» »

kako naviti moj računalnik ?!

kako naviti moj računalnik ?!

bumbar123 ::

Živjo , ker sem glede navijanja pcja začetnik bi rad zvedel , kako se navije pc , vem , da pač potrebuješ programe , da preveriš , če se je kaj spremenilo in vem , da je treba pač vse spreminjati v biosu , pač zanima me kaj vse moram spremeniti , da navijem pc ... lepo bi prosil , da mi lepo postopoma poveste kaj treba spremeniti in zakaj ? Računalnik pa bi rad navil največ kolikor se da !

MOJ RAČUNALNIK
M2N-MX SE - MATIČNA
PATRIOT DDR2 2x2GB 800MHz 8 (5-5-5-12) - RAM
GeForce 8800 GTS 640MB - GRAFIČNA
Amd Athlon 64X2Dual Core 4800+2.51GHz -PROCESOR
hvala vsem za odgovore !

KoMar- ::

Kaj bi rad navijal... grafično, procesor,...? Pokukaj sem: http://slo-tech.com/forum/6

bumbar123 ::

ja kaj bi blo najbolš navijat ? ponavadi se pomoje nevem , povej ti kaj je najbolš , a se da vse ? procesor , grafična , ram ..... nevem , daj ti povej prosm ?! hvala...

333333 ::

Zakaj pa bi navijal sploh?
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

bumbar123 ::

zakaj pa ne ?.. a lahko kdo odgovori na to kar sem prej napisal ?!
Ja najraje bi skoraj navil procesor , ker ni nevem kaj dober !

P4ajo ::

natančnih nasvetov glede postopka ti nemorem dat, ker nisem kaj preveč izobražen glede navijanja.
Bi te pa opozoril, da navijanje pomeni določeno stopnjo tveganja (še posebej pri zgornjih meja, ki jih omenjaš) in tudi precej skrajša življensko dobo komponent.
Za navijanje procesorja boš verjetno potreboval tudi nov hladilnik.

KoMar- ::

Predvsem zahteva veliko branja in raziskovanja... tudi z Googlom. Zadeve ni moč v 5 minutah usvojit.

bumbar123 ::

prosim ,če mi povesta , kako se da vsak kakšno stvar na lahek način izbolšati , brez kakršnega koli teškega podviga , naprimer z kakšno spremembo v biosu ali kaj takega .... pa pvejta mi še to , če se splohm eni splača tako navijanje glede na to kakšno grafo imam , ram , procesor ... ?! hvala ... lp

KoMar- ::

Na lahek način se ne da nič narest, ker verjetno ne želiš 5% pohitritve, ampak vsaj ene 20%, ane... in svetoval sem ti že, da pogledaš v podforumu Navijanje tu na Slo-Tech...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

bumbar123 ::

ali lahko nekaj uprašam , kako se da naštimati vsaj za 5% oc ?! =) aja , pa kaj pomeni pri ramu (5-5-5-12) tisto piše na mojmu ramu , ali lahko pri tistih nastavitvah kaj pridobiš ? lp

KoMar- ::

Ma, naj ti bo...

Ko govorimo o navijanju, je fino bit konkreten. Torej reciva nekaj o navijanju procesorja: greš v BIOS in povečaš frekvenco vodila (FSB) za par MHz in imaš "hitrejši" procesor... če boš preveč navil, bo vse crknilo. Zato si moraš prebrat kar nekaj, da boš razumel vse te izraze, tudi to, kaj so oznake latenc pri RAMu... vse to pa v podforumu Navijanje tu na Slo-Tech... pobrskaj po straneh.

Blinder ::

Navijanje je za intele, ne amd-je:P
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bumbar123 ::

a pri ramu pridobiš kaj , če naprimer spremeniš te latence ?

Blinder ::

Pridobiš ja. Če jih zmanjšaš, se povečajo zmogjivosti, samo vprašanje če bi potem delal stabilno. Če jih povečaš pa lahko naviješ rame za nekaj 10 mhz višje.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

333333 ::

Navijanje je za intele, ne amd-je:P


JP :)
Spiritual

huek111 ::

Glede na to da ne veš niti kaj so latence pri ramih, mislim da je bolj pametno, da vse skupaj pustiš kot je (niti ni tako slabo),kajti v drugem primeru se ti kaj hitro lahko zgodi, da ti bo comp delal veliko slabše,če sploh še bo!

Heavy ::

Navijanje je za intele, ne amd-je:P


In vožnja avtomobila je samo za moške ne za ženske.



:Going to some pop corn and see a good flamewar:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj sploh je navijanje ?

Oddelek: Navijanje
432006 (1237) pegasus
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323603 (18293) Jst
»

Navijanje E6300

Oddelek: Navijanje
341615 (982) k4vz0024
»

OCZ predstavil 1100 MHz DDR2

Oddelek: Novice / Pomnilnik
163645 (3030) Izi

Intel Vs. AMD (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
615256 (4309) whatson

Več podobnih tem