» »

Samodejno ugašanje in prižiganje TV

Samodejno ugašanje in prižiganje TV

vrossi46 ::

Imam plazmo Panasonic TX-P42G10, in se mi vsake toliko sama ugasne za desetinko ali dve in se spet prižge.Zdaj se je tudi očetu to zgodoli,le da ima on LCD Sharpa.
Zanima me ali ima že kdo tovrstne izkušnje in zakaj se to dogaja.

Pred kratkim sem se pogovarjal z nekom in mi je omenil Wi-Fi povezavo,pa sem jo takoj izločil,komplet tudi rutar ugasnil WiFi,pa se mi še vedno dogaja.
Spet nekdo je omenil da zna bit zaradi STB od T-2,katerega ima tudi oče.Zanimivo da se mi to z navadnimi TV CRT ekrani ni nikoli dogajalo.
Vsakršne izkušnje so dobrodošle!
Lp vrossi46

Scorpia ::

A je STB na tv priklopljen prek HDMI? Se dejansko tv v celoti izklopi ali samo slika izgine? Drugače če je prek hdmi povezave, zna v tem biti problem in smo že pisali na forumu o tej težavi, mal poišči. Mogoče bo treba tudi klic na T2 da nastavijo STB hdmi za tvoj tv.
V primeru da imaš analagono scart ali činče povezano, bo pa treba garancijo izkoristiti. Drugače naloži novejši firmware ampak na lastno odgovornost. Seveda prej se prepričaj ali samo slika izgine (tu je lahko do STB), ali se tv v resnici izklopi oziroma resetira.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

vrossi46 ::

Sem že naložil novejši firmware in mi dela isto. In imam preko scarta priklopljen STB.TV se v celoti izklopi, ni samo da slika izgine.Tako, da res ne vem no? :'(

ravny ::

A ti napetost 220v niha ?

vrossi46 ::

Jao,to pa ne vem,kako pa to sam probam?

ravny ::

To pa lahko zmeris z voltmetrom. A ti takrat tudi kaj luci mrknejo oziroma takrat svetijo bolj slabo ?

vrossi46 ::

Ne,ne, čisto nič niti računalnik ne trepne,ne luču nič,samo TV se v trenutku samo ugasne in prižge.
Nekaj mi jih je omenlo da lahko zaradi STB-ja,pol nekdo je rekel naj izklopim XBOX 360 in PlayON!HD,pa bom pol vidu.Pa nič,ker oče nima druzga kot STB od T-2 pa mu vseeno ugaša.

schubi ::

Podobno se tudi meni dogaja. Na TV imam preko HDMI povezan xtreamer.

Si problem potem kako rešil?

Ali moram uveljavljati garancijo?

Blazz ::

isti problem imam jaz na Samsung LCDju. Problem je v koaksialcu, ki včasih nabere statko in zatrese , s tem pa se TV izklop. To mi dela tko na 3-4 urce, kokr je... Zanimivo da mi pa to dela samo na samsungu in samo ko gledam kabelsko (torej prek koaksialca). Mam še Sonya in LG pa teh težav nimata, sm pa nesu samsunga k sosedu, tm pa ne ugaša.

schubi ::

Zanimivo.
A pa imaš koaksialc direktno priklopljen na TV?
Js mam na TV priklopljen samo navadno anteno (s koaksialcem) in Xtreamer (s HDMI kablom).

To se mi je začel pojavljat zdej, ko sem updatal Xtreamer. Verjetno torej dela probleme HDMI standard potemtakem. Se pa to zgodi tko...ene 1x do 2x na teden.

Ne spomnim pa se...a je bil Xtreamer vedno prižgan, ko se je to zgodilo. Verjetno da ja.

vrossi46 ::

No, moram povedat da sem problem rešil tako da sem v TV iz "scart1" dal v "scart2" ter vtikač od TV izoliral tam kjer se dotikata jezička od vtičnice. Pa se mi ne vgaša več.

Blazz ::

koaksialc je direktno v tv, po katerem pride kabelska. Xtreamerja mam prkloplenga na drug LCD


vrossi46 ali lohk daš sliko da vidm kako si izoliral pri vtičnici?

terminator70 ::

Meni se včasih samodejno prestavi z STBja, ki je vezan preko HDMI, na TV vhod.Takrat za nekaj trenutkov utripa zelena lučka.Tv je plazma Panasonic TH-42PV700P.

vrossi46 ::

Bom dal ,ko pridem iz službe

Frenky ::

Meni se tudi to dogaja. Vsake toliko. Recimo vsak tretji dan enkrat. Kot da bi se TV resetiral.
To šele sedaj, odkar sem iptv zamenjal za dvb-c (vgrajen tuner, LG LCD).

schubi ::

Torej... univerzalna rašitev... odvod statične elektrike...tko k pr avtomobilih?:)

Frenky ::

Heh, en update glede ugašanja pri mojem SL8000.
Očitno je problem v softwaru. Ugotovil sem da se televizor "resetira", ko se premikam po EPG-ju.
Zanimivo, da nikjer ne najdem novejšega FW za ta tv.
Ima še kdo ta TV, če lahko pogleda katero verzijo FW ima?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AIR bo le zaživel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Omrežja in internet
1086190274 (13455) markasaso12
»

Postavitev domače mreže

Oddelek: Omrežja in internet
114254 (3916) JanezH
»

Xtreamer - IPTV predvajanje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Zvok in slika
1019227499 (95171) telexdell
»

Xtreamer-problem s sliko

Oddelek: Zvok in slika
193757 (3376) telexdell
»

AV sprejemnik Yamaha HTR-6130

Oddelek: Zvok in slika
61069 (994) slatncan

Več podobnih tem