» »

Voda na luni?

Voda na luni?

dzinks63 ::

Nasa je poslala satelit okoli lune z namenom iskanja vode na luni. In voda na luni je. Zato se pripravlja nova misija na luno z namenom iskanja vode. Če bi bilo vode res v zadovoljih količinah, je zelo možna postavitev baze na luni. Pravkar poteka debata o tem na NASA TV.
  • spremenil: dzinks63 ()

Mr.G. ::

Bles , da je en kup vode gor.

Thomas ::

Jaz sem na tem forumu pred enim mesecem zatrdil, da je skoraj ni. Da je Luna zelo suha.

NASA me zdaj demantira.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

No ja. Vode ene tolk, kot v puščavskem pesku na Zemlji. Tko, da njihov demanti je ... wishful thinking.

Hehe .. LOL!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Jst ::

Hmm, jaz sem pa zasledil, da je kar dosti vode na luni. Vsekakor dovolj za razmišljanje o bazi, v kateri bi proizvajali gorivo in bila odskočna deska za daljše polete.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

Thomas prav da dokler ni za konkretn ajmar, sploh nima smisla razpraulat!

Haha.

Thomas ::

V Sahari je več vode kakor v temle blastu. Samo to sem hotel povedati.

Sicer pa mislim da je NASAo treba ukiniti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Timmah ::

Hmm, jaz sem pa zasledil, da je kar dosti vode na luni. Vsekakor dovolj za razmišljanje o bazi, v kateri bi proizvajali gorivo in bila odskočna deska za daljše polete.


To, da bi bila luna odskočna za daljše polete je isto ,kot bi se jaz preden letim v ameriko, avstralijo ali recimo na kitajsko ustavil za 3 ure na domačem dvorišču
donde esta francesca

823483 ::

Hmm, jaz sem pa zasledil, da je kar dosti vode na luni. Vsekakor dovolj za razmišljanje o bazi, v kateri bi proizvajali gorivo in bila odskočna deska za daljše polete.


To, da bi bila luna odskočna za daljše polete je isto ,kot bi se jaz preden letim v ameriko, avstralijo ali recimo na kitajsko ustavil za 3 ure na domačem dvorišču

Nimaš pojma...
Na zemlji je precej večja gravitacija, če ti to kaj pove. In veliko ceneje(tudi z vidika možnih okvar) je poslati na luno 10 preprostih raketk, nafilanih z gorivom in deli za raketo za na mars, kot pa na zemlji sestaviti eno orjaško in zelo zapleteno raketo, ki mora imeti dovolj goriva, da premaga zemljino težnost in sabo nosi še zalogo za dolgo potovanje. Poleg tega ena sama napaka povzroči smrt posadke in uničenje celotnega projekta.
Izdelava baze na luni je torej iz vidika potovanj v globine vesolja popolnoma smotrna in tudi stroškovno upravičena.

PaX_MaN ::

Tam gor še hodit ne znajo, bojo pa kar brez problema sestavil OMFGRaketozanaMars?
Mhm, šurči.

fosil ::

Vprašanje je, zakaj bi sestavljal raketo na luni, če jo lahko enostavno v orbiti.

Polet na luno, pristanek in nato spet vzlet niso tako enostavne zadeve in zato tudi že leta ni nihče več pristal na luni.

Poleti v orbito so pa že precej standardna zadeva. Pa še vesoljska postaja je gor, ob kateri se ravno tako omenja da naj bi bila vmesna postaja za mars.
Tako je!

Pyr0Beast ::

Na zemlji je precej večja gravitacija, če ti to kaj pove. In veliko ceneje(tudi z vidika možnih okvar) je poslati na luno 10 preprostih raketk, nafilanih z gorivom in deli za raketo za na mars, kot pa na zemlji sestaviti eno orjaško in zelo zapleteno raketo, ki mora imeti dovolj goriva, da premaga zemljino težnost in sabo nosi še zalogo za dolgo potovanje. Poleg tega ena sama napaka povzroči smrt posadke in uničenje celotnega projekta.
Se ti znaš brati ?

Enako energijo rabiš ali gor neseš 10x 1T ali 10T na enkrat.

Lunarna baza bi bila ql. Uporabnost pa vprašljiva. No, perhaps bi se jo dalo predelati v death-star ali dober fuzijski reaktor.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BigWhale ::

Joj ne. Zdaj bo res se kak pametnjakovic mislil, da bi bilo cool imeti bazo gor ...

Thompic ::

Ful bi blo kul met bazo gor.
:))

BigWhale ::

Zapri se v eno atomsko zaklonisce. Bo isto.

Thompic ::

Sicer pa ne vidim nekih razlogov, da bi se selili tam gor, kjer bi bile težave z logistiko neskončno večje. Je zemlja dosti boljša odskočna deska..

Timmah ::

Saj pomoje se jim ne gre, da bi oni imeli odskočno desko za naprej, ampak za to, da bi nekaj zgradili in se napihovali, da imajo bazo tam gor. Ego pač.
donde esta francesca

Mr.G. ::

"Enako energijo rabiš ali gor neseš 10x 1T ali 10T na enkrat."

Se mi nekak zdi, da ni čist tako !!!

jype ::

Ma, vi nimate pojma, kako to gre.

Če bi mel luno na bazi (or vice versa) bi to ustvarilo ful delovnih mest!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BigWhale ::

Ma, vi nimate pojma, kako to gre.

Če bi mel luno na bazi (or vice versa) bi to ustvarilo ful delovnih mest!


Ja. In pol ce mas probleme s placili sam dekompresiras bazo pa je... :>

destroyer2k ::

jype

Bazo na luni, bi rada nasa imela samo zaradi peska. Ker luna vsebuje vodik, ki je zelo redek na zemlji in ga ni še možno umetno narediti (masovno). Kaj je pa tako posebno v tem vodiku, ki je na luni je pa za energijo. Ta vodik je nabolši za vodikovo elektrerarno in po preračunih bi lahko par kg peska poganjalo celo mesto, kako dolgo žal niso povedali, ampak verjetno je v dnevih računano.

jype ::

Verjetno, ja.

Baza na Luni bi zelo olajšala kopanje peska na Luni, v katerem je vodika tolk (in v taki obliki) kot v pesku na Zemlji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Jst ::

Kakšen observatorij bi pa verjetno bil uporaben...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

823483 ::

jype

Bazo na luni, bi rada nasa imela samo zaradi peska. Ker luna vsebuje vodik, ki je zelo redek na zemlji in ga ni še možno umetno narediti (masovno). Kaj je pa tako posebno v tem vodiku, ki je na luni je pa za energijo. Ta vodik je nabolši za vodikovo elektrerarno in po preračunih bi lahko par kg peska poganjalo celo mesto, kako dolgo žal niso povedali, ampak verjetno je v dnevih računano.

Človek govori o triciju ;)

jype ::

Ja, k ga je na Luni tolk, da "se kr kadi" ?

823483 ::

Ja, k ga je na Luni tolk, da "se kr kadi" ?

Na luni ga je več kot na zemlji, ne pravim pa, da je transport iz lune do zemlje cenejši od izdelave na zemlji(izdelava je seveda precej draga).
Sicer pa tricij trenutno še nima kakšne posebne uporabnosti. Dobro, iz njega lahko narediš bombo. Nič posebnega. Z njim lahko pobarvaš kazalce na uri, da se svetijo. Nič takega.

Ko bo nadzorovana fuzija izpopolnjena(če bo kdaj), pa se lahko začnemo pogovarjati o pravi vrednosti tricija.

(Sicer pa to niti nima veze s vodo na luni...)

jype ::

Ja, sej iz baze na luni se vsi delamo norca, ampak vode pa tam očitno je precej - skor tolk kot tricija na Zemlji!

RazzorX ::

Večina se vas dela neke pametnjakoviče koliko bi bila uporabna baza na Luni in podobno, pa vendar se mi zdi, da znanstveniki in podobni malo bolj izobraženi in pametni ljudje od vas bi pa že mogli vedet, zakaj in koliko bi se splačalo tam gor delat bazo. Sploh pa kakšne komentarje dajete nekateri ne vem za kako pametne se res lahko imate proti tistim, ki gradijo satelite, rakete in podobne reči o gradnji in uporabi katerih se vam verjetno še sanja ne. Ne mislim nikogar žalit, le rečem, da je neumno govorit stvari, da pa je to totalno neuporabno, saj tega ne morete vedeti.

jype ::

RazzorX> znanstveniki in podobni malo bolj izobraženi in pametni ljudje od vas bi pa že mogli vedet, zakaj in koliko bi se splačalo tam gor delat bazo.

Ja. A vidiš bazo gor? Ne? Zakaj misliš, da ne?

Pyr0Beast ::

IMO je lažje gor poslati par kil tricija kot pa celotno rafinerijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Thomas ::

Najprej ... ne gre za noben vodik, noben izotop vodika, pač pa za izotop helija 3. Ta NAJ bi bil dober za fuzijske elektrarne, vendar še noben poskus niti s tem helijem ni dal kontrolitane fuzije.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

> Ker luna vsebuje vodik, ki je zelo redek na zemlji in ga ni še možno umetno narediti (masovno).

Vodik (katerikoli) sploh ni problem pridobivati na Zemlji in ga je v izobilju. Bo zgleda res šlo za helij 3, kot je Thomas povedal.
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Ja, Lunina površina ga absorbira, ko kot sončni veter prileti nanjo. Na Zemlji ga ni, ker odplava na vrh atmosfere. Odteka pa tako z Lune kot Zemlje, in ga res ni zelo veliko na nobeni. Da pi pa z njim zlahka delali fuzijo, je pa seveda samo mit. Helij 3 ni najprimernejši.

Tako da ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pristanek na luni s 40 letno zamudo (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
72046048 (29023) poweroff
»

Voda na Luni?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
225333 (3775) gzibret
»

NASA naj bi zgradila bazo na Luni do leta 2024 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15014203 (10419) Azrael
»

Ponoven polet na Luno?

Oddelek: Znanost in tehnologija
292959 (2022) Dr_M
»

Voda na Marsu (baje) !

Oddelek: Znanost in tehnologija
142032 (1763) Alec999

Več podobnih tem