» »

450.000,00 EUR ...sanjska hiša vsakega Slovenca

450.000,00 EUR ...sanjska hiša vsakega Slovenca

1 2
3
»

Valvoline ::

Še enkrat ponavljam:
.....Ne vem kako si ti pršo do kredita,dnarja al karkol že,kakšno službo maš itn.Verjetno še ena komunajzarska zgodba,veze za fajn službico(še srat se nisi naučil pa dobu za redno itn...),za žirante(ali sponzorje) verjetno premožni starši(po vsej verjetnosti 1 ali oba državna parazita).Ja tko nekakor poteka nakup nepremičnine pr nas......
Drži kot pribito,pa ti priznal ali ne.

Svašta. Eni res mislijo, da smo še vedno v socializmu. >:D

Predlagam obisk lokalne UE,ZZZS,ZPIZ.....socijalizem v najboljših časih

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

"Drži kot pribito,pa ti priznal ali ne."

Sorry, niti malo ne drži, bedak zahojen. In pri vsem tem, je to še najmanj kar ti lahko napišem.

Ne vem zakaj se čutiš tako nesposobnega. Pa me tudi ne zanima.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Gandalfar ::

Dajte malo umirite osebne napade.

djordjevic ::

ZZZS ti je kriv, da ne dobiš več kot 800EUR neto?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mr.B ::

ZZZS & LDS, sta se odločala o zakonu o minimalni plači. Delavci se niso pizdili, dokler, košarica ni presegla vrednosti minimalne plače ter/in ko si na socialni podpori dobil več kot če delaš.
Poanta je v tem, da so zakon o minimalni plači "kot v času komunizma" rabili za druge zadeve, zato pa je stanje gospodarstva kot je. Trg je tisti, ki odloča o velikosti plače, in če dobremu delavcu, ne moreš plačati toliko, potem je nekaj hudo narobe ali s podjetjem ali vodstvom, ali kot radi farbajo ovce, nekaj narobe s Kapitalom. Država ima hud problem s svojo gospodarsko politiko, ko so ugotovili, da se da samo s prepordajo dobrin, zaslužiti za preživetje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jcb ::

http://www.hiskaabc.si/sl/Nepremicnine/...
http://www.hiskaabc.si/sl/Nepremicnine/...

100.000 EUR

FLORIDA se je pa treba mal zamislit, maš plažo bliz, zime NIMAJO tam je zdele ene 20-25 st.celzija, torej ni treba kurt tako kot pri nas, plače v Ameriki imajo sigurno višje, ampak to bodo povedal več drugi, ker ni več Amerika tisto, kar je bila včasih.
Ja tam majo tud davek cca 1.5-2%/leto

Absolutno se bom na stara leta preselil nekam v tople kraje, če bo možno

Ne vem a sem jaz tolk zabit al kaj, ampak pr nas se na pol zjahane bajte in stare, ko snet krmp prodajajo za 100-150.000 evrov, ko ene Basanske hišce za toti gnar.
http://www.bolha.com/oglas383620520/his...

zatol bi jest dal max.40.000 evrov to ap zato, ker je potrebna hiša teneljite obnove, še skret na štrbunk je jou kt v BOSNI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

bluefish ::

FLORIDA se je pa treba mal zamislit, maš plažo bliz, zime NIMAJO tam je zdele ene 20-25 st.celzija, torej ni treba kurt tako kot pri nas, plače v Ameriki imajo sigurno višje, ampak to bodo povedal več drugi, ker ni več Amerika tisto, kar je bila včasih.
Ja tam majo tud davek cca 1.5-2%/leto
Saj je lepo sanjati o neki hiši v "eksotičnih" krajih, samo selitev za sabo potegne še kaj drugega - kot tujec moraš v teh časih res pokazati nekaj izjemnega, da boš kar čez noč dobil službo, da ne govorimo o ostalem.

jcb ::

vzameš najnujneje in spokaš, če se znajdeš potem ne bo problema, če pa smo taki, kot tukaj na forumu pa težka.
priporočam branje sta-ljubljana jaz sem tam vse tem eprebral o delu v tujini.

bluefish ::

Ja, študentsko delo res najbrž ni problem. Poskusi najti stalno in zanesljivo zaposlitev s katero boš lahko plačeval vse stroške bivanja, vzdrževanja hiše, zdravstveno zavarovanje,...

vzameš najnujneje in spokaš,...
Ja, če greš na en izkušenjski trip in veš, da se lahko vrneš, ne pa živet za stalno.

djordjevic ::

potem je nekaj hudo narobe ali s podjetjem ali vodstvom

To je, to, samo nihče nima jajc, da bi javno povedal in podjetja, kjer s težavo izplačajo minimalno plačo ali a) razpustil ali b) ustrezno zmanjšal število zaposlenih, da bi se lahko ostalim plače povišale. Ampak ne, potem bojo spet brezposelni! Čedalje bolj sem prepričan, da bi bilo pri nas v bistvu zločinsko, če bi bile stvari urejene, ker raja ne bi mogla več lajat. Ker bi bilo treba razloge za lasten neuspeh poiskat kar v ogledalu, ne pa na sedežu vlade. Je težko, najbrž, gotovo, ampak brez tega ne bo šlo, dragi fantje inu dekleta. Bo treba malo riti zmigat in kaj koristnega ustvariti, če hočete imeti 'bajne' plače. In ne, to ne pomeni službe od 8-14h, potem pa doma vse štiri v zrak.
No grave is deep enough to keep us in chains.

krucymucy ::

Plače so že vredu. Obremenitev plač ni.

Mr.B ::

exodus, pojdi se ekonomijo. malo več kot 500k državljanov, vzdržuje malo manj kot 2 miljona volilnega telesa. Računaj.


Dopoldan ena služba popoldan pa druga... , to še gre, če hočeš prihodnost za otroke "svoje"
Problem je farsa o uspehu Slovenije, ki se zruši takoj, ko podjetja začnejo delati po modelu DEmokracije in Kapitalizma Evrope, ne pa nekaj kar so izumili Slovenci, pa nisi ne Hlapec ne Suženj...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Valvoline ::

potem je nekaj hudo narobe ali s podjetjem ali vodstvom

To je, to, samo nihče nima jajc, da bi javno povedal in podjetja, kjer s težavo izplačajo minimalno plačo ali a) razpustil ali b) ustrezno zmanjšal število zaposlenih, da bi se lahko ostalim plače povišale. Ampak ne, potem bojo spet brezposelni! Čedalje bolj sem prepričan, da bi bilo pri nas v bistvu zločinsko, če bi bile stvari urejene, ker raja ne bi mogla več lajat. Ker bi bilo treba razloge za lasten neuspeh poiskat kar v ogledalu, ne pa na sedežu vlade. Je težko, najbrž, gotovo, ampak brez tega ne bo šlo, dragi fantje inu dekleta. Bo treba malo riti zmigat in kaj koristnega ustvariti, če hočete imeti 'bajne' plače. In ne, to ne pomeni službe od 8-14h, potem pa doma vse štiri v zrak.

BTW minimalna plača je tam nekje okrog 400e.Presenečen boš kolk je takih ki dela za minimalc,pa še veseli so da ga dobivajo.Pol Prekmurja takoj vštej noter. Kot sem ti povedal,predlagam obisk ostalih regijah,ne samo osrednja(Lj).
Lahk si ti tule pripoveduješ ne vem kaj,jaz sem zamenjal že 4 službe,plača vsepovsod enaka +/- 50e.Če hočem več je opcija Lj,ali tujina.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Glej, ga, zlomka, jaz pa delam v Slovenski Bistrici. 8-O
No grave is deep enough to keep us in chains.

PaX_MaN ::

BTW minimalna plača je tam nekje okrog 400e.

597,43EUR.

djordjevic ::

Bruto.
No grave is deep enough to keep us in chains.

PaX_MaN ::

Bruto.

Za iz riti potegnjeno številko bom pač dal iz riti potegnjeno številko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

jcb ::

BTW minimalna plača je tam nekje okrog 400e.

597,43EUR.


To ti je BRUTO, kar znese 450 evrov NETO

Valvoline ::

Moja sestrična kok vem še vedno dela v podjetju Varista poljčane,plača cca 500e(prevoz vštet).
Situacijo v Sl Bistrici kok tok poznam,nobeno izmed podjetij tam ne da več k 700-800e na mesec.Impol,Unior,Almont....

BTW minimalna plača je tam nekje okrog 400e.

597,43EUR.


To ti je BRUTO, kar znese 450 evrov NETO

420e je če se ne motim. je pa precej tut takšnih ki hodjo na šiht pa ne dobivajo plače.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

To ti je BRUTO, kar znese 450 evrov NETO

Nobena od teh velikih besed ni bila napisana:
BTW minimalna plača je tam nekje okrog 400e.

Pač, bodite dosledni.

djordjevic ::

Za druge ne bom govoril, lahko pa povem, kaj bi naredil sam, če ne bi bil zadovoljen z delovnimi pogoji in plačo na svojem področju. Najprej bi poskusil poiskati delodajalca, ki bi mi ponudil toliko, kolikor menim, da je moje delo vredno. Če po petih potencialnih delodajalcih ne bi imel sreče, bi pomislil, ali svojega znanja morebiti ne cenim preveč. Nato bi preveril, kako kaže v splošnem panogi, v kateri delam. Če bi se izkazalo, da situacija ni rožnata (kar očitno ni v marsikaterem podjetju, ki izplačuje minimalne plače - ali je problem v nizki dodani vrednosti na izdelek ali pa je dejansko zaposlena nizko kvalificirana delovna sila), bi premislil o prekvalifikaciji. In to mislim povsem resno. Nikoli pa mi ne bi padlo na pamet, da bi se z dano situacijo sprijaznil in do penzije jamral, da mi gre slabo in da je itak tudi drugje povsod slabo. Ker ni res. Da se. Samo voljo je treba imeti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

Za druge ne bom govoril, lahko pa povem, kaj bi naredil sam, če ne bi bil zadovoljen z delovnimi pogoji in plačo na svojem področju. Najprej bi poskusil poiskati delodajalca, ki bi mi ponudil toliko, kolikor menim, da je moje delo vredno. Če po petih potencialnih delodajalcih ne bi imel sreče, bi pomislil, ali svojega znanja morebiti ne cenim preveč. Nato bi preveril, kako kaže v splošnem panogi, v kateri delam. Če bi se izkazalo, da situacija ni rožnata (kar očitno ni v marsikaterem podjetju, ki izplačuje minimalne plače - ali je problem v nizki dodani vrednosti na izdelek ali pa je dejansko zaposlena nizko kvalificirana delovna sila), bi premislil o prekvalifikaciji. In to mislim povsem resno. Nikoli pa mi ne bi padlo na pamet, da bi se z dano situacijo sprijaznil in do penzije jamral, da mi gre slabo in da je itak tudi drugje povsod slabo. Ker ni res. Da se. Samo voljo je treba imeti.

Jap,pa boš brez službe do penzije :)
V Impolu npr je zaposleno pol Sl. Bistrice. Plače so 700-800e razen pr par vodilnih. In kaj zej,vsi naj zapustijo šiht po tvojem al kaj.
Kdor hoče fajna plačo,sam državni sektor.Ostalo je vse sranje.

Kenshin ::

Tistih 597 € je bruto (693 € za delodajalca) oz. ~450 € neto (res misliš da bi delavci zganjali proteste za 3 € večjo plačo?).

Drugače pa si lahko vsak sam izračuna: Informativni izračun plače.

Ne vem zakaj se obremenjujete z minimalno plačo če pa je tako ali tako povprečna plača 930 € neto (brez dodatkov).
Pa čeprav osebno ne poznam nikogar, ki bi bil delavec pa imel vsaj blizu toliko. :| ;(

Utk ::

Če bi imeli delavci povprečno plačo, kdo bi potem imel podpovprečno?

djordjevic ::

Jap,pa boš brez službe do penzije :)
V Impolu npr je zaposleno pol Sl. Bistrice. Plače so 700-800e razen pr par vodilnih. In kaj zej,vsi naj zapustijo šiht po tvojem al kaj.
Kdor hoče fajna plačo,sam državni sektor.Ostalo je vse sranje.

Nočeš poslušat', a? Preusmeritev v drugo panogo. Če v fabriki ne gre, je treba počet' kaj drugega. Vsak (tudi v starejših letih) se lahko priuči še česa drugega in mu ni treba nujno početi tistega, kar je dotlej. Zlasti če je plača prenizka. Tole, da je fajn plača samo v javnem sektorju, pa je taka nebuloza, da glava peče. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

Tisto hišo na Floridi res dobiš za 100K, ali je treba še raznih davkov in pristojbin, da je že v štartu 200K?

Pa kar se tiče plač, manj od 3x socialne jaz dvomim da bi šel delat, ker se stroškovno ne splača.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

nevone ::

Tole, da je fajn plača samo v javnem sektorju, pa je taka nebuloza, da glava peče. :)

Sicer se s tabo v tej temi strinjam, ampak koliko zaposlenih v javni upravi ima minimalno plačo?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Tistih 597 EUR je bruto (693 EUR za delodajalca) oz. ~450 EUR neto
Plus malica, plus regres, plus še kakšen drug obvezen dodatek, kar skupaj nanese vsaj enih 20% več pravega neta.

O.

djordjevic ::

Samo to potem ni več številka, s katero je moč opletat v debatah o nepravični razdelitvi zaslužka, ane.

Tole, da je fajn plača samo v javnem sektorju, pa je taka nebuloza, da glava peče. :)

Sicer se s tabo v tej temi strinjam, ampak koliko zaposlenih v javni upravi ima minimalno plačo?

o+ nevone

Ne bi vedel, ampak glede na to, da imajo začetniki na okrožnem tožilstvu s končano pravno fakulteto okoli 700 evrov neto (plus prevoz in malica), sumim, da ima marsikdo precej nizko plačo, torej za bolj ali manj spoznanje višjo, kot je ta opevana minimalna plača. Lahko začnemo pri policistih, ki bojda takisto delajo skoraj že za bakšiš.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Samo to potem ni več številka, s katero je moč opletat v debatah o nepravični razdelitvi zaslužka, ane.

Tole, da je fajn plača samo v javnem sektorju, pa je taka nebuloza, da glava peče. :)

Sicer se s tabo v tej temi strinjam, ampak koliko zaposlenih v javni upravi ima minimalno plačo?

o+ nevone

Ne bi vedel, ampak glede na to, da imajo začetniki na okrožnem tožilstvu s končano pravno fakulteto okoli 700 evrov neto (plus prevoz in malica), sumim, da ima marsikdo precej nizko plačo, torej za bolj ali manj spoznanje višjo, kot je ta opevana minimalna plača. Lahko začnemo pri policistih, ki bojda takisto delajo skoraj že za bakšiš.

Uuu,tu se motiš. Enkrat je bila oddaja o tem,tožilec pripravnik zasluži 1100-1200e NETO !!! Preveri !
Mam žlahto iz krškega,bratranec je carinik zasluži 1300-1500e na mesec.Stric dela v NEK Krško,sicer je varnostnik,vzdrževalec al karkol že,plača 1300+ na mesec,ne dela pa nič.Policaji so mal slabše plačani ja,vendar 1x ali 2x dežurstvo pa se prleze do jurja brez težav.

Zgodovina sprememb…

krucymucy ::

Če obstaja neka minimalna plača, kako lahko nekdo dobi 380EUR neto. Malica je organizirana, prevoz na delo tudi, tako da to dvoje odpade. Res je da je bilo v tistem mesecu 14 dni bolniške pa vseeno.

djordjevic ::

Uuu,tu se motiš. Enkrat je bila oddaja o tem,tožilec pripravnik zasluži 1100-1200e NETO !!! Preveri !

Nič se ne motim. Sem ravno pred kratkim izvedel iz prve roke, kolikšna je plača na okrožnem tožilstvu. Ob tem, da imajo osip, ker gredo ljudje raje v advokaturo, novih pa ne smejo zaposlovati. In delajo kot črnci, da ne bo pomote. Ampak to že ne gre v kontekst požrešne, indija-koromandija javne uprave.
No grave is deep enough to keep us in chains.

PaX_MaN ::

Uuu,tu se motiš. Enkrat je bila oddaja o tem,tožilec pripravnik zasluži 1100-1200e NETO !!! Preveri !

Tolikšna je povprečna neto plača v sodstvu:
2009M08 1.137,71
2009M09 1.137,71
Od tule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Gandalfar ::

za 6 let+ resnega studija in dolgih delavnikov se ti to zdi prevec?

Okapi ::

1.) Kako je izračunana povprečna plača (vsota vseh plač/število zaposlenih, ali kako drugače?)
2.) Povprečna plača, ne glede na to, kako je izračunana, ti v resnici ne pove nič, ker v vsakem primeru nekaj visokih plač dvigne povprečje množici slabih plač.

O.

Fizikalko ::

Mah, samo javkanje in smiljenje samemu sebi. Tako se nikamor ne pride.

Ne vem, zakaj je komu od vas pomembna minimalna plača. Če nimaš znanja, ki bi ga lahko tržil za vsaj 1500 neto, ga pač nimaš in si si sam kriv. In če se ti ne da zato, da bi imel vsaj toliko, prdnit z ritjo, pač vleči še naprej pod jurja, ampak za javkanje pa raje uporabi šank v bližnji beznici.

djordjevic ::

Amen.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Opa, ne bi čisto tako. Ker vsak ima pravico reči, da je za svoje delo oziroma znanje premalo plačan in se boriti za to, da bi bil plačan bolje. Zakaj bi moral recimo rudar postati programer (ali programer akviziter ...), če s svojo plačo ni zadovoljen? Zakaj se ne bi smel boriti za višjo plačo kot rudar? Jasno, ne samo javkati, ampak si dejavno prizadevati - s sindikalnim ali političnim delom ali kakorkoli drugače.

Nikjer seveda ne piše, da bodo posameznikova prizadevanja za višjo plačo uspešna (še posebno, če je panoga v q), ampak če se delavci v 19. stoletju ne bi začeli boriti za svoje pravice, bi še sedaj imeli 12 urni delovnik brez plačanega dopusta in regresa.

V glavnem, stvari niso tako zelo preproste, kot si nekateri predstavljate.

O.

jcb ::

Jaz sem raje za 400 evrov NETO doma in na socialni + kakšen fuš v Soboto pa bom na 400 evrov.
Še najbolje je delat na fuš, lahko dnevno zaslužiš 60-80 evrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

djordjevic ::

Mhm, tistih 400 evrov neto od socialne pa pade od kod? Z neba? Ali zanj prispevamo tisti, ki delamo?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

Sej to je pa odločitev posameznika. Ali dela za druge ali drugi zanj.;)
Dve šivanki...

djordjevic ::

Vem, da se norca delaš. :) Hudič je samo, ker preveč ljudi res tako razmišlja in nam posledično (tudi zato) gre, kakor nam gre. Visoki davki, drage storitve etc.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

Samo to je tudi pritisk na delodajalce... vsi ki pridejo na pogovor za službo, naj rečejo da manj kot za 2x ali 3x sociale, se jim stroškovno ne splača.

Tako bo plača zrastla nad tistih 600€.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

djordjevic ::

Hja, samo če mu delavec ne prinese noter (vsaj) tistih 600 + dobrih 300, ki jih mora zanj odvajati državi, ga pač ne bo zaposlil. Treba je pogledati tudi delodajalčevo plat.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Seveda, ampak na drugi strani delodajalec ne bo kar sam od sebe dal jurja evrov, tudi če bi jih lahko. Nekaj ga mora prisilit v to, da bo del svojega dobička dal delavcem.

O.

Double_J ::

Problem je, ker ljudje mislijo da delajo zato, ker morajo delati. Potem ima pa večina nižje plače.
Dve šivanki...

Mr.B ::

Mah, samo javkanje in smiljenje samemu sebi. Tako se nikamor ne pride.

Ne vem, zakaj je komu od vas pomembna minimalna plača. Če nimaš znanja, ki bi ga lahko tržil za vsaj 1500 neto, ga pač nimaš in si si sam kriv. In če se ti ne da zato, da bi imel vsaj toliko, prdnit z ritjo, pač vleči še naprej pod jurja, ampak za javkanje pa raje uporabi šank v bližnji beznici.

Zato ker je problem, v umetni tvorbi, ko so Sindikati&Vlada (iste osebe kot danes), ustvarile tvorbo o minimalni plači in plačnih razredih. In o plači ne odloča trg, ampak neka regulacija države in Sindikatov, posledica pa je stanje kakršno je. In kot da si delodajalci nebi znali izračunati, koliko bodo morali dati državi.
Problem delavca je ta, da če gre kamorkoli drugam v isti panogi, bo dobili isto plačo, ne glede če je ali če ni sposoben, in ne glede če dela za dva ali za nobenega... Država je posredno standardiziral vrednost znanja, kar pa je nenormalno, saj znanje nima nobene povezave s formalno izobrazbo, ampak je zgolj osnova za + ali minus od osnove, glede na znanje in sposobnost delavca, in potem vsaj v moji branži vidim ljudi, ki pridejo in hočejo imeti zakonsko minimalno plačo glede na njihovo formalno izobrazbo, ne pa na potrebno znanje, ki ga od njega pričakujemo.
In kaj so še bolj ZajJ. Šolstvo. Namesto da bi tako kot kakšna bivša komunistična država v EU, naredili da vsi v javnem sektorju, zato da imate ustrezno izobrazbo po EU standardu, evo vam, sedaj ste za en razred višje po Bolonski stopnji, pa je ok, znajo nič več, Državo pa stane nič več. Ustvarimo neke kvazi fakse, zato da nekateri zaslužijo, in na koncu pridemo do nečesa ko danes za zaposlitev računovodje potrebuje le ta šesto stopno. Ne zna pa nič več kot prej. To samo pomeni da smo v desetih letih, izobraževalni sistem razvrednotili za najmanj eno stopnjo.
Trg je in delodajalec je tisti, ki odloča, koliko je delavec vreden za njegovo plačilo. In če dela bolje dobi več, in se delodajalec potrudi da bo delavec ostal pri nemu. Danes pa ima vsak delavec v glavi, drugje ne dobim več, delam pa živina, ostali pa lenarijo. Torej ima tudi delavec v glavi uničeno vizijo za prihodnost.
Delavec pa se niti ne zaveda, da bo verjetno imel 200EUR pokojnine, sedaj pa niti s 450EUR ne preživi, plačati si kakšen dodatni steber, pa ne more. To delavcu, direkt v glavo ne pove nihče, sindikati še manj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802100592 (66768) Baja
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691117489 (100370) Mato989
»

Vrednost denarja včasih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13229317 (25602) GGGGG
»

Ne čutim solidarnosti do delavcev Preventa, Mure in ostalih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22035229 (29508) sidd
»

Zivljenski standard v Sloveniji? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19912820 (7631) mtosev

Več podobnih tem