» »

Joc Pečečnik in Mura

Joc Pečečnik in Mura

«
1
2 3 4

Icematxyz ::

 ...

...



Vir: http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/vlada...

Še ponudba v besedah ker slika ne pove vsega detajlno:

Država 37 milijonov, Sod, 10, Pečečnik pa 10
Lahovnik je namreč pojasnil, da bi po Pečečnikovi konstrukciji morala država zagotoviti okoli 37 milijonov evrov. In sicer naj bi najprej Sod v novoustanovljeno Muro Outlet vložil 10 milijonov evrov, Pečečnik pa bi zagotovil poslovne prostore, katerih vrednost naj bi bila okoli 10 milijonov evrov.

V naslednji fazi bi se ustanovila nova Mura, kamor bi Pečečnik vložil 10 milijonov evrov, ki bi jih dobil, ko bi Sod (ali Posebna družba za podjetniško svetovanje) odkupil delež v Muri Outlet za 10 milijonov evrov.

Nova Mura bi nato odkupila del nepremičnin, zalog in opreme od stare Mure. Mura Outlet bi bila v celoti v državni lasti in bi od nove Mure v 20-letni najem vzela nepremičnine, pri čemer bi najemnino plačala vnaprej. Pečečnikov predlog predvideva tudi, da država zagotovi za 12 milijonov evrov poroštev, poleg tega pa bi za nove zaposlitve - predlog predvideva od 1200 do 1400 delovnih mest - morala zagotoviti okoli 4,5 milijona evrov.


Kaj pomeni ta postavka v ponudbi da bi Joc Pečečnik dal nepremičnino vredno 10 milijonov evrov ki se nahaja v Ljubljani?

Za trgovino, poslovne prostore ali šiviljski obrat? Če si prav razlagam potem bi vsaj del proizvodnje (vrjetno tako imenovana in toliko opevana zdrava jedra) radi selili v Ljubljano?

Kjer bi Joc vložil še 10 miljono evrov kapitala 3 do 4 krat toliko pa država + še druge ugodnosti?

A ni to že malo preverzno? Mislim tisti del da bi karkoli selili v Ljubljano in tam vlagali. Ta del mislim ne toliko drugi pogoji. Si prav razlagam zadeve glede nove Mure in selitve dela le te v Ljubljano in s tem tudi vlaganje denarja v Ljubljno? Ali pa sem way-off?

mtosev ::

Joc je bil na 24ur zvecer in rekel da je to njegova zadnja ponudba. ce vlada hoce ce pa ne da se pac umikajo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krneki0001 ::

Po TV je povedal, da bi obrati ostali v MS, tukaj v ljubljani bi bilo pa samo par pisarn.

Icematxyz ::

Po TV je povedal, da bi obrati ostali v MS, tukaj v ljubljani bi bilo pa samo par pisarn.


Torej zgradba vredna 10 milijonov evrov bi pač bila v Ljubljani z namenom da ima v njej par pisarn? Ali ni za takšne zadeve dovolj le poštni nabiralnik?

Mislim a mi lahko nekdo razloži konkretno kaj ima nepremičnina bojda vredna 10 miljonov evrov v Ljubljani pri vsem skupaj? Z pol do dve tretini majn delavci ni dovolj pisarn v MS?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Bom ti jaz razložil. Na ta način on praktično proda to nepremičnino za 10 mio, kolk je v resnici vredna, je pa veliko vprašanje. Si dam pa karkoli odrezat, če je vredna več.

krneki0001 ::

Ja nekak tako, on proda stavbo vredno 10 miljonov v ljubljani, in jih vloži v muro, od katere obrati bodo pa ostali v MS.

Icematxyz ::

Ja saj to se marsikje namiguje da pač nepremičnina v teh razmerah ni vredna toliko. Ampak zadeve premalo poznam. Pa recimo da me konkretno to ne zanima če se hoče okoristiti na tak način ali ne.

Zanima me zakaj se v ponudbi o rešitvi Mure iz Murske Sobote sploh govori o nepremičnini vredni 10 milijonov evrov ki se nahaja v Ljubljani? Ne najdem preprosto razlage kaj ima Ljubljana in nepremičnina v Ljubljani z Muro.

Utk ::

On bi v Ljubljani postavil trgovino, tista stavba bi bla pa njegov vložek v to firmo.

Icematxyz ::

Vse to da bi delal Joc Pečečnik za to da bi prodal nepremičnino državi? Ali bi se še morda kakšno šivanje naprimer uniform selilo v Ljubljano po vrhu vsega?

On bi v Ljubljani postavil trgovino


Torej trgovina bi naj bila ta stavba in ne pisarne?

Zakaj piše na sliki centra v Lj im MS. Kakšna centra? Proizvodnja, pisarne trgovina? Močno sumim da MOL pri vsem skupaj ima svojo računico in ne le Joc Pečečnik.

Seveda pa morda sam way-off ampak nikjer ne najdem razlage kaj točno bi naj bilo v tej nepremičnini vredni bojda 10 milijonov evrov v Ljubljani in koliko denarja zraven 10 milijonov za nakup nepremičnine bi se še vložilo z strani države v Ljubljanski "center".

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Stvar je komplicirana, ampak tako sem jaz razumel. Ampak to bi on dobil plačano od države, denar bi pa vložil nazaj v Muro, drugo firmo, tisto, ki bi proizvajala. Na financah je dost podrobno opisano. On bi dal to stavbo, država pa vsaj 20 mio. Tako, za začetek.
Ne vem drugač zakaj bi rabil 10 mio vredne pisarne v Ljubljani. Po moje jih majo že MS preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

krneki0001 ::

On bi jo državi prodal in denar, ki bi ga dobil od države vložil v muro, plus še 6 miljonov zraven, da bi bilao vse skupaj 16 miljonov evrov.

Thomas ::

Blefira 100 na uro.

Okapi ::

Tisto, kar bodo naredili v Murski Soboti, je treba nekje prodat, ne? Med drugim tudi v Ljubljani. Mura Outlet je mišljeno kot trgovina Murinih izdelkov, in bi bila očitno v tisti ljubljanski poslovni stavbi, ki bi jo Joc prodal državi.

Sicer je pa stvar preprosta - naj Lahovnik dobi ugodnejšo ponudbo, pa je stvar rešena. A da ugodnejše ni? Ja nič, potem pa stečaj in vse delavka na cesto, ker to, da bi nek tajkun zraven kaj zaslužil, pa res ne gre, ne.

O.

Beli_Zajcek ::

Tisto, kar bodo naredili v Murski Soboti, je treba nekje prodat, ne? Med drugim tudi v Ljubljani. Mura Outlet je mišljeno kot trgovina Murinih izdelkov, in bi bila očitno v tisti ljubljanski poslovni stavbi, ki bi jo Joc prodal državi.

Sicer je pa stvar preprosta - naj Lahovnik dobi ugodnejšo ponudbo, pa je stvar rešena. A da ugodnejše ni? Ja nič, potem pa stečaj in vse delavka na cesto, ker to, da bi nek tajkun zraven kaj zaslužil, pa res ne gre, ne.

O.

Če je to ugodna ponudba sem jaz papež. Pač nekaj se je hvalil, da lahko reši Muro zdaj se je pa izkazalo, da ni iz vsega nič. Sej ne da bi bili alergični na to, da bi kaki tajkun zraven zaslužil, samo tole ni nikakršna ponudba. Hmm kaj pa če država meni da na razpolago miljone evrov pa bom jaz probal nekaj narest. S tujim ku*cem je lahko po koprivi opletat.

Icematxyz ::

Torej stavba ki jo bi Joc Prodal državi in bo v Ljubljani bi naj bila Murina trgovina?

Koliko denarja bi se pa še vložilo v to Murino trgovino z strani države zraven nakupa objekta katero kupnino bi Joc Pečečnik torej vložil v Muro + še šest milijonov? Kje pa je ta številak 6 (16) zapisana? Nisem našel nikjer na internetu?

In a že ima Mura trgovine v Ljubljani ali še nima?

Sam preden začnemo o drugih stvareh debatirati bi rad razjasnil predvsem kaj je to center LJ. Koliko denarja od države bo se vložilo v center LJ in kaj se bo tam počelo.

Torej zaenkrat smo pri ugotovitvi da bi naj šlo za trgovino? Rešitev Mure je torej stečaj in razdelitev na 2 centra. Center Ljubljana torej predstavlja gradnjo trgovskega centra v Ljubljani financiranega z strani države?

Zgolj ugibam in se trudim razumeti. Zato vsi ki veste več le pogumno povejte za kaj se pravzaprav gre glede centra Ljublana.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Če je to ugodna ponudba sem jaz papež.
Ugodna ali ne, trenutno je najugodnejša. Nihče drug ne da več.

O.

Utk ::

Ja, sej če zajebe, itak država vse plača, pa še tečaj in vse stroške z njim. Jaz bi to ponudbo sprejel, če bi Pečečnik vložil svoj denar, če bi čez 5 let Mura še obstajala, bi mu pa dal teh 20 mio. 20 mio za založit za 5 let pa menda že ima. Če ne, bolje da se ne igra s tem.

Okapi ::

Pečečnik ni dobrodelnež, ki bi svoj denar podaril Murinim šiviljam, in to tudi jasno in glasno pove. Pač je postavil svoje pogoje - nikogar ne sili, da jih sprejme. Pogoje pa je seveda postavil takšne, da če jih slučajno sprejmejo, bo tveganje zanj kar se da majhno. Še vedno pa nihče ni ponudil ugodnejših.

O.

Icematxyz ::

Pečečnik ni dobrodelnež, ki bi svoj denar podaril Murinim šiviljam, in to tudi jasno in glasno pove. Pač je postavil svoje pogoje - nikogar ne sili, da jih sprejme. Pogoje pa je seveda postavil takšne, da če jih slučajno sprejmejo, bo tveganje zanj kar se da majhno. Še vedno pa nihče ni ponudil ugodnejših.

O.


V bistvu če je dobrodelnež ali ne nevem. Zanima me kaj pomeni center LJ z vidika zakaj nova mura potrebuje nepremičnino vredno 10 miljonov evrov v Ljubljani. In kaj se bo v tej nepremičnini počelo.

Višje sem odebelil kaj smo do sedaj skupaj dognali in prosim za popravke za bolj natančno definicijo kaj center LJ pomeni. Predvsem pa informacija kolikšno vlaganje v center LJ bi se naj izvedlo z strani države bi me ZELO zanimala.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja pa je. Stečaj. Pa naj potem kupi vse skupaj kdor hoče. Ne pa da boš nekomu, ki nima nobenega pametnega načrta, dal 20 mio, da bo prevzel firmo.

perci ::

Tko kot je Thomas napisal - blefira. Bilo je že več takih zgodb kjer je podobno blefiral (npr. Steklarska nova).

Nč si mislit, da bo on nekaj "rešil". On bo vlagal, če se mu bo splačalo. V Muri pa se mu bo splačalo le, če bo levji delež dala zraven država.

PacificBlue ::

Gospodarski minister Matej Lahovnik je o ponudbi Joca Pečečnika za reševanje Mure dejal, da ga Sod najverjetneje ne bo sprejel.


Vir
I’m out.
:3

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

perci ::

Pravzaprav Pečečnik s svojimi predlogi izsiljuje. Izsiljuje vlado, ki bi srčno rada obdržala svoje volivce in on to dobro ve. Vlada pa dejansko je pripravljena pognati precej davkoplačevalskega denarja, da bi dobro izpadla v tem primeru, čeprav vsi vemo, da drugega kot stečaj že zares dolgo ni opcija.

Icematxyz ::

V Muri je na zalogi okoli 80.000 kosov oblačil, zato se Pečečniku zdi bistvena tudi outlet trgovina, ki bi stare zaloge prodajala po nižji ceni.


Torej za to bi Joc Pečečnik imel center LJ?

Okapi ::

On bo vlagal, če se mu bo splačalo.
In? A je kje kakšen, ki bi vlagal, če se mu ne bi splačalo? Mogoče Karitas?

zakaj nova mura potrebuje nepremičnino vredno 10 miljonov evrov v Ljubljani.
Saj v bistvu je ne. To bi bila Mura Outlet, in je pač del Pečečnikove ponudbe, ker ima to nepremičnino in bi jo rad dobro vnovčil.

In kaj se bo v tej nepremičnini počelo.
Velik tekstilni diskont (outlet) bi bil notri.

O.

celada ::

Pečečnik ni dobrodelnež, ki bi svoj denar podaril Murinim šiviljam, in to tudi jasno in glasno pove. Pač je postavil svoje pogoje - nikogar ne sili, da jih sprejme. Pogoje pa je seveda postavil takšne, da če jih slučajno sprejmejo, bo tveganje zanj kar se da majhno. Še vedno pa nihče ni ponudil ugodnejših.

O.


A ni v primeru take ponudbe stečaj cenejša opcija? (če ne štejemo izgubljenih glasov volilcev ki jih pa ni malo tu pomojem)

Icematxyz ::

Velik tekstilni diskont (outlet) bi bil notri.


Koliko zraven nakupa nepremičnine bi pa še v ta novi trgovski center v Ljubljani naj vložila država? A bi slučajno ta novi trgovski center bil kje v bližini plečnikovega stadiona?

A Mura nima že obstoječe prodajne verige? Če jo ima a bo jo ukinila? Oziroma v tej prodajni verigi ne bi mogla prodati 80.000 kosov oblačila po nižji ceni?

Predsvem bi me zanimale številke ki jih bi država vložila v center LJ za to ker bi naj reševala novo muro. Če jih kdo pozna bi me zelo zanimale. Se pravi stečaj stare mure in koliko vlaganja v LJ z strani države da bo lahko nova Mura živela.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

A ni v primeru take ponudbe stečaj cenejša opcija?
Odvisno, kaj bi rad. Če bi rad ohranil vsaj nekaj delovnih mest, potem morda niti ne. Pa odvisno, kaj se od Mure sploh da prodati, oziroma za koliko. Šivalne stroje bodo poceni prodali na Kitajsko (tako kot so lendavsko rafinerijo:-)), kdo bo tiste hale kupil, je pa veliko vprašanje.

Sicer pa kot kaže ponudbe tako ali tako ne bodo sprejeli in ne bomo nikoli vedeli, ali bi Pečečniku uspelo rešiti Muro.

O.

Utk ::

Ice, 10 mio bi država vložila takoj, stavbo bi dal Pečečnik, ampak bi jo država spet takoj kupila za novih 10 mio in postala lastnica 20 mio vredne trgovine sred Ljubljane (za ta denar bi lahko postavil nov citypark). Pečečnik bi pa potem prevzel proizvodnjo, tam bi se pa zgodilo še par takih manevrov.

Okapi ::

A Mura nima že obstoječe prodjne verige?
Svoje štacune so že davno vse prodali. S tem so si nekaj let podaljševali agonijo in reševali delovna mesta v proizvodnji.

Oziroam v tej prodajni verigi ne bi mogla prodati 80.000 kosov oblačila po nižji ceni?
Če jih ni doslej, jih tudi zdaj ne bo. Če daš takšno robo na razprodajo v Mercator ali Špar, ima od tega največ zaslužka trgovec. Pa vprašanje, če sploh hočejo vzeti, ker jim zaseda police, kjer bi sicer imeli kaj bolj donosnega.

O.

Icematxyz ::

Torej rešitev nove Mure ki bi nastala po stečaju stare mure in razdelitvi na center LJ in center MS je glede na ta predlog med drugim tudi gradnja trgovskega centra v Lj? Katerega naj financira država in bo na koncu država tudi njegova lastnica?

Icematxyz ::

A Mura nima že obstoječe prodjne verige?
Svoje štacune so že davno vse prodali. S tem so si nekaj let podaljševali agonijo in reševali delovna mesta v proizvodnji.

Oziroam v tej prodajni verigi ne bi mogla prodati 80.000 kosov oblačila po nižji ceni?
Če jih ni doslej, jih tudi zdaj ne bo. Če daš takšno robo na razprodajo v Mercator ali Špar, ima od tega največ zaslužka trgovec. Pa vprašanje, če sploh hočejo vzeti, ker jim zaseda police, kjer bi sicer imeli kaj bolj donosnega.

O.


A ista cena istega oblačila bo imela kupce le v novi trgovini center LJ? V MB v Evroparku kjer ima Mura svojo trgovino pa po isti (nizki) ceni istega kosa oblačila ne bi mogel prodati?

Okapi ::

V MB v Evroparku kjer ima Mura svojo trgovino pa po isti (nizki) ceni istega kosa oblačila ne bi mogel prodati?
V manjših štacunah imaš novo robo po normalnih cenih, v outletu pa neprodane zaloge po nižjih.

V normalni štacuni ne moreš prodajati stare robe, ker nimaš prostora zanjo in ker ne smeš z nižjimi cenami delati konkurence samemu sebi.

Stvari niso tako preproste, kot se morda zdi - če bi bile, ne bi imeli 80.000 neprodanih gvantov in srajc.

O.

Icematxyz ::

Daj nehaj no. Nehaj mi prosim pretiravati s tem da moraš kupiti zgradbo za 10 milijonov evrov in vložiti not še dovolj denarja s strani države da ven narediš trgovski center za to da lahko prodaš 80.000 kosov oblačila po nižji ceni in da to drugače pač ne gre. Kaj pa bo ko bodo teh 80.000 kosov prodali?

Če po ceni 100 evrov kos prodaš vse kar je pom,oje že pretirana cena za množičen naval je to koliko? 8.000.000 evrov. Še zgradba bo imela višjo kupnino od tega brez nadaljnih vlaganj za obnovo.

Pšenični ::

Stečaj je opcija, verjetno edina možna sedaj, ko prihajajo na dan podatki o pravi zadolženosti MURE. Pečečnik ni mati Tereza ali dežurni duhoven s Karitasa ampak je poslovnež. Poslovnež z veliko denarja. To je dosegel tako, da ga vlaga tam, kjer je možnost, da se ta denar "razmnožuje" naprej. Mura je blagovna znamka, ki bi lahko živela še naprej. Ob sposobnem vodstvu seveda. Da je to možno, moraš z firmo živet, tako kot npr. Gorjupova, ki vodi Peko.

Moti me pri vsej zadevi to, da se sedaj ko je zadeva zavožena že skoraj do konca ne postavi vprašanje odgovornosti za sedanje stanje. Kdo je kriv, da je danes Mura tam kjer je? Govori pa se samo o milijonih, ko so potrebni za to, da bodo ubogi delavci delali naprej za 400 evrov na mesec. Na par forumih sm prebral tud čudne zadeve o kadrovanju v Muri, klientelizmu, o menda veliki administraciji, o različnih nepravilnostih, o katerih je sedaj še prezgodaj govoriti. Prav tako je bil njihov Prokurist zraven tud pri stečaju Topra....itd.....

V glavnem ne morem se znebiti občutka, ki me je obšel že ko se je kriza v Sloveniji začela-da imamo v Sloveniji totalno nesposoben management, kajti v krizi se pokažejo vse kvalitete, ki so potrebne da podjetje preživi. Torej, kje smo? Propadla so številna podjetja, številna še bodo, ker so se dogajale čudne stvari s prevzemi in so sedaj prezadolžena prišla v krizo. Nekateri omenjajo Prevent, kot naslednjega kandidata, kjer bo Pečečnik lahko podal svojo ponudbo. Zgodba o Preventu je v bistvu zgodba o velikem uspehu, ko je iz miniaturnega obrata nastalo ugledno podjetje, ki bo verjetno popadlo zaradi nesoglasja lastnikov, ki so izredno velika. Če k temu dodamo še napoved upadanja prodaje avtomobilov-za naslednje leto, za katere izdelujejo svoje izdelke, lahko rečemo, da se bo zgodba z Muro končala in začela se bo zgodba o reševanju Koroške socialne bombe.

Torej, omenil sem stečaj, kot opcijo, verjetno opcijo. Nato pa iskanje jeder-zdravih jeder.. upam le da ne, kot npr. v IUV ju, ker bodo verjetno našli prej nafto na Vrhniki, kot kakšno zdravo jedro.

Nekdo je omenil, da Pečečnik izsiljuje vlado. Sej mogoče jo res ampak on po moje ni naiven, samo to. Ni toliko naiven, da bi si obesil na vrat zadeve, ki jo ne bi zmogel. Vendar za to zahteva plačilo, sorazmerno veliko problemu, ki se ga bo lotil. ker ni neumen, je zahteval plačilo v naprej, to marsikomu, ki vpije da je on ne vem kaj, ni jasno. Vnaprešnje plačilo so njegovi pogoji, to je jasno. Zakaj tako, mi menda ni potrebno posebej razlagati. Če poznate npr. samo primer Peka in gospe Gorjupove, ki so jo hoteli po uspešni sanaciji podjetja odstraniti.

Meni osebno se plačilo za reševanje tega problema ne zdi veliko. Glede na to, koliko je bilo že zmetano v to luknjo brez dna, ampak o tem se ne govori.

Okapi ::

Kaj pa bo ko bodo teh 80.000 kosov prodali?
Saj ne delajo štacune samo za to zdajšnjo zalogo. V njej bodo svojo robo prodajali še naslednjih 30 let.

O.

Icematxyz ::

Kaj pa bo ko bodo teh 80.000 kosov prodali?
Saj ne delajo štacune samo za to zdajšnjo zalogo. V njej bodo svojo robo prodajali še naslednjih 30 let.

O.


Aha v teh trgovinah pa ne bodo več robe prodajali še nadaljnih 30 let?

http://www.muraonline.si/sl/informacija...

Okapi ::

Aha v teh trgovinah pa ne bodo več robe prodajali še nadaljnih 30 let?
To niso diskonti.

O.

Icematxyz ::

Aha v teh trgovinah pa ne bodo več robe prodajali še nadaljnih 30 let?
To niso diskonti.

O.


A ta novi center LJ pa bo diskont? Nadaljnih 30 let kot praviš?

Okapi ::

Tako si je pač Pečečnik zamislil. Mura Outlet je diskont.

O.

Icematxyz ::

Tako si je pač Pečečnik zamislil. Mura Outlet je diskont.

O.


Torej center LJ bi naj bil diskontni trgovski center Murinih izdelkov ne le za prvih 80.000 kosov ampak nasploh?

Ostale trgovine pa se zaprejo? Oziroma opusti prodajna mreža? Ker cen tam vrjetno ne namerava spuščati ker potem ne bi rabil novega trgovskega centra za prodajo istih oblačil po nižji ceni? Kaj pa prodajan mreža v tujini? Po tem poslovnem modelu vrjetno vse na novo?

1400 delavcev nove mure bi tako naj z eno diskontno trgovino v Ljubljani preživelo? Nekako dvomim da ni potrebna širša trgovska mreža za takšno število zaposlenih ki proizvajajo nizko cenovna oblačila.

In potem smo spet pri vprašanju kaj ima pri reševanju stare mure konkretnega nov trgovski center v LJ...

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Outlet bi deloval kot vsi outleti. V njem bi prodajali neprodano zalogo po bistveno nižjih cenah. V obstoječih trgovinah se lahko normalno prodajajo modeli iz aktualne sezone + artikli na razprodajah, v outlet pa se prestavi vsa stara zaloga. V outletih običajno ne dobiš izdelkov iz aktualne ponudbe ampak izdelke izpred 2, 3 sezon.

Icematxyz ::

Outlet bi deloval kot vsi outleti. V njem bi prodajali neprodano zalogo po bistveno nižjih cenah. V obstoječih trgovinah se lahko normalno prodajajo modeli iz aktualne sezone + artikli na razprodajah, v outlet pa se prestavi vsa stara zaloga. V outletih običajno ne dobiš izdelkov iz aktualne ponudbe ampak izdelke izpred 2, 3 sezon.


Evo za foro sem v google vtipkal "outlet" maribor:

http://odpiralnicasi.com/spots/sportina...

Torej v Evroparku ima sportina svojo outlet prodajalno. Zakaj točno potem ne bi na isti lokaciji tega mogla imeti še Mura? Ker nenazadnje Mura je že v Evroparku?

Tako da očitek Okapi-ja višje da na trenutni lokaciji v MB ne bi mogla delovati outlet Murina trgovina ne zdrži. Če so lahko outlet trgovine drugih znamk.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Meni se poraja kar nekaj vprašanj:

- Kakšna je ta stavba v Ljubljani?
- Kakšen je trenutni namen te stavbe?
- Zakaj se jo hoče znebiti?
- Koliko je v resnici sploh vredna?

Potem pa nova vprašanja:

- Koliko nekih oblek oz. delovnih ur šivilj je potrebno, da se pokrije 10Mio €? (Tu se poraja vprašanje, kako se bo povrnil takšen vložek, če obleke že v osnovi prinašajo izgubo. Mura ne more dobiti tako poceni blaga, za kolikor se pri Kitajcih dobi že končen izdelek z davkom vred. Poleg tega kitajski izdelek ni toliko slabši od Murinega. Mura pa ni neko svetovno ime, da bi lahko navijalo ceno do onemoglosti zaradi nekega patriotizma.)
- Zakaj se ne da shajati s precej cenejšim lokalom sredi Ljubljane?
(za 10Mio € bi se še kakšen bolj priznan konfekcionar vprašal, kako naj takšno cifro pokrije)
- Zakaj Mura sploh rabi lokal, če misli delat predvsem uniforme in lon posle?
(vprašanje, koliko lahko takšnih poslov sploh dobi glede na direktive EU)

Pa še moje mnenje?
Joc se hoče znebiti neke zgleda zanj neprofitne stavbe, ki jo je pridobil na kaj vemo kakšen način, in to je najlazji način, da se je znebi. Če pomislim, je 10Mio € stavba kar velika zadeva oz. bi morala biti. Ker pa je to v LJ, se ne bi čudil, da nima zraven vmes prste tudi najbolj pošten župan.
Razumljivo je, da Joc noče postaviti svoje življenje na tnalo, vendar s svojo avanturo samo podaljšuje neko upanje za ljudi, ki so itak že vsi obupani in pripravljeni na najslabši konec. Nihče iz Ljubljane si pa ne upa v Mursko in lepo reči: "Konec je - gremo naprej!" Le tako bo še upanje, da se postavi neko novo Muro na povsem novih temeljih. Kvaliteta Murinih izdelkov je pa tudi ena fama, ki so nam jo servirali mnogo let. Kar je pa še daleč od tega. Predvsem delo na krojih šepa že zelo dolgo, če ne že od začetka.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Okapi ::

Tak oda očitek da na trenutni lokaciji v MB ne bi mogla delovati outlet Murian trgovina ne zdrži če so lahko outlet trgovine drugih znamk.
Pa saj nihče ne trdi, da ne bi mogli imeti outleta tudi v Mariboru, če bi ravno hoteli (ne morejo pa v isti obstoječi trgovini prodajati stare in nove robe - ker ni prostora in ker bi delali konkurenco sami sebi). Ampak ker bi bil tisti v Murski Soboti dovolj blizu, bi z njim pokrivali tudi vzhodni del Štajerske, štacuna v Mariboru bi pa ostala za aktualno robo.

Je pa jasno, da je ljubljanski outlet namenjen (tudi) temu, da Pečečniku ne bi bilo potrebno vložiti samo denarja, ampak bi del pokril s to bajto (država mu da 10 milijonov za bajto, on pa potem teh 10 milijonov vloži v reševanje Mure) Kot rečeno, ni dobrodelnež, ampak poslovnež, ki si je izračunal, da bi se mu to verjetno splačalo, na strani države pa je, če bo njegovo ponudbo sprejela.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

IceIceBaby ::

Outlet bi deloval kot vsi outleti. V njem bi prodajali neprodano zalogo po bistveno nižjih cenah. V obstoječih trgovinah se lahko normalno prodajajo modeli iz aktualne sezone + artikli na razprodajah, v outlet pa se prestavi vsa stara zaloga. V outletih običajno ne dobiš izdelkov iz aktualne ponudbe ampak izdelke izpred 2, 3 sezon.


Evo za foro sem v google vtipkal "outlet" maribor:

http://odpiralnicasi.com/spots/sportina...

Torej v Evroparku ima sportina svojo outlet prodajalno. Zakaj točno potem ne bi na isti lokaciji tega mogla imeti še Mura? Ker nenazadnje Mura je že v Evroparku?

Tako da očitek Okapi-ja višje da na trenutni lokaciji v MB ne bi mogla delovati outlet Murina trgovina ne zdrži. Če so lahko outlet trgovine drugih znamk.


O predlogu Pečečnika ne vem dosti, da bi lahko komentiral smiselnost outleta. Ampak nasplošno outlet trgovine prodajajo par sezon staro blago po bistveno nižjih cenah.

V tekstilni industriji so marže običajno ogromno, je pa tudi veliko neprodanega blaga. Če ti z 20% proizvedenih izdelkov pokriješ stroške proizvodnje celotne proizvodnje potem lahko ostalih 80% prodaš po bistveno nižjih cenah in ustvarjaš samo še profit. To je logika za prodajo "brand name" tekstilnih izdelkov.

Že želiš peljati tako logiko potrebuješ več kategorij prodajnih mest. Eno so trgovine, ki prodajajo blago iz aktualne sezone po rednih cenah. Te trgovine prodajo recimo tistih 20% blaga po precej visokih cenah in pokrijejo stroške. V teh trgovinah pa ne moreš hkrati prodajati novih izdelkov iz aktualnih sezon in znižanih izdelkov izpred 2 sezon.

Zato očitno mura, poleg trenutne prodajne mreže potrebuje še nek outlet.

Moje mnenje:
Muro so umetno držali pri življenju že precej let in to z veliko finančno pomočjo. Kolikor je meni znano je vedno šlo za neke politične mahinacije in vedno je denar za pomoč končal nekje drugje, samo tam ne, kjer bi resnično koristil. Kolikor vem Joc Pečečnik ni strankarsko opredeljen ampak ga zanima samo denar. Če bi se lotil "obnove" mure bi mu bilo v interesu, da se firma postavi na noge in začne nositi dobiček. Mislim, da bi mu lahko dali priložnost. Sploh če pogledamo kakšnim nesposobnežem so dajali priložnost do sedaj.

Icematxyz ::

Pa lahko outlet tip Murine prodajalne res najbolj optimalno se izpelje z gradnjo novega trgovskega centra v Ljubljani z strani države?

Nenazadnje vsaj 2 Murina outleta sem našel:

Murska Sobota:

http://www.prihranimo.si/informacije-o-...


Maribor:

http://www.muraonline.si/sl/informacija...

In vrjetno še kje. Ne rečem da je outlet v lj če še ga ni slaba ideja. Zanima me le koliko točno sredstev bi država naj vložila v ta nov trgovski center v LJ pod pretvezo da rešuje Muro. Ne govorim samo o 10 milijonih kupnine. Celotna slika bi me zanimala.

Zgodovina sprememb…

connel ::

Malo čistega vina si je potrebno naliti, kroji že dolgo niso modni, firma samo golta ogromne količine denarja že vrsto let, iz nje pa ni nič, samo na slabše gre,... Tale z diskontom je pa bosa no, en diskont bo prodal ulala konfekcije, ja, mogoče v risanki, v real life pa niti pod razno ne. Ravno tako je nemogoč pogoj, da država kupuje pri Muri vse uniforme, 100% sem da bi se kdo že davno spomnil tega, če bi se to lahko počelo,... Zame je predlog Pečečnika prodajanje megle, seveda z njegove strani je to super predlog, a naredi kaj ali ne, izgubi nič, država krije vse,...
Lepo v stečaj, dejstvo je da tako velika tekstilna firma (ena največjih v evropi, če ne celo največja) v taki obliki ne more preživeti, živela je lahko le v socializmu, pa še tam je vprašanje kako je v resnici živela in koliko ji je morala pomagati federacija. Ne bi bila prva firma v stečaju in zadnja tudi ne, preživeli so pa vsi, na takšen ali drugačen način.

Icematxyz ::

Kaj pa če bi prekmurci Muro požgali? Bodo vsaj vzeli tisto kaj so ustvarili nazaj. Pa še takoj bodo lahko začeli koristiti socialno pomoč kot zadnje čase nenehno slišiš. Pa naj vseh 80.000 kosov bojda ničvrednih oblačil in strojev pogori.

Pa še nas bo majn stalo da pod pretvezo reševanja delovnih mest v Murski Soboti financiramo odkupe precenjenih stavb z strani države in vlagamo v razvoj Ljubljane z izgradnjo novih trgovskih centrov.

Naj gre Joc Pečečnik v Muro kot podjetnik. In naj gre v Mursko Soboto pa naredi zgodbo o uspehu. Moti me zelo da se v zgodbi omenjajo 10 miljonski zneski in Ljubljana kot pogoj gre pa se za Muro iz Murske Sobote.

Lahko pa se ko bo dosegal dobre poslovne rezultate vloži iz tistega denarja in se zgradi nov trgovski center v Ljubljani.

Konča rešitev bo tako v vsakem primeru za marsikoga boleča kot kaže. Pa če bo podjetje vodil Joc Pečečnik ali kdo drug naprej. Privoščil bi Muri preobrat in prekmurcem delo. Tudi tistemu ko mu bo to uspelo če komu bo me ne moti če bo zato pošteno nagrajen.

Moti me pa zelo če se slučajno hoče pod pretvezo reševanja Mure v Ljubljani z državnim denarjem zgraditi nov trgovski center. To se mi zdi nepošteno če je tako in se tako ne pove tudi na glas. Ker če je tako dvomim da gre le za 10 milijonov evrov kupnine z strani države.

Pa še 4000 evrov na zaposlenega če se ne motim z evropskih skladov je tudi mikavnih. Bi vrjel. Bomo videli kaj bodo skuhali. Skuhali so že tako amrsikaj pa smo zaenkrat še vse pojedli. Okusno pa zagotovo ni že dolgo več.

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB in nacionalizacija podjetij (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27339187 (33330) Mr.B
»

Elektro primorska

Oddelek: Loža
344551 (3864) gtu
»

Ne čutim solidarnosti do delavcev Preventa, Mure in ostalih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22035897 (30176) sidd
»

Semolič : 'Odstopil ne bom', kljub temu, da me delavci nočejo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21815258 (10379) donfilipo
»

Slovenija-izkoriščanje..... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1007882 (5928) opeter

Več podobnih tem