» »

Skrajni ameriški desničar širil sovražni govor...

Skrajni ameriški desničar širil sovražni govor...

1
2
»

redo ::

jype> Nope, USS Nimitz, multikulturalizem je v ZDA že od njenega nastanka. Talilni lonec in ameriške sanje sta samo eksplicitni oznaki za zasledovanje boljšega življenja, ki je lastno pripadnikom _vseh_ kultur.

Če so ZDA za kaj primer, potem je to kako se uspešno iztrebi nekatere kulture. Če meniš, da v ZDA v njeni zgodovini ni bilo pomembno ali je tvoja kultura iz Amerike, Azije, Afrike ali Evrope, se pošteno motiš. Pa ni treba iti pretirano daleč v zgodovino, da to vidiš.

Navsezadnje, zakaj pa na daš za primer multikulturnosti kar cel svet? A ni dovolj romantična slika, kako multikulturnost deluje?

TESKAn ::

Morali bi prepovedati že samo omenjanje šeriatskega prava, ker je posredno tudi to sovražni govor ter forsiranje kršenja res osnovnih človekovih pravic.

Kako se to razlikuje od prepovedi karikatur mohameda? Se ne. Sploh sedaj, ko je žaljenje verskih čustev tretirano kot kršitev človekovih pravic, IIRC (kar se mi, mimogrede, zdi neumnost).

Zato se mi zdi bistveno, da je čimveč inteligentnih in civiliziranih ljudi, ki bi odločali v "moji" državi.

Tega ne boš dosegel tako, da boš priseljence zapiral v gete in jim prepovedoval vse po vrsti.

S priseljevanjem islamistov se moraš, hočeš ali nočeš sprijazniti tudi s tem, da obstaja možnost, da bodo med njimi tudi skrajneži, ki ogrožajo življenja prebivalcev in njihov način življenja, ki so ga izbrali demokratično.

Če zaradi par skrajnežev tepeš vse po vrsti, boš dosegel samo to, da bodo ti skrajneži lažje našli ovce, ki jim bodo sledile. Tepst (v okviru tvojih zakonov) je treba samo skrajneže, pa še te _po črki zakona_ in _nikoli_ kar tako pavšalno, za preventivo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Paradoxes are underdetected and underestimated.

V njih pa plavate v glavnem vsi udeleženci te debate. Multikulturalizem je zgrajen na paradoksu, je sam paradoks. Namreč kako biti strpen do množice kultur, v svojem bistvu nestrpnih druga do druge? Kako v imenu multikulturnega pacifizma zagovarjati imanentno militantne temelje kakšne od kultur?

Tega paradoksa multikulturniki ne vidijo.

Resnica je samo ena. To pa vedo tudi islamisti, samo da ne vidijo kako kilava je njihova.

Napačno idejo odvrzi kot vroč krompir, nič ji nisi dolžan!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Napačno idejo odvrzi kot vroč krompir, nič ji nisi dolžan!


Jah jeba je, ko ima vsakdo svojo predstavo o tem, katera ideja je napačna in katera ne.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Tlele na forumu je ena debata tem, kako kvantna prepletenost NI uporabna za nadsvetlobno prenašanje informacij.

V resnici ni. Idejo da je, sem včasih zastopal a potem odvrgel kot vroč krompir.

Zgledujte se!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Drugače rečeno - ideja je vredna ene toliko kot jedilni servetek. Če ugotoviš da je že useknjen, ga vržeš brez žalosti proč. Z gnusom.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Thomas>>Multikulturalizem je zgrajen na paradoksu, je sam paradoks. Namreč kako biti strpen do množice kultur, v svojem bistvu nestrpnih druga do druge? Kako v imenu multikulturnega pacifizma zagovarjati imanentno militantne temelje kakšne od kultur

Easy.... očitno happens every day. Če pa to fukcionira je pa drugo vprašanje. Strah ali kalkulacija, da takojšnji spopad ne bi uspel. Zamaskirana kalkulacija, ki poteka nekako podzavestno. Vsaj nobeden mi še ni pokazal števik:) Masa računa, na kalkulator glasogovornikov, in na koncu nihče ni čisto odkrit...neprotisloven. Konec koncev bi bilo to protizakonito...prepovedano. Pomenilo bi javno pozivati na....itd. Hate speech.

....Skupnost je zgrajena na nasprotujočih si idejah in entitetah. Namreč kako biti strpen do sočloveka, ki je v svojem bistvu konkurent za hrano, energijo, delovna mesta, partnerje itd. in kot tak globoko v sebi sovražen do tebe. Kako lahko v imenu zakona zagovarjamo prepoved poti do našega uspeha z vsemi sredstvi, če je to v nasprotju z osnovnimi težnjami vsakega posameznika?

....Ne moremo najbolje zato se tudi kriminal ponavadi ne splača samo tistim, ki ga ne prakticirajo z glavo ali obravnavajo:)

Razen če vzamemo, nonzero sums. Sobivanj kjer eden od drugega dobivamo koristi...kupujemo,prodajamo, podarjamo, dobivamo v dar. Na nivoju posameznika in skupnosti. Tam se zgodi, da bo ravno šerif branil konjekradico pred linčanjem. Paradoxalno ampak happens every day:)

.....S tem pokaže, da spoštuje zakone, da gre lahko ponoči v kupleraj...ali ker se mu ne vzdigne, vsi mislijo da gre v kupleraj:)
Če bi konjokradica šerifu osebno ukradel glavnik, bi imal pač luknjo in en konjokradica manj.
S tem, da pri organiziranih tolpah Ali Babe je pa to malo težje, a se ti ne zdi? Pa nič ne pomaga iz kleti s kahlo na glavi klicati, naj jih eden postreli:) Nobeden ne upa, tisti ki bi to zmogel, jih ima pa tretjino zaposlenih in bi mu to pomenilo prevelik izpad dohodka:) Pa ne pomeni, da tako za vzorec kakega ne obesijo, obglavijo ali ustrelijo. Redno. Samo banda kot taka pa ostaja.
.....Dokler ne bodo nekega dne Ali Baba Inc. in bodo prodajali krtače za konje in tepihe. Upajmo:) Sicer bodo iztrebljeni. Pa to po nalogu hauptšefa von Obama baba, ki je multikulturalist za na razstave, razen da tako z rentgenskim očesom pač ne, kot nobeden. Neprestano renčanje, ko ni niti časa za izdelavo pištole postane dolgčas. Zanimivejše je malce pogajajnj (da se napolnijo pištole) in nato: paljba!
.....Skratka zna se zgoditi, da bo čez par let recimo ravno Jure tisti šerif, ki bo opalil po militantnem islamu...ti pa boš z AliGadafiInc. sklepal težke posle. Edino, kar ga sumim, je da bo na pištoli imel za nišan peace znak. Je kar uporabno:) Malo mašekrade mora biti. Tako smo navajeni funkcionirati:) Če bodo spopadi simbolični pa toliko bolje. Ampak brez protislovij in nasprotovanj ne gre, ker realnost ni samo zakonita ampak očitno tudi protislovna. No vsaj zdi se nam v našen minipotentni razlagi, v pavzi, ko omnipotenti zgoraj špila šah z Deep Shit in ne da nobenega glasu kakemu naših prerokov:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

Limit-sky> In to se je že začelo.

Ne, ni se.

Thomas ::

Moja osnovna predpostavka je, da realnost NI protislovna in da je protislovnost kvečjemu slabost razlage te realnosti. Razlaga je švoh potem, realnost je od nje nujno drugačna.

Če se tu motim, potem se fundamentalno motim. Če imam prav, je pa to za moje poglede zelo dober znak.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Limit-sky ::

Morali bi prepovedati že samo omenjanje šeriatskega prava, ker je posredno tudi to sovražni govor ter forsiranje kršenja res osnovnih človekovih pravic.

Kako se to razlikuje od prepovedi karikatur mohameda? Se ne. Sploh sedaj, ko je žaljenje verskih čustev tretirano kot kršitev človekovih pravic, IIRC (kar se mi, mimogrede, zdi neumnost).

Seveda, če se gremo zagovornike človekovih pravic in pravno državo, potem je tudi šeriatsko pravo sovražni govor. In še kakšno drugo, seveda.

Zato se mi zdi bistveno, da je čimveč inteligentnih in civiliziranih ljudi, ki bi odločali v "moji" državi.
Tega ne boš dosegel tako, da boš priseljence zapiral v gete in jim prepovedoval vse po vrsti.

Se pravi resistance is futile. Saj nas bodo preglasovali tako ali tako.

S priseljevanjem islamistov se moraš, hočeš ali nočeš sprijazniti tudi s tem, da obstaja možnost, da bodo med njimi tudi skrajneži, ki ogrožajo življenja prebivalcev in njihov način življenja, ki so ga izbrali demokratično.
Če zaradi par skrajnežev tepeš vse po vrsti, boš dosegel samo to, da bodo ti skrajneži lažje našli ovce, ki jim bodo sledile. Tepst (v okviru tvojih zakonov) je treba samo skrajneže, pa še te _po črki zakona_ in _nikoli_ kar tako pavšalno, za preventivo.

Kdo pravi kaj, o tepežu vseh po vrsti? A se ti lahko sprijazniš s tem, da je med njimi tudi kakšen skrajnež? A imaš kakšen konkreten predlog, kako bi preprečil tem skrajnežem priseljevanje in širjenje sovražneg govora, ter nagovarjanje ovc?
In ko si dovolj strpen...: http://www.sundaymercury.net/news/midla.... A misliš, da je razlog za to obstoj teh sodišč v demokratični pravni državi naša nestrpnost? Bi morali biti še bolj strpni?

Edit: Jype, ja se je. Če si ti zatiskaš oči, je to tvoj problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

donfilipo ::

.....Realnost ni protislovna. Dojemanje in naša razlaga pa je, razen za omnipotetnega, taka.

.....Poglede imaš povsem zdrave, a kot vsi nepopolne. Ker nisi omnipotenten. Vsaj zavestno ne. Zagovarjaš pač en memeplex, (skupek povedi, ki si v detajlih lahko v timingu tudi nasprotujejo:) ki je bližji prvinski koristi naše bele rase in krajev, kot jim imamo brez strojničnih gnezd in zidov na mejah. Isto zagovarjajo(mo) tudi menim, da vsi tukaj v debati, le da je izpeljava povsem drugačna. Lahko tudi nevarnejša in dražja. (kalkulator imajo pa tudi druge civilizacije) Tudi če bi multikulturalizem prekrstili v levo taktiko in bi ji rekli, bomo napadli šele, ko bomo napadeni in takrat, ko imamo nek izgovor...to ne bi zadeve nesprotujoče si izpovednosti memeplexov strpnosti in zavojevanja nič spremenilo. Beli memeplex je že napadel, napada in bo napadal. Količino pa bolj kot mi določajo ekonomski interesi. In tudi lepo zgleda, da ko vdrejo marinci sredi noči v povsem tujo hišo, da imajo napisano: Dober večer vam želijo Slovenci...prihajamo v miru, četudi je napis neviden simboličen. Eden je pač prepičan, da so marinci predragi naj bodo raje doma, drug spet, da jih imamo premalo, slabo plačane itd.itd. In ker nihče tukaj niti ni glasogovornik niti ne dobi prebite pare....gre le za ljubiteljska ugibanja of 1 voter, ampak če sem iskren, so na drugih forumih na dosti bolj primitivni renčeči, opičji ravni. In potem gledamo v rore, kdaj bo kakšen Jure in kakšen Thomas spet kaj natipkal:) In tako nenadoma postaneš glasogovornik in zagovarjaš interese miljarde nasprotujočih si želj:) Vsaj malce bolj kot doma na kahli:) Vživljamo se v vlogo Danila Turka in Boruta Pahorja...ampak dvomim, da onadva nam kradeta ideje:) Izraz in politiko multikulturnosti je zapopadla zajednica evropskih maherađa z Berlusconijem recimo v svojih vrstah. Pa sem prepričan, da ima mnogo več muslimanskih celo extremističnih prijateljev, partnerjev, kot bilokateri ultramultikulturalist tukaj. To so čisto vsakdanji paradoxi, če gledaš tako. Po drugi strani pa precizna kalkulacija. Ampak njegova.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Ni nujno, da si ravno omnipotenten, da imaš neprotislovne razlage. Najmanj delne razlage so lahko hitro neprotislovne (in hitro protislovne).

Ni pa neprotislovnost edini kriterij, samo najpomembnejši je. Drug tak pomemben kriterij je čimmanj kompleksnih asumpcij, predpostavk.

Več ali manj betonska predpostavka slehernika v Sloveniji je "ogroženost naravnega okolja s strani človeka", več ali manj betonska predpostavka slehernika na Hrvaškem je kakšen aksiom sposojen od dogmatije RKC ...

Človeški možgani pač delajo tako, da iz okolice poberejo vsak crap, če so okoliščine primerne in ga vzamejo za svoje izhodišče.

Se ponavadi čovek ne praša, kaj je to za eno sranje, ki ga sprejemam za resnico. Preverjanje je predrago.

Ja, tako vam poleg protislovnosti očitam še kičaste osnovne predpostavke.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Ena taka kičasta osnovna predpostavka je recimo, da "verjeti nekaj, pomaga pri vsakdanji uspešnosti".

S tem si razjebeš vse možnosti, da iz par osnovnih predpostavk zgradiš kakšno občudovanja vredno miselno stavbo, ki pojasni marsikaj. To je bližnjica v voodoo new age bluzing.

Kar pa niti ni presenetljivo. Zevoluirali smo tako, da je tisto kar verjameš, signal miru pripadnikom tvojega plemena. S tem da deliš njihove predsodke, cementiraš skupnost in svoje mesto v njej.

Koliko je pa korespodence z resničnostjo, je pa druga reč. Ponavadi zelo malo, razen za vsakdanje reči, kako je treba kuhati mleko, prati avto in se postavljati po družbenih klinih.

Večina ljudi je imanentno slepa za vso nepraktično realnost. Tako smo zevoluirali.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Da lahko razložiš celotno realnost moraš biti najmanj omnipotenten.
Multikuluturalizem ni poved ampak splet povedi, ki so jasno v nasprotju z drugačnim mišljenjem. Ampak sem ti pokazal, da nihče ne zagovarja militantnih tez tujih kultur. Gre za to da mislijo, da od tujih kultur lahko dobimo več, kot nas te ogrožajo: (S tem se jaz niti ne strinjam) zato niti nisem klasičen multikulturalist:)
Delne razlage niso dovolj dobre, da bi bile objektivne. Zagovarjajo partikularne interese.
Ogroženost naravnega okolja s strani človeka je oksimoron, ki pa včasih dobro služi. Posebej nekaterim:)
Moji možgani pač ne sprejmejo skoraj nobenega crapa ali dejstva za resnico, brez da se s tem ne bi intenzivno pozabaval. Čeravno včasih mira radi izgleda tako.
Da je to predrago me boli kurac. Mi pač ni treba špilati sužnja. In čisto možno, da bo to res na koncu predrago:)

Kičaste osnovne prepostavke?
Je to nekaj takega kot zastareli pogledi?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

>verjeti nekaj, pomaga pri vsakdanji uspešnosti

to je bulshit ki meni ni blizu
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Da lahko razložiš celotno realnost moraš biti najmanj omnipotenten.


Res ne vem, zakaj bi moralo biti tako. Morda je realnost v resnici neraložljiva, ni pa nobenega dokaza za to, da bi res bila.

Morda so človeški možgani dovolj, morda je treba nekaj močnejšega ... "transomnipotentosti" pa ne vidim, zakaj bi nujno rabil. A to le pomeni, da je celotna realnost po tvoje nerazložljiva? Pa si se izrazil v priliki?

"Kičaste" so predpostavke kot "5 družin vodi svet" ali "na svetu ni človeka ki bi XY".

Predpostavke morajo biti veliko bolj elegantne, skromne in močne, da jih je vredno jemati v obzir. Recimo tele moje:

- neprotislovnost je mandatorna

- enostavnost je bolj verjetna

- logika je najvišja inštanca razsojanja

Potem so "Vesolje je pretežno sovražno do nas" in "those ugly motherfuckers have no clue" - kvečjemu nujne izpeljave.

Mogoče ni bil Darwin največji, ampak Euclides.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

Thomas>>Morda so človeški možgani dovolj, morda je treba nekaj močnejšega ... "transomnipotentosti" pa ne vidim, zakaj bi nujno rabil. A to le pomeni, da je celotna realnost po tvoje nerazložljiva? Pa si se izrazil v priliki?

.....Poenostavil sem po fajmoštrovsko. Mreža 'računalnikov', ki bo znala odgovoriti na vsako vprašanje pravilno bo zame omipotentna. In če bomo s tem zadovoljni bo tudi benevolentna. Če ne bo pa hudič:) Zdi se, da ljubi bogec sedaj molči pri omnipotentnosti, od naših akcij pa je odvisna njegova benevolentnost:) Dopuščam tudi skromnih 99,9999% možnosti, da ga ni drugje, kot v kolektivnem imaginarnem.
.....Katerikoli posameznik precej zataji pri omnipotenci....da ne govorim o benevolenci. Google je pa že pravi mali spermij bogeca. Miljardo takih in ni hudič:) Koliko jih bo in kakšni v tem primeru ni pomembno. Lahko tudi migetanje temne energije zaradi mene:) But you know that. Transomnipotentnosti si zankrat ne znam zamisliti drugače, kot da ta mašina računa življenje in radost še drugim...a komu?

-neprotislovnost je mandatorna (true a je zelo težko doseči pri več povedih, posebej opisnih, preverjanih z miljon interesi)
-enostavnost je bolj verjetna (IMHO ima Occham brado, je pa sigurno bolj enostavna)
-logika je edina inštanca razsojanja....ostalo so interpretacije in kalkulacije ,ki zasedejo skromnih 99% procesorja 1.4GreyKG
-vesolje je pretežno okoli nas.... predikat sovražno je v tem primeru kičast:)
-Darwin...Evklid IQ nedvomno Evklid.....dobrobit človeštva hm tough one:)
BTW preglodal Michou Kaku: Physics of the Impossible svetujem, ker je drugače od Kurzweilla in v zgoščenih oblikah izjav in filmčkov dostopno na netu.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

Limit-sky> Se pravi resistance is futile. Saj nas bodo preglasovali tako ali tako.

To pogosto slišimo, ja, realnost je pa povsem drugačna. "Oni" ne pridejo "sem" zato, da bi sem prinesli svojo kulturo. Oni od svoje kulture k nam bežijo. Številke so v temi objavljene in kažejo realno sliko: _bistveno_ večji delež priseljencev se je pripravljenih skrivat v povprečju avtohtonega prebivalstva, kot jih je takšnih, ki bi radi delali zgago. Za tiste, ki dejansko delajo zgago, pa naj po _naših_ pravilih poskrbi pravosodni sistem.

Thomas ::

Mreža 'računalnikov', ki bo znala odgovoriti na vsako vprašanje pravilno bo zame omipotentna.


Torej si redifiniral omnipotentnost. V "omnipotentna zame". OK.

IMHO ima Occham brado


Pomeni, naj bi se odrekli kriterija najenostavnejše hipoteze? Če imaš v mislih bolj zapleteno hipotezo, kaj dejansko pojasnjuje? Če kaj, je taprava in v skladu z Occamom.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Limit-sky ::

Limit-sky> Se pravi resistance is futile. Saj nas bodo preglasovali tako ali tako.

To pogosto slišimo, ja, realnost je pa povsem drugačna. "Oni" ne pridejo "sem" zato, da bi sem prinesli svojo kulturo. Oni od svoje kulture k nam bežijo. Številke so v temi objavljene in kažejo realno sliko: _bistveno_ večji delež priseljencev se je pripravljenih skrivat v povprečju avtohtonega prebivalstva, kot jih je takšnih, ki bi radi delali zgago. Za tiste, ki dejansko delajo zgago, pa naj po _naših_ pravilih poskrbi pravosodni sistem.

Pri vse večjem priseljevanje je tudi delež takšnih, ki bi delali zgago številčno večji.

jype ::

Limit-sky> Pri vse večjem priseljevanje je tudi delež takšnih, ki bi delali zgago številčno večji.

Seveda je, a "vse večje priseljevanje" se ne dogaja.

donfilipo ::

Thomas>>Torej si redifiniral omnipotentnost. V "omnipotentna zame". OK.

Niti ne toliko redefiniral kot poenostavil. Omnipotentnost bi bila v pomenu 'vsemogočen' lahko paradoxalna saj bi sam sebi lahko potem zastavil vprašanje na katerega ne bi mogel odgovoriti in.... Vsemogočen v okviru logike mi ni všeč, še manj vsemogočen v okviru tega kar hoče narediti:) To je kot impotenten lover oximoron z mašnico:)

Misel da bi se Williem Ocham moral briti je IMHO malce zastarela:) Nekako mi se čini da mu u hormonima nije sve OK...ampak to je IMHO... poanta je:

Od dveh hipotez nobena pravilno ne razloži realnosti. Tista ki pa bolje služi, je pa res ponavadi bolj enostavna a manj zanesljiva.
Primer: Vržemo 1 kg v zrak s silo 20N in kakšna je verjetnost da bo padel na zemljo. Po newtnu 1, po kaki sodobnejši mnogo bolj kompleksni a pravilnejši metodi manj. Po Ochamu je sicer edina pravilna ta druga daljša, (ko se nekrat pokaže experimentalno) ampak uporablja se prva nepravilna in to kot zakon. Serves just well...but...something tells me the seventh one could be even longer:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Po newtnu 1, po kaki sodobnejši mnogo bolj kompleksni a pravilnejši metodi manj.


ČE enostavnejša hipoteza ni verjetnejša (=večkrat verificirana), potem zmaga daljša hipoteza. Povsem b.p. za Occama.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

donfilipo ::

That's what i said.... a summa summarum so pravilnejše razlage vedno daljše in bolj zakoplicirane.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Ja. Ampak ne pomeni, da so pravilne pa neskončno dolge. Sploh ne.

Vesolje kot celularni avtomat, ekvivalenten 1000 bitom kode, ali celo 10 bitom kode, je že ena taka simple in kratka razlaga vsega.

Seveda, če je taprava, jasno. Ampak v tem primeru že ne bi govorili o enih neznanskih komplikacijah. Kvečjemu o veliki kompleksnosti porojeni iz toliko iteracij na osnovni mašini.

Pravim, da ni nikjer garancije za nedoumljivost vsega, da lahko "razume le Vsemogočni".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Pravim, da ni nikjer garancije za nedoumljivost vsega, da lahko "razume le Vsemogočni".

Je pa garancija, da ne moreš spoznati stroja, na katerem si simuliran, če ga operater stroja ne nariše v simulacijo.

donfilipo ::

Thomas>>Ampak ne pomeni, da so pravilne pa neskončno dolge. Sploh ne

Who said that?
Pravilne so končno dolge za določene kapacitete enostavne. Le malce predolge in vedno daljše za naš procesor 1.4GreyKG + vso pomoč od silicona pri teh obremenitvah z spoznavanjem narave:)

Ko so pravilne, so pravilne i basta. Za average 1.4GreyKG večina (>50%) predolge in prezapletene vsaka posebej, kaj šele njih skupek,.... današnje prisotne na Wiki!!! Za eno dobro stružnico pa ne. A še par minut manjka:)

Će lahko večino hipotetičnih pravilnih razumemo? Na nek poenostavljen a nepravilen način, ki ne bi dal vedno pravih odgovorov zagotovo. To nonstop vsi počnemo. A može i bolje. I če vzamemo končno kodo može i najbolje. Ampak ni nikjer garancije, da je katerakoli hipoteza že sedaj pravilna. Nasprotno. Določeni beda in trpljenje nam dajo slutiti, da smo še daleč. Ali nam veliko hipotez in (pravil) posledično manjka ali jih večino nočemo ali ne moremo razumeti.

Omnipotentna in bonevoletna sružnica bo pa kar OK:)
Ampak stavim eno cocto, da tako na oko to ne bo ameriški desničar, ki bi širil sovražni govor:) Čeravno je tudi ta zamegljen saj nikakor ne morem na njegove tekste...help anyone??? Da smo mal spet on topic
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Je pa garancija, da ne moreš spoznati stroja, na katerem si simuliran, če ga operater stroja ne nariše v simulacijo.


WTF?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> WTF?

Vem, da je težko, ampak saj se spoznaš na te reči. Try harder.

donfilipo ::

Godel

Morda če je dinamićen s kakšno sekundo zakasnitve, ali če imaš srečo prehitevanja.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

poweroff ::

Off topic ste.

(In spet ste padli na isto finto - in zašli v "stare vode").

Predlagam zaklep.
sudo poweroff

donfilipo ::

Res je bil offtopic izlet...ampak ni potrebno takoj zakletniti. Morda bo kdo pojasnil kolikšna sredstva namenja recimo Slovenija za takšno lovljenje extremistov. Ali pa recimo jih kaj resnih sploh imamo?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

poweroff ::

Imamo, imamo. V glavnem gre za komentatorje raznih člankov na forumih. Par zadev je celo prišlo pred sodišče.

Je pa ena raziskava pokazala, da na forumih večinoma komentira mularija. Pač, neodrasli mamini sinčki, ki brez resne službe živijo na račun staršev, v prostem času se gredo pa "politiko" po forumih...
sudo poweroff

thramos ::

Ti, kot dejaven "komentator", tudi spadaš v to kategorijo? ;)

donfilipo ::

matthai>>Pač, neodrasli mamini sinčki, ki brez resne službe živijo na račun staršev, v prostem času se gredo pa "politiko" po forumih

Bilo bi možno domnevati, da imajo edino pod temi pogoji, dovolj časa. Sicer zna kapitalizem pustiti volje le do jošk in igric. Komentiranje zna celo na forumih vzeti malo googlanja in razmišljanja, odvisno pač od nivoja foruma. Ko bodo upokojenci dovolj računalniško udomačeni, se zna slika povsem spremeniti:) Moram napisati, da izgleda tako, da bo mnenje neposredno izražal pač tisti, ki malo dela, tisti ki garajo, bodo obmolknjeni na najbolj možen profesionalen način. Prostovoljno!

thramos>>Ti, kot dejaven "komentator", tudi spadaš v to kategorijo?
Ni rečeno. Sam bi prej domneval, da je Matthai sociolog in mu je to profesija. Potem je nekako bolj družbeno opravičljivo, da tudi zastonj počne, zakar je plačan. In to počne tudi bolje od ostalih....nešolanih. Vsaj običajno je tako. Če pa mu ti domnevno razvajeni amaterji, ki ne služijo kapitalizmu s trdo hokejsko držo, kaj koristijo z idejami, ali ga samo živcirajo, je pa drugo vprašanje. Ostaja dejstvo, da ravno internet in forumi puščajo možnost, da bogati otroci na forumih dozorijo v manipulatorje ali celo dobre poročevalce, brez da bi obremenili stopnice recimo FDV. Ko bo, (če že ni), kapitalizem toliko avtomatiziran, da bodo na forumih tudi vsi brezposelni in ostali podpriviligirani upali bobu reči bob in postati kritični, potem ne vem....Včasih se mi zdi, da zaenkrat če že, napišejo knjigo, ko bi jih po neki nepisani (ali celi pisani) zakonodaji cesar moral vzeti vsaj v vežo dvora. Potem lažje iz družbeno kritične preidejo v ljubezensko tematiko:) S forumom, kapitalizem pri masi samo 2 miljonov prebivalcev, težko opraviči dovolj kvalitete in obiska, da bi bil tržen. Ampak, če se je že delala raziskava izvora forumašev, bi morda veljalo vedeti obenem, da igrati se politika zna biti mali dope, kot igranje kavbojev in indijancev. In je lepo vedeti, da gre to oblastniku tudi na živce. Če mu gredo zadeve na živce, brez da bi razbili kakšno šipo, se mi porodi misel, da imamo zgleda vendarle oblastnike, ki niti približno niso sposobni zagotoviti socialne države v pravem pomenu besede, to se pravi dovolj bogate, da bi si delujočo pravno in socialno državo lahko privoščili, a so na drugi strani v vlogi politika ponosnejši od cesarja.

.... Kar je še zanimivo...se mi zdi, da že amaterji tako skozi čisti prepir vidimo, točno kakšnega političnega profila je kdo, kaj šele strokovnjaki. Do pike bi lahko razčlenili našo 'dobromiselnost' bodisi skozi tapkanje po forumih, pa tudi skozi analizo igranja GTA4 recimo. Če recimo nekomu plačajo za špicljevsko širjenje dezinformacij in z druge strani agenti vohljajo v konceptu preprečevanja kaznivih dejanj večje družbene nevarnosti, to ni nekaj posebno novega. Pač tisti profesionalci s slabimi nameni, ne bodo odprto tapkali vsak dan. Če pa država nič hudega sluteče takole analizira in nam vsem pripravlja pasti zaradi neprimernega obnašanja, je pa to enhanced gestapo, ali če že hočete udba. Poudarek: enhanced v tem primeru bi opozoril, ne pomeni nujno dobro. Da bom povem konkreten: če bi ljubi 'eshalon' ugotovil, da je Matthai v nekakšni obdelavi zaradi tega, ker analiza pokaže, da je potencialno ideološko vpliven levak recimo, potem gre tu za čisti gestapo pristop. Ali ne? Posebej, ko mu gestapo recimo ne more naprtiti kaznivega dejanja brez dodatne obdelave (kar pomeni podtikanja in obrekovanja, ki niso zastonj) in na koncu, če je potrebno ravno zaradi nevarne tehnične oblike foruma, celo likvidacije:) Paranoja? Kaj vem, nekatere paranoidne ideje so zaslovele (1984), potem pa se je pokazalo, da je realnost povsem drugačna...ampak ravno tako kruta.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

okupirajmo davčne oaze (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10615763 (13734) monster-x
»

Sovrazni govor na slovenskem spletu (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
709838 (8558) jype
»

Švica - prepoved minaretov (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Problemi človeštva
76626191 (17049) redo

Več podobnih tem