» »

Problem z varčnimi žarnicami

Problem z varčnimi žarnicami

Davidoff ::

Pozdravljeni,

danes sem se odločil da bom po stanovanju naredil upgrade kar se tiče razsvetljave. In sicer sem navadne žarnice zamenjal z varčnimi. Sedaj pa se mi pojavi problem pri lestencu z 4 žarnicami. Dve žarnici mi svetita, dve pa ne, pa nevem v čem tiči problem. Žarnice delujejo, le da se ne prižgejo. Če jih menjam svetita zopet prvi dve, če pa dam not navadne zraven dveh varčnih se pravi 2 + 2, pa svetijo vse 4.

Prosim za kak nasvet. Lp, david.
Pivo Laško vsak dan eno flaško!

LISAC_88 ::

LP

Ali imaš neonske luči? Če jih imaš potem preveri kako je s štartarjima za ti dve luči, mogoče da moč v W ne ustreza novim lampam. Če pa imaš navadne žarnice, potem ti pa ne morem veliko pomagati. Poskusi obrniti med seboj ti dve varčni ki ne delata in drugi dve, da se prepričaš v 100% delovanje žarnic. Ali so dovolj privite,...ne vem. LP

Opkow ::

In to vedno na istem mestu ne gorita, tudi ce jih zamenjas med sabo?
Kaj se pa zgodi, ce imas samo 3 zarnice v lestencu?

TESKAn ::

Poglej, da ti ni kak "mojster" zvezal po dve žarnici zaporedno...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

kreki ::

Sem imel isti problem. Navoj se ne privije do konca ker so varčne žarnice širše. Jeziček kjer da stik na sredini malo zakrivi navzgor in bo problem rešen.:)
Priklopljen na šštrom.

Dr_M ::

Ce das 2 varcni in 2 navadni zraven, dobis idealno svetlobo. Malo manj porabi kot 4 navadne, pa se boljsi barvni spekter dobis, kot s 4 varcnimi. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zlobcek ::

Pri men se je dogajalo, ko sem kombiniral, da so žične potem precej hitro pregorele...

Zna bit res nekaj narobe s kontakti, ko priviješ žarnice. Težko bi bilo kaj drugega. Potem je možno le še, da je nekaj narobe zvezano nekje...

Davidoff ::

Sem imel isti problem. Navoj se ne privije do konca ker so varčne žarnice širše. Jeziček kjer da stik na sredini malo zakrivi navzgor in bo problem rešen.:)



Hvala majstri :)...res je, jeziček je bilo treba malo zakrivit navzgor nato pa je zadeva zagorela.

Dr_M...bom probal tvojo varijanto pa da vidimo. ;)
Pivo Laško vsak dan eno flaško!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

različne žarnice na istem lustru

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
458497 (7458) IL_DIAVOLO
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121482 (90406) BigWhale
»

Od danes prepoved prodaje razsipnih žarnic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19117705 (12381) Matev
»

EU prepoveduje navadne žarnice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
32124671 (15836) MrStein
»

LED vs varčne vs navadne žarnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8035219 (25320) Malajlo

Več podobnih tem