» »

Smo dolzni skrbeti za svoje (ostarele) starse?

Smo dolzni skrbeti za svoje (ostarele) starse?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

BigWhale ::

Pustimo sedaj zakonske obveze (morda ne bi bilo slabo, ce bi jih kdo razlozil, da bomo vedeli pri cem smo), poglejmo na vse skupaj z druzbeno moralnega vidika.

Sam o tem ze kar nekaj casa razmisljam, se mi je pa zdel zanimiv tale citat v temi o mladih, ki zivijo doma:

ZaphodBB je izjavil:


Moji starši niso bili nobene rožice, od njih sem bil deležen celega kupa sranja. In ja nisem smel imet hobijev katere sem želel, zato ker jim je bilo odveč.

Še ko sem že zelo zgodaj začel služit svoj denar in ga trošit za hobije so me zajebavali in žalili, češ da samo tratim denar in da naj počnem kaj pametnejšega.

Pa še vedno skrbim za njih, ker boljših staršev nikdar ne bom imel, zato moram imeti rad take kot jih imam.

Idioti tega seveda tega ne morejo razumeti, ker imajo svoje narcisistične glave pregloboko zarinjene v svoje riti.

In še vedno velja, da če ne boste vi skrbeli za svoje starše, bodo morali zanje skrbeti otroci drugih otrok. Razen če mislite, da domove za starostnike financirajo vesoljci.


Smo res moralno dolzni poskrbeti za svoje starse, samo zato, ker so nasi starsi? Je to, da nikdar ne bomo imeli boljsih starsev nekaj kar naj bi nam vzbudilo cut za neko odgovornost do nasih starsev? Koliksna je cena, ki jo mora placati otrok za to, da bo posrkbel za svojega starsa in koliko svojega zivljenja mora zrtvovati za starse?

Custveni pritisk na otroke, da za starse enostavno morajo skrbeti, je kar velik. Imeti na grbi dva dementna, inkontinenta in bolana cloveka je pa kar hud zalogaj. To je sluzba, ki se jo opravlja 24 ur na dan in sedem dni v tednu. Da bi pa nekdo to pocel samo zato, ker boljsih starsev nikoli ne bo imel, se mi pa zdi rahlo smesno.

jype ::

We do what we must, because we can.

Invictus ::

Morala je precej subjektivna zadeva.

Dejstvo je da si zakonsko obvezan do skrbi za svoje nebogljene starše. Vsaj finančno. Kar je edino pravilno.

Sicer pa glede na tvoj naveden primer, pač najdeš nekoga ki bo to počel namesto tebe. In ga plačal. Glede na cel kup nezaposlenih to ne bi smel biti problem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

No, če v zakonu piše, da si materialno obvezan skrbeti za starše, potem morala ni preveč subjektivna.

Dejstvo je, da si družba lahko privošči skrbet za ostarele, včasih si pa ni mogla.

IMO s tem ni nič narobe, je pa precej nesramno, da pomoči potrebnim dovolimo životarjenje na račun družbe, ne dovolimo jim pa spodobnega samomora na račun družbe - pa ni tako malo takšnih, ki bi raje šli po gobe kot še za desetletje v dom.

thramos ::

Vsekakor subjektivno. Ampak, poskrbeti za svoje najbližje, ki so pomoči potrebni, seveda po svojih zmožnostih, se mi zdi vsekakor moralno in človeško. Dejstvo, da vračamo prejeto niti ni omembe vredno.

Zakaj bi bila važna leta? Če v tvojem mišljenju zamenjaš starše za otroke, bi bilo vsem samoumevno, da se za najmlajše poskrbi. Kljub temu, da je imeti na grbi dva nebogljena otroka kar hud zalogaj.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

No, če v zakonu piše, da si materialno obvezan skrbeti za starše, potem morala ni preveč subjektivna.

Dejstvo je, da si družba lahko privošči skrbet za ostarele, včasih si pa ni mogla.

IMO s tem ni nič narobe, je pa precej nesramno, da pomoči potrebnim dovolimo životarjenje na račun družbe, ne dovolimo jim pa spodobnega samomora na račun družbe - pa ni tako malo takšnih, ki bi raje šli po gobe kot še za desetletje v dom.


I concur. Osebno tudi jaz, če bi bil težko breme za moje potomce, bi najbrž izbral "the Eskimo way".

Vajenc ::

BigWhale je izjavil:

Smo res moralno dolzni poskrbeti za svoje starse, samo zato, ker so nasi starsi?

Absolutno. Moralno je to približno tako nujno kot pri starših skrb za otroke. Za vsak slučaj je ta ljubezen do staršev pri večini tako močna, da se o kakšni moralni dolžnosti sploh ne sprašuje. Razne zamere itd. delno pokriva tudi zakonodaja, v primeru težkih zamer pa ravno tako v obratni smeri, se pravi pri razdolžitvi skrbi.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Tilen ::

Seveda, oni so zate skrbeli do 18. leta, ti pa moraš zanje od 50 do 120 let.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vajenc ::

Tilen je izjavil:

Seveda, oni so zate skrbeli do 18. leta, ti pa lahko zanje od 50 do 120 let.

Skrbiš za njih takrat, ko sami tega niso zmožni. V obeh smereh seveda.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Tilen ::

Saj pravim. V ekstremnem primeru moraš zanje skrbeti tudi 50 let in več.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vajenc ::

Tilen je izjavil:

Saj pravim. V ekstremnem primeru moraš zanje skrbeti tudi 50 let in več.

Ali pa oni zate. Vpraši kakšne starše mongoloidnih otrok.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Tilen ::

Tako je. Samo toliko, da ne bo preveč enostranska debata.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

Tilen je izjavil:

Saj pravim. V ekstremnem primeru moraš zanje skrbeti tudi 50 let in več.

Ne seri ... Kaj skrbiš za njih od njihovega 30tega leta?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Če si zlomi hrbtenico - komot.

Vajenc ::

BigWhale je izjavil:

Custveni pritisk na otroke, da za starse enostavno morajo skrbeti, je kar velik. Imeti na grbi dva dementna, inkontinenta in bolana cloveka je pa kar hud zalogaj. To je sluzba, ki se jo opravlja 24 ur na dan in sedem dni v tednu. Da bi pa nekdo to pocel samo zato, ker boljsih starsev nikoli ne bo imel, se mi pa zdi rahlo smesno.

Mimogrede, da ne bo napačnih predstav. Skrb za starše je tudi rihtanje najugodnejšega (logistično in cenovno) doma za ostarele, plačevanje tega in redno obiskovanje še tako dementnih staršev v njem.

jype je izjavil:

Če si zlomi hrbtenico - komot.

Poznam fanta, ki že od rane mladosti bolj on skrbi za mamo obolelo z multiplosklerozo, kot obratno. Večina ne vidi smisla v tem, fant pravi, da drugače ne gre.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

jype ::

Vajenc> Poznam fanta, ki že od rane mladosti bolj on skrbi za mamo obolelo z multiplosklerozo, kot obratno. Večina ne vidi smisla v tem, fant pravi, da drugače ne gre.

Večina še ni bila nikoli v bližini resno bolnih bližnjih in zelo težko razumejo takšne reči.

Skrajno nesramno od nas kot družbe je, da smo prepovedali uporabo marihuane, ki obolelim z MS lahko bistveno dvigne kvaliteto življenja.

BigWhale ::

Jaz poznam nekaj starsev, ki nocejo iti v dom. Vztrajajo doma in otroci jih morajo zaradi oskrbe obiskovati na domu in prilagajati svoje zivljenje zaradi njih.

Potem so tukaj starsi, ki si niso uredili svojega zivljenja. So brez denarja, komaj prezivijo skozi mesec in se to precej denarja zapravijo za alkohol in tobacne izdelke. Otroci pa si doma in oskrbe ne morejo privosciti.

Na koncu imas pa tudi starse, katerih otroci imajo nesreco, da so njihovi bioloski otroci. Starsa celo zivljenje ni bilo, za otroke niso naredili prav dosti, ce sploh kaj, zapravili so ves denar, sedaj bi se pa moral otrok pocutiti custveno in moralno odgovornega za starsa? Cemu?

jype ::

BigWhale> nocejo iti v dom.

Ko sem bil majhen, nisem hotel jest kolerabe.

Nihče me ni nič vprašal.

Vajenc ::

BigWhale je izjavil:

Starsa celo zivljenje ni bilo, za otroke niso naredili prav dosti, ce sploh kaj, zapravili so ves denar, sedaj bi se pa moral otrok pocutiti custveno in moralno odgovornega za starsa? Cemu?

V takem primeru nebi smelo biti ne moralne ne zakonske dolžnosti za skrb.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

mitja73 ::

Vsakdo naj malo pomisli kdo je za njega skrbel 24/7 prvih ~15+ let življenja.

radmannsdorf ::

smo ja.

Invictus ::

BigWhale je izjavil:

Jaz poznam nekaj starsev, ki nocejo iti v dom. Vztrajajo doma in otroci jih morajo zaradi oskrbe obiskovati na domu in prilagajati svoje zivljenje zaradi njih.

Potem so tukaj starsi, ki si niso uredili svojega zivljenja. So brez denarja, komaj prezivijo skozi mesec in se to precej denarja zapravijo za alkohol in tobacne izdelke. Otroci pa si doma in oskrbe ne morejo privosciti.

Na koncu imas pa tudi starse, katerih otroci imajo nesreco, da so njihovi bioloski otroci. Starsa celo zivljenje ni bilo, za otroke niso naredili prav dosti, ce sploh kaj, zapravili so ves denar, sedaj bi se pa moral otrok pocutiti custveno in moralno odgovornega za starsa? Cemu?

Še en razlog zakaj ne dobro živeti pri ta starih ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus> Še en razlog zakaj ne dobro živeti pri ta starih ...

A ker so starši od Toneta mal nori jaz ne bi smel živet pri starših od Tineta? Pojasni.

francek1 ::

Tilen je izjavil:

Seveda, oni so zate skrbeli do 18. leta, ti pa moraš zanje od 50 do 120 let.

Srčno upam, da bodo tudi tvoji otroci o tebi razmišljali na enak način. Če ti jih bo bog dal seveda...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Utk ::

Če ne živiš doma je edina "prednost", da se moraš k njim vozit in delat iste stvari.
Če nočeš, seveda pač ne, ampak lahko tudi ne bi, če bi živel v isti bajti. A te bojo s palico prisilili?

mitja73 ::

Prisili te lahko samo tvoja pamet, nihče drug.

Mavrik ::

Trenutna slovenska družba od človeka pričakuje, da:

Do 25. leta za njega skrbijo starši.
Od 25. leta dalje skrbi za svoje otroke.
Od 50. leta skrbi za svoje starše.
Od 65. leta za njega skrbijo njegovi otroki.

To, da bi v življenju delal še kaj drugega, kar vzame več časa, se preselil ali se posvetil čemu drugemu družbeno ni sprejemljivo. Na domove za ostarele se gleda še vedno kot na hiralnice (njihova kvaliteta v povprečju sicer ni pretirano dobra), obenem pa se na družino še vedno gleda izjemno tradicionalno - poglejte samo kaj se govori o puncah, ki pri 27 še nimajo otrok :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

WarpedGone ::

jype je izjavil:

We do what we must, because we can.

Podpis.
Zbogom in hvala za vse ribe

Vajenc ::

Mavrik je izjavil:

Trenutna slovenska družba od človeka pričakuje, da:

Do 25. leta za njega skrbijo starši.
Od 25. leta dalje skrbi za svoje otroke.
Od 50. leta skrbi za svoje starše.
Od 65. leta za njega skrbijo njegovi otroki.

To, da bi v življenju delal še kaj drugega, kar vzame več časa, se preselil ali se posvetil čemu drugemu družbeno ni sprejemljivo.

To je stereotipni vzorec, ja. V resnici je slika precej drugačna. Starši pretirano skrbijo za odrasle otroke, sposobne za delo in samostojno življenje, otroci pa vse premalo za svoje onemogle starše. Nekaj se jih preseli, nekaj ima nepremostljive zamere do staršev, nekateri so brezčutni ego seljaki... večina pa še vedno tako ali drugače poskrbi za onemogle starše. Trend omenjene večine se očitno manjša ali obrača, kar je čutiti tudi v tej debati.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Utk ::

Mavrik je izjavil:

Trenutna slovenska družba od človeka pričakuje, da:

Do 25. leta za njega skrbijo starši.
Od 25. leta dalje skrbi za svoje otroke.
Od 50. leta skrbi za svoje starše.
Od 65. leta za njega skrbijo njegovi otroki.

To, da bi v življenju delal še kaj drugega, kar vzame več časa, se preselil ali se posvetil čemu drugemu družbeno ni sprejemljivo. Na domove za ostarele se gleda še vedno kot na hiralnice (njihova kvaliteta v povprečju sicer ni pretirano dobra), obenem pa se na družino še vedno gleda izjemno tradicionalno - poglejte samo kaj se govori o puncah, ki pri 27 še nimajo otrok :)

A to ste v Ljubljani tako zahojeni ali kje drugje?

Mavrik ::

Utk je izjavil:


A to ste v Ljubljani tako zahojeni ali kje drugje?


Hmm.. zakaj pa je bil zdaj osebni napad potreben? (Nisem z LJ.)
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Utk je izjavil:

Če ne živiš doma je edina "prednost", da se moraš k njim vozit in delat iste stvari.
Če nočeš, seveda pač ne, ampak lahko tudi ne bi, če bi živel v isti bajti. A te bojo s palico prisilili?

Pravzaprav, če ne živiš pri njih, oni ne pričakujejo da se boš tja vozil razen na obiske. Razen seveda če imaš tako ali tako patološke odnose.

No, pa smo našli še en razlog zakaj živeti s starši. Da boš lahko zanje skrbel ko bodo stari ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

markezii ::

Invictus je izjavil:

Dejstvo je da si zakonsko obvezan do skrbi za svoje nebogljene starše. Vsaj finančno. Kar je edino pravilno.


Da napišemo bolj pravilno, da zgoraj napisano ni brezpogojno in do določene meje. To področje ureja ZZZDR. Članek na to temo najdete na: http://www.jana.si/2013/12/oce-me-je-za...

Da dodam svojih 5centov na to temo. Vse je odvisno od dogovora in zgodovine odnosov v družini, ter same situacije "otrok", ki jo imajo v življenju. Seveda, če je bil odnos s starši korekten, torej beri normalen brez večjih dram / zlorab / neumnosti z njihove strani do mene, bom seveda poskrbel do neke meje za njih ali fizično ali finančno. Če so starši bili do mene nekorektni (psihično nasilje, fizične zlorabe, ipd.), potem od mene ne bi videli kanček pomoči. Za starše naredimo načeloma vse, ampak obstaja meja in razlog zakaj ne. Jaz imam srečo, da imam res odlične starše, ki so bili in še vedno so normalni in so poskrbeli zame po dolgem in počez. Na podlagi tega, imajo pri meni garancijo (zaenkrat), da bodo z moje strani dobili enako skrb, ko bodo le-to potrebovali.

Še vedno pa to ne pomeni mojo brezpogojno pomoč, ker če bo prišlo do situacije, da bodo potrebovali 24/7 pomoč enostavno ne bo šlo, ker imam na svoji strani družino, ki me potrebuje (tako fizično, kot finančno). Pomagaš do logične meje, da bom pa jaz živel njihovo življenje in bodo na drugi strani moji otroci in žena prikrajšani ali bili brez česa v življenju pa res ne. Govorim o ogroženem socialnem statusu, ne o tem ali bomo šli lahko 3x na leto na dopust.

Tukaj je sistem zdrave logike dobrodošel. Vedno sem in bom podpiral "otroke", ki se ne odločijo pomagati staršem, ki so bili bedaki ali so bedaki in so jim najprej spremenili življenje v pekel, potem pa jok in stok ko "otroci" rečejo "vidva sta moja starša na papirju, kaj več od tega pa ne".

francek1 ::

Utk je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Trenutna slovenska družba od človeka pričakuje, da:

Do 25. leta za njega skrbijo starši.
Od 25. leta dalje skrbi za svoje otroke.
Od 50. leta skrbi za svoje starše.
Od 65. leta za njega skrbijo njegovi otroki.

To, da bi v življenju delal še kaj drugega, kar vzame več časa, se preselil ali se posvetil čemu drugemu družbeno ni sprejemljivo. Na domove za ostarele se gleda še vedno kot na hiralnice (njihova kvaliteta v povprečju sicer ni pretirano dobra), obenem pa se na družino še vedno gleda izjemno tradicionalno - poglejte samo kaj se govori o puncah, ki pri 27 še nimajo otrok :)

A to ste v Ljubljani tako zahojeni ali kje drugje?

Kako pa to izgleda po MODERNO ? :))
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Utk ::

Mavrik je izjavil:

Utk je izjavil:


A to ste v Ljubljani tako zahojeni ali kje drugje?


Hmm.. zakaj pa je bil zdaj osebni napad potreben? (Nisem z LJ.)


Kakšen osebni napad? Če so ljudje okoli tebe takšni kot pišeš, samo vprašam kje je to. Nič osebnega.
Ker meni se ne zdi glih tako.

Invictus je izjavil:

Utk je izjavil:

Če ne živiš doma je edina "prednost", da se moraš k njim vozit in delat iste stvari.
Če nočeš, seveda pač ne, ampak lahko tudi ne bi, če bi živel v isti bajti. A te bojo s palico prisilili?

Pravzaprav, če ne živiš pri njih, oni ne pričakujejo da se boš tja vozil razen na obiske. Razen seveda če imaš tako ali tako patološke odnose.

No, pa smo našli še en razlog zakaj živeti s starši. Da boš lahko zanje skrbel ko bodo stari ...

Tudi če živiš v isti bajti ne pričakujejo, da jim boš kuhal dokler si lahko sami. Ko si ne morejo več, boš pa moral nekaj ukrenit. Je čisto vseeno kje živiš. In nekateri si kuhajo in živijo sami tudi pri 90 letih. Kaj težjega jim pa že lahko prideš pomagat al kaj, vsake tolk časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Utk ::

Nekateri pišete, kot da si ljudje pri 70 ne znajo več sami dude napolnit. Če niso bolni, na vozičku, dementni, itd., lahko tudi pri 95 letih normalno sami živijo. Če jim kdo pride pomagat tisto uro na teden. Če jim ne morejo otroci, vnuki, ali pa celo pravnuki, bojo pa 3 naslednje generacije pač plačale nekoga, da bo to naredil. Če pa so dementni, na vozičku, itd., bojo šli pa pač v dom, tu več ne more bit pardona.
Ljudje pri 70 letih pa odtečejo še kak maraton če je treba, zaboga. Saj ne postaneš dojenček takoj ko greš v penzion. Večina jih takrat itak čudežno šele ozdravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jype ::

Moja babica je sama skrbela za mojega dedka do svojih 80 let, ko je umrl. Zdaj je stara že skoraj 90 in še vedno skrbi zase. Ko ne bo več mogla, bo šla v dom z denarjem, ki ga je prihranila. Če bi ji denarja zmanjkalo, bi razliko družina zbrala - znesek ni ravno ekscesen.

morbo ::

BigWhale je izjavil:

Koliksna je cena, ki jo mora placati otrok za to, da bo posrkbel za svojega starsa in koliko svojega zivljenja mora zrtvovati za starse?

Kolikšna je cena ki so jo plačali tvoji starši da so poskrbeli zate in koliko njihovega življenja so žrtvovali za to?

judoka ::

Ne morem verjet da se kdo sploh kaj takega vpraša. Razen če ima otroštvo zaznamovano z nasiljem/alkoholom/...

francek1 ::

Ja, eni sploh nimajo več moralnih vrednot. Pa zelo hitro pozabijo, kdo jim je omogočil brezskrbno mladost in šolanje...obenem pa pozabljajo, da bodo tudi oni nekoč stari in potrebni pomoči.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

jype ::

francek1> Pa zelo hitro pozabijo, kdo jim je omogočil brezskrbno mladost in šolanje...

Tito.

markezii ::

judoka je izjavil:

Ne morem verjet da se kdo sploh kaj takega vpraša. Razen če ima otroštvo zaznamovano z nasiljem/alkoholom/...


Z lahkoto ti napišem primer kako se lahko kdo sploh kaj takega vpraša, tudi če ni bilo nasilja ali alkohola.

francek1 je izjavil:

Ja, eni sploh nimajo več moralnih vrednot. Pa zelo hitro pozabijo, kdo jim je omogočil brezskrbno mladost in šolanje...obenem pa pozabljajo, da bodo tudi oni nekoč stari in potrebni pomoči.


Tole si sklepam da napisal na predispoziciji, da so vsi starši takšni? Realnost je veliko veliko bolj kruta.

jype je izjavil:

francek1> Pa zelo hitro pozabijo, kdo jim je omogočil brezskrbno mladost in šolanje...

Tito.


LOL & good one :D

imagodei ::

Čakaj, dejansko, nekje so meje... V genih je, da poskrbimo za svoje potomce. Kot družba smo sicer napredovali in poskrbimo tudi za ostarele, ampak vendarle naj bo tukaj neka meja, do kam naj gremo.

OK, se strinjam, da "poskrbeti za starše" v širšem smislu pomeni tudi to, da jim plačamo kakšno položnico, če sami ne zmorejo, ali da jim pomagamo pri sklepanju poslov... Ter tudi to, da jim plačujemo pomoč na domu, patronažno sestro oz. oskrbo v domu.

Ne razumem pa, da bi se moral človek odpovedat svojemu življenju, hobijem, dopustu ipd. in doma skrbet za dementnega roditelja ali roditelja, ki je po kapi nepokreten in inkontinenten, ker ta v trenutkih jasnosti izrazi, da noče v dom.

Obstaja rešitev, ki je boljša za oba - za ostarele starše in za mlade: dom starostnikov. Časi so se tudi nekoliko spremenili, nimamo več šihta od 6h - 14h. Jaz sem doma redko kdaj pred 16h, če želim zvečer narediti še kaj za svoje zdravje (rekreacija), mi v dnevu ostanejo manj kot 3 ure, da pomagam ženi pri "house chores", se morda malo poigram z otroki. Kdaj točno pa naj skrbim še za npr. (ne daj bože) svojo nepokretno mati?

Skratka, skrb ja, ampak to ne pomeni nujno žrtvovati svojega življenja za starše.

Čeprav, žal, v trenutni finančni situaciji vse več ljudi ne zmore več plačevati niti najosnovnejše nastanitve v domu starostnikov za svoje starše. Če ima roditelj 300 EUR pokojnine, morajo otroci zbrati še enkrat tak znesek, da roditelja sploh lahko nastanijo v domu. Ob tem se seveda oskrbovanec doma v popolnosti odpove lastnim financam, ne more si privoščiti niti občasnih nakupov, niti hobijev - ničesar. Po drugi strani pa otrok, edinec, nameni znaten del svoje plače za oskrbo enega roditelja (bog ne daj dveh). Če ima istočasno še otroka v vrtcu, je takšna ureditev za veliko ljudi, ki imajo morda samo 600-700 EUR plače, enostavno nemogoča.

Tako da, sranje.

francek1> "Pa zelo hitro pozabijo, kdo jim je omogočil brezskrbno mladost in šolanje"

Beh, jaz bom plačeval svojim otrokom, oni svojim - what's your point?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Mufasa ::

To je v bitu čisto ista tema kot tista o 85%...starši se do otrokovega 30. leta ukvarjajo z njim, namesto da bi si sami uredili najboljše pogoje za penzion/dom...naj bo to vseživljensko izobraževanje, prodaja prevelike hiše, šparanje,...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

judoka ::

Z lahkoto ti napišem primer kako se lahko kdo sploh kaj takega vpraša, tudi če ni bilo nasilja ali alkohola.


Sej verjamem. Ni cudno da gre svet v qrac.

kmetek ::

Še zase folk nima, kako bo še za starše imel?

Vajenc ::

kmetek je izjavil:

Še zase folk nima, kako bo še za starše imel?

Česa? Denarja, časa, zanimanja, volje...?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Aston_11 ::

Sem srečal družino, kjer jih je pet otrok, od tega bi morda en od njih zmogel doplačevati dom, 4 od njih pa ne, ker še zase nimajo. CSD-ja to ne zanima preveč. Ata se je odločil, vi boste pa doplačevali, good luck.

francek1 ::

imagodei je izjavil:


francek1> "Pa zelo hitro pozabijo, kdo jim je omogočil brezskrbno mladost in šolanje"

Beh, jaz bom plačeval svojim otrokom, oni svojim - what's your point?

...pa nate bodo tudi pozabili, ko boš star in potreben pomoči, a ne?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Utk ::

Aston_11 je izjavil:

Sem srečal družino, kjer jih je pet otrok, od tega bi morda en od njih zmogel doplačevati dom, 4 od njih pa ne, ker še zase nimajo. CSD-ja to ne zanima preveč. Ata se je odločil, vi boste pa doplačevali, good luck.

Pa naj prodajo vse kar ima in ko zmanjka zmanjka. Če nimaš zase, nisi dolžan plačevat za starše.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izplačilo denarja od Hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659037 (7051) Arzen28
»

Skrb za starše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
677762 (4936) gruntfürmich
»

Eni slotechovci se pa staramo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509062 (6829) jalovec09
»

Potrebujem nasvet pravnika oz. kogarkoli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5216427 (11461) fikus_
»

Kaj je otrok dolžan staršem?

Oddelek: Loža
186771 (5893) jrtjtejtt

Več podobnih tem