» »

Pomoč pri odstranjevanju trojancov

Pomoč pri odstranjevanju trojancov

urosdtl ::

Torej komi sm pc u red sprau, hočem še firewall dol potegnt in bum. En kup trojancov fasu.
Neki sm jih skenslov, ostau mi je pa sam še en ( trojan. Avtorun, ki se mi zaganja usake 10 sekund), ki mi ga pa ne gre odstrant. (beri, sm antitalent glede tega);)

Uporablam bitdefender z usemi posodobitvami

Kako naprej?

Ps; kasni firewall (free) mi priporočate, mogoče še ksn program prot trojancem in ali je av ki ga uporablam zadost dobr al je še ksna druga opcija?
  • polepsal: bluefish ()

cekr ::

V paketu BitDefender je že požarni zid. Vse kar potrebuješ je že notri. Da pa fašeš kjub temu kakšno neumnost, je pa čisto od tebe odvisno. Noben AV ni 100%. Se pa da živeti tudi brez vseh teh programskih nadlog. Samo glavo je potrebno uporabljat.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

farko ::

Bit defender ja vendar jaz rešujem stvari z hijackthisom ter unlockerjem ter trojan remover seveda pa tudi ccleaner,ki pa je kar dober tudi kaj za spucat in za uninstal revouninstaler.Sicer pa če imaš xp že itak imajo požarni zid pa v marsikaterem antivirusnem je tudi,Če pa malo prebereš komleten forum je pa že opisano in dani linki od kod je kolikor toliko ziher kaj dol potegnat.
farko

urosdtl ::

no, hvala za nasvete.
ja torrent sm potegnu dol z partisa tko da.... kaj čmo

Jernej88_ ::

Potegni si dol F-Secure Client Security na: ftp://ftp.scv.si/vss/srecko_zorman/FSecure/

adryana ::

Jaz bom kar tukaj vprašala da ne odpiram nove teme. NOD32 mi zazna trojanca vendar mi ga noče zbrisat. Mi ga pa najde tukaj: C:\WINDOWS\system 32\userinit.exe. Prosila bi vas če mi lahko poveste kako bi se ga lahko znebila?

Hvala

bluefish ::

Bodisi naloži drug AV program ali pa točno povej, kaj NOD javi.

cyber_killer ::

Dej po vrsti:
Zaženi msconfig ter poglej kateri programi se ti ob začetku nalagajo. Ko to dobiš, si poglej pot kjer se nahajajo. Vse to si zapiši nekam.

Potem odpri taskmanager in poglej, če je kateri od teh programov zalaufan, če je ga "ubij" kill proccess. Pred tem bi bilo fajn, če bi si snel program unlocker. Npr. hočeš zbrisati nekaj in ti napiše da ga nekdo že uporablja, ta program samodejno poskrbi, da ti killa ta process, ki ga drži.

Ko to vse pokilaš, greš na tisto pot, kjer se nahaja trojanc, ga ročno zbrišeš. Dubi si ccleaner, da ti pobriše vso nasnago. Potem pa kakšen search & destroyer program čez, tudi avast je fajn program. To bi blo to, nikol me ni na cedilu pustilo, pa sem imel tudi najhujše primere.

Pa bit defenderja čimprej dol, moje mnenje seveda. NOD Je fajn, pa sophos mi je tudi fajn.

Oddin ::

S partisa dol potegneš skrekan antivirus, nato pa imaš polno virusev in trojancev? Hudič nazaj, to pa nebi pričakoval. No ja, kaj čmo. 8-) ROFL :))
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

adryana ::

cyber_killer sem naredila vse tko kot si napisal samo ko ga hočem ročno zbrisat se mi čez par sekund pojavi spet.

fosil ::

Probaj s kakšnim drugim programom, recimo malwarebytes ali pa avira boot cd.
Tako je!

adryana ::

Sm probala tudi z tem. Malwarebytes mi ga sploh ne najde. Avira pa mi zašteka ko zaženem po par sekundah. Res nevem kaj bi lahko še naredila da se znebim tega trojanca.

dzinks63 ::

userinit.exe should not be disabled, required for essential applications to work properly..

userinit.exe is a key process in the Windows operating system. On boot-up it manages the different start up sequences needed, such as establishing network connection and starting up the Windows shell. This program is important for the stable and secure running of your computer and should not be terminated.\r


CyberDefender,
Spyware Remove,
How to fix infected userinit.exe and related errors?

fosil ::

Avira pa mi zašteka ko zaženem po par sekundah

Pa si ti probala z avira boot cd? Torej verzijo, ki jo zapečeš na cd in nato bootaš iz tega cd-ja in narediš scan
s temle
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

cyber_killer ::

Zato probaj s programom unlocker. Najdi pot, kjer se nahaja nato ga preimenuj ali hitro zbriši.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z odpiranjem spletnih strani, setup datotekami...

Oddelek: Pomoč in nasveti
253381 (3170) Tac20
»

NUJNO- preurejal REIGSTRY, noče več v WINDOWS

Oddelek: Pomoč in nasveti
8752 (632) 333333
»

Kako zbrisati Virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
92306 (1942) Denny
»

Pomoč! Urgentno - sistem okužen, sesuva se na 10 - 20 min BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
82193 (1915) ___
»

Privzeta mapa v Windows Explorerju

Oddelek: Pomoč in nasveti
71272 (1075) matjash

Več podobnih tem