» »

Skrajni ameriški desničar širil sovražni govor...

Skrajni ameriški desničar širil sovražni govor...

«
1
2

poweroff ::

... in hkrati delal za FBI:
http://www.wired.com/threatlevel/2009/0...

It is this guy: turnerradionetwork.blogspot.com.

Me zanima koliko so ga brali in povzemali naši desničarji...
sudo poweroff

Limit-sky ::

Seveda obsojanja vredno.

Ampak naj te potolažim, naj te ne skrbi. Po Jypetovih besedah so taki marginalni ekstremisti povsem nepomembni in sploh ne odražajo mnenja večine, dokler jih je manj kot 0,2 promila prebivalstva ali pa vsaj 10% (kolikor jih voli Jelinčiča.

Upam, da dočaka pravično kazen.

poweroff ::

Ampak na fotki izgleda pa tak prijazen... družinski oče. :)
sudo poweroff

drejc ::

“Let me be the first to say this plainly: These judges deserve to be killed. Their blood will replenish the tree of liberty. A small price to pay to assure freedom for millions,” he wrote.

A day later he posted addresses, photos, maps and other identifying information about Chief Judge Frank Easterbrook and Judges Richard Posner and William Bauer, the authorities said. State charges are also pending in Hartford, Connecticut, where Turner is accused of inciting readers to “take up arms” against state lawmakers.


Tole je pa čist ultralevičarsko-anarhistično sranje. Tip je očitno zmeden, če se proglaša za desničarja.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Limit-sky ::

Ampak na fotki izgleda pa tak prijazen... družinski oče. :)


Saj jaz ne pravim tega. Jypeta vpraš. Jih še ni omembe vredno... 10% je pa že skrb vzbujajoče (kolikor jih voli LDS).

Preberi moj tretji odstavek. Al ne gre? Ti pomagam?

poweroff ::

Po moje so pa zmedeni desničarji, ki so brali njegov blog.
sudo poweroff

Limit-sky ::

Po moje so pa zmedeni desničarji, ki so brali njegov blog.

Tretji odstavek še kar ne gre?
Takšni marginalci niso omembe vredni. Ti bo Jype razložil. Meni ni znal drugače kot tako.
Ne skrbi, dokler jih ni za en LDS se ni za bati. ;)

poweroff ::

Kaj mi ne gre?

Jype ima pač svoje mnenje, jaz pa svojega.
sudo poweroff

jype ::

Limit-sky> Takšni marginalci niso omembe vredni.

Kar ne pomeni, da nam jih ni treba kaznovati, tako kot kaznujemo vse, ki se grejo takšne reči.

V ZDA seveda ne poznajo koncepta sovražnega govora, zato tam pač ne.

Limit-sky ::

Kaj mi ne gre?

Jype ima pač svoje mnenje, jaz pa svojega.

Jaz se imam prej za desničarja kot levičarja in sem ti tudi povedal svoje mnenje (tretji odstavek).

Me pa zanima, kako lahko levičarji trdijo kaj takega, kot pravi Jype? Bil je kar precej prepričan v svoje besede. Seveda, če izpustimo vso ostalo nakladanje. Mogoče dvojna merila?

ahac ::

Kakšna dvojna merila?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Pyr0Beast ::

Hmm, zanimivo. Plačan za širjenje dezinformacij.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

Ne samo to. Plačan za širjenje desničarskih dezinformacij. >:D
sudo poweroff

Limit-sky ::

Kakšna dvojna merila?

Jah, 300 ljudi, ki širijo sovražni govor ni omembe vredno, tale je pa kar naenkrat oh in sploh "bad guy" in so kar naenkrat vsi desničarji isti. Levičarji pač ne morejo iz svoje kože. Saj vam je Jype povedal. Ni omembe vredno, dokler jih ni vsaj 10%.

ahac ::

A je kdo napisal, da si vsi desničarji isti? Jype mogoče? V tem topicu?
Maš privide al kaj?



btw. Kaj vse si zmišljujejo republikanci v ZDA:
Republicans, religion and the triumph of unreason
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Limit-sky ::

A je kdo napisal, da si vsi desničarji isti?

Ne samo to. Plačan za širjenje desničarskih dezinformacij. >:D

Svašta.
Dejte že strnit vrste.

Dr_M ::

Tipicna komunisticna propaganda.

Zeeehh...kdaj boste ze nehal? ubijat ljudi z tako dolgocasnimi zadevami.
Ali levicarji zgolj mislite, da ce dovolj dolgo lazi ponavljas, postane resnica?

Grow a brain.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

Limit-sky> Jah, 300 ljudi, ki širijo sovražni govor ni omembe vredno, tale je pa kar naenkrat oh in sploh "bad guy" in so kar naenkrat vsi desničarji isti. Levičarji pač ne morejo iz svoje kože. Saj vam je Jype povedal. Ni omembe vredno, dokler jih ni vsaj 10%.

Ne razumeš. Ne morem reči, da me to preseneča.

Ta človek ni musliman, njegove metode izražanja njegovih namer so pa zelo podobne tistim od militantnih muslimanov. Ta človek tudi še zdaleč ni osamljen primer, ne v ZDA, ne kjerkoli drugje po svetu (pri nas je takšnih, ki se z pozivi, podobnimi njegovim, v celoti strinjajo, več kot 10%).

Ker se strinjamo, da je militantni islam treba izkoreniniti, se boš zagotovo strinjal, da je treba izkoreniniti tudi militantno desničarstvo, bodisi v obliki nacizma ali fašizma, bodisi v obliki kakršnihkoli drugih supremacističnih blodenj. Ne, nič me ne moti, če zdaj izpostaviš dejstvo, da enako velja za kakršnekoli oblike nasilnega levičarstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PacificBlue ::

Imo niso problem posamezniki,ampak militantne skupine, ki se čedalje bolj razširjajo po Zda, še posebno po izvolitvi Baracka Obama.

Although environmental extremists were responsible for nearly all the domestic terrorist attacks between 2002 and 2005, right-wing extremists are still considered the most dangerous to the United States, says the SPLC. Right-wing extremist attacks are planned to target people, and if successfully carried out, intend to kill many civilians. Ecoterrorist attacks, on the other hand, aim to sabotage the infrastructure of businesses and corporations that endanger the earth; the groups do not aim to kill massive amounts of people.

The FBI says right-wing extremists have the potential to carry out the most deadly domestic attacks since they have a tendency to amass weapons and explosives and have “a propensity for violence.” Increasingly, right-wing terrorism threats come from what the FBI calls the “lone wolf” terrorist in the FBI Strategic Plan 2004-2009. Such an individual is a fringe member of a formal extremist group but acts alone instead of carrying out a group-planned attack. Despite limited funding, solo attacks can be deadly and are difficult to detect.


http://www.cfr.org/publication/9236/

USS Liberty ::

Najbolje, da mathai in jure pošljeta odred drogiranih antifovcev z Metelkove v Ameriko, pa da le ti odrešijo Amričane pred fašističnimi desničarji
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Najbolje, da mathai ij jure pošljeta odred drogiranih antifovcev z Metelkove v Ameriko, pa da Američane odrešijo desničarjev...


jype ::

PacificBlue, pojma nimaš:

Limit-sky ::

Limit-sky> Jah, 300 ljudi, ki širijo sovražni govor ni omembe vredno, tale je pa kar naenkrat oh in sploh "bad guy" in so kar naenkrat vsi desničarji isti. Levičarji pač ne morejo iz svoje kože. Saj vam je Jype povedal. Ni omembe vredno, dokler jih ni vsaj 10%.

Ne razumeš. Ne morem reči, da me to preseneča.

Ta človek ni musliman, njegove metode izražanja njegovih namer so pa zelo podobne tistim od militantnih muslimanov. Ta človek tudi še zdaleč ni osamljen primer, ne v ZDA, ne kjerkoli drugje po svetu (pri nas je takšnih, ki se z pozivi, podobnimi njegovim, v celoti strinjajo, več kot 10%).

Ker se strinjamo, da je militantni islam treba izkoreniniti, se boš zagotovo strinjal, da je treba izkoreniniti tudi militantno desničarstvo, bodisi v obliki nacizma ali fašizma, bodisi v obliki kakršnihkoli drugih supremacističnih blodenj. Ne, nič me ne moti, če zdaj izpostaviš dejstvo, da enako velja za kakršnekoli oblike nasilnega levičarstva.

Tudi ti preberi moj tretji odstavek.
Pa link na 10%, prosim. Ali spet nakladamo. Ali pa bomo spet pri "mnogo"?

jype ::

Limit-sky> Pa link na 10%, prosim. Ali spet nakladamo. Ali pa bomo spet pri "mnogo"?

Celo 20%:

http://volitve.gov.si/vp2007/rezultati/...

Limit-sky ::

Limit-sky> Pa link na 10%, prosim. Ali spet nakladamo. Ali pa bomo spet pri "mnogo"?

Celo 20%:

http://volitve.gov.si/vp2007/rezultati/...


Because I said so... Hehehe.

Zdaj pa prosim, citiraj nekaj volilcev, ki:
"...takšnih, ki se z pozivi, podobnimi njegovim, v celoti strinjajo, več kot 10%".

Ker če tega ne boš, potem jaz sklepam, da ves ostali odstotek podpira islamske skrajneže.
Pa ne pozabi "v celoti".
Levičarsko gobezdanje.

USS Liberty ::

>>>>Celo 20%:

jure, zmagota in njegovo stranko, ki pred vsakimi volitvami spremeni ideologijo, ni za jemati resno...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

jype ::

USS Nimitz> jure, zmagota in njegovo stranko, ki pred vsakimi volitvami spremeni ideologijo, ni za jemati resno...

Saj jaz je ne. 20% Slovencev se pa z njim očitno strinja, če so mu namenili svoj glas na volitvah.

In če se z njim strinjajo, potem... So muslimani eden od mnogih zelo majhnih problemov evrope.

Limit-sky> Zdaj pa prosim, citiraj nekaj volilcev, ki:

Volilce naj citiram? Čemu? Saj so svoje strinjanje očitno potrdili z glasovnico - najmočnejšim indikatorjem, ki ga sploh imajo v rokah.

Utk ::

In zakaj je ta bedak problem človeštva? Mi imamo ministre (in predsednike), ki govorijo neumnosti, ki dosti bolj vplivajo na nas, pa se zato nihče ne sekira, zakaj se bi zarad tega morali? Zato, da bo nekdo rekel, desničarji so norci, pejmo volit levičarje? Primerek norega levičarja ne rabimo iskat po umobolnicah in zaporih, je dost, da prižgemo tv, počakamo poročila pa takoj zagledamo vsaj 3. In to takšne 3, ki res kaj vplivajo na nas.

Limit-sky ::

USS Nimitz> Saj jaz je ne. 20% Slovencev se pa z njim očitno strinja, če so mu namenili svoj glas na volitvah.


Abejžno.
48,56% pa podpira islamske skrajneže.

jype ::

Limit-sky> 48,56% pa podpira islamske skrajneže.

Link?

Limit-sky ::

Limit-sky> 48,56% pa podpira islamske skrajneže.

Link?
http://volitve.gov.si/vp2007/rezultati/...

WarpedGone ::

a je kdo poleg pyrota sploh prebral prvi odstavek na linku?
Mogoče celo zveličavni avtor teme mathai?

Piše namreč:

A notorious New Jersey hate blogger charged in June with threatening to kill judges and lawmakers was secretly an FBI “agent provocateur” paid to disseminate right-wing rhetoric, his attorney said Wednesday.


Komunistični prijemi delujejo tudi v ZDA, lokalni hujskači pa še pihajo in razgrajajo.

Bedbniki.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Limit-sky> http://volitve.gov.si/vp2007/rezultati/...

Kateri od "tvojih" kandidatov pa javno poziva k nasilju (ali kako drugače "podpira islamske skrajneže")?

Ker kandidat, ki ga je volilo 20% volilnih upravičencev, to počne pogosto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pyr0Beast ::

Meni je nadvse presenetljivo videti, kako so na začetku vsi presnečeni in nekaj časa delujejo proti tem osebkom, nato se pa preprosto začnejo kregati med seboj. Divide et impera.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

donfilipo ::

Jebela dobro plačajo za analizo in lociranje skrajnežev.
Ne morem se znebiti občutka, da pri nas skrajneži sami plačujejo, da bi jih sploh opazili. Levo desnega zmerjanja politične sredine smo se pa hitro naučili:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Limit-sky ::

Limit-sky> http://volitve.gov.si/vp2007/rezultati/...

Kateri od "tvojih" kandidatov pa javno poziva k nasilju (ali kako drugače "podpira islamske skrajneže")?

Ker kandidat, ki ga je volilo 20% volilnih upravičencev, to počne pogosto.

Ni govora o kandidatu, govora je o volilcih. In kakor ti sklepaš, da so vsi Jelinčičevi volilci (20%) skrajni desničarji (seveda se taki tudi najdejo), jaz sklepam, da so volilci levih kandidatov isti.

jype ::

Limit-sky> Ni govora o kandidatu, govora je o volilcih. In kakor ti sklepaš, da so vsi Jelinčičevi volilci (20%) skrajni desničarji (seveda se taki tudi najdejo), jaz sklepam, da so volilci levih kandidatov isti.

Sklepaš, da so volilci levih kandidatov desničarji.

Hvala, zdaj vem vse.

Limit-sky ::

Limit-sky> Ni govora o kandidatu, govora je o volilcih. In kakor ti sklepaš, da so vsi Jelinčičevi volilci (20%) skrajni desničarji (seveda se taki tudi najdejo), jaz sklepam, da so volilci levih kandidatov isti.

Sklepaš, da so volilci levih kandidatov desničarji.

Hvala, zdaj vem vse.

Abejžbejž, inteligenca. [:)]
Da so vsi volilci leve opcije skrajni levičarji, ki s svojo podporo svojim kandidatom skrajno škodijo razvoju države. Ja celo več kot 49% jih je!

jype ::

Limit-sky> Da so vsi volilci leve opcije skrajni levičarji, ki s svojo podporo svojim kandidatom skrajno škodijo razvoju države. Ja celo več kot 49% jih je!

Ja, fino!

Še vedno nobeden od kandidatov, ki jih navajaš, ni niti "sovražni govorec", kaj šele, da bi bila njihova stališča na kakršenkoli način skrajna. Kandidat, ki ga navajam jaz, pa seveda je na skrajnem robu spektra (se sicer težko odloči na katerem, ampak itak bistvene razlike ni) in redno javno izvaja sovražni govor.

In če čemu, potem je ideologija militantnega islama še najbolj podobna fašizmu, ki bi se ga nekateri radi šli tukaj zavoljo "naraščajoče nevarnosti islama". Ne, jaz se tega ne grem, ker smo že prevečkrat videli, kaj to pomeni. To pomeni, da bodo muslimani tepeni samo zato, ker so muslimani, mi bomo pa tepli muslimane, namesto da bi reševali dejanske probleme.

Pa še enkrat, za vse tiste, ki še niso doumeli: gradnja džamije _ni stvar države_ in država ali pač ljudstvo o gradnji džamije _ne more in ne sme_ odločati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Limit-sky ::

Še vedno nobeden od kandidatov, ki jih navajaš, ni niti "sovražni govorec", kaj šele, da bi bila njihova stališča na kakršenkoli način skrajna. Kandidat, ki ga navajam jaz, pa seveda je na skrajnem robu spektra (se sicer težko odloči na katerem, ampak itak bistvene razlike ni) in redno javno izvaja sovražni govor.

In če čemu, potem je ideologija militantnega islama še najbolj podobna fašizmu, ki bi se ga nekateri radi šli tukaj zavoljo "naraščajoče nevarnosti islama". Ne, jaz se tega ne grem, ker smo že prevečkrat videli, kaj to pomeni. To pomeni, da bodo muslimani tepeni samo zato, ker so muslimani, mi bomo pa tepli muslimane, namesto da bi reševali dejanske probleme.

1. Sovražni govor je pri nas prepovedan. Zakaj naša vrla ministrica ne ukrene ničesar? Ima pa ja ona edina jajca in spravila tega govorca in napihovalca za zapahe. Vse kar moraš storiti je, da pošlješ link na ustrezen organ, ker so ga izgleda preslišali. Daj napiši, kam boš poslal.

2. Zdaj pa zamenjaj besedno zvezo "ideologija militantnega islama" z "ideologijo skrajnega desničarstva" pa boš mogoče dojel, kaj ti hočem povedati. Poznam ljudi, ki so volili Jelinčiča, zaradi tega, ker niso hoteli voliti nobenega drugega. Pa tudi takšni so ga volili, ki mislijo, da ima pri mejnem sporu s Hrvaško najbolj prav. Pa takšni, ki mislijo, da je treba ustavnim sodnikom odvzeti trajni mandat, pa tudi takšni, ki mislijo, da džamija ni nobeno zlo... pa še in še.Pa še enkrat, ni govora o kandidatih ampak o volilcih. Aja, pa da ne boš spet prepameten, jaz nisem volil Jelinčiča.

Morda pa tako sovražiš skrajne desničarje, da potem kar poslošuješ na vse desničarje, ker se ne strinjaš z njihovimi ideologijami. Sicer pa po drugi strani zagovarjaš demokracijo in pravno državo. Z dvojnimi merili.

Ziga Dolhar ::

Kdor misli, da je ustavnim sodnikom treba vzeti trajni mandat, je pa res zaveden :-).

No, jst mislm, da ni nobene skode, ce jim ga skrajsamo, recmo na ene 9 let... ;-)
https://dolhar.si/

Limit-sky ::

Kdor misli, da je ustavnim sodnikom treba vzeti trajni mandat, je pa res zaveden :-).

No, jst mislm, da ni nobene skode, ce jim ga skrajsamo, recmo na ene 9 let... ;-)

Hvala za popravek. Res sem bil zaveden.

Even worse. "Navadnim" sodnikom je treba omejiti mandat.
Pa to v mojem kontekstu ne igra prav nobene vloge.

jype ::

Limit-sky> Zakaj naša vrla ministrica ne ukrene ničesar?

Ker se drži zakona.

Limit-sky> Ima pa ja ona edina jajca in spravila tega govorca in napihovalca za zapahe. Vse kar moraš storiti je, da pošlješ link na ustrezen organ, ker so ga izgleda preslišali. Daj napiši, kam boš poslal.

Saj je že ovaden. Dokler ga ščiti poslanska imuniteta, mu seveda organi pregona ne morejo nič.

Limit-sky> Morda pa tako sovražiš skrajne desničarje, da potem kar poslošuješ na vse desničarje, ker se ne strinjaš z njihovimi ideologijami. Sicer pa po drugi strani zagovarjaš demokracijo in pravno državo. Z dvojnimi merili.

Mnogo ti toga misliš, a sve pogrešno!

Dvojna merila pa seveda vemo, kdo ima. Tisti, ki se mu zdi demokratični vzpon islamske republike problematičen, demokratični vzpon katerekoli vrste "avtohtonega" fašizma pa ne.

Limit-sky ::

Limit-sky>Dvojna merila pa seveda vemo, kdo ima. Tisti, ki se mu zdi demokratični vzpon islamske republike problematičen, demokratični vzpon katerekoli vrste "avtohtonega" fašizma pa ne.

Tole si si gladko izmislil, seveda.

A imaš ti tudi problem s tretjim odstavkom mojega prvega posta? Kot Matthai?
Ker levaki radi preberete le tisto, kar jim piha na dušo.

Islamske republike? Čim dlje od mene...

jype ::

Limit-sky> Tole si si gladko izmislil, seveda.

Nope, nisem si. Nekaterih tule nič ne moti, da se nekoga obravnava drugače samo zato, ker je musliman, kar ni seveda nič drugega kot fašizem.

Limit-sky> A imaš ti tudi problem s tretjim odstavkom mojega prvega posta? Kot Matthai?

Nisi edini, ki tu piše prispevke. Mene ti pravzaprav ne skrbiš preveč, ker se o večini reči strinjava.

Limit-sky> Islamske republike? Čim dlje od mene...

Kako torej rešiš dilemo natalitete? Bolj so neizobraženi, več imajo otrok. Povsem nepomembno je, kakšne veroizpovedi ali ideološke indoktrinacije so, vedno te bodo v nekaj generacijah preglasovali. Enako se je zgodilo nemčiji v tridesetih letih prejšnjega stoletja in Rusiji petnajst let prej.

Eno je jasno - multikulturalizem, ki ga nekateri tako srdito kritizirajo, je v obliki ameriškega talilnega lonca preživel vse te eksperimente in še vedno deluje najbolje od vsega, kar smo videli, a za tak uspeh je treba najprej zagotoviti minimalne standarde, ki so jih deležni vsi - brez tega tudi demokracije ni, ker, sem prepričan da nisi prezrl - lačni Afganistanci glasovnice trenutnih volitev _prodajajo_.

Limit-sky ::

Limit-sky> Tole si si gladko izmislil, seveda.

Nope, nisem si. Nekaterih tule nič ne moti, da se nekoga obravnava drugače samo zato, ker je musliman, kar ni seveda nič drugega kot fašizem.

Limit-sky> A imaš ti tudi problem s tretjim odstavkom mojega prvega posta? Kot Matthai?

Nisi edini, ki tu piše prispevke. Mene ti pravzaprav ne skrbiš preveč, ker se o večini reči strinjava.

Limit-sky> Islamske republike? Čim dlje od mene...

Kako torej rešiš dilemo natalitete? Bolj so neizobraženi, več imajo otrok. Povsem nepomembno je, kakšne veroizpovedi ali ideološke indoktrinacije so, vedno te bodo v nekaj generacijah preglasovali. Enako se je zgodilo nemčiji v tridesetih letih prejšnjega stoletja in Rusiji petnajst let prej.

Eno je jasno - multikulturalizem, ki ga nekateri tako srdito kritizirajo, je v obliki ameriškega talilnega lonca preživel vse te eksperimente in še vedno deluje najbolje od vsega, kar smo videli, a za tak uspeh je treba najprej zagotoviti minimalne standarde, ki so jih deležni vsi - brez tega tudi demokracije ni, ker, sem prepričan da nisi prezrl - lačni Afganistanci glasovnice trenutnih volitev _prodajajo_.

Resno mislim, da Islamske republike nimaje mesta v Evropi. Morali bi prepovedati že samo omenjanje šeriatskega prava, ker je posredno tudi to sovražni govor ter forsiranje kršenja res osnovnih človekovih pravic. Kot so v Nemčiji prepovedani nacistični simboli. Vem, da se bo spet nekdo našel in privlekel na dan razne križe in katoliške simbole, pa bomo spet na začetku.

Kaj pa je demokracija? Diktatura večine, če mene vprašaš. Vedno obstaja manjšina, ki se ne strinja z večino in obratno. Ima pa demokracija eno lepo lastnost. Je ena izmed redkih političnih ureditev, kjer je menjava oblasti možna brez prelivanja krvi in revolucije. V preteklosti takih ureditev ni bilo veliko.

Zato vedno in povsod zagovarjam referendume in volitve kot temelj demokracije. Saj veš, demos in kratos. Za demokracijo je potreban tudi potreben nivo civiliziranosti. Lahko bi povedal tudi kot:"Nije žvaka za seljaka". Morda se sliši čudno, pa vendar. Demokracija ni prišla neposredno po sužnjelastništvu. Za to je utopično razmišljati, da bi jo nekateri prebivalci slabše razvitih držav lahko sprejeli in jo upoštevali na takšen naćin, kot jo lahko dojemamo mi. R. Dawkins ima nekaj zelo dobrih dokumentarcev na to temo. Njegovo razmišljanje mi je zelo blizu.

Zato se mi zdi bistveno, da je čimveč inteligentnih in civiliziranih ljudi, ki bi odločali v "moji" državi. Leva struja je po mojem mnenju še najmanj škodljiva v tem pogledu. Če pa te priseljenci enkrat preglasujejo, se pa začneš spraševati, ali je res bilo dobro, da si pustil zadeve tako daleč, da sedaj non-natives odločajo o tvojem življenju. In s tem se ne bom sprijaznil. Treba je iskati nove način, da se to prepreči. Ne priseljevanje, ampak vsiljevanje navad in kultur, ki niso avtohtone našim krajem. S priseljevanjem islamistov se moraš, hočeš ali nočeš sprijazniti tudi s tem, da obstaja možnost, da bodo med njimi tudi skrajneži, ki ogrožajo življenja prebivalcev in njihov način življenja, ki so ga izbrali demokratično. Zakaj le potrebujejo prebivalci BiH vize. Alija je med vojno podelil ogromno državljanstev "mudžahedinom", ki so prišli v Jihad. Mnogo se jih je vrnilo, ne pa vsi. Videl sem tudi vadbeni kamp le-teh v BiH. In zaradi teh "norcev" trpijo tudi ateistično usmerjeni prebivalci BiH (tole je iz prve roke, btw). A misliš, da so mnenja, češ, da, saj imajo oni tudi pravico živeti tu. Ja, napaka, ki jo še danes plačujejo. Število vahabijev se je v BiH po vojni zelo povečalo (google it). Pa dajmo vojno in grozote na stran. Imam ogromno zgodbic iz Sa, ki vam jih lahko povem, pa ni to bistvo te debate. Je pa bistveno za to, da boste razumeli, zakaj ne podpiram nobene religije in širitev le-teh.

Pomembna se mi zdi prilagojenost. Turki so dobro začeli, manjka jim še zelo malo. Lani poleti sem en mesec preživel v Siriji in Jordaniji. Pa ne turistično, ampak čisto privat obisk v lastni režiji. Vse je lepo in prav, ljudje prijazni itd. Paziti pa moraš kaj govoriš. Hebrejščina je prepovedana. Dobil sem dober nasvet, naj se ogibam raznih "shalom" in podobnih besed, ker mi ne garantirajo, da bom ostal cel. Na glavni ulici vidiš mopedista z gunom na hrbtu. Na moje vprašanje, "WTF, ali je to dovoljeno?" sem dobil odgovor: "Reči mu, da je to prepovedano, če upaš." Verjetno te spominja na ne tako zelo daljno preteklost pri nas, ki smo jo vsi, upam, zelo rade volje pozabili.

Nekatere Jelinčičeve ideje so res skrajne, niso pa vse. Isto obsojanja vreden se mi zdi prispevek na Kanalu A v oddaji Svet, kjer so "inteligentneži" predstavili simulacijo vojne Slovenije in Hrvaške. Ne vem za rezultat, ker sem prestavil pred koncem, ampak že sama ideja, da nekdo na to pomisli, je obsojanja vredna. Niti mi ni jasno, kaj jih je napeljalo na to, niti kakšno sporočilo so hoteli posredovati svojim gledalcem. Hočem povedati, da lahko najdeš marsikatero sovražno idejo, če se le malo bolj potrudiš. Konec koncev obstaja obojestranska sovražnost med levimi in desnimi. Pa se ne mislim spuščati na nivo izjav, kot so: "komunjari so morilci", ali pa:"še premalo smo jih zmetali v jame". Mislim, da oba veva, o čem govorim, ne?

USS Liberty ::

>>>>>>>>>Eno je jasno - multikulturalizem, ki ga nekateri tako srdito kritizirajo, je v obliki ameriškega talilnega lonca preživel vse te eksperimente in še vedno deluje najbolje od vsega,

nope, jure...
multikulturalizem je nekaj drugega kot talilni lonec...
Talilni lonec je deloval dobro in Ameriko držal skupaj, sedaj, ko pa so uvedli multikulturalizem je pa Amerika začela pokati po šivih in se ji ne piše dobro...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

jype ::

Limit-sky> Morali bi prepovedati že samo omenjanje šeriatskega prava, ker je posredno tudi to sovražni govor ter forsiranje kršenja res osnovnih človekovih pravic. Kot so v Nemčiji prepovedani nacistični simboli. Vem, da se bo spet nekdo našel in privlekel na dan razne križe in katoliške simbole, pa bomo spet na začetku.

Ja, točno tako! Če prepoveš šerijatsko pravo, potem _moraš_ prepovedati tudi kanonsko pravo, ali pa si nacistične simbole pravkar _uzakonil_.

USS Nimitz> Talilni lonec je deloval dobro in Ameriko držal skupaj, sedaj, ko pa so uvedli multikulturalizem je pa Amerika začela pokati po šivih in se ji ne piše dobro...

Nope, USS Nimitz, multikulturalizem je v ZDA že od njenega nastanka. Talilni lonec in ameriške sanje sta samo eksplicitni oznaki za zasledovanje boljšega življenja, ki je lastno pripadnikom _vseh_ kultur.

Limit-sky> Kaj pa je demokracija? Diktatura večine, če mene vprašaš. Vedno obstaja manjšina, ki se ne strinja z večino in obratno. Ima pa demokracija eno lepo lastnost. Je ena izmed redkih političnih ureditev, kjer je menjava oblasti možna brez prelivanja krvi in revolucije. V preteklosti takih ureditev ni bilo veliko.

Ja, zato demokracija sama po sebi ne more biti sveti gral. Človekove pravice so tisto, prek česar država ne sme. Če bi bilo po moje, bi za spremembo temeljne listine (ustave ali česarkoli podobnega) potrebovali več kot 80% glasov na plebiscitu. Pa seveda to ni dovolj - otroke je treba že od prvega razreda osnovne šole seznanjati s tem, zakaj so človekove pravice tako pomemben temelj in kaj se je dogajalo tam, kjer tega temelja ni bilo.

Limit-sky> Za demokracijo je potreban tudi potreben nivo civiliziranosti. Lahko bi povedal tudi kot:"Nije žvaka za seljaka". Morda se sliši čudno, pa vendar.

Nope, ne gre za civiliziranost. Tudi prek 99% Slovencev bi z veseljem prodalo svoj glas na volitvah, če bi jih pestili revščina in lakota. Za Demokracijo potrebuješ delujoče gospodarstvo in delujočo državo. Dokler ljudje niso začeli ustvarjati resnih presežkov, o demokraciji ni moglo biti govora.

Limit-sky> Če pa te priseljenci enkrat preglasujejo, se pa začneš spraševati, ali je res bilo dobro, da si pustil zadeve tako daleč, da sedaj non-natives odločajo o tvojem življenju.

Mi ne dovolimo nikakršnega priseljevanja. Dobiti državljanstvo pri nas je težje, kot dobiti državljanstvo v ZDA. Tudi na Švedsko se muslimani zelo težko preselijo.

Da jim potem, ko so enkrat legalno tukaj, ne bi dovolili delati potomcev, se pa seveda oba zavedava da je totalen absurd. In če nočeš _nobenega_ muslimana, potem si pač po definiciji izenačen z nacisti, za muslimanske ekstremiste pa že imamo zadostno zakonodajo, da jih bodisi izženemo, bodisi zapremo.

Limit-sky> Verjetno te spominja na ne tako zelo daljno preteklost pri nas, ki smo jo vsi, upam, zelo rade volje pozabili.

Huh? Pri nas so se kdaj prevažali motoristi s puškami? No way. Od približno leta 1950 naprej je bil severni del Jugoslavije na nivoju razvite evrope, pa tudi vsi urbani deli preostanka Jugoslavije niso prav nič zaostajali. Na podeželju si seveda videl svašta, ampak to lahko tudi v Franciji ali pa ZDA (med avtohtonim prebivalstvom, da ne bo pomote).

Limit-sky> Nekatere Jelinčičeve ideje so res skrajne, niso pa vse.

To ne bo šlo. Ne moreš reči, da "sicer se res hoče znebit vseh ciganov, ampak sicer je pa prima dečko". Ne gre.

Limit-sky> Isto obsojanja vreden se mi zdi prispevek na Kanalu A v oddaji Svet, kjer so "inteligentneži" predstavili simulacijo vojne Slovenije in Hrvaške.

Ja, ampak če je en urednik premaknjen in se ga ovadi, bo za to odgovarjal, Jelinčič pa še vedno ni. Po moje poslanske imunitete ne bi smeli podeljevati, morda le zaostriti kriterije, ki so potrebni za kaznovanje, da bi bilo politično motivirane procese v praksi preveč zajebano izpeljat.

Limit-sky> Konec koncev obstaja obojestranska sovražnost med levimi in desnimi. Pa se ne mislim spuščati na nivo izjav, kot so: "komunjari so morilci", ali pa:"še premalo smo jih zmetali v jame". Mislim, da oba veva, o čem govorim, ne?

Seveda, ampak čeprav je te vrste polarizacija totalno najedajoča za vse tiste od nas, ki bi radi, da gre država že enkrat naprej, od poslancev ne slišiš citatov, ki jih navajaš, razen od poslancev, ki so v resnici fundamentalisti (te ali one vrste, ali pa kar vseh vrst, kot je to Jelinčič - ker se mi zdi zelo zabavno, stavim večjo količino tvoje priljubljene pijače, da bo Jelinčič, ko bo v Sloveniji muslimanov prek 60%, postal na moč podoben Ahmadinedžadu in bo njegova kampanja temeljila na "obrambi islamskih vrednot pred dekadentnostjo zahoda").

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Limit-sky ::


Ja, točno tako! Če prepoveš šerijatsko pravo, potem _moraš_ prepovedati tudi kanonsko pravo, ali pa si nacistične simbole pravkar _uzakonil_.


Sicer se s tem strinjam, ampak ne vidim direktne povezave.
"Kanonsko pravo, zbirka cerkvenih zakonov, ki urejajo delovanje in odnose znotraj posameznih Cerkva."
Kako imajo cerkve to urejeno znotraj, me prav malo briga. Tudi za šeriatsko pravo me prav malo briga, dokler se ne začne vtikati v življenja nevernikov. In to se je že začelo. In to me zelo moti.

Vidim pa, da ti dolgi posti delajo težave. Bom odslej krajši.
EDIT: zadnji stavek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

donfilipo ::

....Opazil sem simptomatičen nesporazum. Multikulturalizem je koeksistiranje različnih kultur na istem prostoru. Melting pot je pač naravno ali tudi malo pospešeno spajanje le teh. Recimo cilj Evropskega multikulturalizma je ohraniti identiteto evropskih narodov,jezikov, kultur in religij...ameriškega pa poangležiti in kasneje poamerikaniti vse kulture na njihovem prostoru in včasih se da sumiti, da i šire:). Nimitz ima prav, da ko so opustili (by the way iz čisto praktičnih razlogov) melting pot religij s toleriranjem in sekularizacijo vseh, so v ta melting pot sami navrtali luknjo. Je pa zaenkrat še vedno prevladujoče mnenje, da je to pač luknja na vrhu ekonom lonca....neizbežna-ventil: /navrtali so več ventilov...rasni je tudi pomemben, a se zdi še danes sporen/) Danes je moderno mnenje, da čimveč melting - asimilacijskih mehanizmov imaš vgrajenih v sistem skupnosti, manj multikulturniška je skupnost. Tako imata deloma prav oba in Jure in Nimitz. In je to tudi 'deep root' te teme. Desničarji zagovarjajo melting pot večinske kulture (za naš omejen pogled poznamo zanekrat white supremacy, kakšnega yelow is melow, ali pa islamskega pa še ne tako dobro:). Levičarji v izogib morijam sprejemajo(mo) enakopravnost kultur in miroljubno sobivanje le teh, v novonastalih in starih skupnostih. Na žalost melting pot ne deluje dobro nikjer, vedno master narod 'nadštepajo' zatirane manjšine in prišleki...pa tudi multikulturalizem se po obdobjih prosperitete v obdobjih hudih recesij hitro sprevrže v vojno.
.... Katera mera multikulturalizma in melting pota je prava, za čimboljšo bodočnost slovenije, evrope in sveta je pa težko vprašanje. A ga je treba gledati celega, ker je svet vedno manjši in se nas še kako tiče!!! Ena najbolj pogostih napak levičarjev je miselnost, da nobena od kultur sobivanja nima skritih teženj po popolni dominaciji, ena najbolj pogostih napak desničarjev pa, da se tako dominacijo katerikoli kulture, da doseči brez spopada globalnih razsežnosti, kjer prevlada najprej kaos in nato spet pogajanja in multikulturnost.
..... Vendar je zakon o temeljnih človekovih pravicah, okvir ki omejuje, tako nasilno 'meltanje', kot tudi nasilno dominacijo recimo ene take nacije druge stopnje -islama. Kakšnega boljšega delujočega okvirja ni predlagal še nihče. In še skriti amortizerji:)
.....ultraDesnico hiperkapitalni sponzorji tolčejo po glavi s časopisom white supremacy s kriki:, 'jebemti ker belc bo pa delal za 3$ na uro osu. Jest rabm profit, morem kupet še 16 otokov!!!!':) i ode supremacy u bulo
.....ultraLevico sivinski botri 'proletarci vseh dežel...' tolčejo po glavi glasnogovornike: ma budalo idiotsko, a ne vidiš, da prišleki nižjih kultur in nesekulariziranih vzorcev prinašajo zastarele modele in s tem zavlačujejo razvoj proletariata:) i ode multikulturalnost u bulo:) Pa mamo levo in desno naokoli:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

okupirajmo davčne oaze (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10615840 (13811) monster-x
»

Sovrazni govor na slovenskem spletu (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
709897 (8617) jype
»

Švica - prepoved minaretov (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Problemi človeštva
76626294 (17152) redo

Več podobnih tem