» »

Ojačevalec, za pasivne zvočnike - cca.70W

Ojačevalec, za pasivne zvočnike - cca.70W

2f4u ::

Družba,

pomoč rabim! Brskam tukaj gor pa ne najdem neki uporabnega.

KAJ RABIM:
- ojačevalec, dvo kanalni, ki bi laufal 2 zvočnika.
- predojačevalec, čim manj, lahko kretnica... odvisno od moči ojačevalca.
- laufal bi PC, telefon ali pa morda kaj iz TVja.
- signal nekaj od al činče, al kakšen streaming, SPIF, WiFi al LAN, Modrizob... Analogno al pa digitalno.

- VELIKOST je edino problem; ČIM MANJŠE - mam prostorski problem za ojačevalec!

Denar? Ne vem, recimo 100ko dam takoj.

Torej imam več parov zvočnikov srednjega razreda; 2 para nekje 60-80Wtne, 6-8Ohm in še 4 satelite + en wufer(aktivni) AKAI. Vse stoji in se ne uporablja že par let. Recimo tole... Wharfedale DIAMOND 9.2 zvočnika al pa B&W2000 serija. Ker sem dobil kupca za svojegaDENONa (AVR1713) in en drug par zvočnikov... sedaj pa je v stanovanju tišina....

2f4u ::

Evo, za record; zgleda da ni prav v uporabi v sloveniji...

Ocene so pa v superlativih; ni mi nič več jasno.

Keywords:
Lepai/Dayton, Amptastic Mini-T, Creative Sound Blaster X7, Fatman Mi-Tube,

Kaj je bolje TA2022 or TA2050 chipsets?

Highlag ::

TA2022 je T razred digitalni ojačevalec, primeren tudi za HiFi, TA2050 je AB razred mišljen za v avto. Prvi ima +/- napajanje do 40V, drugi Max 15V. Prvega verjetno ne rabiš posebej hladit, drugi rabi verjetno pošten hladilnik.
Never trust a computer you can't throw out a window

2f4u ::

Oj,

torej gledam še različne varjante...
Conrad
Renkforce E-SA9M Hi-Fi Mini Amplifier
http://www.conrad.com/ce/en/product/344...

Gnal bi...
Wharfedale Diamond 9.2
Bass: 6.5" 165mm B/M
Frequency: 45-24k -6dB
Sensitivity: 86dB
Tweeter: 25mm tex
Power: 20-100W, 8Ohm

ali
Ene starejše B&W zvočnike... nekje do 40W.

bananar006 ::

jaz iščem podobno zadevo za cca do 65€. 2 dvosistemska zvočnika sharp cca 180w meni je dovolj če meče 50w. stereo konfiguracija in tudi jaz bi potreboval MAJHEN ojačevalnik, napajanje ni problem. dovolj da ima izhode za 2 zvočnika in aux vhod.. ali 2 činča.. vseeno je LP

AnotherMe ::

Js poganjam moje bowerse DM302 z enim mini kitajcu. Ni presežek glasnosti in kakovosti, ampak za pisarno je ok.

Sedaj tuhtam, da bi naročil 3 kanalni ojačevalec, da bi poganjal še bowersov pasivni sub.

Kaj takega: http://www.dx.com/p/hi-fi-amplifier-hig...

bananar006 ::

kaj pomeni da ni presežek kakovosti ? je čist zvok al šumi, piska, tuli, laja :P??

AnotherMe ::

bananar006 je izjavil:

kaj pomeni da ni presežek kakovosti ? je čist zvok al šumi, piska, tuli, laja :P??

Vse to ;) Včasih tudi mjavka!

No resno: zvok je bolj žalosten, če primerjaš z ojačevalcem višje kakovosti (sam imam recimo Rotel končno stopnjo z ločenim predojačevalcem).
Pri višji glasnosti počepne (malo lahko to izboljšaš z kakšnim boljšim napajalnikom).
Šuma ni toliko da bi bil moteč - se pa opazi če daš ojačevalec naglas in na računalniku na tiho.
Piska tudi ne, edino zgodilo se mi je, da se je slišalo motnje če sem imel telefon čisto blizu...

Tako, da sam ga upam priporočat vsakemu ne preveč zahtevnemu poslušalcu.

Aja, je pa res, da niso vsi enaki: sem imel jih ene 5-6 (vsakič se najde kak kolega, ki mi ga zapleni, ker se mu dopade), tako da lahko malo primerjam;
Recimo prvi, ki sem ga imel je bil neke čudne modre barve, z nekim sd čitalcu, cena okoli 30$ in je bil popolni crap! Za ostale pa sem dal nekje 50-70$, pa so bili vsi kul - razen oblike ohišja ni bilo nekih pretresljivih razlik.

Zgodovina sprememb…

bananar006 ::

tega sem slučajno našu pa se mi zdi kr nor: http://www.dx.com/p/line5-black-and-gol...

jaz imam tudi od marantza ojačevalnik za 600€.. ma meni hje tukaj glavno da je zvok čist tja do 70% moči in da ne tuli itd..ni treba da dobi audiofil trdega ko mu daš poslušat

Zgodovina sprememb…

AnotherMe ::

Takega (samo z srebrno sprednjo stranico) sem imel pred kakim letom - čisto soliden!

AnotherMe ::

Tole: http://www.dx.com/p/av-253-tda7377-digi...

mislim, da je tisto čudo, ki ni vredno škatle v kateri je prišlo...

2f4u ::

Že fantje.

Kakor gre trend bomo vedno več streamal ala airplay ali kaj preko media serverja. Torej - ideja je jasna.

Ojačevalec, nekje 50W po kanalu, 2.0 sistem, brez ostalih nesnag in vhodov. Lahko samo WiFi in bi bil vesel. Zvočnike pa pustim na kablu in preko tega streamerja; ok, prestar sem da bi šel sam lotat; se pa strinjam, da lahko kupim v paketu še s kom drugim.

Za sedaj se še nisem odločil za nakup.

In je kdo že kaj nabavil?
Men še ni ratalo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

2f4u ::

Torej, kar malo sem razočaran; nekako ne uporabljamo v SLO še teh zadev. Kar malo grozljivo tole...

našel sem tole Denon DNP-F109

A uporablja kdo kaj podobnega?

AnotherMe ::

Na enem malem kitajčku imam priklopljen logitech squezeebox duet... Super zadeva za v spalnico, sploh ker imaš zaslon na daljincu...

Bom pa v kratkem za v dnevno sobo nabavil tole: http://playroom.si/Kompaktni_mini_mikro...

2f4u ::

Oj, spet jst;

torej, veeeliko sem se naučil in vidim, da je v SLO popoln mrk za tiste, ki imamo kvalitetne zvočnike, dober mini PC in potem želimo to povezat in uproabljat za streamanje.

Ni ojačevalca, cca.2x50W na 8ohm, recimo max 2 vhoda(činč + karkoli digitalnega); ok home made ali kupljeno v slo. Nič nastavitev zvoka, "direkt".

IŠČEM elektronika za sestavo ojačevalca. Recimo iščem pa še če kdo pristopi nakupu/izdelavi in naredimo več kosov...

AnotherMe ::

Glede na cene uvoza, dvomim, da bo kdo to zažel delat...

2f4u ::

Obujam tole temo...

a kdo uporablja in testira te aune, pa dynamics... recimo ojačevalce D class, do nekje 100Eu? 2.1 al 2.0 system.

Dones mi je žal, ker takrat nisem kupil Bluetooth al pa wifi za strimanje...

Prosim za info kaj uporabljate in na čem!

Darko! ::

2f4u je izjavil:

Družba,

pomoč rabim! Brskam tukaj gor pa ne najdem neki uporabnega.

KAJ RABIM:
- ojačevalec, dvo kanalni, ki bi laufal 2 zvočnika.
- predojačevalec, čim manj, lahko kretnica... odvisno od moči ojačevalca.
- laufal bi PC, telefon ali pa morda kaj iz TVja.
- signal nekaj od al činče, al kakšen streaming, SPIF, WiFi al LAN, Modrizob... Analogno al pa digitalno.

- VELIKOST je edino problem; ČIM MANJŠE - mam prostorski problem za ojačevalec!

Denar? Ne vem, recimo 100ko dam takoj.

Torej imam več parov zvočnikov srednjega razreda; 2 para nekje 60-80Wtne, 6-8Ohm in še 4 satelite + en wufer(aktivni) AKAI. Vse stoji in se ne uporablja že par let. Recimo tole... Wharfedale DIAMOND 9.2 zvočnika al pa B&W2000 serija. Ker sem dobil kupca za svojegaDENONa (AVR1713) in en drug par zvočnikov... sedaj pa je v stanovanju tišina....


Ja kakor si ugotovil se začne z Lepai LP-2020. Naj ti ne bo škoda vrečt tistih 30 dolarjev za začetek. Potem boš pa videl če ti je Ok.
Sam ga imam našraufanega na ene več kot 15 let stare zvočnike in dela zadovoljivo za ta denar.

Itak pa poguglaš "Tripath amplifier" pa ti vrže ven stotavžent kitajcev.

Če nočeš kitajca maš resno firmo http://audioengineusa.com/Store/Amplifi... ki je že kakor pravijo "resn" AB dizajn :)
Pakakšen Teac na Amazonu, še dražji NAD D 3020, ...

Ne moreš pa pričakovat čudežev za par deset dolarjev. Drugače pa ne šumi in ne laja.
V bistvu je čist spodobna zadeva.

2f4u ::

Oživljam tole temo. Testiral sem nekaj kompletov in jih ponujam tukaj, če se kdo pridruži nakupu. Test in poslušanje je že možno.

Če koga zanima:
- Ojačevalec 2.0 TPA3116 2x50W@4Ohm,2×30W8? (@22VDC),
- plexi transparentno ohišje, zgornja in spodnja plošča, distančniki, gumjaste nogice,
- žice zvočnika direkt vezane "on PCBA" (brez činč)
- Bluetooth 2.1 IN & 3,5 činč IN, že povezan na board.
- koraki ojačitve, nelinearna regulacija jakosti (ugašanje ima več stopenj)

Če se nas zbere nekje 50 bo nekje 42Eu/kos. Dobava, huh, recimo nekje 14 dni od potrditve.

Brez
- brez wooferja x.1,
- nikakor TPA3118, TPA3130
- brez LAN ali Wifi (opcija je samo je drago; 30+eu)
- brez napajalnika; idealno od prenosnika, 19VDC, >4A
- brez gumbov
- brez konnektorjev

Če koga zanima na ZS, Naslov "TPA 3118"

Darko! ::

Če koga zanimajo recenzije budget zadev (tudi ojačevalcev) in nasveti - tale model kar obvlada:

https://www.youtube.com/user/ZeosReview...

No ja, ena izmed zadnjih zadev ni ojačevalec, niti budget.
Je pa za pop...t dobra:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

2f4u ::

Evo TPA3116 HiFi ojačevalci.. če bo kdo zainteresiran. Oba delata brezhibno že 1 teden. Sem presenečen... rabil bi boljši zvočnik.

https://www.banggood.com/SANWU-HF183-TP...

https://www.banggood.com/DC12-24V-TPA31...

Prodam recimo za 15eu vsak.
Domžale pa poslušanje..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako priključiti stare zvočnike, na nov tv ?

Oddelek: Zvok in slika
201848 (529) joze67
»

Težave z aktivnim wooferjem

Oddelek: Zvok in slika
13903 (742) Scorpy84
»

Poraba elektrike pri ojačevalcu Marantz

Oddelek: Pomoč in nasveti
171891 (1248) techuser
»

Vezava Super wooferjev na ojačevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
245829 (5522) timcheee
»

Zvočniki - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8022215 (21331) zavajon

Več podobnih tem