» »

pošiljanje pošte iz kitajske v slovenijo

pošiljanje pošte iz kitajske v slovenijo

«
1
2

jernejk90 ::

Pozdravljeni!

Zanima me kako se reče v angleškem jeziku poštni storitvi "plačilo po povzetju" in ali je možna iz kitajske v slovenijo? Namreč nekaj bi rad kupil iz kitajske, oni pa hočejo da jim denar nakažem vnaprej, nevem pa kako se reče tej storitvi da bi jim predlagal. Mimogrede, kakšne imate izkušnje iz nakazovanjem denarja vnaprej? Meni se zdi to precej tvegano...

bluefish ::

Iz Kitajske ti nedvomno ne bodo pošiljali za plačilo po povzetju.
Zmeni se za PayPal in naj ti dajo kodo za sledenje pošiljke.

Če kupuješ preko eBaya, potem niti ni toliko strahu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jernejk90 ::

ampak preko paypal morem pravtako vnaprej plačat ali ne?

zcetrt ::

Če kupuješ preko ebaya in ima prodajalec pozitivno statistiko za več nakupov, ni nikakršnega strahu. Doslej opravil več kot 20 transakcij. En artikel ni prišel in mi je prodajalec vrnil denar nemudoma. Brez posredovanja PayPala, ki tudi sam garantira vračilo.
4.

zcetrt ::

Ja, preko paypala naprej plačaš, a imaš zavarovanje v primeru, da izdelka ne dobiš.
4.

NazgulRR ::

Pri kupovanju iz tujine boš VEDNO plačal vnaprej ;). Saj je precej varno, sploh na eBayu.

jernejk90 ::

oni hočejo da plačam preko T-T, Western Union. je komu kaj znano o tem?

ni preko ebaya ampak preko www.alibaba.com

Zgodovina sprememb…

NazgulRR ::

Western Union bi se jaz izognil (nekje sem slišal da se največ prevar zgodi preko tega). kaj pa je T-T? A s paypalom ne gre?

jan01 ::

Zahtevaj paypal. Prek western union te zlahka nategnejo...

bluefish ::

Izogni se plačilu preko Western Uniona. Morda tudi trgovine, če ne ponujajo drugačnih načinov plačila.

Pa izdelka res ni možno dobiti kje drugje?

MarkookraM ::

Pazi se carine. Če je vrednost pošiljke + poštnina večja od 150 EUR plačaš davek, carino in špedicijske usluge.

mtosev ::

zanimiv problem clovestva :D

99% je to nateg.lp
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jernejk90 ::

hvala za zelo koristne informacije, je možno dobiti drugje vendar ne tako poceni.

bluefish ::

Tale stran mi je itak čudna. Ponujajo vse, od avtomobilov, zlata, parcel, elektronike,...

jernejk90 ::

kitajski ebay.. :D

darkolord ::

Alibaba ni nič nateg - v bistvu je nek B2B imenik podjetij in izdelkov, ki jih ponujajo (gor so proizvajalci in trgovci na debelo / distributerji). Glede na to, da je na kitajskem par milijonov podjetij (in večina, ki prodaja v tujino, je tudi na alibabi), je to, da imaš gor VSE, čisto razumljivo.

Če je tisto podjetje Gold Member in/ali Trustpass member, ti ni treba dosti skrbeti (tisto članstvo jih stane preveč, da bi ga reskirali).

Jih ima pa večina za način plačila Western Union (zato, ker je poleg paypala najhitrejši način plačila in ne plačajo nobene provizije za sprejem) in T/T (Telegraphic Transfer - bančno nakazilo)

Zgodovina sprememb…

jernejk90 ::

Pazi se carine. Če je vrednost pošiljke + poštnina večja od 150 EUR plačaš davek, carino in špedicijske usluge.


Če plačam jaz preko paypala ali biločesa tistemu podjetju, potem itak oni že plačajo vse skupaj s poštnino al ne? Koliko pa kaj znašajo carina, davek in špedicijske usluge?

Polek tega kak bojo oni vedli da je vrednost nad 150EUR če plačaš že vnaprej?

Zgodovina sprememb…

jini ::


Polek tega kak bojo oni vedli da je vrednost nad 150EUR če plačaš že vnaprej?


Ker naj bi bil v pošiljki račun. Če ga ne bo, te bodo zaprosili zanj oz. za spletni naslov trgovine, kjer si kupil. Imajo pa pravico, če jim ne predložiš podatkov, sami ugotoviti ceno artikla. To pomeni, da na netu pogledajo, koliko artikel stane, in to je za njih merodajna vrednost.

Vanich ::

Pazi se carine. Če je vrednost pošiljke + poštnina večja od 150 EUR plačaš davek, carino in špedicijske usluge.


Če plačam jaz preko paypala ali biločesa tistemu podjetju, potem itak oni že plačajo vse skupaj s poštnino al ne? Koliko pa kaj znašajo carina, davek in špedicijske usluge?

Polek tega kak bojo oni vedli da je vrednost nad 150EUR če plačaš že vnaprej?



Ocarinjeno in obdavčeno je vse nad 22.-€ in ne nad 150.-€.

Druga stvar je pa koliko se carinikom ljubi izvajati zakon.
Ponavadi se jim da, čeprav sem parkrat slišal in pa doživel, da pa se jim tudi ne da.

jernejk90 ::

no recimo da kupiš nekaj za 200€ koliko konkretno te še stanejo stroški carine in vsega ostalega kar spada zraven?

Vanich ::

no recimo da kupiš nekaj za 200€ koliko konkretno te še stanejo stroški carine in vsega ostalega kar spada zraven?



Ceni & vrednost artikla se prišteje še DDV 20% + carina po veljavni car.tarifi + stroški carinskih uslug.

Ponavadi se ne splača že ko prišteješ DDV. Ali pa je isti kurac kot v EU.

darkolord ::

Ocarinjeno in obdavčeno je vse nad 22.-€ in ne nad 150.-€.
Obdavčeno je vse nad 22, ocarinjeno pa nad 150.

Vanich ::

Ocarinjeno in obdavčeno je vse nad 22.-€ in ne nad 150.-€.
Obdavčeno je vse nad 22, ocarinjeno pa nad 150.


Ja, prav imaš:

do 22.-€ = prosto
od 22.-€ do 150 = Samo DDV
od 150.-€ dalje = DDV + carina

S tem, da je to stvar nacionalne zakonodaje.
Ne vem, kako je to urejeno v drugih EU državah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

jernejk90 ::

kaj pa če ti pošlje kot darilo? tak so mi rekli da pol se da izognit temu...

darkolord ::

Če bojo zadevo odprli in dobili občutek, da jih vlečeš za nos, te bojo vseeno upalili.

KoMar- ::

Lej, sprašuješ stvari, na katere smo že 100x odgovorili v drugih temah... napis "gift" na paketu ti ne bo čisto nič pomagal, ker cariniki poznajo vse te "finte"...

Občasno se zgodi, da kaj sicer pride v domači nabiralnik brez carinjenja, ampak to je bolj odvisno od sreče...

tony1 ::

Ocarinjeno in obdavčeno je vse nad 22.-€ in ne nad 150.-€.
Obdavčeno je vse nad 22, ocarinjeno pa nad 150.


Ja, prav imaš:

do 22.-€ = prosto
od 22.-€ do 150 = Samo DDV
od 150.-€ dalje = DDV + carina

S tem, da je to stvar nacionalne zakonodaje.
Ne vem, kako je to urejeno v drugih EU državah.


Od kdaj pa to? Je tole novo?

MeGreat ::

To je že nekaj časa
Drugače pa jaz sem že 5x naročil iz kitajske, vrednost pod 22€ pa je bil samo enkrat paket odprt na carini, plačati pa ni bilo treba nikoli

jernejk90 ::

Alibaba ni nič nateg - v bistvu je nek B2B imenik podjetij in izdelkov, ki jih ponujajo (gor so proizvajalci in trgovci na debelo / distributerji). Glede na to, da je na kitajskem par milijonov podjetij (in večina, ki prodaja v tujino, je tudi na alibabi), je to, da imaš gor VSE, čisto razumljivo.

Če je tisto podjetje Gold Member in/ali Trustpass member, ti ni treba dosti skrbeti (tisto članstvo jih stane preveč, da bi ga reskirali).

Jih ima pa večina za način plačila Western Union (zato, ker je poleg paypala najhitrejši način plačila in ne plačajo nobene provizije za sprejem) in T/T (Telegraphic Transfer - bančno nakazilo)



Če ma kdo kaj namen od tam kupit naj bo zelo previden kljub temu da je podjetje Gold Member ali Trustpass member! Preverite v forumu na alibaba.com če je to podjetje na scam listi... se znajdejo eni kak gnar služit

ZaOstali ::

Pozdravljeni!

Zanima me kako se reče v angleškem jeziku poštni storitvi "plačilo po povzetju" in ali je možna iz kitajske v slovenijo? Namreč nekaj bi rad kupil iz kitajske, oni pa hočejo da jim denar nakažem vnaprej, nevem pa kako se reče tej storitvi da bi jim predlagal. Mimogrede, kakšne imate izkušnje iz nakazovanjem denarja vnaprej? Meni se zdi to precej tvegano...

To me pa spominja na : V 80dneh okoli sveta
Samo pazi, da neboš robe dobil komaj za en mesec

M-XXXX ::

Lej, sprašuješ stvari, na katere smo že 100x odgovorili v drugih temah... napis "gift" na paketu ti ne bo čisto nič pomagal, ker cariniki poznajo vse te "finte"...

Občasno se zgodi, da kaj sicer pride v domači nabiralnik brez carinjenja, ampak to je bolj odvisno od sreče...

Zdaj pa imam eno vprašanje: Kaj pa če se gre DEJANSKO za darilo?:D

kmetek ::

ti ga pošta obdavči za darilo :D

bxxx ::

Hello

Na carinski pošti me čaka paket v vrednosti 57 EUR.

Se pravi carine ne plačam? Koliko DDVja plačam? 20%? Se DDV obračuna za celo vrednost ali samo za presežek preko 22 EUR? A lahko grem sam potem ta artikel tja iskat?

HVala

lp

darkolord ::

Ne. 20%. Ja. Celo vrednost. Ja.

CKCK ::

žIVJO,

Mene pa zanima, rad bi naročil plastike za motor iz Hong Konga,so faik replika Honde.(malo drugačne barve nalepke kot na originalih,
Ali imam zaradi tega lahko kakrne koli komlikacije?

In drugo trgovina pravi, da shippinga nimajo urejenega do Slovenije in bi bilo možno poslati ali v Italijo ali Avstrijo(tudi druge eu države), sedaj pa me zanima ali lahko tako naredim:

1.)plačam s paypalom cca.230$+shipping 240$
2)napišem, da naj pošljejo na moje ime in dam naslov najbližje pošte v Avstriji (Ferlach)in pripišem poštno ležeče? Kje jaz potlej plačam carino in ddv ?

Prosim za hitri odgovor, ker jih kar hitro rabim.

amigo_no1 ::

Njim je itak vseeno kam pošljejo, denar bodo dobili vnaprej. Samo ponavadi, če plačaš s Paypalom prodajalec pošlje na naslov, ki ga dobi od Paypala (tvoj naslov, ki je napisan v Paypal bazi; imenovan "Home" pod My Account -> Profile -> Street address) in je najbrž "povezan/linkan" na kreditno kartico) . Se boš moral vnaprej posebej zmeniti da gre za tebe (torej isto osebo, ki je plačala) le da naj ti pošljejo izdelek v Avstrijo na drug naslov kot je naveden v Paypalu.
Za točko 2) bi rekel da bo v igri Avstrijska carina...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

mihec87 ::

Kolikor sem gledal lahko imaš v paypalu drugi naslov in sicer gift adress.

blackmack ::

Se še komu zdi, da pošiljke iz HongKonga zadnji čas hodijo nenormalno dolgo?

turk1990 ::

Da, 30.1 sem naročil nekaj izdelkov od razlicnih prodajalcev. Nekaj sem dobil po 2 tednih, nekaj po enem mescu, nekaj pa še vedno ne. Vse odposlano isti dan ali teden.

mihec87 ::

Novo leto 10.2 so imeli in so pošte nabito polne..

jest10 ::

blackmack je izjavil:

Se še komu zdi, da pošiljke iz HongKonga zadnji čas hodijo nenormalno dolgo?

Nazadnje od naročila do prejetja celih 6 dni;)
Pač odvisno pri komu naročas, malo pa tudi od sreče na HK pošti.

turk1990 ::

Ma to ni čisto res. Naročil sem stvari od istega prodajalca in nekaj pride prej...nekaj cez mesec.

jest10 ::

turk1990 je izjavil:

Ma to ni čisto res. Naročil sem stvari od istega prodajalca in nekaj pride prej...nekaj cez mesec.

Ja in? Pa je imel prodajalec zadevo dejansko na zalogi(to pomeni, da je še isti ali drugi dan poslal)? Pošiljka s sledenjem ali brez?

leiito ::

Po povzetju je angleško Cash on Delivery (COD).

Manjši problem Kitajske je, da nimajo klasičneg airmaila, stvari prihajajo s kurirskimi službami, običajno EMS.

Za izogib carine, če ne gre za res očitno previsoko vrednost, dokaj zanesljivo deluje, da ti prodajalec pošlje blago kot vzorce in jih na tovornem listu označi kot "evaluation samples - no commercial value" + če vsaj približno pije vodo "value for customs: $25.00".

So pa, mimogrede, nekatere firme dejansko izjemno velikodušne z vzorci, če jim le napišeš dovolj prepričljiv dopis, da te zanima distribucija njihove robe. Meni so enkrat Američani poslali 24 dvojnih kompletov KEM igralnih kart, 48 setov total, tržna vrednost takrat prek $1.000.

#000000 ::

Dej bot tih :) veš da lahko sprošiš verižno reakcijo mailanja Slovencev po celem svetu, nazadnje lahko pride do tega da nam niti za keš več ne bodo hotl prodat robe :)

Drugač pa maš prav, meni so poslali precej elekro tehničnega orodja, kot vzorec, multimeter, LSR meter, žepni osciloskop, šablone za GSM čipovje, en kup nekih adapterjev ipd. je pa res da sem jim predhodno pustil skoraj 5k evrov :) tako da niti ni blo za free :)

turk1990 ::

jest10 je izjavil:

turk1990 je izjavil:

Ma to ni čisto res. Naročil sem stvari od istega prodajalca in nekaj pride prej...nekaj cez mesec.

Ja in? Pa je imel prodajalec zadevo dejansko na zalogi(to pomeni, da je še isti ali drugi dan poslal)? Pošiljka s sledenjem ali brez?


Preko njihovega air maila in sem isti dan dobil tracking number za vsa naročila..:)

shadeX ::

Da ne bom odpiral nove teme bom kar tukaj vprašal.

In sicer nekaj kupujem iz kitajske in moram predvideti stroške kakšni bojo če bom moral paket vrniti nazaj. Na strani pošte slovenije nisem dobil cenika kako je s paketi na kitajsko. Mogoče kdo ve?

Machete ::

Kako nisi dobil? Pač nimajo ga po državah.
http://www.posta.si/downloadfile.aspx?f...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

#000000 ::

jest sem dal mism da 2 leti nazaj 30-35 evrov za cca 400-500 gramsko pismo z prevzemnico (prejemnik mora podpisat)

dzinks63 ::

Sicer malo offtopic, pa vendarle, kitajci tudi takole skrbijo za pakete katere pošiljajo naokrog, tako da ni čudno, če kakšna stvar potem ne dela, ko jo dobimo na dom.

!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733141 (1929) Nesta
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538424 (11682) jero_no1
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030169 (26737) Fritz
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425638 (13709) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093909 (70774) Tilen

Več podobnih tem