» »

Ne čutim solidarnosti do delavcev Preventa, Mure in ostalih

Ne čutim solidarnosti do delavcev Preventa, Mure in ostalih

1 2
3
4 5

lexios ::

Samuel je izjavil:

Sorry, ampak dokler folk, ki je v taki težki poziciji, ne bo niti malo prevzemal lastne odgovornost za svoj položaj, bo dobival ravno takšne odgovore.


Narod butalcev, ki žanje natanko to kar je sejal..., koprive!


Žebljica na glavico, Mondeo! 8-) Že od kar spremljam zadeve mi je še kako absurdno, da ima 70% ta istega naroda butalcev (na minimalcu), po razpletu dogodkov - t.j. postavljenih pred kamero, kjer komentirajo izgubo svojega delovnega mesta "za tekočim trakom", po 3 mesecih brezplačnega dela in vztrajanja v propadajoči situaciji... - skoraj (če pa že ne vsak, pa vsak 2.) vedno nasmešek na obrazu, "izpriča teško jadan život s osmijehom na licu"! Najbrž nam le ne gre tako slabo, kot pravijo... Druga stvar, ki je v taki situaciji absurdna je pričakovanje preostalih butalcev, da imajo oni butalci (nekoč na minimalcu) še karkoli za težke čase spravljeno v nogavici! Od kje že? V butalah molzejo tudi bike, ne le butalcev... In absurdnih situacij v Butalah je še precej... Pa ne mi reč, da Slovenija turistično nima kaj ponudit - imamo Butale!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

tsh2 ::

donfilipo je izjavil:


Avstrijce sem pobliže opazoval desetletja. 10 let sem praktično gledal in spremljal samo avstrijsko TV. Gor imam sorodstvo. Velikokrat sem bil gor. Pa mi še do danes ni jasno, kaj hudiča je pri njih toliko generalno drugače, kot pri nas, razen da so sprejeli marshallow plan in ne maršala in da balkanizem odločno preganjajo. To nekako napol resno. Resneje pa nadaljujte optimisti!


Razlika je 50 let komunizma. Kot je rekel Ljubo Sirc v intervjuju na tvslo.si (priporočam) je bila Slovenija pred 2.sv. vojno pred Grčijo po plačah, zdaj pa zaostajamo. Če ne bi imeli komunizma bi imeli avstrijske plače.

donfilipo ::

Sirca sem gledal. Poučno.
In konec koncev ne glede na njegovo morebitno pristranskost kot žrtvi komunizma tudi edino sprejemljiva razlaga. Samoupravni socializem z vso bogato balkansko gumarabiko se je vtrl v naše pore tako, da ga ne prežene niti 20 let tranzicije. Pa še kakih 30 let jutri ne. To pa potem že ni več problem socializma. Bojim se, da so ga imeli tudi švabi (vzhodni), čehi in še kdo. Pa se znajo kaj hitro postaviti na noge. Bomo videli.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

sidd ::

Marshallow plan in ne maršala, lepo rečeno! Jaz jemljem ta social komunizem kot drag eksperiment, s katerim smo dokazali, da za naprednejše oblike od demokracije še nismo zreli.
Drugač pa solidarnost gor dol. Za to so organizacije, društva, in le te pomagajo. Ljudje se še vedno znajdejo in preživijo. Smo zmožni ljudje marsičesa.
no idea for signature
signed
I

49106 ::

Le najti nove zaposlitve ne :)

sidd ::

49106 je izjavil:

Le najti nove zaposlitve ne :)

Tudi slepa kura zrno najde! :)
no idea for signature
signed
I

poweroff ::

Samuel je izjavil:

To je flanc na kvadrat. Lepo te prosim, kaj ima oblast s tem...

Prekleto veliko ima. Pa ne mislit, da z Oblast mislim kakšnega Pahorja... ta je sicer lepo oblečena lutka, ni pa tisti, ki ima oblast v rokah. Tudi Janša je ni imel, da smo si na jasnem.

Preberi si kakšen tekst o generacijski razporeditvi bogastva. Tudi kakšna neoliberalna analiza zna biti zelo zanimiva.
sudo poweroff

Samuel ::

To je tko, kokr da bi nekdo rekel, da je forex USDEUR kontroliran. Its just too big. In z nepremičninskim trgom v SLO je isto.

djordjevic ::

Danes je bil poučen tv-klub na 24ur, zlasti Boscarol bi lahko marsikoga pri nas učil podjetništva.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

mihaf je izjavil:

kmetek je izjavil:


Minimalna + nogavica = NO GO, se ti ne zdi?


Minimalna plača sedaj, lastna nepremičnina, vrt, 30 let rednega prejemanja plače (verjamem, da ni bil vedno minimalec), dodatek za malico, prevoz, regres. Vse našteto + nogavica pa gre, se ti ne zdi?


dodatek za malico porabiš
prevoz porabiš
regres porabiš za plačilo za nazaj, za sproti ali če ti rata za dopust.
nogavica kaj to je
nepremičnina a?

REALNO je v pizdi vse skupaj....plače so 500-600€ in konec, prevoz in malica se porabi, regres morda za dopust. In bog ne daj da doma kaj crkne itd.

djordjevic je izjavil:

Danes je bil poučen tv-klub na 24ur, zlasti Boscarol bi lahko marsikoga pri nas učil podjetništva.


Vsi trije so Einsteini za celotno vlado in tajkunsko garnituro ala Kordež, Jankovič, Tovšak, Zidar itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

djordjevic ::

kmetek je izjavil:

Vsi trije so Einsteini za celotno vlado in tajkunsko garnituro ala Kordež, Jankovič, Tovšak, Zidar itd.

Ma, pusti, saj tile so tud pametni za svoj žep. Predvsem bi jim jaz malo bolj prisluhnil, če bi bil v vladi (gospodarsko + finančno ministrstvo, to je).
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

zlasti Boscarol bi lahko marsikoga pri nas učil podjetništva.
Mogoče malega podjetništva. On je samo malo večji obrtnik in nič drugega. Ima vsega skupaj okoli 50 zaposlenih in nisem prepričan, da se povsem zaveda, kako zelo drugače je to od podjetij s 500 ali 5000 zaposlenimi.

Kot se širokousti, bi lahko že konkuriral Cessni, v resnici pa na trgu letal tekmuje z raznimi češkimi samograditelji (če malce karikiram).

Ideje, ki jih razlaga, pa so mešanica populističnih floskul in vobče znanih ekonomskih resnic. A je povedal eno inovativno stvar?

Pa da ne bo kdo napačno razumel - kot mali podjetnik oziroma malo večji obrtnik se očitno kar dobro znajde, zna skrbeti za dober PR in tudi kakšno novo stvar je pogruntal, ampak če je to največ, kar imamo pri nas od podjetništva ...

O.

nevone ::

Pa da ne bo kdo napačno razumel - kot mali podjetnik oziroma malo večji obrtnik se očitno kar dobro znajde, zna skrbeti za dober PR in tudi kakšno novo stvar je pogruntal, ampak če je to največ, kar imamo pri nas od podjetništva ...


Dokler boste na take gledali zviška, kaj večjega tudi zraslo ne bo na naših tleh.

Koliko zaposlenih imaš pa ti Okapi? Pa ne me napačno razumet, samo zanima me, koliko imaš lastnih izkušenj s postavljanjem firme na noge, da tako z lahkoto na nek način zaničuješ manjše podjetnike. Sploh glede na to, da je pri nas podjetništvo dovoljeno šele 20 let.

o+ nevone

A je povedal eno inovativno stvar?


Če pa ljudje še osnov niso osvojili.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Okapi ::

Dokler boste na take gledali zviška, kaj večjega tudi zraslo ne bo na naših tleh.
Ne, tako bo, dokler bodo malo večji obrtniki veljali za vzor podjetništva, direktorji in lastniki velikih firm pa za tajkune in rdeče direktorje.

O.

Double_J ::

Je čisto vseeno kako gledamo na njih, to nima veze z njihovo sposobnostjo oziroma nesposobnostjo.
Dve šivanki...

Okapi ::

Seveda, samo podjetniško sposobnost ali nesposobnost je treba pošteno ocenit, ne pa v stilu "uau, avione dela, pa nagrado NASA je dobil". Koliko zaposlenih ima, koliko dobička, kakšen tržni delež, kakšno rast v zadnjih 10 letih. A imamo kakšne primerljive podatke, ali bo ostalo pri "uau, avione dela"?

O.

IceIceBaby ::

Uspešna mala podjetja so temelj gospodarstva. Ne vem, kaj točno tebe moti.

Pipistrel je 2009 ustvaril več kot 6,5M prometa in skoraj milijon čistega dobička. Državi plačuje davke, izvaža, zaposluje, raste, razvija in pri tem ustvari nekajkrat več čistega dobička kot en Prevent po podatkih za 2008 (kar roko na srce niti ni težko).

hendriks ::

nevone je izjavil:


Koliko zaposlenih imaš pa ti Okapi? Pa ne me napačno razumet, samo zanima me, koliko imaš lastnih izkušenj s postavljanjem firme na noge, da tako z lahkoto na nek način zaničuješ manjše podjetnike. Sploh glede na to, da je pri nas podjetništvo dovoljeno šele 20 let.


Tole tudi mene zelo zanima. Pa tudi, zakaj večinoma parcialno odgovarja/komentira poste drugih :|

tsh2 ::

Velike firme imajo res rdeče direktorje. Ker velike firme so se ustanavljale v komunizmu, pa je vse propadlo. Mala podjetja, ki se prilagajajo trgu in ki imajo lastnike, ki se res brigajo za firmo so veliko boljši vzor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

djordjevic ::

Okapi je izjavil:

zlasti Boscarol bi lahko marsikoga pri nas učil podjetništva.
Mogoče malega podjetništva. On je samo malo večji obrtnik in nič drugega. Ima vsega skupaj okoli 50 zaposlenih in nisem prepričan, da se povsem zaveda, kako zelo drugače je to od podjetij s 500 ali 5000 zaposlenimi.

Kot se širokousti, bi lahko že konkuriral Cessni, v resnici pa na trgu letal tekmuje z raznimi češkimi samograditelji (če malce karikiram).

Ideje, ki jih razlaga, pa so mešanica populističnih floskul in vobče znanih ekonomskih resnic. A je povedal eno inovativno stvar?

Pa da ne bo kdo napačno razumel - kot mali podjetnik oziroma malo večji obrtnik se očitno kar dobro znajde, zna skrbeti za dober PR in tudi kakšno novo stvar je pogruntal, ampak če je to največ, kar imamo pri nas od podjetništva ...

O.

Pipistrel seveda ni noben Mercator, to je jasno, mi je pa všeč, kako človek razmišlja, ker za razliko od redkih v naši državni upravi (od vrha piramide navzdol) razume podjetništvo in takim ljudem bi bilo fino prisluhniti pri kovanju strategij in vizij in kaj jaz vem česa še, če se že tolčemo po prsih, kako je naša država podjetnikom prijazna.
No grave is deep enough to keep us in chains.

IceIceBaby ::

če se že tolčemo po prsih, kako je naša država podjetnikom prijazna.


Heh, vic stoletja :)

djordjevic ::

If you didn't note the sarcasm, then the joke is on you. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Matako ::

Mah problem v naši državi je, da moraš biti očitno NADpovprečno sposoben, da lahko tvoje podjetje z nekaj (deset) zaposlenimi sploh preživi!! Pa ne bi smela biti taka znanost - uspešno vodenje podjetja bi moralo uspevati tudi povsem povprečnim ljudem, ki so profesionalni, imajo voljo in veselje. Ampak v deželi s tako visokimi davki in dajatvami je na žalost izziv veliko težji!
/\/\.K.

mihaf ::

Pogovor je malo zašel, nisem odprl teme z namenom, da se diskutira o problemih bivših delavcev Mure, Preventa in podobnih firm. Ker ravno v tem je problem, to poslušamo vsak dan po medijih, tega imamo preveč. Ne mislim, da njihovi problemi niso realni in kruti, vendar to ni slika celotne bede v Sloveniji. Ko prižgeš TV pa imaš občutek, da samo rabimo ene 10 uspešnih "Preventov", pa bo stvar rešena ...

Hotel sem opozoriti na drugo stvar. Solidarnost in zmožnost empatije. Mediji nas praktično vsak dan še skoraj posiljujejo s temi delavci, vendar samo z njimi in mogoče še s kakšnim primerom tujih delavcev. Potem pa se konča.
Kot da so oni edini s problemi v naši državi in samo njim moramo pomagat. Saj je prav, da se jim pomaga, vendar zakaj se potem do drugih skupin prav ti delavci obnašajo sovražno? Zakaj meni nekdo s 30 let delovne dobe pravi, da sem len, ker nimam pri svojih letih 10 let delovne dobe, hkrati pa mu ne morem dopovedat, da je honorarno delo tudi DELO in da to ne pomeni, da nič ne delam? Zato, ker ta delavec sploh nima pojma, kako mladi živimo, saj naši problemi niso nikoli predstavljeni v medijih. O mladih se večinoma govori samo v kontekstu neodgovornosti in žuranja.

To razlikovanje nas pelje v prepad. Isto je pri 2. svetovni vojni, če želite. Prav je, da se o teh stvareh govori, vendar se je pri nas vse ustavilo na tej točki. To je prva novica v medijih - kaj je kdo počel spomladi leta 45! To je napaka. Isto je pri delavskih pravicah - prav je, da se govori TUDI o delavcih Preventa, Mure, vendar je pri nas tako, da se govori SAMO o njih.
Ste kdaj zasledili primere jeb**** v glavo v javnem sektorju? Kao zaposlovanje prek usposabljanja na delovnem mestu, podaljševanje pogodb za določen čas v nedogled, odgovorno delo prek javnih del in še in še. Tudi v javnem sektorju so svinjarije, pa o tem ni nič slišat.
Za oblast je najbolje, da se vse prikazuje samo črno-belo. In tako gledamo noč in dan samo razne Hude jame in Mure.
Da bi kdo spregovoril o čem drugem, pa ne.

djordjevic ::

Kar me spomni na včerajšnji prispevek o zaposlenih, ki se tresejo, ali jo bodo lahko pravočasno popihali v pokojnino ali bodo morali ostati še kakšno leto ali dve aktivni davkoplačevalec. Mislim, saj razumem, ljudje so delali skoraj 40 let in bi radi v pokojnino, ampak po drugi strani pa se nihče ne vpraša, kako jim jih bomo sfinancirali. Glavno, da gredo oni v pokojnino, mi pa se bomo že znašli, kot se bomo vedeli in znali. Meni, recimo, je kristalno jasno, da bom delal vsaj do 65. leta, če ne več. Zaradi narave dela mi bo to morda laže kot nekomu, ki je vsak dan nekje na terenu, ampak kaj naj zdaj naredim zato? Če se ne gre v reformo, se bo pokojninski sistem sesul. Če bi, ko bi in podobno je en klinc vredno. In za objokovanje, da so konec prejšnjega stoletja metali ljudi v pokojnino pred abrahamom, je tudi prepozno. Dejansko bi rad videl prispevek o enem mladem človeku, ki ima pri svojih 30-ih letih, ko bi po vseh pravilih že moral biti normalno funkcionirajoč, samostojni osebek službo, po možnosti za kaj več kot določen čas, in več kot kakšno leto, dve delovne dobe. Nihče se ne vpraša, kaj bo z nami. Kdo bo nam plačeval pokojnino in predvsem, koliko deset odstotkov je bomo imeli, če jo bomo dočakali. In to sebičnost starejši generaciji že zdaj malo zamerim, v prihodnost pa se znajo ti negativni sentimenti (pa ne le z moje strani) samo še zaostriti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Matako ::

Ja v bistvu je generacijsko. Glede da smo mi vedno kako desetletje ali več nazaj za družbenimi fenomeni... občutke, dileme in probleme generacije 20-30 let je saj za moje pojme dobro opisal Douglas Coupland v svoji znani knjigi "Generacija X - zgodbe za pospešeno kulturo" že pred 20 leti.
Jaz osebno sem zaključil, da je večina ljudi v starejših generacijah enostavno predaleč, da bi lahko upal na kako spremembo mišljenja. Vprašanje je zdaj samo kako jih zaobiti, da ne vplivajo še bolj kvarno na tvojo prihodnost, kot so že itak. Nadzor škode, skratka. :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

mihaf je izjavil:

Ste kdaj zasledili primere jeb**** v glavo v javnem sektorju? Kao zaposlovanje prek usposabljanja na delovnem mestu, podaljševanje pogodb za določen čas v nedogled, odgovorno delo prek javnih del in še in še. Tudi v javnem sektorju so svinjarije, pa o tem ni nič slišat.

Ni treba daleč. Dovolj je, če kdo stopi do ljubljanske univerze recimo. Malo povprašajte asistente na faksu.. če bo seveda kdo hotel povedat.
sudo poweroff

mihaf ::

djordjevic je izjavil:

In to sebičnost starejši generaciji že zdaj malo zamerim, v prihodnost pa se znajo ti negativni sentimenti (pa ne le z moje strani) samo še zaostriti.


Točno tako. To sem začel tudi sam opažati pri sebi in zato sem tudi odprl to temo.
Zavedam pa se, da bi bilo najbolje, da bi bili vsi bolj solidarni, ampak to so očitno pobožne želje.

poweroff je izjavil:

mihaf je izjavil:

Ste kdaj zasledili primere jeb**** v glavo v javnem sektorju? Kao zaposlovanje prek usposabljanja na delovnem mestu, podaljševanje pogodb za določen čas v nedogled, odgovorno delo prek javnih del in še in še. Tudi v javnem sektorju so svinjarije, pa o tem ni nič slišat.

Ni treba daleč. Dovolj je, če kdo stopi do ljubljanske univerze recimo. Malo povprašajte asistente na faksu.. če bo seveda kdo hotel povedat.


Sam poznam ogromno primerov svinjarij iz javnega sektorja. Ampak na TV tega ne boš nikoli zasledil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihaf ()

Okapi ::

Pipistrel je 2009 ustvaril več kot 6,5M prometa in skoraj milijon čistega dobička.
Lepo. Na katero mesto ga to uvršča med slovenskimi podjetji? Po kateremkoli kazalcu, lahko tudi po dobičku na zaposlenega ali dodani vrednosti.

Moti me, da se lastnika ene razmeroma majhne in nepomembne firmice ves čas daje za zgled podjetništva. S čim si je to zaslužil? Kaj Pipistrel uvršča med top 20 slovenskih podjetij, po kateremkoli kazalcu.

In zanima me, kaj je tako pametnega povedal, kar ni bilo že stokrat povedano, tudi že večkrat recimo kar tule, v različnih temah na slotechu. Razen tistega smešnega davka na samske, to inovativnost mu lahko pripišem, ampak mu je ne štejem v plus;)

Zelo me moti tudi, da nikoli ni povedal, kako je v resnici videti tisto slavno "Nasino" tekmovanje, kjer je zmagal. Malo skromnosti in samokritičnosti nikomur ne škoduje, kdor tega ne premore, je v mojih očeh takoj sumljiv.

Meni, recimo, je kristalno jasno, da bom delal vsaj do 65. leta,
Kar bi ti moralo biti jasno že od prvega dne, ker za moške že dolgo velja 40 let delovne dobe in malokdo s faksom gre v službo pred 25. letom. Edino z dokupovanjem let si sedaj ne boš več mogel pomagati.

O.

djordjevic ::

Povedal je bistvo, ki ga država noče in noče slišati:

Ustvariti prepotrebne pogoje za razmah podjetništva, da se bo najprej čim več ustvarilo, nato pa bomo lahko delili.

To je to.
No grave is deep enough to keep us in chains.

IceIceBaby ::

Okapi, ne vem na katero mesto se uvršča. Po dobičku na zaposlenega je sigurno precej visoko. Tudi promet in dobiček nista zanemarljiva. Prav tako ne število zaposlenih.

Dejstvo je, da je malo gospodarstvo temelj. V malih podjetjih je še vedno zaposlenih največ ljudi, naredi se največ dodane vrednosti in pogosto se tam tudi največ razvija. To je v razvitih državah. Pri nas je problem, ker

a) ljudje ne razumejo podjetništva in kapitalizma
b) država ne ustvarja pogojev za razvoj malega gospodarstva in podjetništva

Zato pa je vredno poslušati ljudi, ki so že nekaj pokazali v življenju in ne teoretikov, ki v prazno nabijajo. Tudi če pipistrel ni med top 20 je še vseeno zelo uspešno podjetje, ki je lahko mnogim samo za zgled.

Okapi ::

Ustvariti prepotrebne pogoje za razmah podjetništva, da se bo najprej čim več ustvarilo, nato pa bomo lahko delili.
OK, a je kje kdo, ki misli, da ni treba ustvarjati pogojev za razmah podjetništva, ker ni treba, da se čim več ustvari, da bi lahko delili? Povedal je, da je nebo modro, in zato bi ga sedaj morali častiti kot genija?

O.

Okapi ::

Dejstvo je, da je malo gospodarstvo temelj.
Kar seveda ni tako zelo preprosto. Zelo veliko malih podjetij dela za velika podjetja (bodisi domača ali tuja) in njihov obstoj je v bistvu odvisen od njih.

Mala podjetja, ki delajo za končne uporabnike, so manjšina in nikakor ne morejo veljati za temelj gospodarstva.

b) država ne ustvarja pogojev za razvoj malega gospodarstva in podjetništva
Odvisno. Prav lahko bi rekli, da v resnici ne ustvarja pogojev za razvoj velikega podjetništva. S.p. lahko odpreš v enem dnevu in začneš delati, kar pač znaš. Stvari se začenjajo komplicirati, ko zrasteš, imaš 100 in več delavcev, ko se vpletejo sindikati ...

O.

djordjevic ::

Okapi, veliko preveč ljudi je, ki mislijo, da denar dejansko pada iz neba in da si 'zaslužijo' ne vem kaj (ne samo tisti na sociali). In, jebiga, če je treba zato ponavljati določene resnice, ki so nekaterim več kot samoumevne, da se bo prijelo tudi tistih najbolj počasnih ali pa tistih z opranimi glavami, so be it.
No grave is deep enough to keep us in chains.

nevone ::

OK, a je kje kdo, ki misli, da ni treba ustvarjati pogojev za razmah podjetništva, ker ni treba, da se čim več ustvari, da bi lahko delili?


Ni štos samo v tem, kaj misliš, ampak tudi kaj delaš. Misliti, da je podjetništvo potrebno, obenem pa ne delovati v tem duhu in samo čakati na druge je premalo.

Zato je prav, da se tiste, ki dejansko delujejo v duhu podjetništva pohvali in da za zgled.

Ne pa, da je vredno hvaliti samo tiste, ki po tvojem kriteriju zadoščajo definiciji genija. To je, da povedo nekaj, kar do danes ni še nihče. Ta je mau težka se mi zdi. Ni vse samo v višanju špic. Tudi srednje in nižje nivoje je potrebno višat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Ne pa, da je vredno hvaliti samo tiste, ki po tvojem kriteriju zadoščajo definiciji genija.
Saj ne rečem, da ga od časa do časa ne bi smel kdo pohvalit, ga dati za zgled uspešnega malega podjetnika ali mu pustiti, da na tv pove kakšno svojo modrost. Moti me, ker se to počne ves čas.

OK, jaz vem, da uspešni in sposobni direktorji velikih podjetij ne čutijo potrebe, da bi se ves čas kazali na tv, in tudi nimajo časa, da bi prišli vsakokrat, ko se kakšen novinar spomni, da bi imel v studiu "uspešnega podjetnika", Boscarol (in Pečečnik prav tako) pa pri tem očitno uživa in ne zamudi nobene priložnosti;-). Ljudje pa večinoma tega po mojem ne vedo in dobijo zato napačen vtis o slovenskih podjetnikih.

O.

amigo_no1 ::

Daj potem naštej po tvojem 10 top-slo podjetnikov.

Okapi ::

Daj potem naštej po tvojem 10 top-slo podjetnikov.
A misliš da poznam lastnike vseh podjetij, ki imajo 500+ zaposlenih? En tak uspešen veliki podjetnik je verjetno Tuš, ki ga nikoli nikjer ne vidiš. Pa še veliko drugih je, ki jih sploh ne poznamo, pa bi si morda bolj zaslužili, da na tv kaj povedo o podjetništvu.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

amigo_no1 ::

Ok, enega že imamo, še 9 prosim.

btw, koliko znaša dodana vrednost na zaposlenega pri Tušu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

poweroff ::

Zoran Janković. :))
sudo poweroff

luli ::

Vsekakor!

Pozabil si še FDV in njenega direktorja. Tudi ta ima ogromno zaposlenih. In je po mnenju levakov zelo uspešno podjetje.

Okapi ::

Okapi, tebe kot opažam moti malodane vse,
No, zdaj pa naštej tri stvari, pa da vidimo, kaj me moti.

Na žalost pa je res precej ljudi, ki ne razumejo razlike med neupravičenim kritiziranjem vsevprek, brez argumentov, in dosledno kritičnim pogledom. Jaz populističnim floskulam pač ne nasedam. In če se nekdo hvali, da je zmagal na nekem tekmovanju, ki ga ne poznam, ne padem kar takoj v ekstazo, ampak grem pogledati, kakšno je to tekmovanje.

Ok, enega že imamo, še 9 prosim.
Prvič, brati očitno ne znaš, ker drugače bi prebral, da ne poznam vseh podjetnikov. In drugič, kaj bi si s temi devetimi pomagal? Če bi se potrudil, bi jih tudi zguglal, in kaj bi bilo potem? Menda ne misliš resno, da je Boscarol med prvimi desetimi po kateremkoli splošnem kriteriju?

O.

amigo_no1 ::

Zanimajo me tvoji kriteriji za uvrščanje na lestvico, ker očitno Boscarol ne spada vanjo.

Okapi ::

Recimo število zaposlenih in bruto dodana vrednost na zaposlenega, v primerjavi s podobno velikimi podjetji.

O.

overlord_tm ::

vo podatke:
podjetje / dodana vrednost na zaposlenega v EUR / povprecno stevilo zaposlenih / povprecna placa zaposlenega
Pipistrel / 64257 / 49.18 / 1970
Projket D.D. / 63056 / 47.8 / 2975
Kolektor KFH / 60045 / 45.81 / 1142
Albatross Fly / 23568 / 21.45 / 1314
Atair / 20487 / 8 / 1473

Podjetja so top3 podjetja po cistem dobicku iz goriske regije, in se dve podjetji ki se ukvarjata z izdelavo letal v Sloveniji.

In se za obcutek,
Tus / 23762 / 3222.2 / 871
Mercator / 27039 / 11794.13 / 993

Tako, da se ne boste kregali brez stevilk :)

Wox ::

Okapi je izjavil:

Okapi, tebe kot opažam moti malodane vse,
No, zdaj pa naštej tri stvari, pa da vidimo, kaj me moti.



    Moti te nastop nekega podjetnika v slovenskem mediju in njegovo videnje razmer. V mediju kjer najdejo svojih pet minut tudi domobranci in merilci jakosti elektromagnetnega sevanja. Skratka prodajalci megle. In tebe med vso množico šarlatanov, ki se pojavljajo v slovenskem medijskem prostoru zmoti nastop razmeroma uspešnega podjetnika. Resda se tip hvali in dela pametnega morda bolj kot v resnici je, a resnici na ljubo kaj drugega tudi ne gre pričakovati.
    Moti te kršenje avtorskih pravic. Kršenje avtorskih pravic moti le prisklednike in slabe avtorje, katerih dela so nezanimiva.
    V temi sosed.si te motijo visoke cene njihovih storitev, čeprav o ceni odloča le in samo trg. Skratka moti te, če je nekdo drug sposoben prodati storitev po višji ceni, kot si jo sposoben ti, kar je povsem v nasprotju z podjetniškim razmišljanjem.


etc
Commodore 64

Okapi ::

Moti te nastop nekega podjetnika v slovenskem mediju in njegovo videnje razmer.
Njegovo videnje razmer me niti najmanj ne moti. Moti me, če kdo to videnje predstavlja kot revolucionarno odkritje.

V mediju kjer najdejo svojih pet minut tudi domobranci in merilci jakosti elektromagnetnega sevanja.
Ti me motijo še veliko bolj in to vedno tudi jasno & glasno povem.

Kršenje avtorskih pravic moti le prisklednike in slabe avtorje, katerih dela so nezanimiva.
S tem si se kot sogovornik, s katerim se splača pogovarjati, povsem diskreditiral. Z ljudmi, ki razmišljajo tako neumno, je škoda izgubljati čas.

V temi sosed.si te motijo visoke cene njihovih storitev,
Seveda, natanko tako, kot me motijo visoke cene zobozdravstvenih storitev, notarskih storitev, nepremičnin in še marsičesa. Nikjer pa nisem napisal, da ne sme vsak postaviti natanko takšne cene, kot se mu zdi najprimernejša. Ampak glede na malo prej povedano me niti ne čudi preveč, če razlike ne razumeš.

O.

poweroff ::

luli je izjavil:

Vsekakor!

Pozabil si še FDV in njenega direktorja. Tudi ta ima ogromno zaposlenih. In je po mnenju levakov zelo uspešno podjetje.

Vsekakor bolj kot FUDŠ, hehe. :D
sudo poweroff

sidd ::

@overlord_tm, poišči še potem za Akrapovič d.d. (ni več s.p.).
Hvala!
no idea for signature
signed
I

Invictus ::

Glavni problem v Sloveniji niso ne davki, ne podjetniki in ne država. Glavni problem je pomanjkanje plačilne discipline in pravne države. Dokler časa država dopusti mahinacije in to celo v podjetjih, kjer je lastnik, toliko časa se nič ne bo spremenilo. Ko bodo managerje začeli zapirati za 8 - 15 let, ker so zafurali firmo (seveda ko se jim dokaže kaznivo dejanje) in prepoved opracljanja enake funkcije za 10 let, potem bo recimo malo bolje.

Vsaj pri tem bi se lahko zgledovali po Švici, ko se že tako radi primerjamo z njimi ...

LP I.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Realnost privatnega sektorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117285 (14106) Pithlit
»

Referendum za dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12119974 (16737) donfilipo
»

Vegrad: ali je to sploh mozno? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11119271 (15183) lexios
»

Delitev dela dobička odslej obvezna (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55364995 (56374) TESKAn

Več podobnih tem