» »

kateri ojačevalnik za zvočnike Wharfedale Diamond 9.1

kateri ojačevalnik za zvočnike Wharfedale Diamond 9.1

pjoter ::

zdravo,

kupujem stereo ojačevalnik, zvočniki par Wharfedale Diamond 9.1, soba velikosti 25 kvadratov, cenovni rang do 500 Eurov.

rabim nekaj univerzalnega, za vse tipe glasbe. večinoma sicer poslušam jazz oz. bolj vokalno glasbo, pa tudi rap, starejši pop, klasiko… elektronike pa ne, tudi rocka ipd ne veliko.

sicer ne potrebujem vseh najnovejših fensi zadev… rad bi kupil nekaj klasičnega, minimalističnega, recimo za vsaj 10 let. lahko tudi nekaj, kar presega omenjene zvočnike, ki jih bom v prihodnje najbrž nadgradil.

imajo takšni ojačevalniki tipično optični digitalni vhod ali hdmi vhod/izhod? gor bi priklopil tudi media payer... ali je to bolj stvar kino sistemov?

hvala,
peter

Melanholija ::

Onkyo,Marantz,Yamaha,NAD,Rotel... tega je veliko, bo treba malo pobrskat in obiskat kako trgovino. Drugače boš pa na audio kontakt našel več info!

pjoter ::

Mi lahko priporočiš kakšno trgovino v okolici Ljubljane?

bauci ::

Sam ičem podobno zadevo in sem se skoraj že dokončno odločil za AV receiver Onkyo 607 (nikoli ne veš ali si boš kdaj zaželel pogledati tudi kakšen DVD film s 5.1 ali 7.1 zvokom). Pazi kje boš kupoval - najcenejši je na eni internetni trgovini v Lj in sicer 365€, na eni od zelo znanih internetnih trgovin pa je cena 490€. Če boš kupil poročaj kako se obnesejo zvočniki. Jaz se odločam med Wharfedale Diamond 9.2, Monitor audio bronz BR2 in Klipsch Synergie B3 - za vse tri cena za par okoli 200€.

BALAST ::

Izkušnje imam z Onkyo, Rotel, NAD, Linn, Cambridge, Musical Fidelity inše nekaj drugih znamk ojačevalcev, ki sem jih preizkusil na mojih zvočnikih pa moram reči da za svojo nizko ceno največ ponuja NAD, potem Cambridge in šele nato Onkyo. Ostali so pa dosti dražji in se ne bi spuščal v primerjavo.

NAD C315 BEE, 2x40w (2x80w 8Ohm), res ne razočara in ponuja veliko za svojih 270EUR, lahko pa še preizkusiš malce močnejši model za 330EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

Okapi ::

Če je dovolj stereo, moraš v cenovnem razredu do 500 evrov vsekakor pogledati tudi System Fidelity SA-300SE
http://www.ideo.si/a/ojacevalnik_SA_300...



O.

micoboy ::

Priporočam Technics. Sam imam doma Technics SA-EX120, no v bistvu je ojačevalnik z radijskim sprejemnikom, njegova izhodna moč je: 2 x 100W pri 4 ohmih in pa 2 x 80W pri 8 ohmih. Igra zelo odlično, lep zvok, dovolj močan, smo sprobali na njem zvočnike JAMO C605: http://www.mimovrste.com/artikel/121004...
Zvočniki so igrali brez problema.


lp

aiko ::

Kaj pa kak Harman/Kardon-ov stereo ojačevalec?
Ja, vsi dandanes inajo optični in/ali spdif vhode, hdmi pa imajo bolj receiverj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74375204 (909) dvihtelic
»

Ojačevalec, za pasivne zvočnike - cca.70W

Oddelek: Zvok in slika
203145 (1923) 2f4u
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501189374 (54517) Janac
»

Ozvočenje?

Oddelek: Zvok in slika
475980 (4228) Primož12

Več podobnih tem