» »

Splav

Splav

«
1
2 3 4

Kaličopko ::

Podpirate ali ne?

In zakaj?

krneki0001 ::

Mislim da moški nimamo kej tukaj zraven iskat - ženske imajo zarodek v sebi in one se naj odločajo ali bodo naredile splav ali ne, moški smo pa zraven samo zato, da jih podpiramo, pa kakorkoli se že odločile.

Kaličopko ::

Ja kaj se nam zdi moralno...

krneki0001 ::

Meni se zdi moralno to, da se ženska odloči kaj bo storila s svojim telesom, tebi ne?

Zgodovina sprememb…

Kaličopko ::

Ne če s tem lahk še komu škodi

MaRcHeLo ::

KRADLJIVEC!:P

Kako je s splavom? Kakšen je postopek? Se to plača?:|

Matek ::

Komu? Dojenčku? A je dojenček sploh tam? Ker na začetku je ena sama celica. In potem dve in štiri in tako naprej. Kje je pa meja med kupom celic in človekom? Do kje je v trebuhu en skupek celic, katerega odstranitev lahko primerjamo z odstranitvijo recimo kakega nezaželenega tkiva pri operaciji, od kje naprej je pa ta kup celic dojenček?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

krneki0001 ::

Hmm. Mislim da je v sloveniji splav dovoljen in se ženske lahko odločijo za to možnost.
Če pa sprašuješ o moralnem početju tega - ali je moralno da te župnik, ki ni bil nikoli vezan in ki nima pojma o tem kako naj bi družina zgledala, uči o tem kaj moraš kot mož početi in tvoji ženi razlaga, kaj mora kot žena početi???

Ne pridigaj o tem ali je splav moralen ali ne. Tisto kar se pač ženska odloči boš moral spoštovati, ker je to njena želja.

Zgodovina sprememb…

Matek ::

Nisem iskal informacij, hotel sem z retoričnim vprašanjem povedati, da enostavno obsojanje splava kot umora nima nobenega smisla v določenem obdobju, ko dojenčka sploh ni od nikjer.

Če zdaj vzamem tvoj argument, da je važno v kaj se razvije, potem je zelo nemoralno tudi samozadovoljevanje. Spermij obstaja iz enega in edinega razloga, da se iz njega (in jajčeca) razvije otrok. To, da si ga nekdo zdrka in zapravi kup spolnih celic, je enako nemoralno početje, kot če ženska naredi splav in zapravi kup celic. Iz njih bi se namreč potencialno lahko razvil otrok.

Oziroma še en primer v navezi s tvojo logiko - če je splav umor, je posedovanje semen marihuane enako posedovanju marihuane same (ker potem ona iz njih nastane). In če nekdo razstreli kamion, ki prevaža rudo neke kovine, mu moramo naložiti kazen za uničenje novega mercedesa - iz ravno tiste rude bi namreč v tovarni naredili dele za avtomobil in iz njih sestavili avtomobil, tako da je on z uničenjem rude uničil avtomobil. Ravno tako, kot je nekdo s splavom ubil otroka.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Kaličopko ::

Citiram:

"ali je moralno da te župnik, ki ni bil nikoli vezan in ki nima pojma o tem kako naj bi družina zgledala, uči o tem kaj moraš kot mož početi in tvoji ženi razlaga, kaj mora kot žena početi?"

ne ni moralno, prav tako kot po mojem mnenju ni splav...:O

d0rK ::

Sem za delno dvoljeni splav...Za vsak razlog pa tut ne bomo dovolil tega pocetja.


Kaj pa ce paru ni vsec spol otroka? Mogoce kksn drug detajl?

kuglvinkl ::

IIRC je splav dovoljen do desetega tedna fetusa.

Kaličopko ::

Nism reku da je splav "uboj" otroka...

krneki0001 ::

Splav se dela do tretjega meseca nosečnosti, kasneje samo v resnih situacijah, ko bi bila mati ogrožena.

In do treh mesecev ne veš kakega spola bo, ker ni še nič vidnega. Torej se ne moreta starša odločat o tem ali jima je spol všeč ali ne.


Poleg tega me zanima, kako bi nasprotniki splava bili pametni, če bi jim nekdo posilil hčer, pa bi ta imela otroka potem. Sicer taki ljudje so itak idioti, pa bi se potem izživljal na otroku, ker niso mogl posiljevalcu nič narest.

Kaličopko ::

"IIRC je splav dovoljen do desetega tedna fetusa."

ni več sam ena celica

Matek ::

Ne če s tem lahk še komu škodi

Iz tega sem sklepal, da hočeš povedati, da s tem ona škodi otroku. Komu bi pa še lahko direktno škodila? Saj je poseg opravljen zgolj na njej. Lahko razložiš kaj si mislil?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Kaličopko ::

"Poleg tega me zanima, kako bi nasprotniki splava bili pametni, če bi jim nekdo posilil hčer, pa bi ta imela otroka potem. Sicer taki ljudje so itak idioti, pa bi se potem izživljal na otroku, ker niso mogl posiljevalcu nič narest."

Podperam splav sam v redkih situacijah ena od njih je ta...

krneki0001 ::

Jst pa samo podperam ženske, da se same odločijo kaj bodo storile s svojim telesom. In tukaj mislim da moški nimamo besede in je tudi nebi smeli met.

Kaličopko ::

"Ne če s tem lahk še komu škodi

Iz tega sem sklepal, da hočeš povedati, da s tem ona škodi otroku. Komu bi pa še lahko direktno škodila? Saj je poseg opravljen zgolj na njej. Lahko razložiš kaj si mislil?"

Poseg škodi njej ter zarodku...
Npr. ženske v veliko primerih postanejo neplodne slo. pa ma itaq majhn prirastk... se prav da s tem škodi še družbi..

če je splav 20k škodi še davkoplačevaucom ker dejansko bi mogu taq poseg koštat več dnarja...
Lahk bi še naštevou...

Aja pr samomoru tud kao škodš sam seb pa te utaknejo v umobolnco če probavaš...

Zgodovina sprememb…

Kaličopko ::

a pa če se še otrokov oče ne strinja...
ker bi tud on mogu met enakovredno besedo tuki... seveda če ni blo posilstva itd.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Spet en k je napumpan od župnikov!!!

Dej se mal u roke sprav pa s svojimi možgani razmišljaj.

Ne moreš ti ženski ukazovat, kaj bo počela s svojim telesom. Ona se lahko prostovoljno odloči za splav ali pa za to da bo donosila otroka.

Pa ne pametuj s tem, da lahko postane neplodna, ker to ni tvoj problem, ampak samo njen.

O prirastku v sloveniji pa bo treba prvo popedenat, da bodo lahko slovenci normalno živel, potem se bo pa tut o prirastku govorilo. Dokler pa so slabe plače pa se slovenci ne upajo imeti dost otrok. Nasprotno pa cigani štepajo otroke zato da dobijo socialno pomoč in dodatke, večino slovencev je pa sram it na socialno, da bi dobili kako pomoč.

d0rK ::

Caki, cigavih je pa polovica kromosomov otroka?

Kaličopko ::

župnikov?

u živlenju še u cirku nism stopu tko da...

kuglvinkl ::

Splav je dovoljen. Basta. Če vam je všeč al ne, upam samo, da nimate svojih partnerk tako brez samozavesti in samospoštovanja, da bodo poslušale čudake, ki jim bodo (če je medicinsko vse OK), milo rečeno, odsvetovali splav.

Kaličopko ::

in plače bodo še slabše zdej ko se prebivalstvo stara

krneki0001 ::

Ker si enkrat 2 minuti užival pa premal pazil, boš zdej ženski ukazoval kaj sme in kaj ne sme delat s svojim telesom?

Kaličopko ::

"Splav je dovoljen. Basta. Če vam je všeč al ne, upam samo, da nimate svojih partnerk tako brez samozavesti in samospoštovanja, da bodo poslušale čudake, ki jim bodo (če je medicinsko vse OK), milo rečeno, odsvetovali splav."

verjamš ali ne z mojo se strinjava:P

krneki0001 ::

Fantje poskrbte, da boste mel dovolj za preživet otroka, potem pa nobena ne bo rekla, da bo šla splav delat. Dokler boste pa živel pri straših in vas oni futrajo pa ne razmišljajte o stvareh ki vas čakajo šele čez 10 ali 15 let.

Kaličopko ::

http://www.splav.info/

tale stran je propaganda od RKC, močno pretiravajo...

no rd bi povedu, da ne razmišlam glih tko kt oni...

ampak useen preberte...

Zgodovina sprememb…

MarkV ::

Sem proti splavu. In ne, nisem katolik. Enostavno se mi zdi moralno sporen. Če ne sporen pa vsaj vprašljiv.

Kaličopko ::

Sem proti splavu. In ne, nisem katolik. Enostavno se mi zdi moralno sporen. Če ne sporen pa vsaj vprašljiv.

:D

jype ::

Pol pa ne narest pamža.

Če pa noseča ženska noče otroka, se pa nimate dost vtikat. To je njena odločitev. To ne pomeni, da jo je treba sprejeti brez besed, ampak včasih je to edina smiselna rešitev. Pred kratkim sem slišal za primer, ko je neka ženska imela trojčke, zdravnik je svetoval splav enega od treh, kar se je ženski seveda zdelo narobe, ker so bili vsi zdravi. Na koncu so vsi trije umrli zaradi komplikacij pri porodu.

Looney ::

Kaj pa ce paru ni vsec spol otroka? Mogoce kksn drug detajl?

Torej, ker meni ni všeč tvoj nick, te lahko mirno ubijem?:\ >:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

jype ::

Looney> Torej, ker meni ni všeč tvoj nick, te lahko mirno ubijem?

Dokler sem v tvoji maternici, komot. Ni sicer ne priporočljivo, ne etično sprejemljivo, ampak to možnost vedno imaš.

Looney ::

Meni se zdi, da imam zdaj, ko nisi več v maternici približno enake možnosti, da te ubijem. Prav tako ni etično sperejemljivo, ne priporočljivo. Edina razlika je v tem, da žal tudi legalno ni.>:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

strictom ::

Če nisi skapirala je to blo bistvo, zakaj reči ne splavu.

-"Uf, ta ma pa zelene oči." -"Dajmo ga sfentat!" -"Daj probima zdej enga nardit k ma modre, ok?"
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Looney ::

Naj ti citiram celoten post:
Sem za delno dvoljeni splav...Za vsak razlog pa tut ne bomo dovolil tega pocetja.

Kaj pa ce paru ni vsec spol otroka? Mogoce kksn drug detajl?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

strictom ::

Zdaj ga pa še parkrat preberi ane.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Looney ::

Če bi hotel biti sarkastičen, bi to nekako nakazal, ne?

Ah, brezveze. Sem odločno proti splavom in konec.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

BC3 ::

Aja pr samomoru tud kao škodš sam seb pa te utaknejo v umobolnco če probavaš...


to seveda ni res.
tudi k psihiatru ti ni treba it...
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

d0rK ::

Looney, poslusi strica toma. =)

jype ::

Looney> Ah, brezveze. Sem odločno proti splavom in konec.

Ni problema. Pač ne boš splavila.

Al bi rada, da splava ne sme imeti nobena ženska, ne glede na okoliščine? Ker potem pa to je problem. Lahko se pa javiš, da te spravimo v situacijo, ko si boš splav želela, potem ti ga pa prepovemo.

Looney ::

Nikoli si ne bi želela splava.;((
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

para! ::

Lahko se pa javiš, da te spravimo v situacijo, ko si boš splav želela, potem ti ga pa prepovemo.

No, tale je pa vrhunska ;) Hvala, res.

lp
Death before dishonor!

d0rK ::

Luni, kaj pa ce te posil nekdo? Kaj pa ce zanosis pri seksu z bratom ali ocetom? Bi se vedno hotla met tega otroka?


In kaj je narobe z mojim nickom. :(

Looney ::

Luni, kaj pa ce te posil nekdo?
Še vedno bi bil otrok moj in pod noobenim pogojem ne bi šla delat splava. (Pa sploh dvomim, da bi me šel kdo, oziroma, da bi mu uspelo)

Kaj pa ce zanosis pri seksu z bratom ali ocetom?
Brata nima, fotr se me ne bi nikoli pritaknil, jaz pa tudi njega ne.

Priti tvojemu nicku pa nimam nič!;) Samo kot primer sem dala.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Matek ::

Torej tudi ce bi te nekdo posilil pri, ne vem, 11 letih, bi s tako starostjo imela otroka? Ko je že sam porod rizičen?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

jype ::

Seveda, kakšno neumno vprašanje.

Ali pa če bi se pri 4 mesecih ugotovilo, da se otrok razvija tako narobe, da ni možnosti, da bi preživel porod, tudi. Rojstvo je vendar božja volja.

Daedalus ::

Ah, brezveze. Sem odločno proti splavom in konec.

Utemeljitev?

Če je nimaš, ker si se pač po nekem spletu podatkov in okoliščin tako odločila, smo vzeli to na znanje. Vemo, da si proti, zdaj pa lahko nehaš s smetenjem teme - to ni Nakladalnica.

Sicer pa - splav bi IMO moral biti omejena pravica, dosegljiva samo z dobro utemeljitvijo zakaj. Ne zdi se mi (čisto neracionalen občutek) prav, da se v sicer verjetno majhnem % pa vendarle, uporablja kot kontracepcija. Naloga družbe je, da pojasni nadebudni mladini, kake so posledice neodgovornega sexanja brez zaščite, je pa naloga posameznika, da se odgovorno obnaša. Če ne - live with it.

Je pa splav smiselen v primeru prezgodnje nosečnosti, posilstva, odkritih hudih napak/resnih možnosti za hude bolezni na zarodku, ipd... Za "šport" pa se mi ne zdi upravičen, se gre prej za zlorabo te možnosti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

d0rK ::

Rojstvo je bozja volja.



Ojej, prosm rec, da se hecas.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Splav bo plačljiv (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21616131 (12106) Mercier
»

Splav (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26421293 (17177) jype

Več podobnih tem