje vzela 90EUR. Če kakemu takemu daš več kot 90EUR + teh 80EUR za telefon, ti bo z veseljem ustregel.

recmajkemi ::

no-limits je izjavil:

A kdo ve zakaj se SAR vrednosti za ta telefon tako razlikujejo na različnih straneh? Nekje piše 0.73, drugje 1.25 ali pa 1.33.


Na včeraj prispelem paketku je zapisano;

    1.25W/KG@10g (CE Head)
    1.74W/KG@10g (CE Body)


Lahko, da so testirali na različnih omrežjih.

tt1024 ::

Mi lahko kdo potrdi če je Tattoo kupljen pri Simobilu zaklenjen ali ne?

CoolBits ::

Ni zaklenjen.

Lool3k ::

Mi lahko kdo pove katera aplikacija na marketu je najboljša za branje wordovih, excelovih in pdf datotek?

recmajkemi ::

"Beam reader" za pdfje ter "Documents to go" za word in excel. Oboje je za branje in ne urejanje datotek.

Yaqwsx ::

kaj uporablate za belezenje podatkovnega prometa?

Gandalfar ::

3G Watchdog je kul

helsing ::

Že dalj časa razmišljam da bi si kupil ta telefon. Sicer nisem nek zahtevn uporabnik, glede na to da je moj trenutni telefon SE w710i – staro pač… Vse kaj hočem je internet in vsi njegovi čari :p

Zanima me pa nekaj stvari in bi si želel informacije iz prve roke:

-Se da gledat youtube videe?
Na simobilovi strani ima “Nalaganje video vsebin” en tak grd križec zraven pa nisem čisto prepričan kaj to pomeni. Nekaj sem tudi bral na netu da android os tega nekako noče oz. da je omejen na 2min ali kako… govorice pač..
To me najbolj skrbi.. ker če nima youtuba pol je bz ane :P
Torej, če me lahko kdo pomiri in vzame telefon v roke in pogleda en video na internetu ki traja 10 min.. in mi pove da dela bi bilo super :)

-Predvidevam pa da lahko svoje naložene videe normalno gledaš.. ali pač?

Za vaše odgovore se vam že v naprej zahvaljujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

sgdjkdlsugi4 ::

Yaqwsx je izjavil:

kaj uporablate za belezenje podatkovnega prometa?


NetSentry

jurre ::

@helsing
youtube dela brez problema, prek 3G se hitro nabufra filmcke.
Kaksnih svojih pa se nisem probaval, dobis pa na marketu ene programcke za predvajat, tako da verjetno mora delat.

ducky ::

Sam tale "documents to go" pa to je samo trial verzija ane?

Youtube dela super, samo moreš it preko interneta in ne preko te prednaložene aplikacije, zato ker preko te aplikacije ti ne najde vsega ampak samo določene.

Drugač pa za pregled porabe je men kul SMART MONITOR.

Drugač pa priporočam za imenik "aContacts". ;)

Shifty ::

Je že komu uspelo usposobiti EDUROAM na tatooju?
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

Lonsarg ::

Ne Eduroam ne dela sploh na androidih. Žal še noben ni portal kako zadevo iz debiana, al pa ubuntuja, ko so na eduroam navodila objavlena za ti dva sistema. Če boš googlal boš sicer našel kake nastavitve za eduroam za android, ampak tista navodila uporablajo en "opcijski" eduroam protokol (Mschapv2), ki ga nekatere univerze uporabljajo. Ta glavni eduroam dogovorjeni protokol, edini, ki se v večini univerz lavfa PAP-TLS/PAP pa je možno da še dooolgo ne bo podprt. Nokia ga je recimo šele v v5 Symbianu podprla(torej večina naprav še vedno nima), eni smo se pa že 5 let nazaj jezil, ko nimajo podpore.

Eduroamovci so pa tut loleki en propriety MIcrosoft protokol uporabijo za defult...

jan01 ::


Eduroamovci so pa tut loleki en propriety MIcrosoft protokol uporabijo za defult...


Azgard, kaj že uporablja eduroam? -> EAP-TTLS/PAP (PAP za inner authentication) IN KAJ OD TEGA JE MICROSOFTOVO? Vsi ti protokoli so odprti, standartizirani

Symbian podpira eap-ttls, aza inner authentication ša ne podpira pap. Če bi eduroam namesto pap uporabljal recimo mschap v2((čigav misliš je originalno, če je v imenu ms?!), bi delalo....
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2733458410 (200696) Rupa
»

HTC Wildfire (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
703122053 (58651) majstr77
»

Naslednji Android bo Ice Cream, 2.4?

Oddelek: Novice / Android
3615132 (13400) Dr_M
»

HTC Tattoo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5026979 (24342) PeternelG
»

htc tatoo težave!!!

Oddelek: Mobilne tehnologije
122112 (1738) horse

Več podobnih tem