» »

Slovenija-izkoriščanje.....

Slovenija-izkoriščanje.....

«
1
2 3

eminemXX ::

Glede na lestvico 100 najbogatejših slovencev,na kateri vodi Mirko Tuš,se mi je porajala naslednja misel-enostaven izračun.....
Če je samo lani povečal svoje premoženje za 300MIO evrov in ima 4000 zaposlenih-če bi svoj del dobička zmanjšal za polovico,bi vsakemu zaposlenemu lani na mesec lahko povečal plačo za 3125 evrov na mesec,pa bi kljub temu njegov dobiček bil 150 MIO evrov.
Dobro-to ni razumna računica,zato vzemimmo 10% njegovega zaslužka:30mio evrov/4000 zaposlenih/12mesecev=625evrov.Se pravi,da bi lahko vsakemu zaposlenemu dvignil plačo za 625 evrov.
No,tudi to se ne bo zgodilo-sprašujem se,zakaj ne da vsakemu vsaj 200 evrov zraven?
Pa to ne velja samo za njega,ampak za vse delodajalce v naši ljubi Sloveniji.
Ali imajo mirno vest,ko pa si tako polnijo žepe na račun delavcev,ki dobijo minimalno plačo in se le s težavo prebijajo iz meseca v mesec??!!
Kdaj bo komu kapnilo,da to ni noben način?
Vsak se tudi dela vernega-češ verujem v Boga itd...
Kaj si potem misli,da ga bo Bog nagradil za njegovo izkoriščanje,ko bo prišel njegov čas?
Po drugi strani pa tudi-Cerkev in papež bi na splošno lahko spregovorila o vrednotah na tem svetu..Nekdo bi moral začeti s pravico.
Ali bo potrebna kaka vstaja?
Ali bomo res pustili,da nas bodo molzli dokler nas bodo lahko(dokler delaš si OK,pol pa...).
Na naslednjem sindikalnem protestu predlagam,da gre v Ljubljano čisto vsak zaposlen v Sloveniji..
Mislim-pa kaj je nam-jasno nam je,da delodajalci imajo več,kot bodo kadarkoli potrebovali,a mi moramo gledat na vsak cent,pa kljub temu zmanjka..!!!!?
Kdaj si bomo prenehali zatiskati oči in se složno postavili proti takemu sistemu?
Bo morda treba klonirati Matijo Gubca?-ker nihče od nas nima jajc,niti volje,da bi to začel..
Ma,ne vem več kaj naj napišem-dajte svoje mnenje izrazit!
PS-naj pišejo samo delavci-da vidim koliko je somišljenikov.
ODPRITE OČI-SKRAJNI ČAS JE!!!!!!!!!!!

ttommy ::

Res je čas,da se nekaj spremeni.
Gamer

Ziga Dolhar ::

Za zacetek razcisti, v kaksni obliki to 'premozenje' sploh je. (V drugem koraku se zamisli nad metodologijo vrednotenja in (ne)upostevanja nacina financiranja.)

Za zacetek, ce je v obliki stacun in poodobnih stalnih sredstev, bos s takole 'delitvijo' svojim delavcem naredil medvedjo uslugo.
https://dolhar.si/

WarpedGone ::

Če je samo lani povečal svoje premoženje za 300MIO evrov ..


Heh, gostilniški ekonomisti in pravičniki.
Si prepričan da je teh 300M € v obliki gotovine al pa vsaj številke na bančnem računu?
Kako naj povečanje premoženja razdeli med delavce, če pa je neka štacuna v nekem kraju letos več vredna kot lani?
Jo naj proda in odpuščenim delavcem da višjo odpravnino? Đizas...
Zbogom in hvala za vse ribe

Keyser Soze ::

No, sej teoretično lahko naredi to, če hoče. Al pa če noče no. Sam delavci morajo met to željo.

Z njegovo voljo, brez prodaje firme... Da na izbiro, regres ali delnice.
OM, F, G!

eminemXX ::

Đizas??...
Se pravi,da nam naši vrli delodajalci dajejo tako veliko plačo,da imajo potem sami komaj še zase?
Mislim-take odgovore sem tako pričakoval..

donfilipo ::

Obe plati je treba pogledati. Premoženje, ki se mu strmo veča ne gre na žep, kot bi rekli cigani, ampak malo tu in malo tam (in bo šel drugam)...če mu ne bo kaj preveč všeč. Ampak ne bomo umrli brez mirka. 'Die internazionale štacuna' DIŠ komaj čaka, da poceni kupi njegovo lastnino...in morda celo zaposli 99% tam zaposlenih. Tako da če so plače mizerne, sindikat....rdeče kape,stavka, jaz pa mu bom preluknjal bicikel. Po moje ga bo to spametovalo:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Sc0ut ::

Teoretično če bi dvignil plače, pa bi delavci padli v višji dohodninski razred, zgubili na otroškem dodatku, tuš bi večje davke plačeval...........................

V glavnem, država bi na se najih prisesala kot ena 3 tonska hobotnica.


Ponovno trdim, da pri nas plače ne morajo zrasti ravno zaradi POŽREŠNE države. POŽREŠNE, POŽREŠNE in še 1x POŽREŠNE. Poglej samo letošnjo dohodnino. Koliko vračil bo napram plačil?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

jype ::

eminemXX> Se pravi,da nam naši vrli delodajalci dajejo tako veliko plačo,da imajo potem sami komaj še zase?

Zakaj ne daš odpovedi? Zakaj ne greš k delodajalcu, ki bo dal več? In če takega ni, zakaj ne postaneš sam svoj delodajalec?

En sam jamranje te je.

borchi ::

> Poglej samo letošnjo dohodnino. Koliko vračil bo napram plačil?

če bo več plačil, pomeni, da je država bolj požrešna?

negative.
l'jga

Keyser Soze ::

That's right.

Moraš bit happy, če moraš plačat dohodnino. Ker so te brezobrestno kreditiral. :D
OM, F, G!

donfilipo ::

Sc0Ut>>Teoretično če bi dvignil plače, pa bi delavci padli v višji dohodninski razred, zgubili na otroškem dodatku, tuš bi večje davke plačeval...........................
No če je tako, naj mu kar Bajuk 'luknja bicikel'.
Yupe jamranje je znak razvite države. Nevarno postane, ko bodo delavci škrtali z zobmi.
Večina se ne more samozaposliti, saj jih infarkt, ko spoznajo osnove računovodstva ali pa računovodkinjo:) In seveda ne gre pozabiti, da niso vsi taki genialci, da bi služili 200 evrov na uro z rehenšiberjem. Marsikdo mora biti navaden prodajalec, delavec. Le redkim je dano spoznati kako pridno deluje računalo, če ga spretno vsake toliko šibaš sem in tja:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Marsikdo mora biti navaden prodajalec, delavec.


Njih je treba prepričat, da zapustijo škrtega fabrikanta in odprejo servisno dejavnost. Od čiščenja avtov do štihanja vrtov.

TO je odgovornost države, da OMILI birokratske uzance. Drastično.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatever ::

Ja, vsak nima znanja ali kapitala, da bi odprl s.p. Lahko pa vsak odpre ŠtihanjeVrtov s.p. Ampak kaj se bo pa zgodilo, ko bo v Sloveniji 5000 s.p.jev, ki bojo vsi po vrsti ponujali štihanje vrtov? Se bo 4000 teh s.p.-jev preusmerilo in specializiralo za ZalivanjeRož s.p.? Kaj pa potem, ko bo še tam prevelika konkurenca?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

ttommy ::

Zanimivi odgovori....
Fajn bi bilo,če bi vsak pod svoj post napisal svojo neto plačo-jaz naprimer jo imam 460 evrov.
Gamer

jype ::

ttommy> Fajn bi bilo,če bi vsak pod svoj post napisal svojo neto plačo-jaz naprimer jo imam 460 evrov.

Kaj ti bo pa to povedalo?

whatever> Kaj pa potem, ko bo še tam prevelika konkurenca?

Iznajdljivejši bodo uspešnejši, kot vedno. Zadnjič sem na veterinarski kliniki videl vizitke "Sprehajanje Psov s.p." ki so bile zelo profesionalno izdelane. Skratka, nekomu biznis laufa.

whatever ::

Ja, nekoga ki ima ta biznis celo poznam. Ampak nažalost je heroinski zasvojenec, tako da ni dvakrat za rečt, da tale Sprehajanje Psov s.p. nima prihodkov še od kakšne ...khm... sekundarne dejavnosti...:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

jype ::

No, saj tudi prodajalci bureka in kebaba si brez sekundarnih dejavnosti ne bi mogli privoščiti tistih velikih porschejevih terencev... Pa si jih lahko.

Keyser Soze ::

E, svaka jim čast. Me včasih prime, da bi tud sam začel kebab ponujat na enem vogalu. Sam da bi mel Q7 v garaži. Ja ni kej, face so ane. Znajdi se. Če ne lepo, pa grdo.:\
OM, F, G!

Thomas ::

Sej ni samo štihanje in zalivanje rož. Je tudi gojenje zelenjave in free lancing prevoza kamiona ... in še milijon drugih stvari, ki meni ne morejo priti niti na misel. Bi pa prišli na misel tistim milijonom, ki bi nenadoma dobili tako svobodno podjetniško pobudo, kakršne zdaj zaradi klime niti nimajo.

Koliko časa je trajalo, da je nekdo pogruntal, da lahko čisti in zamenjuje predpražnike, tačas pa da tja očiščenega. Vsak teden ali koliko časa že.

Kako dolgo je to trajalo? A nazadnje je to nekdo začel in izboljšal svet.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

PacificBlue ::

Znajdi se. Če ne lepo, pa grdo.


Seveda..Slovenija je lepa s soncem obsijana država..veliko lepih skritih kotičkov ima..če ljubiš rastline in naravo zakaj pa ne..Ni treba, da te država jebe..Jebi ti njih. Na skrit način.:D

IceIceBaby ::

Ja, vsak nima znanja ali kapitala, da bi odprl s.p.


Stroški so nizki. Če si nekje redno zaposlen in odpreš zraven še s.p. plačaš cca 30 eur. Drugih stroškov na začetku praktično ni. Pomanjkanje denarja ni opravičilo.

Prav tako ni opravičilo pomanjkanje znanja. Če si ravno iz srednje šole ali faksa bi moral imeti dovolj teoretičnega znanja in iz tega nekaj ustvariti. Če si že 10 let zaposlen na določenem delovnem mestu pa bi si po vsej logiki moral nabrati precej znanja in izkušenj iz tega področja. Tudi, če si "samo" blagajničar pri svojem delu spoznaš precej podrobnosti o delovanju podjetja in pridobiš določena znanja, ki jih lahko uporabiš v lastnem podjetju. Vsake izkušnje pridejo prav, tudi če greš potem delati čisto nekaj drugega.

Če pa samo sediš na šihtu tistih 8 ur z odklopljenimi možgani in čakaš da bo konec dneva potem si IMHO niti ne zaslužiš več kot tistih 500, 600 eur na mesec.

Double_J ::

No,tudi to se ne bo zgodilo-sprašujem se,zakaj ne da vsakemu vsaj 200 evrov zraven?


Sej da, namesto 400 imajo 600 eurov plače.

Jst ::

V EU v povprečju zaposleni dobi 40% vsega, kar je ustvaril. V Sloveniji se pa bliža 70%. Torej pri nas dobivamo še prevelike plače, glede na to, kar naredimo.

Dokler se pri nas miselnost ne spremeni, niti ne more biti boljše. Znebiti se moramo mišljenja o grdih nesramnih kapitalistih, ki izkoriščajo delavce. Država naj že enkrat ukine ministra za gospodarstvo, naj neha dajati finančnih injekcij, tako da propadejo nekonkurenčna podjetja. Na ravni posameznika pa, da začne razmišljati malo bolj po ameriško, si naredi finančni plan in razmišlja na vsakem koraku, kako bi kakšemn euro več na mesec dobil in kam ga vložil.

Socialno podporo ukiniti (ali pa sam način dobivanja podpore spremeniti) in namesto tega organizirati izobraževanja trajajoča od pol leta naprej, med tem časom ti pa država poskrbi za hrano. Finanče injekcije se preusmerijo na sklade za razvoj in človek z dobro idejo, ki dobi ta denar, posledično financira tudi izobraževanje prihodnjih delavcev.

Naše univerze povezati z gospodarstvom, tako, da bodo raziskovalne naloge naravoslovcev usmerjene takoj v končne produkte. Nekako bi morale univerze postati tekoči trakovi patentov. Ne pa da naši razskovalci dobivajo nagrade v USA, doma pa nimajo pogojev uresničiti svoje delo.

Brez konkretnih sprememb bo Slovenija samo stagnirala. Sploh pa politiko stran iz podjetij in čim manjše davke, tako na plače, kot na kapitalske dobičke. Pa rabimo še več ljudi iz lestvice najbogatejših in takšne ljudi spodbujati.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Vikking ::

eminemXX :: jezusna no, kakšno računanje. A si eden izmed tistih ki misli da ima g. Tuš toliko gotovine na TRR-ju? jao, jao...

Odpri s.p. ali d.o.o. pa začni delat. Pa ne govori bedarije, če neveš kako je dejansko prikazan znesek.

Avby ::

Počlo bo. Sem prepričan.

Ne vem pa še kako. Ali silovito in naenkrat ali pa čez neko obdobje sprememb. Klima se sigurno zaostruje.

Ljudi ki so opozarjali na takšno stanje je z dneva v dan več. In vedno več ljudi se s tem strinja. Tako si še 2 leti nazaj, če si začel opozarjati na te stvari bil samotni otok.

Danes pa temu zagotovo ni več tako. Mislim pa da kratkoročno gledano se bo situacija izrazila na političnem prostoru. Če nebo spremeb - kar se celo zna zgoditi, se bo pač zgradila "atomska bomba". Pok je neizogiben. Vprašanje je le kako "močan" bo.

KandazaR ::

V sredini oddaji omizje na rtv-ju so razpravljali o menedžerji. Tam sta bila prisotna tudi joc pečečnik in pa nek gospod iz dinersa. Oba sta uspela z svojim znanjem in pa tveganjem. In takih je še veliko. Bi pa moral biti bes usmerjen proti ljudem, ki so za male denarje kupovali slovenska državna podjetja. Lep primer je sct, ki so ga najprej prodali nato pa začeli graditi ac križ (namesto da bi država gradila z državnim podjetjem). Se pa tudi strinjam z gospodarstveniki, da je treba preprosto zapreti podjetja kjer dobivajo delavci minimalno plačo.
Dober primer je mura, ki je največja tekstilna tovarna v evropi. Mura bi se morala že zdavnaj prestrukturirati in se osredotočiti na dizajn in pa obleke višjih cenovnih razredov ne pa da šivajo obleka in s tem poskušajo konkurirati kitajcem. Nasplošno bi morali že leta 90 prestrukturirati gospodarstvo. Zapreti podjetja z nizko dodano vrednostjo (npr tekstilna, usnjarska in tudi obutvena industrija,...) ljudi prešolati in denar raje usmeriti v bolj donosna podjetja. Kalvarije bi bilo konec že leta 91 ne pa da se to vleče že 17 let. Preprosto se pač morate zavedati, da v podjetju kjer imate 400 eur plače ne boste niti čez 10 let dosegli 1000 eur. Zato je zadnji čas da se preusmerite in tudi prešolat če je treba ( in tukaj boste hitro skočili vsi da je pač 45 letni/letna delavka/delavec že prestar vendar jaz menim da to ni res-> sploh pa če gledamo da se življenska doba daljša).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

nurmaln ::

V EU v povprečju zaposleni dobi 40% vsega, kar je ustvaril. V Sloveniji se pa bliža 70%.


Lahko prosim za vir?
hvala
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

Avby> Počlo bo. Sem prepričan.

In vsi sposobni bodo pobegnili, vsi nesposobni pa ostali.

Avby ::

Ni problem le Mura. To je le nek "simbol". Sredstvo na katerem se da navajati primere.

Poznam marsikoga, ki ima 30 let delovne dobe sedaj pa živi z 200 evri mesečnega dohodka in še nima pogojev nekaj let da gre v pokoj. Torej ne 380 evrov. 200 evrov mesečno za osebo malo pred pokojem z 30 let delovne dobe.

In četudi Zidar trdi, da je delal 110 let in mu vrjamemo, potem delež kaj imata na koncu za pokazati nekako niti približno ni sorazmeren.

Torej gre za neko sistemsko zlorabo in niam to nič z zdravo ekonomijo.

jype ::

Avby> Torej gre za neko sistemsko zlorabo in niam to nič z zdravo ekonomijo.

Ja, točno tako! Tega "marsikoga" so prepričali, da je težko dobit službo, zato on raje vztraja v totalno bednem delovnem razmerju, kot da bi si našel spodobno službo.

djordjevic ::

KandazaR: Samo, veš, kaj meni recimo ni jasno glede Mure? Ne bi rekel, da bi šlo za tekstilno podjetje, ki prodaja cenene artikle. Že sama Murina znamka ima zelo kvalitetne izdelke in temu primerno, precej zasoljene cene. Da firm za katere šivajo, se pravi Boss, Escada and co. ne omenjam. Če se murine obleke prodajajo po 400-500 evrov, kako potem tovarna životari? To mi ni jasno. Ker vsaj tu upam, da se vsi strinjamo. Kitajske cote so res poceni, so pa krš. Po isti analogiji bi kmalu lahko začeli pričakovati crkovanje firm ala Audi, če se Kitajci resno spravijo k izdelavi avtomobilov.

borchi ::

> Če se murine obleke prodajajo po 400-500 evrov, kako potem tovarna životari?

mura PRODAJA obleke za 400-500 eur...

vs.

murine obleke SE PRODAJAJO za 400-500 eur...

je razlika!

oz. sej se prodajajo za 400-500 eur. samo ne prav veliko njih

(muri bi šlo bolje, če bi za njih šivali kitajci. šivilje bi pa delale kot sobarice v kakšnih toplicah ipd.)
l'jga

kekz ::

Nekje sem bral štorijo enega bogataša (a je bil Walter Wolf).
Šlo je nekako tako.
Kupiš delnice po 4 enote, imaš srečo, da zaradi borzne evforije (like LJSE 2007) zrastejo na 50 enot in kar naenkrat postaneš "multi bogataš". Vsi te trepljajo po hrbtu in te kujejo v oblake. Ampak v resnici nimaš nič več kot prej. Živiš enako, v žepu imaš enako, imaš še vedno iste delnice kot prej. Sploh, če je to družinsko podjetje, ga ponavadi ne prodaš kar tako, da bi dejansko prišel do keša.
Potem nadaljuje, da nekoč ko evforija na borzi poneha, zadeve padejo nazaj na prejšnjo vrednost. Dejansko spet vse ostane enako, le sloves, da si bogat pa ostane.

Tale slovenska lestvica je pa itak brez veze.
Poznam nekoga, ki je na njej. Zadeva gre tukaj v stilu. Vzameš puf 1.000.000 evrov, da kupiš podjetje in te dajo na lestvico kot, vau koliko se mu je povečalo premoženje od lani. Da imaš na drugi strani milijon pufa, nihče ne objavlja.
To je tako, ko klošar pocuka za rokav japija rekoč: "Mi daš evro, nimam nič!" Japi pa nazaj: "Ja potem imaš pa natančno 100.000 evrov več kot jaz."

KandazaR ::

Tu si pa v veliki zmoti. Večina oblek je narejena na kitajskem. Tudi obutev je narejena na kitajskem (le kje imajo tovarne nike, adidas, puma,...). Tako da ne bi o tem. Pri avtomobilih je višja dodana vrednost in tu ni primerjave z tekstilno industrijo.

Avby ::

@jype

V bistvu daješ zelo pavšalne ocene. Maš neko osebno preprilčanje vrjamem, tako kot vsak od nas. Ampak ob koncu dneva to ne pomeni kaj dosti. Ne tvoje osebno prepričanje in ne moje.

Razloži mi potem na konkretnem primeru, ki sem ga podal:

Delavec 30 let delovne dobe 200 evrov mesečnega dohodka. Do pokojnine še 3 leta zaposlitve ni.
Zidar trdi da je delal 110 let in postal lastnik največjega gradbenega podjetja v Sloveniji?

Torej gre res za sposobnost ali za sistemsko zlorabo?

In kaj bi bilo narobe, če bi takega sposobnega človeka izgnali ali zaprli v zapor? A misliš da bi Sloveniji šlo po takem dejanju slabše?

Jasno je kot beli dan. Mimo tega ne gre. Večja produktivnost - višje plače.

Ne pa:

večja produktivnost - iste plače
prevzemi največjih podjetij z "luftom" in bremenitve podjetij zanadaljnih 20 let z krediti.

In torej a misliš, da tvoja trditev, da bodo "sposobni" pobegnili z države na koncu dneva pomeni nekaj slabega?

djordjevic ::

borchi: Če misliš, da se Murine stvari za tak keš ne prodajo, guess again. Ker se. Ker je roba kvalitetna. Zlasti, če gledaš, da daš za Bossovo obleko lahko mirno še enkrat. Šivajo pa jo kje že? Točno, v Muri.

kekz ::

> Točno, v Muri.

Menda res. Sem spraševal po Prekmurju nekoč ko sem se mudil tam. Pa med domačini Mura ni preveč na dobrem glasu.
Pravijo, da dosti za male pare zaposlujejo Cigane, tudi na črno. Ni dosti drugače kot Kitajska.

jype ::

Avby> Delavec 30 let delovne dobe 200 evrov mesečnega dohodka. Do pokojnine še 3 leta zaposlitve ni.

Od kje pa pride ta mesečni dohodek? Kaj dela za 200 evrov na mesec? Zakaj ne poišče boljše službe?

Avby> Zidar trdi da je delal 110 let in postal lastnik največjega gradbenega podjetja v Sloveniji?

Meni je popolnoma vseeno, kaj Zidar trdi. Vseeno mi je tudi kako je prišel do premoženja. Edino, kar je zame pomembno je, kako sem jaz prišel do svojega. Naloga države je seveda preprečevati, preganjati in kaznovati protizakonite reči - ni mi vseeno, kdo spoštuje zakon in kdo ga ne, če je pa legalno, pa vsekakor ni več moja stvar.

Avby> In kaj bi bilo narobe, če bi takega sposobnega človeka izgnali ali zaprli v zapor?

To, da mu je nujno treba najprej dokazati krivdo. Brez tega nikogar ne smeš zapirati ali izganjati, nikoli.

Avby> Jasno je kot beli dan. Mimo tega ne gre. Večja produktivnost - višje plače.

Kdo ti je pa to natvezil? Delavci imajo pravico dati odpoved. Pravico se imajo tudi organizirati v sindikate, vendar ta pravica ni toliko pomembna, kot je pravica vsakega delavca posebej, da ustanovi svojo firmo in svojim kolegom ponudi boljše pogoje kot drugi delodajalci. Je res al ni res?

Avby> prevzemi največjih podjetij z "luftom" in bremenitve podjetij zanadaljnih 20 let z krediti.

Edina dolžnost delavca je dati v takem podjetju odpoved. Takoj.

Avby> In torej a misliš, da tvoja trditev, da bodo "sposobni" pobegnili z države na koncu dneva pomeni nekaj slabega?

Jaz bom pobegnil, če bo pokalo. Vseeno mi je, če mi verjameš, ampak jaz do svojega premoženja nisem prišel z goljufijo.

Tudi tvoj tik-pred-penzijo kolega lahko vzame v roke knjige in se nauči kaj takega, da bo lahko svoje znanje prodajal - pa jaz močno dvomim, da takega znanja že zdaj ne poseduje, samo prodat ga očitno ne zna.

KandazaR ::

@avby
Največja napaka bi bila če bi izgnali/zaprli sposobne ljudi. Lahko pa zaprejo ljudi, ki so na nelegalen način prišli do državnih podjetij.
Zapiranje in zamenjevanje res sposobnih ljudi pa je vedno pripeljalo do slabšega stanja in celo nazadovanja. Lep primer imaš po drugi svetovni vojni ko so ljudi, ki se pač niso strinjali s sistemom (tukaj ne mislim domobrance in company) ampak sposobne ljudi, ki so jim pač nacionalizirali podjetja. In kam nas je to pripeljalo. Sedaj moramo vračati podjetja/lastnino + odškodnino.
Drug primer je zamenjava Staneta Kavčiča in tako imenovana cestna afera. Namesto da bi se v 70-ih začela izgradnja avtocest in vlaganje v podjatja z visoko tehnologijo je šel ta denar v težko industrijo, ki je proizvajala izgubo in posledično zadolževanje juge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

borchi ::

> Če misliš, da se Murine stvari za tak keš ne prodajo, guess again. Ker se. Ker je roba kvalitetna.

ok, mogoče celo prodajo vse obleke, ki jih naredijo. ampak, glede na to koliko dela ene šivilje, ki zasluži 380 eur, je v eni obleki, bi jih morali prodajat za 600 eur in ne za 400 po kolikor jih prodajajo sedaj.

> Zlasti, če gledaš, da daš za Bossovo obleko lahko mirno še enkrat. Šivajo pa jo kje že? Točno, v Muri.

z dodelavnimi (lohn) posli muro dela izgubo. ampak ker od svoje znamke ne morejo živeti pač delajo tudi to. zna pa bit, da še več izgube pridelajo na svoji znamki.
l'jga

leinad ::

>
ok, mogoče celo prodajo vse obleke, ki jih naredijo. ampak, glede na to koliko dela ene šivilje, ki zasluži 380 eur, je v eni obleki, bi jih morali prodajat za 600 eur in ne za 400 po kolikor jih prodajajo sedaj.


zdaj boš pa že kar ti določal razmerje povpraševanje/ponudba? svašta

IceIceBaby ::

Povpraševanje po dragih oblekaj definitivno je. Vprašanje je samo, če je Mura sposobna ponuditi ustrezen izdelek. Kar se kvalitete tiče v Muro ne dvomim, samo na pozicioniranju znamke (marketingu, po domače) pa sigurno delajo premalo.

Podobno velja za Peko in večino drugih slovenskih znamk, ki prodajajo obleko in obutev.

leinad ::

mura btw ima neko svojo bolj classy znamko, mislim da se imenuje Escada.

Ziga Dolhar ::

Dej se enkrat preveri :)
https://dolhar.si/

nurmaln ::


zdaj boš pa že kar ti določal razmerje povpraševanje/ponudba? svašta


Pomoje da je mislil ravno to, da je treba dvignit povpraševanje (marketing) zato da se bodo lahko dvignile cene.

Ampak tudi to je dost brezveze. Tudi če iz Mure naredijo svetovno znan brand ranga Hugo Boss. Še vedno bo samo brand tisti ki bo predstavljal neko dodano vrednost in se bo lastnikom brand bolj splačat dat zadeve šivat nekam kjer je cenejša delovna sila. Treba se bo sprijaznit, da je panoga pač neperspektivna in nehat z državno podporo in se vnaprej zavedat da bo v roku leta ali dveh 4000 delavcev na cesti.
Sigurno bi se bilo treba na to fajn pripravit, naredit nekaj rezerve za socialno podporo in pripravit programe za prešolanje in spodbujanje malih podjetij. V roku kake tri leta bi imela večina delavcev nove službe, podpora za tiste ki ne bi dobili službe pa bi bila še vedno cenejša kot je zdaj konstantno subvencioniranje propadajoče tovarne.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

TESKAn ::


> Zlasti, če gledaš, da daš za Bossovo obleko lahko mirno še enkrat. Šivajo pa jo kje že? Točno, v Muri.

z dodelavnimi (lohn) posli muro dela izgubo. ampak ker od svoje znamke ne morejo živeti pač delajo tudi to. zna pa bit, da še več izgube pridelajo na svoji znamki.


Čaki, ti praviš, da imajo od delanja za druge znamke samo izgubo, v naslednjem stavku pa rečeš, da zaradi teh poslov sploh preživijo? Ne gre skupaj.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

PacificBlue ::

Heh..zdaj še policisti..KLIK..da sodnikov niti ne omenjam..
Ja gnilega je nekaj v državi tej..

borchi ::

> zdaj boš pa že kar ti določal razmerje povpraševanje/ponudba? svašta

ne jaz. trg jim je že zdavnaj to povedal.

al bi rad z vso resnostjo povedal, da je edini problem mure, da imajo premal šivilj, ki naredijo premal oblek? da je trg lačen murinih oblek za 600 eur?!

(mogoče bodo še brezposelne nemške šivilje hodile šivat v prekmurje)
l'jga

mchaber ::

>Jasno je kot beli dan. Mimo tega ne gre. Večja produktivnost - višje plače.

Če šef nabavi nove stroje, s katerim se poveča produktivnost, delavci pa zato delajo manj, jim mora šef dvignit plačo?
.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Joc Pečečnik in Mura (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19014414 (7451) Mr.B
»

Ne čutim solidarnosti do delavcev Preventa, Mure in ostalih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22035209 (29488) sidd
»

[fork] socialna vs. delo

Oddelek: Problemi človeštva
332041 (1734) Karaya 52
»

Mura, IUV, Steklarska nova, Gorenje, itd... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1026371 (4261) S.Dreamliner

Več podobnih tem