» »

Splav je hujši od zlorabe otrok

Splav je hujši od zlorabe otrok

1 2
3
4

Thomas ::

> Sam ne zdi se mi fer prodajat politiko preko vere!

Spet bo uvajal ena pravila, kaj da ni fer govoriti. Eno omejitev za svoje nasprotnike.

Omejitev ki posega v svobodo izražanja v imenu česa?

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tito ::

Nakladaš! In to fejst!

Gandalfar ::

Tito: ne pa ne. Ti nas omejujes pri svobodi govora.

Luka Percic ::

Tito, praviš da cerkev zlorablja svobodo govora? OK, delno se strinjam, ampak se ti ne zdi da so v panogi prednjačijo mediji? Čeprav tega ne povejo naravnost? No bom pa povedu en primer o volitvah; cev čas govorijo samo o tem ali bo zmagal Drnovšek al Arhar. S tem so druge predsedniške kandidate avtomatično izločili da bi lahko postali predsedniki.

Spet bom tudi povdaril (očitno tega eni ne razumejo), da za te napake ki jih omenjate da jih delajo kristjani ni podlage v svetem pismu. Oni so tudi ljudje!

Komunizem je UTOPIJA!

Aja, pa še to; kdor je dozdej prebral samo učbenike od zgodovine ima napačne predstave.Spet bom navedel primer; piše da so partizani zajeli domobrance! LOL!! (Za tistega ki neve zakaj se gre; postrelili so jih ko zajce)

Thomas ::

Seveda da nakladam. Pametne stvari 90% - najmanj.

Naloži si, pa pelje pa lahko vsak, ki to želi.

Nisem ti jest tam nekdo, ki nič ne ve.

Lahko pa skritiziraš. So že uspeli. TESKAn mi je enkrat dokazal, da je gama ravno obratna vrednost moje formule, frudi me je najdu pri vrtilni količini koles motorja, pa še kakšne dve taki stvari sta bili.

So pa tudi mnogi popušili - ampak big way. Ne malenkosti. :D

Izvoliš Tito - si že brusim kremplje zate. >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tito ::

A si bil tam? NE!

Kako da si ti+ok prepričan! Men se zdi da so jih premal postrelil ali pa bi lahko rekli da so jih dost sam da se množijo kot zajci:D !

Vedno več jih je in izdajalce se povsot postreli taka je etika človeka! To je povsem moralno dejanje za vojaške razmere (MAŠČEVANJE)!!!

In me nebo nihče prepričal da je obratno!!!

Jure2k ::

Jojmene, kakšna debata. Kam smo pršli. A se še spomnete, da v Ameriki posiljujejo dečke? Evo, to je tema. Pa sam rečte, a vam je to prav, al vam ni. In al se vam zdi, da je večji greh, ko ženska nardi splav, al če nek ubogi "devični" duhovnik sprošča svoja sadistična nagnenja nad ubogimi mladoletniki?
Imejte v glavi, kaj naredi posilstvo take vrste z normalnim mladim človekom. Verjetno tisti otroci, ki to doživijo sploh niso več sposobni normalnega spolnega življenja.

Jure2k ::

Pa še tole glede belogardistov. Bom kratek. Po svoje ma Tito prav, res se preveč vtikajo in nekateri celo govorijo, da so zmagali v v 2. svetovni vojni (Bernik, volitve za predsednika). Res je, da so jih postrelili veliko, je pa res, da jih je mnogo tudi ostalo. Ampak, da ne bo kdo mislil, da se je to dogajalo samo tukaj. NE! poglejte naprimer francijo, kjer so kvizlinge/izdajalce/kolaboracioniste enako kot tu po vojni pobili. Razlika je v nečem drugem, tam so jih bolj radikalno počistili. Ostalo jih je manj, pa še te ljudje in njihovi potomci, ki so preživeli niso nikoli kvasili okoli takšnih, kot jih pri nas. Naj se lepo sprijaznijo z dejstvom, da so sodelovali z okupatorjem, da to ni bilo prav in se pomirijo med sabo vsi skupaj. Pošteno mi gre to že na živce. Nič nimam tudi proti izseljencem/ubežnikom, ki so pred OF zbežali v Argentino, ampak, da bi vsem vrnili vse premoženje, kmetije, gozdove in ne vem, kaj vse,... po vseh teh letih. Ne ne zdi se mi pametno, ker je to zdaj ozemlje drugih ljudi, ki so prišli za njimi.

para-site ::

Sej nism celga prebral, k je preveč, samo moram napisat moje mnenje.
Mislim, da je tle treba gledat predvsem na otroka, kot so ze drugi rekli. S tem, da jaz predpostavljam, da če otrok ni zaželjen od lastne matere, potem bo od drugih verjetno še manj. Ker tega nobenemu ne bi priželel, mislim, da je bolje, da takega otroka sploh ni. In tle se vsa filozofija konča.

Kar se tiče cerkve pa nima smisla zgubljat besed. Samo to, da je to še en dokaz, da je folk po defaultu neumen kot drvo, glede na to, da dosti ljudi v to verjame.

DavidJ ::

Tito, izdajalec je relativen pojem. Doloci se sele po koncu vojne, ko nekdo zmaga. Prej pa so si vsi nasprotniki.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

perci ::

Tito: dovolj bo te nestrpnosti. Ti lahko izraziš nestrinjanje, ne vsiljuj pa drugim svojih mnenj in poskušaj se izražati na nekoliko kulturnejši način. Bil si opozorjen.

Luka Percic ::

Tito; od nobenega ki je bil tam neboš nič zvedu- o tem pričajo samo grobišča (eno si imel čast vidt na tv).
Tebi se zdijo izdajalci? Zakaj misliš da se kličejo Domobranci? Ti ime kaj pove?
Ne? Dobro pa ti bom na hitro razložu. Komunisti so začeli ze med vojno mislit kako si bojo ¨pripravili teren¨ za povojno obdobje. Ta priprava terena je vključevala odstranjevanje nesomišljenikov (heh, zajetje), odstranjevanje duhovnikov, kraje lastnine. Zato so se organizirali Domobranci. Bili so slabo oboroženi niso imeli izkušenj, bilo jih je malo; partizani bi jih pomalicali kot za šalo. Zato so domobranci sklenili da si enostavno ne morejo privoščit dveh sovražnikov, zato so se odličil da se povežejo z Nemci. Oni tega niso hoteli (kot je razumeti v učbenikih) to so morali naredit (nekakšno nujno zlo). Vendar je kasneje vse vkup šlo v maloro, Domobranci so bežali v Avstrijo, kjer so jih Anglo američani zajeli (tokrat v pravem pomenu besede), ter jih poslali komunistom, češ da bodo imeli status vojnega ujetnika. ko so jih dobili komunisti v roke so jih ti ¨zajeli¨ (beri; postrelili kot zajce). Neuradne imformacije trdijo da je bila tukaj sklenjena kupčija; Vi nam Domobrance, mi vam Trst ter druge obmejne kraje. Peščici je vseeno uspelo uiti in so šli v druge države.
Jure2k- nobeden kise je kjerkoli izrazil za domobrance ni ostal. Prislužkovali so povsot-v cerkvi, v gostilni. Preživeli so le tisti ki so šli v druge države in tisti, ki svojega mnenja niso izražali naglas.

Tito, da pa neboš mislu da se jaz to zmišljujem, naj ti povem da dobivam informacije od moža ki to raziskuje in zna kaj se je dogajalo med in po 2.svetovni vojni bolj kot vsi slo-techerjevi forumaši skupaj.

Tako. Zdaj veste.

perci ::

Way off topic ste zašli. Za debato o kolaboraciji si odprite nov thread.

Luka Percic ::

Ja no mi je žal, vendar kaj češ če se Tito pa repenči da zna vse.

MadMicka ::

Luka Veliki dobiva informacije od moža, ki vse ve :D

Pri vsaki problematični zadevi z nešteto raznoraznimi informacijami in odtenki se je potrebno obrniti k osnovam, le tako lahko dobimo čisto sliko.

Domobranci so bili sestavni del Fašističnih in Nacističnih enot.

Partizani so bili (s strani Anglo-Ameriških enot priznani nekje okoli l 1943) sestavni del zavezniških enot.

Tako preprosto je to.

In potem s takimi idiotskimi, češ, kaj vam pove samo ime Domobranci. Jasno, branijo dom. Še dobro da se niso imenovali Najbolj pravični in pošteni vojaki na svetu. Kaj vam pove to ime? Ja, preberte ga.

In da so domobranci izbrali manjše zlo? Vau, kakšna modrost. Že takoj na začetku so Nacisti in Fašisti zavzeli celo Evropo, bili so tik pred Rusijo, o čem drugem kot o Hitlerju se sploh ni govorili in takrat so sveti modreci vedl kaj je večje in kaj manjše zlo?? S takimi argumetni se lahko prepriča le nešolane ljudi in izmed teh tiste, ki ne znajo uporabljat pamet.

p.s.: Med vojno se je večina odločila za partizane. So že vedl, kdo brani slovenski jezik in slovenski narod.

p.p.s.: Veliki Luka, s takimi trditvami kot jih postavljaš, lahko rečem, da si "Velik" le po imenu in ne po vsebini, ki šteje.

Tito ::

Ok, res je da smo zgrešili temo in zavedam se tega zato nebom o tem spregovoril niti besede!

Zato pa bom napisal en citat!

Fjodor Mihajlovič Dostojevski: "Najstrašnejši, najgrozlivejši greh je posilstvo otroka. Vzeti nekomu življenje - je grozljivo, toda vzeti vero v lepoto ljubezni - je še veliko večji zločin ..."

Mislim da je to čisto primerno za to temo!:D

Tito ::

BRAVO MadMicka!

IceIceBaby ::

"Ni treba nobene avangarde (kumunistične ali cerkvene) - ki bi za ovčice presojala kaj je laž in kaj resnica in kaj smejo sploh dobiti navadni ljudje v presojo.

Right?"

100% right. Če se že gremo demokracijo, svobodo govara in te stvari. Vsak človek ima pravico povedati kar mu paše (dokler ne posega s tem v pravice drugega) in slišati kar mu paše. Potem pa narediti selekcijo in si izoblikovati svoje poglede na svet.

Kar se komunistov tiče. Komuinizma nikjer na svetu ni, ga nikoli ni bilo in ga ne bo. Sama ideja o komunizmu je mogoče dobra, ampak totalno nemogoča v praksi.
Tito, nevem koliko si star. Jaz sem 20, in se SFRJ ne spomnim najbolje, vsaj iz političnega vidika. Pa tudi na koncu je bilo že vse bolj majavo in smešno. Po vojni pa so bile stvari zelo resne. In ne govort da Rode leta 2002 nima pravice povedat kar ga teži medtem ko zagovarjaš tiste ki so na goli otok pošiljaji ljudi ki so mogoče rekli da Titotu ne paše najbolj frizura ...
Sploh pa nevem kaj tlačiš not domobrance pa neki. Kaj so ti nardil. Pač se niso strinjali s tem da bi se boril za jugo in so raje svoje domove branli (od tod domobranci :) Nedolžne ljudi so pobijali tudi partizani, samo da so meli oni license to kill za vse drugače misleče.

Tudi demokracija se mi še zdaleč ne zdi idealna. Je na svetu preveč tupih ljudi in preveč owc. V kombinaciji s svobodo govora je tako pot do demagogije in drugih manipulacij odprta. Ampak še vedno pa je najboljša ureditev kar jih poznamo do zdaj.
Tako kot je Thomas reku. Ideje ven pol selekcijo delat.

Pa še enkrat glede fetusa. Koliko zarodek čuti in se zaveda je pomoje čist filozofsko vprašanje. Zaveda se ravno toliko kot kamen ali pa smreka.
Medicinska stroka pa je določila da se od tretjega meseca naprej zarodek smatra za živo bitje, oziroma za človeka. Od takrat naprej splav ni legalen in se šteje za detomor. Basta.
Koliko bi pa koga prikrajšali je pa brezpredmetno.
Sicer pa. Predstavljaj si da greš nekam na eno jezero in mečeš kamne v vodo. Pa se zgodi da zadeneš mrest od žabe v katerem je bil mutiran ultra intiligenten paglavec ki bi se čez 7 mio. let razvil v vrsto mnogo bolj razvito od človeka. Seveda če ga ti nebi s kamnom zadel. Vem da je tole brez veze, ampak ravno toliko brezveze kot razmišljati koliko smo prikrajšali en zarodek.

IceIceBaby ::

Ok, zgleda da sem falil celo tretjo stran in nekaj kar sem napisal je bilo že povedanega.

Sicer pa samo nekaj o svobodi govora. Vsak človek lahko na kakeršen koli način izraža svoja mnenja če le s tem ne vdira v pravice drugega. Torej, Rode ne zlorablja svobode govora, jo uporablja. Ali pa govori resnico ali neresnico pa naj vsak presodi sam. Namesto mene nebo presojal nihče.

Tito ::

Domo branci, so zaprisegli hitlerju in dvomim da so to delali v dobrobit slovencov (To so delali za dobrobit sebe iz čistega koristolubja!)

Dost o tem! Drgač pa kar se zarodka tiče maš pa prav pred 3 mescem je možno kasneje pa ne!

Koci ::

Da se malo vključim v debato: Tito: Domobranci niso prisegli Hitlerju pač pa "samo" nemškemu rajhu. Če namrče bereš prisego (z bežigrajskega stadiona leta 1943 - Tamara Greisser Pečar - Rožmanov proces) vidiš, da Hitler nikjer ni omenjen niti z besedo.
Drugače je pa z domobranci tako: Že samo ime pove, da so bili domobranci v začetku domoljubna vojska organizirana predvsem z namenom obrambe lastnih domov. Po začetku druge svetovne vojne so namreč komunisti (ne partizani, ker te so komunisti zlorabili za komunistično revolucijo) stopnjevali nasilje nad drugače mislečimi bila tudi podlaga za ustanovitev vaških straž ali domobrancev. V nadaljevanju vojne so nato lahko izbirali med dvema slabima možnostima;ali se pridružiti komunistom in podpreti komunistično revolucijo ali se pridružiti Nemcem in tvegati očitek o izdajstvu. No izbrali so drugo možnost, zakaj pa verjento ne ve nihče, je dejstvo, da je lahko presojati za nazaj, povsem drugače pa se je postaviti v njihovo tedanjo kožo in se odločati.
Panta rei!!

Koci ::

MadMicka: Kaj je večje zlo, ali potrpreti komunizem ali fašizem bi se dalo razpravljat. Lahko pa ti povsem samo podatek, da je komunizem v 70 letih pobil več ljudi (beri Črno knjigo Komunizma) kot obal dva totalitarna sistema (fašizem in nacizem) skupaj. Ampak pazi (!) svojih. Fašizem in nacizem sta morila druge, komunizem pa izključno svoje.

Kaj se pa tiče zlorabe otrok: dejstov je, da je v vsakem sistemu nekaj gnilega. Sicer pa neverjamem, da je med zdravniki, učitelji in drugimi kaj manj zlorab kot med duhovniki, vs fora je le v tem, da so zadnji bolj medijsko potencirani.
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()

perci ::

Medicinska stroka pa je določila da se od tretjega meseca naprej zarodek smatra za živo bitje, oziroma za človeka. Od takrat naprej splav ni legalen in se šteje za detomor. Basta.


kst: Ni basta, ker si udaril totalno mimo. To nikakor ni res. Medicinska stroka ne more določiti, da se zarodek od tretjega meseca naprej šteje za živo bitje, to lahko določi kvečjemu državni zbor - pa temu ni tako. Po naši zakonodaji se smatra otrok za živo bitje, šele ko se rodi in nič prej. Do takrat je le zarodek - morda kruto, ampak resnično. Če nekdo "ubije" zarodek po 3 mesecih nosečnosti (naj bo to kdorkoli) ne bo kaznovan niti za umor, še manj pa za detomor. Prekinitev nosečnosti po treh mesecih pa je prepovedana, vendar gre tu zgolj za tretje osebe, medetem ko bodoča mama lahko to naredi sama legalno.
Kar se tiče detomora - detomor je čisto tretja stvar. Pri detomoru gre za to, da včasih matere v poporodni depresiji (torej, ko je otrok že rojen) ubijejo svojega otroka. To kaznivo dejanje je kaznovano blažje kot umor.

LP Peter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Koci ::

Po mojem nastane živo bitje takrat, ko se združita semenčece in jajčece, zato je vsak splav detomor.
Panta rei!!

IceIceBaby ::

Perci, ja sej malo na pamet povedal pa sem zajebal :) Bisto je da po zakonu zarodek še ni človek.
btw...mejo pa določijo dohtarji v sodelovanju z še drugimi strokovnjaki. DZ samo potrdi ali ovrže zakon.

Domobranci. Oni so branili sebe. Jaz jim dam prav. qrc gleda državo ko je enkrat tvoje življenje na kocki. 100x rajš branim sebe pa svojo familjo in prijatelje kot pa predsednika in par drugih državnikov.

perci ::

Koci: ti pa nisi prebral kaj sem napisal, a? Še enkrat, detomor je zelo specifična stvar pri kateri gre za to, da mati, ki je v poporodni depresiji ubije otroka. Mati ne more biti v poporodni depresiji predenj je otrok sploh rojen. Ob tvoji predpostavki (namreč, da obstaja otrok, čim se združita semenčece in jajčece) bi šlo ob splavu kvečjemu za umor, nikakor pa ne za detomor.
Sicer pa sem mnenja, da ne moremo govoriti o otroku že ko pride do združitve. To je vseeno malo pretirano in nikakor se mi umor ne zdi primerljiv s splavom.

LP Peter

Thomas ::

Čutim se dolžnega pojasniti svoje stališče do naslova teme. Kolikor ni razvidno iz mojega predvidevanja kaj bi/bo rekla FAI.

Črto vlečt se da dvakrat. Ob spočetju in ob rojstvu. Tista ob rojstvu je medla. Lahko se rodi tudi mesece prej - pa kaj? Ostane torej le še ena - spočetje.

Tole človeštvo tako kot je - se ne da zrihtat. Tako kot je - ne. Transhumanizem je edina realna opcija.

Če komunisti tudi uresničijo svojo utopijo - je to še zmeraj en šit. Še zmeraj vlada Red Queen.

:)






Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Dejmo še eno rečt o temi...

To, da kler razpravlja o tem, ali je eno posilstvo dovolj za kazen, ali pa mora biti več posilstev je dovolj zgovorna zgodba.

Kar se pa splava tiče, so pa dosedaj prišli neako do naslednje točke. Sestavni in bistveni del človeka so možgani. Ko npr. človeka povozi avto, lahko ugotovimo njegovo klinično smrt s tistim trentkom, ko prenehajo delovati možgani. Lahko pa se vzdržuje še njegovo telo v nedogled (vegetiranje), vendar to ni več človeško bitje, saj so možgani mrtvi.

Enako lahko rečemo za rojstvo človeka. Ko začnejo delovati možgani, šele tdaj lahko govorimo o človeškem bitju. Kar je prej, je le skupek celic, ki se bodo (v večini primerov) ali pa tudi ne razvile v človeka.

In upoštevajoč to formulo bi splav pred nekaj tedni (ne vem točno) ne pomenil detomora oz. smrti človeškega bitja.

Kar pa se tiče izgovorov klera, češ, tudi njihovi patri so samo ljudje, to je pa višek nesramnosti, namreč če so tudi oni samo ljudje, odkod njim ideja (daleč od pravice), da solijo pamet drugim.

IN na koncu še nekaj glede svobode govora pri Cerkvi: Skozi zgodovino je Cerkev naredila tako sranje, da so napredne civilizaije omejile svodobo Cerkve zaradi prevelike vpliva na množice, ki ni imel nobene veze z realnostjo.

Primer: Stara mama s črno ruto na glavi (na žalost ne samo te) verjamejo Cerkvi karkoli reče, ne da bi o zadevi same poskušale ustavriti svoje mnenje.

Ne vem, ali se sploh zavedate kakšna moč je to? Strahotna moč, ki kljubuje času že stoletja in stoletja za razliko od raznoraznih drugih asociacij, ki trajajo v najboljšem primeru po nekaj desetletij (npr. komunizem, katerega tako radi omenjate...... btw. tudi kapitalizem danes seveda še zdaleć ni več tiso kar je bil pred 50 leti !! )

kuglvinkl ::

Perci: poporodna depresija ni potrebna (verjetno si to povedal zaradi plastičnosti predstavitve vprašanja). Torej, zadostuje , da mati vzame življenje otroku med porodom ali takoj po njem, dokler je še pod njenim vplivom. Iz nullum crimen, nulla poena sine lege praevia. Da razsvetliva še druge. In nasciturus ni otrok, danes ne.

O svobodnem odločanju o rojstvu otrok govori U RS v 55. členu (v A-S pravu glej Roe v. Wade 78', zdaj ko je Vrhovno sodišče desno in Bushi na oblasti, uporaba vprašljiva). Prosto uveljavljanje volje moškega in ženske v generativnem obdobju o tem, ali, kdaj in koliko dec.

Ampak to leta 2002 sploh ni več zanimivo. V Evropi morda bo čez 15-20 let, je pa na Kitajskem: demografska politika (samo en otrok …). To je potrebno ločiti od načrtovanja družine kot temeljne človekove pravice.

Ko boste grizli nohte dan potem, svoji dragi zrecitirajte naslednje podatke: umetna prekinitev se opravi na zahtevo nosečnice, ne da bi odločala komisija, če nosečnost ne traja več kot 10 tednov. Če traja dlje, odloča komisija, ki dovoli prekinitev, če je mnenja, da je nevarnost, ki jo predstavlja prekinitev za življenje in zdravje nosečnice ter za njena bodoča materinstva manjša od nevarnosti, ki grozi nosečnici ali otroku zaradi nadaljevanja nosečnosti in zaradi poroda.

… splav hujši kot če duhovniki spolno zlorabljajo otroke. No, če si verna (izmailci!) gospoda privošči vse, si bom tudi jaz. Iz tega (med drugim) sledi, da dokler se bo treba RKC na vse pretege boriti proti splavu in poučevati množico o njenem edino pravilnem nauku o začetku bivanja človeka oz. dokler na svetu sam pojem splava ne bo pozabljen, toliko časa bodo duhovniki, drugi očetje, smeli zlorabljati otroke. Argumentum a contrario.

Hiperborejci se smejejo.
Your focus determines your reallity

perci ::

Mati, ki vzame življenje svojemu otroku med porodom ali takoj po
porodu, dokler je še pod njegovim vplivom, se kaznuje z zaporom
do treh let.

kuglvinkl: sem kar prav povedal, poporodna depresija ni bila zaradi plastičnosti predstavitve, ampak je kar zakonski znak. Namreč, ni zakonski znak, da je otrok pod njenim vplivom, kot si napisal ti, ampak ravno obratno, torej mati mora biti pod njegovim vplivom - temu pa se reče poporodna depresija.

Tisto o nasciturusu pa najbrž ni bilo meni namenjeno, ali pač?

No - pa da še jst en citat prbijem.
Nasciturus pro iam nato habetur quotiens de comodis eius agitur.
Tole je iz glave, tko da me ne napast zarad spellchecka. Se pa iz tega citata vidi, da se včasih zarodek šteje za živega že pred rojstvom, pod pogojem, da se kasneje seveda rodi živ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

kuglvinkl ::

Perci, da napaka. Ampak še vedno sem mnenja, da ... pod njegovim vplivom ... ni nujno, da je poporodna depresija. Namreč, verjetno je mogoče, da mati stori detomor, v kakšnem drugem stanju. Po tvoji razlagi bi bila oproščena. Sicer pa nama tu manjka še material zgodovinsko in teleološko razlago. Si mnenja, da je brez tega smisleno izčrpati logično in jezikovno razlago? Če da, greva naprej.

Pri navedbah o nasciturusu nisem pritisnil Enter. Mea culpa.
Your focus determines your reallity

Thomas ::

Semantične debate - kaj je umor in kaj je detomor - so absolutno brez veze.

Kaj pa to spremeni, kako se kakšni stvari reče?

Dokler bo človeštvo kot je, bodo tudi splavi otrok, ki se morda že zavedajo samih sebe. Bodo detomori in bodo umori.

Bodo posilstva in zlorabe malih. V katoliških cerkvah in drugje.

Pa še marsikaj drugega.

Kako bomo odslej naprej pa boljši ker smo tako sklenili in teh stvari ne bomo več počeli - je pa slab poskus (samo)prevare.

Tudi politične revolucije tega ne morejo spremeniti.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kuglvinkl ::

Kako bomo odslej naprej pa boljši ker smo tako sklenili in teh stvari ne bomo več počeli - je pa slab poskus (samo)prevare.

Ravno na to sem pokazal post višje.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Koci ::

"Kar pa se tiče izgovorov klera, češ, tudi njihovi patri so samo ljudje, to je pa višek nesramnosti, namreč če so tudi oni samo ljudje, odkod njim ideja (daleč od pravice), da solijo pamet drugim."

Madmicka: od kot tebi ideja, da jo da, namreč soliš pamet drugim. Še vedno jih lahko poslušaš ali pa tudi ne, tako kot lahko ja poslušaml tebe ali ne. Izbira je prosta.

"Stara mama s črno ruto na glavi (na žalost ne samo te) verjamejo Cerkvi karkoli reče, ne da bi o zadevi same poskušale ustavriti svoje mnenje."
Mislim, da jih malo podcenjuješ.
Panta rei!!

Luka Percic ::

Eh MadMicka tvoja izjava o moči cerkve je delno resnična; kar reče duhovnik bo nona (z ruto:\) naredila. Vendar cerkev nima takšnega vpliva, na predsedniških je zmagal Kučan.

Kar pa se tiče tvoje izjave o tem da so Domobranci sestavni del del Fašističnih in Nacističnih enot, se pa precej motiš!
Domobranci so imeli svoje poveljstvo in niso imeli skupnih akcij z Nemci.

perci ::

Namreč, verjetno je mogoče, da mati stori detomor, v kakšnem drugem stanju. Po tvoji razlagi bi bila oproščena.

Morda, vendar si ne znam predstavljati, kakšno bi bilo to stanje v katerem se mama ne bi mogla kontrolirati zaradi vpliva otroka in to ne bi bila poporodna depresija. Ne vem, morda je možno, se strinjam da nama manjka materiala, da bi lahko to z zagotovostjo izključila. Aja, po moji razlagi bi bila oproščena za detomor, obsojena pa bi bila za umor. Ampak, kot rečeno - nimava dovolj materiala za take ugotovitve.
Semantične debate - kaj je umor in kaj je detomor - so absolutno brez veze.

Thomas, tukaj se absolutno ne strinjam, še kako pomembno je, kako se kaki stvari reče že zaradi tega, ker so zagrožene kazni za detomor bistveno nižje kot za umor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Thomas ::

Seveda da so nižje. Razumljivo da so nižje. Jasno.

Ampak meni sploh ne gre za kaznovanje. Meni gre za preprečitev, da to takih situacij sploh lahko pride.

Moj glavni point je vseskozi prezenten. Človeška vrsta, takšna kot je, imanentno generira probleme. Tudi levja in slonja - da ne bo pomote.

Vsako pravo, revolucija, religijski moral frame lahko uredijo samo en del biology driven konfliktov. Pomembno delo je s pravom narejeno - ampak večinoma nedokončano.

Ultra redesign zagovarjam. Takale teme so mi pa (tudi) dober predmet za argumentacijo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Pa smo spet pri protokolu :D

Tito ::

Vsi se motite da je beseda DOMOBRANEC karkoli povezana z branilci domov! To je laž in niso bili nič drugega kot izdajalci. A ne izdajalci države (MEN SE TUDI JEBE ZA DRŽAVO, še sploh če bi žvel z čefurji!>:D ) Ampak izdajalci svojega jezika, naroda svoje indititete! Pozabljate na koncentracijska taborišča, koliko slovanov so brez veze (Po kriteriju oblike ušes nosa...), izrabili telo do smrti, potem jih pa predelali v preproge... Preberte si knjige ljudje! In tem zločincem so domobranci zaprisegli???? Domobranci ... Če pa ste raje preproge kot komunisti potem pa izvolite! Če bi nas danes napadla hrvaška bi vsi častilci domobrančkov, takoj prestopilo na njihovo stran in bi si nadeli ime okokučni domobrani!

Res je bil zločin poboj, toda večina je bila ubita povsem po pravici! In še nekaj vse študije kažejo, da so ta grobišča, ubitih iz cele juge! In, če je to res jih je prekleto malo!

Poglejte kaj so naredili francozi z svojimi izdajalci: Moške kamenjali do smrti, ženske pa obrili glave, kar je bilo zelo ponižujoče....

Kaj šele v skandinavskih državah!

In zato majo tam mir! Premalo jih je umrlo!

Tito ::

No zdej se tle ne bom več udeleževal te debate, ker se mi zdi da nima smisla! In je preveč izven teme!

perci ::

Tito: zdej te mam pa dost, a se ne znaš kulturno izražat?

Thomas ::

Ja smo ja. Vse poti vodijo v protokol ... :D

Ker namreč zdajšna situacija ni tolerabilna. Zmerni družbeni razvoj ali celo revolucije - pa ne rešijo glavnih problemov.

Se mi zdi, da mnogi to že vidijo.

No pa recimo, da smo dosegli utopično krščansko vizijo. Vsi ljudje bratje, vsi hodijo v cerkev, delajo v dobro skupnosti ... in tako naprej. Eksplozija prebivalstva je neizbežna. Rešitev pa ...

Ali pa komunistično. Čisto isti šmorn, ki se ga je dalo včasih še prodajati kot utopijo. Vsakemu po njegovih potrebah, da ne bo lačen. Drek pa taka utopija. Brezposelni na Švedskem jo že imajo. Še boljše se jim godi, kot si je Marx zamislil za "osvobojenega delavca".

Glavni problemi bi/so ostali. Rak, TBC, nadloge starosti, bolhe in uši ... ene 10000 takih reči.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Luka Percic ::

Tito- kako bi te zdaj vstrelu!
A se ti ne zdi da bi bilo po pravici?
Sicer se strinjam da je bila priključitev k nemcem malce čudna odločitev (šeposebej zdaj po vojni kom se je zvedelo kaj se je godilo), ampak saj si slišal že tisto obrabljeno frazo; po vojni so vsi generali. Misliš da so domobranci vedli kaj delajo SSovci? TO SE JE ZVEDLO PO VOJNI!
Če pa misliš da je umrla malo Domobrancev se krepko motiš! Malo jih je ušlo- ostale so ¨zajeli¨.
Kar se pa tiče tvoje izjave o čefurjih; komunisti so jih marali! Bratstvo i jedinstvo!
Tito, se mi zdi da si se malo izgubil, pa še en nasvet- malo je knjig ki ti govorijo resnico.

Double_J ::

Dej ne bluzite s temi domobranci...

Tko je tole:
1. Če si šel v partizane je bilo bolje kot, če bi ostal doma.
2. Če si šel med domobrance je slabše kot, če bi ostal doma.

Tito ::

:D :)) :D

Riba = kost + sit Tito!

Jure2k ::

Pozabte že vse te pizdarije in puste, da gre lajf naprej. Čas bo povedal svoje. Sam Ne razumem pa nečesa, zakaj nekateri ne priznate, da je splav manjši greh od zlorabe otroka?? Osebno menim, da sploh ni greh. BTW, tisto s številom tednov nosečnosti je pa tako do 3 tednov se mu reče (embrio) zarodek , kasneje pa fetus (plod) ali nekaj takega. Razlika pa je v tem, da pri zarodku še ni nobenih razvitih organov in tkiv, so samo celice, ki se brazdajo in oblikujejo v fetus.

IceIceBaby ::

Tito, a mam js občutek al si ti res tak rasist pa homofob. Sicer pa če že vprašaš, jaz sem raj ponosna preproga kot pa komunist po sili. Pa če prav stvari niso ble čist tko kot praviš.
Pa s tistim pravičnim streljanjem tut nehi ker si tako bedarijo ustrelil da bog pomagi (haha...kao bo bog kej naredu :)

btw...Kuglvinkl...kir letnik si ti ?

kuglvinkl ::

Absolvent, civilist. Hočeš rečt, da smo zdaj že štirje tu?

Sicer pa, tema je bila jasna. Iz distance. Kako naj jemljem debate o črnih in rdečih z resnostjo, če pa ne premorete niti toliko kulture, da bi take odgovore enostavno odjebali.

Gremo s temo do konca!
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

:) dej pejte raj ksn cpu navit....pa za ksno stopinjo ohladit :D

IceIceBaby ::

jaz sem šele 1. letnik. Upam da bom v jesen že 2. :)

drugače sem pa jaz že povedal svoje mnenje o temi. Če odmislimo moralo pa osebne poglede pa take stvari je popolnoma jasno.
Zloraba otroka je kaznivo dejanje. Splav (pod določenimi pogoji) ni.
Cerkev ma vso pravico se boriti proti splavu in magar za legalizacijo spolnih odnosov med mladimi dečki in duhovniki. Ampak koliko bo njihova zahteva uresničena je pa odvisno od folka. To so pa lepote demokracije.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ameriški NIH prepoveduje raziskave človeških zarodnih celic (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
317100217 (96411) driver_x
»

Splav (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26421243 (17127) jype
»

Splav (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15112056 (9684) kuglvinkl

Več podobnih tem