» »

Navijanje E6300

Navijanje E6300

k4vz0024 ::

E6300 sem navil do 2500 pri latencah pomnilnika 4-4-4-12 2.25 V. Če gre FSB čez 365 se pri testu pomnilnika pojavijo napake?8-)

Pa še to kako je s tem hyperthreading-om?:\

Tx

pranko ::

A lahk poveš še preostalo konfiguracijo, da ti bo lažje pomagat?

k4vz0024 ::

Mamaplata Asus P5W DH Deluxe.

Ostale nastavitve auto.

Tx.:\

pranko ::

Tuki maš vodič o tej plati.

k4vz0024 ::

Hvala, sm pogledal in večino stavri tako nastavil, nisem pa spreminjal napetosti jedra, kjer je še vedno na auto (da ne bi kaj skuru:( )

Hm, pa ma kdo še kaj lastnih izkušenj? Zanima me, kolk ste dosegl pri napetost jeda na auto? Kolk to vpliva na DDR2?

k4vz0024 ::

Ni mi jasn zakaj pri FSB 365 pojavijo napake v pomnilniku, čeprav je napetost taka kot jo deklarira proizvajalec čipov?>:D

TOP ::

Pa daj dvigni napetost ničesar ne boš skuru daj na 1,4 in ne stavi na 365 daj na 400 pa probaj.

k4vz0024 ::

Vprašanje, je problem RAM al procesor al plata?8-)

Tilen ::

Kateri RAM imaš sploh?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

psychoshorty ::

@k4vz0024

Sam sem se nedolgo nazaj imel enako maticno plosco kot ti, pravtako procesor (E6300). Najvec kar sem ga uspel naviti, je bilo 2800 Mhz (400x7), pri ramih pa nisem mogel nastavljati zakasnitev (SPD bug). Plosco sem preprosto zamenjal za P5K-E/Wi-Fi in E6300 iz prve navil na 3500Mhz, ceprav ga imam zdaj za 24/7 na 3Ghz pri napetosti 1,25V. Dvomim, da bos kaj dosti lahko navil tale procesor zaradi plate (chipset) in pa nizkega mnozilnika procesorja. Za res optimalno navijanje pa si poglej super clanek na oc-lab2 klikni.

k4vz0024 ::

Crucial Kit 800 HZ Ballistix.

k4vz0024 ::

Me pa zanaima kako je pri teh novih mamaplatah z navijanjem brez reseta? Al to res deluje tko kot je treba, al je treba še vedno resetirt in nastavt v biosu?

Tx

Meizu ::

Menjaj za Abitovo IP-35E, bo trgala gate. Vsaj na OC-Labu jim je uspelo neke hude frekvence ven potegnit...

klikot

motoboy ::

pa nimajo tote asusove plate nekih lukn v fsb-ju? da se bolse pocutijo tam okoli 450?probavaj druge fsb-je malo majn zaokrožene recimo 367 al pa se vec da vidis ce deluje pol.meni na gigabytki tud tu pa tam keri fsb ne deluje pa dam na vec pa gre brez problema.za probat je:D
LP
ASUS P5K, e6300@ 3,3ghz ,2x1gb G-skill,Geforce 8800 gt, 250 gb sataII

k4vz0024 ::

Pa si spreminjal napetost Ramov in CPU, al si pustu oboje pri mir? Al si večal napetost 2.2V za rame? S kom si pa pol testiral, če deča vs OK?

TX

Shinobi ::

Eh sem imel iste probleme. Jaz sumim, da nekaj ni vredu z napajalcem.

1.) 1x1 je da rabis najmanj 500W napajalec, ce se hoces to spilat.
2.) Nujno potrebujes 2x 12V na maticni plosci. Se pravi poglej, ce imas 2x 12V prikljuceno na maticno plosco in ne samo 1x 12V kabl (12V kabli so tisti mali kabli iz napajalca na maticno plsoco)

Pri meni je bilo tak, da je bil 1 12V slot zalepljen z nalepko pa ni nihce prikljucil, pa mi je pac en kabl 12V visel v luftu, drugi pa je bil vstekan.

Ko smo vse prikljucili, je delalo tudi s ta cheap napajalci kot suza, samo minimum 500W je moglo bit.

k4vz0024 ::

Napajalnik je LC 550W. Glede priklopa pa moram pogledat. Hvala.:\

Še to, kjero mamoplato pa si imel?

k4vz0024 ::

Oba kabla sta vštekana.:8)

Adrijan0 ::

Gelj prvo ugotovi kaj te ovira.. al so rami al procesor. Dej procesorju multiple na manj in probi dvignt fsb direktno na 400.. Pa btw naštimi rame da delajo na 533mhz. Ker čene itak da nebo delalo.. Sej potem k boš to vidu boš pa lahko malo pomislu in naviu. Sej nisi spreminju delilnika ramou? Če sm prau brau zgori.. Zarad tega lahko ti tud ne gre.. Dej na 533mhz.. Ker potem ko boš dvignu FSB se ti bo tud frekvenca rama večala.

k4vz0024 ::

E tole pa je vprašanje, glede delilnika za to plato.

Če spreminjam FSB se spreminja frekvenca Rama. Če znižam napetost na ramu pride do napak pri izračunu matematičnih operacij.

Sedaj dela pri FSB 346 in frekveci Rama 570, vendar Hotcpu tester pravi da ne najde datoteke pri 60 x ponovitvi, množilnik je nastavljen na automatsko, se pravi da se sam spreminja med 6 in 7.

Ne vem, kva ga muč. Lahkp tudi procesor.;(

k4vz0024 ::

Pa še to Everst se čudn obnaša, prve tri hitrostne tesste izvede prav, potem pa za ostale pokaže 0;((

Adrijan0 ::

Ja do kolko bi pa rad da ti letijo rami na tistih latencah? na 2ghz? 570mhz je efektivno 1140mhz... Drugače pa te mučijo rami.. dej delilnik ramou na manj.. in potem naprej.. že razmišljam da bi blo treba koga prepričati da napiše kratek vodič z osnovami o overclocku.. ker meni se res ne da ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

k4vz0024 ::

Hm, mogoče nisem prav povedal, CPU-Z kaže 285, v biosu pa 570 . Ko že omenjaš delilnik, dej mi prosm pojasn kako se ga nastavlja:\

Tako CPU-Z pravi: FSB/DRAM 4:3
Kar se tiče vodiča za navijanje bi mi začetniki bli kr zlo zadovoln, če bi kdo napisal to[:D

Dobr bi blo da se najprej določ, kje in kaj se gleda, da ne bi bilo nesporazumov.

Tx]

Firebat ::

Se moje izkustvo z tocno tako plosco Asus p5w HT deluxe. Ni se je dalo naviti stabilno nikakor, ne z boljsim ramom, procesorjem, napajalnikom. Ko pa sem jo dal v garancijo in so mi poslali novo... pa leti z E6420 do 3400mhz... prej pa niti čez 2400mhz ni hotela.

k4vz0024 ::

Kjeo platu so ti pa dali? Hm, pa bo to šlo pod garancijo? Ker nekateri trdijo, dsa navijanje ne gre.

Tx

Adrijan0 ::

am od 365-400mhz fsb baje ne dela... Drugače lej.. malo teško mi je govoriti iz glave.. če bi biu za pcjem nebi blo tko ti problema pomagat... Am... Članek o navijanju s tisto plato je na oc-lab2.com, kar poglej.

k4vz0024 ::

:(

Hvala, ker se trudte. Res je, će ne vidš je res problem.

Dvignu sem napetost na procesorju na 1.4 V,
FSB navil na 385, pri DDRAM frekvenci 570 v Biosu, efektivna, čeprav razumem tista, ki jo pokaže CPU-Z pod memory, je okol 290, latence 4-4-4-12 RAMa in 2.2 V. Po 50 min se pojavi napaka pri mem testu.

Pol sem pa latence znižal na 5-5-5-12, pa se po pribl . 50 minutah Mem Testa še vedno pojavijo napake

Fleshal sm bios, prdobu sm 20 Hz, iz 365 na 385:8)

Lahko pa je res, da dela nad 400, ampak to je res nenavadno.

Tx

Azrael ::

Te finte z višanjem FSB po 1 MHz in podobne bizarnosti mi nikoli niso in verjetno nikoli ne bodo jasne v čem je poanta? FSB je vredno višati po korakih po 33.33MHz, torej 200 > 233 > 266> 300 > 333 > 366 > 400...

Po drugi strani zakaj zateguješ latence RAMa in istočasno teraš CPU v višavei? To je samo zapravljanje časa. Najprej ugotovi mejo enega in potem drugega in iz tega dobi najboljši kompromis. Tole preizkušanje na slepo srečo ne vodi nikamor.
Nekoč je bil Slo-tech.

k4vz0024 ::

Zadeva ima smisel. Frekvenca se viša da se ugotovi, do kod deluje stabilno, če pretiravas se komp ne zbudi.

Zakaj poskus iz 4-4-4-12 na 5-5-5-12?

Ne vem če mam prov, ampak a ni tko, da nižjih latencah se mora izvest več ciklov, da se prebere ram in je manj napak. Če te prav razumem je ravno obratno, se prav višja frekvenca šr nižje latence se prav na 4-4-3-8??:\

Pa povejte kako gre8-)

k4vz0024 ::

No prav. pa mi povejte s katrim procesorjem, bi to mamoplato najbolje izkoristil?:\

Adrijan0 ::

Ja procesor ne izkorišča plate ampak če jo že nekako izkorišča jo potem ti... Drugače kej sploh delaš s pcjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

k4vz0024 ::

Kaj počnem? Hkrati skeniram, gledam filme, shrinkam, v ozadju teče net in velikokrat anti virusni programi. Vmes pa še tipkam besedila..., pogosto še tiskam na laserja, a ne vedno:8)

Adrijan0 ::

Za vse to kar si našteu je dovol celeron 420.. Če bi pa že rad nou procesor lahko ga zarad mene tud kupiš.. Kupiš pa lahko q6600, ker je trenutno bestbuy.. Maš pa tud 4 jederne xeone.. Cene so iste ampak se bolj navijajo.. manj grejejo in tečejo na nižnjih voltažah..

k4vz0024 ::

Problem je, da se slika pri filmih zatika pri hkratnih opravilih, pa tud v primeru ko iz enega DVDja vzamem ven DVD. S&D obremeni procesor do 90%...
Skener takoj navije procesor do konca;(
Da ne omenjam odstranjevanja šuma pri 12 M fotkah;(.

Mogoče je res dost Celeron:8)

k4vz0024 ::

Tud sam sm mislu, da je ta procesor zadost močan, zato sm ga tud kupu. V uporabi se izkaže da ni[>:D
dokler dečlaš po eno stvar naenkrat še gre, ko pa poženeš kar nekaj programov hkrati pa ni dost.

Drži pa nekaj 2 G pomnilnika bistveno pripomore k hitrosti.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijalski Ddr2,kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
161427 (1182) novinec09
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628312 (15047) smarty
»

Navodila za navijanje?

Oddelek: Navijanje
101482 (1187) StajercSSS
»

asus p5w dh deluxe+e6600

Oddelek: Navijanje
332065 (1268) joker16_7
»

Popoln začetnik pri navijanju!! Rad bi poizkusil

Oddelek: Navijanje
102101 (1290) Čmrlj

Več podobnih tem