» »

Gradbeniški standardi

Gradbeniški standardi

joseph ::

Zanima me, na kakšen način določajo nekatere gradbene standarde.
Ali lahko kdo kaj več pove o njih in doda kakšen link.

Primer: Po standardu mora biti pločnik od cestišča vzdignjen od 8 do 14cm. Tak rob ob cestišču predstavlja nevarnost za vozila (vzdignitev in izguba kontrole), neuporaben je za kolesarje ter ne dovoljuje umik vozil (prehitevanje v škarje, ...).

Zakaj pločniki med naselji niso na isti ravnini s cestiščem ter ločeni z vdrtinami.

Problem je, ker če projekt/gradnja ni po standardu, ga država (večinski financer) noče financirati.


Ko bi lahko vedno operirali le dejstva!

BluPhenix ::

Zakaj pločniki med naselji niso na isti ravnini s cestiščem ter ločeni z vdrtinami.

Raje naj avto, ki drvi mimo mene butne v rob pločnika in se sesuje, kot da pobere mene in me sesuje. Rob pomaga bolj kot udrtina. Polek tega, če bi bili pločniki na isti ravni, bi naši vrli vozniki počasi začeli izkoriščat dodatno širino sectišča.

Tak rob ob cestišču predstavlja nevarnost za vozila (vzdignitev in izguba kontrole), neuporaben je za kolesarje ter ne dovoljuje umik vozil (prehitevanje v škarje, ...).

1. jah nesreče se dogajajo
2. zakaj bi bil neuporaben za kolesarje? Kolesar se ne sme voziti po površini rezervirani za pešce, ali je ta površina privzdignjena ali ne. Kolesar mora in ima pravico voziti po cesti, na kar vozniki marsikdaj pozabljajo.
3. prehitevanje v škarje itak ni nekaj dovoljenega, ne?.

Sicer pa takih pločnikov med naselji ni dosti. Ne vem zakaj ti v tem vidiš problem.

Čudno mi je pa to, da se ti ne zdi napačno, da je cestišče lahko privzdignjeno od ostalega terena, kar lahko ob zapeljanju izven cestišča povzroči prevrnitev avtomobila ipd, ... da te ne motijo ograje ob sestišču (še posebno betonske, oziroma tiste privzdignjene na avtocestnih križih), ker lahko avto privzdihnejo in izgubi kontrolo, ... da te ne motijo vseki vest v živo skalo, ker se lahko avto raztrešči.

Najboljše bi verjetno bilo, da bi ceste imele 20m levo in desno peščen nasip, kateri bi lahko zaustavil avtomobil. Včasih je treba stvari gledat tudi iz kakšne druge perspektive, ne samo svoje ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Smorny ::

Drži se pravilnika za projektiranje in gradnjo cest, ostalih TSCjev in projektne naloge. Sploh pa projektiranje ni za vsakega sobotnega strokovnjaka, ampak za profesionalce.
Kdo pa upa biti za take rešitve (kot si jih predstavil) odgovorni projektant?;((
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

gzibret ::

Nisem sicer gradbenik, samo...

Tile standardi se imenujejo Eurocode. Na internetu jih boš težko našel, ker se zadeva prodaja in je precej draga. In tudi nisem siguren, če tile evrocodi veljajo za ceste.

Slovenski standard se imenuje "TSC - tehnična specifikacija za ceste" ( klik) in ga tudi ne boš našel na internetu, ker se tudi ta prodaja. No, lahko vseeno posusiš....
Vse je za neki dobr!

madmitch ::

Jaz bi na nekaterih mestnih cestah in ulicah tako ali tako dal pločnik toliko visoko, da noben avto ne bi mogel gor ali pa vsaj količke.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Phoebus ::

Robnik je super stvar, v večini primerov te lepo odbije ;)

stukaMB ::

Na avtobusnih postajah ga damo 15cm (lažji sestop potnika) drugače pa 12 cm seveda obstaja ponižan robnik, ki bi moral bit niveletno enak cesti. velikokrat pa robnik damo višje iz razloga da je stvar projekta le novi hodnik(pločnik) vemo pa da bo v kratkem potrebna preplastitev (torej se že nastavi projekt za preplastitev čeprav se bo izvajal samo pločnik z novo višino robnika)
in takrat nastane nova višina robnika.

Ko se pelješ in vidiš napol pogreznjen robnik vidiš prav to nov asfalt ter stari robnik. če pa je nekako visok pa vidiš stari asfalt in nov pločnik.

LP Vid Štukovnik

jype ::

http://www.mimovrste.com/artikel/140035...

Samo tole rabiš. Not je vse. Pretežno seveda nemški standardi, za novejše reči pa praktično vse, od tega kolk mora bit letališki terminal visok, do tega kolk mora bit straniščna školjka odmaknjena od vrat.

Isotropic ::

eurocode je za jeklene, betonske... konstrukcije in ne za "splosno" gradbenistvo, kot je bilo opisano v zacetnem postu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738519 (33390) St235
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549305 (42594) BigWhale
»

Bike commuting (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
767017 (5668) jype
»

Do smrti povožen na pločniku. Kriv. Posledice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1348445 (4882) perci

Več podobnih tem