» »

Kmetje napovedujejo proteste ?!

Kmetje napovedujejo proteste ?!

PacificBlue ::

ole men tut ni jasno. Js bi prav rad stopu zjutraj do kmeta po liter svežega mleka z vsemi 17% maščobe. Pa treh frišnih jajc se tut nebi branu.
Da kak pravi domač krušni kruh sploh ne omenjam. Ampak, tega enostavno nikjer ni za dobit.


Pri nas doma dobiš vse to. Po normalnih cenah. Če si resen PM;)

Kmetom se tega prodajat ne ljubi, ker je zgleda mal preveč dela? Se bol splača jamrat in zahteva denar direkt od države.


No jaz poznam veliko kmetov, ki prodajajo domače izdelke. Mislim, da tvoja trditev ne zdrži vode.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

bluefish ::

No jaz poznam veliko kmetov, ki prodajajo domače izdelke. Mislim, da tvoja trditev ne zdrži vode.
Na domačijah že, ko lahko ponudijo sokrajanom svoje izdelke. Tukaj je verjetno govora o trgovini.
Samo gospoda iz mesta se ne bo vozila 40km na dan zaradi litra mleka.

PacificBlue ::

Na domačijah že, ko lahko ponudijo sokrajanom svoje izdelke. Tukaj je verjetno govora o trgovini.
Samo gospoda iz mesta se ne bo vozila 40km na dan zaradi litra mleka.


V Ljubljani imaš na tržnici poleg vseh drugih izdelkov tudi mlekomat.Mogoče je informiranost preslaba.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

kopernik ::

Govora je predvsem o sezonskih rečeh, kot npr. češnje, breskve, zelenjava in tako naprej, ki jih kmetje prav lepo zaračunajo po "trgovinskih" cenah. Brez računa, of course. Za liter mleka se pa res ne bi vozil ne vem kam ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

PacificBlue ::

No w1 je omenil mleko, kruh in jajca.

Ceno pa seveda v takih primerih določa kmet, če ti ni všeč pač greš k drugemu, ki ti bo mogoče ponudil nižjo. Mi bomo začeli prodajati ekološko mleko v mlekomatu po ceni evro za liter. Preveč?
Pa poglej si na netu, kje so že postavljeni vse mlekomati. Boš presenečen.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

kopernik ::

Evro/liter ? Seveda je preveč :-) To je še več kot v trgovini. Sem mislil, da je srž debate v tem, kako so trgovci oderuški.

Hitch-Hiker ::

Evro/liter ? Seveda je preveč :-) To je še več kot v trgovini. Sem mislil, da je srž debate v tem, kako so trgovci oderuški.


V trgovini dobiš oskubljeno mleko (vodo) v mlekomat pa načeloma tako kokr "prtece iz krave", seveda ohlajeno.
Čeprav 1€/L je tud men mal huda.

PacificBlue ::

Evro/liter ? Seveda je preveč :-) To je še več kot v trgovini. Sem mislil, da je srž debate v tem, kako so trgovci oderuški.


Se ne strinjam. V mercatorju je mleko celo dražje kot 1 evro. Poleg tega, se gre v našem primeru za ekološko pridelano mleko. Če veš, da moraš za to izpoljevat določene pogoje in z tem tudi stroške, bi rekel da je cena nadvse primerna.

http://www.mercator.si/trgovina/seznam_...
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

kopernik ::

Evro/liter ? Seveda je preveč :-) To je še več kot v trgovini. Sem mislil, da je srž debate v tem, kako so trgovci oderuški.


V trgovini dobiš oskubljeno mleko (vodo) v mlekomat pa načeloma tako kokr "prtece iz krave", seveda ohlajeno.
Čeprav 1€/L je tud men mal huda.


No, če samo "priteče" iz krave, brez kakšne posebne predelave, bi naj bilo še manj stroškov ? Kakšno mleko pa oddajajo v mlekarne in po kakšni ceni ?

thramos ::

Ampak pri vas odpadejo vsi zgoraj omenjeni pogoltni posredniki, ki služijo na ostalih kmetih. Cena vašega mleka bi morala biti torej smešno nizka ...

bluefish ::

V mercatorju je mleko celo dražje kot 1 evro.
Ja, alpsko, ki je itak en kup vode. Navadno je tam okoli pol €.

Daniel ::

Mi jajca kar delimo sorodnikom, saj nam kure valijo po 10 jajc na dan in tega enostavno ne utegnemo pojesti...

PacificBlue ::

Ampak pri vas odpadejo vsi zgoraj omenjeni pogoltni posredniki, ki služijo na ostalih kmetih. Cena vašega mleka bi morala biti torej smešno nizka ...


To niti ni v našem primeru tako pomembno. Saj gre za free market a ne?;)

Bomo videli, kakšen bo odziv,lahko, da se še cena spremeni,samo koliko vem je povvprečna cena v mlekomatih 1 evro. In koliko vem, ga v Lj prodajo 150 litrov na dan.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

zinkoKmet ::

Me prov zanima kdo bi hodu kupovat domače pridelke, jaz kar takoj začnem prodajat!
Mleko, jajca, čebula, paradižnik, rdeča pesa, krompir, zelje, repa, tudi kislo.
Ja saj vem kaj boste rekli, pripel mi do vrat, pol pa vzamem!

Veliko je kmetov in ekoloških kmetij, ki prodajajo svoje, domače. Nekateri dobr drugi manj.
Vprašanje je koliko si pripravljen odšteti za eno stvar.

Za vse to pa rabiš dopolnilno dejavnost, ali pa kaj drugega, pa pol spet plačeš davek, pa urejeno morabiti vse po predpisih, kar je povezano z novimi stroški.

Saj mi hodjo domov, pa pridejo tud v nedeljo, pa ko se glih usedemo h kosilu, ali pa ko sem v štali ves umazan, tak jim tud ne morem prodajat, s kratka nekoga imet ki se bo samo s tem dajal.

Zato pa so subvencije, da se ukvarjaš le s proizvodnjo, pridelavo človeku osnovnih dobrin, ker za vse ostalo ti zmanjka časa.

Lahko pa kupuješ v lj. Na tržnici, kjer ti tudi februarja proda kmet svež, domač paradižnik, pa zelo lep korenček, že tud solato je prodajal, tako, ki v tistem letnem času sploh ni mogla zrast na njegovi kmetiji.

Vsi se kregate čez subvencije, nihče se pa ne vpraša kaj ima v loncu?, kolikokrat je bilo škropljeno, ali pa z čim tik pred obiranjem vrtnin. En paradajz iz veleblagovnice ne zgnije tud 14 dni na sobni temperaturi, če bi bil pa domač, pa nebi 4 dni zdržal v sveži obliki, pa čvrst, razen če bi bil škropljen tako da poješ en kup karcerogenih enot zraven!

Kmetje ne bi dobival subvencij, če bi potrošniki kupoval po presoji bolj zdravo, jem dražje, tako pa vsak mora glidati na proračun gospodinjstva, pa je primoran kupit bolj poceni, zato pa tudi velikokrat ne slovenjsko.

S subvencijami je tako, da več kot imaš površin več jih dobiš, če dosegaš standarde, jih ne presegaš, če nisi delal napak pri papirologiji, če si nisi skozi leto nabral nekih negativnih točk, če so bili vsi inšpekcijski pregledi v redu (pri nas je bila v roku 10 mesecev 9x na obhodu- pregledu. )
če se komu lušta subvencij, naj si naštima otroke, saj tam je skor isto, več kot jih imaš več otroških dokladov dobiš. Tudi samo od tega se da živet, zelo skromno, pa porabiš za vse drugo razen za otroški standard.

Če vlagaš v kmetijo, potem vlagaš vse svoje imetje, in premoženje. Ne izplačuješ si plače, ker jo vložiš nazaj v kmetijo, ravnotako vložiš v kmetijo subvencijo, ker če je ne, pol jo kar kmalu zgubiš.

Kmetija je družinsko podjetje, včasih bol fletno, včasih pa kruto, samo ča ne živijo vsi za isto stvar gre kmalu po gobe.

To je tko kot družina. Vsi za enega eden za vse, samo pri kmetih je to še bolj pomembno. Ker pol se ti ne podere samo zakon ampak vse čemur si se v življenju odpovedoval gre...

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

kopernik ::

Mi jajca kar delimo sorodnikom, saj nam kure valijo po 10 jajc na dan in tega enostavno ne utegnemo pojesti...


Ah, jajca. Večkrat počitnikujemo na Pokljuki in od bližnjega kmeta kupujemo jajca. Cena ? Sitnica, približno 2x višja kot v trgovini v Boh. Bistrici. Ampak so pa domača, ni kaj. Boš rekel, naj gremo kupovati drugam - to ni bistvo (se mi niti ne da s tem ukvarjati, ko sem na dopustu), bistvo je, da kmetje tudi brez posrednikov fino navijejo cene.

thramos ::


To niti ni v našem primeru tako pomembno. Saj gre za free market a ne?;)


Seveda ... da bi le še več kmetov nehalo jamrat in se znašlo tako kot vi ...

PacificBlue ::

kmetje ne bi dobival subvencij, če bi potrošniki kupoval po presoji bolj zdravo, jem dražje, tako pa vsak mora glidati na proračun gospodinjstva, pa je primoran kupit bolj poceni, zato pa tudi velikokrat ne slovenjsko.


+1

Potrošniki tudi vplivajo na to, da subvencije obstajajo(so delni krivci). Če bi kupovali direkt od kmetov,subvencije ne bi bile potrebne, zanimivo kako deluje kapitalizem a ne?:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

zinkoKmet ::

saj versačijeve hlače tud plačaš več kakor ene skor enake iz h&m, pa se nič ne pritožuješ

Pyr0Beast ::

Sam versačiteve hlače ne kupujemo :)

V trgovini dobiš oskubljeno mleko (vodo) v mlekomat pa načeloma tako kokr "prtece iz krave", seveda ohlajeno.
Rajt, nič denaturirano, nič prekuhano ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PacificBlue ::

Rajt, nič denaturirano, nič prekuhano ?


Čist nič. Mleko je lahk v mlekomatu največ 24 ur. Potem ga moraš zamenjat. Je pa seveda skoz ohlajeno na primerni temperaturi.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Pyr0Beast ::

Kako je potem poskrbljeno za varnost potrošnikov pred mikroorganizmi, na primer Listerijo ?

Kako se take zadeve čisti dnevno ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zinkoKmet ::

planira se da bo kmelu bled z okolico pokrit z mlekomati. me prov zanima kakšna bo prodaja in odziv nanje. za tega v Medvodah vem da ga foušitne stranke skoz kvarijo.

zinkoKmet ::

čistoča je na vrhuncu, en bazen je notri, ko ga zamenja pripelje drug baze in tega prejšnjega zamenja. je pod stalno kontrolo inšpekcijskih služb. inšpektor lahko kadar koli vzame vzorec.
je zelo priročen sej da tudi manjše količine od enega litra, če manj porabiš.
pa zelo eko ker povniš povratno embalažo, ali pa jo vsakič na novo kupiš.

borchi ::

skratka, ugotovili smo, da tisti kmetje, ki stvari prodajo tudi v lastni režiji, zaračunajo še nekaj več od 'najboljšega soseda'. free market se temu reče.

ko 'najboljši sosed' prodaja kmetovo mleko po nižji ceni, kot pa jo plačam direktno pri kmetu, se pa temu reče oderuštvo.
l'jga

Ziga Dolhar ::

Cak, a da kmetje 'nimajo casa' je izgovor, da ne odprejo stacune v Lj oz. da bo kupec zdej moral k njim?

Madona, Jankovic tudi ni imel 'casa' ne za prodajat, ne za polagat cegle, ne za prevzemat dobavo blaga. Kaj je naredu? Zaposlu enga! Kmetje pa tega ne morejo? (Aja - nimajo se casa s tem ukvarjat. Pa placat je treba cloveka. Pa embalirat, transportirat v stacuno, placvat tm elektriko za hlajenje... Al pa postavt mlekomat, ki ga je treba amortizirat. Kr naenkrat ni vec tako poceni.)
https://dolhar.si/

Pyr0Beast ::

čistoča je na vrhuncu, en bazen je notri, ko ga zamenja pripelje drug baze in tega prejšnjega zamenja. je pod stalno kontrolo inšpekcijskih služb. inšpektor lahko kadar koli vzame vzorec.
Kaj pa ventili ? :)

pa zelo eko ker povniš povratno embalažo, ali pa jo vsakič na novo kupiš.
To je res bolje.

ko 'najboljši sosed' prodaja kmetovo mleko po nižji ceni, kot pa jo plačam direktno pri kmetu, se pa temu reče oderuštvo.
Ali pa pošteno dorečena cena. Oderuštvo je tudi to, da trgovine zahtevajo odkup po nižjih cenah.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zinkoKmet ::

če bi kmet iz mleka doma pobral smetano to nebi blo več isto mleko, polnovredno in polnomastno, mal bi lohk dodal še vode pa bi blo pol tako kot v trgovini.kjer isti hekto- liter dobi več različnih produktov.

zinkoKmet ::

tud ventili se perejo, ker moraš meti priklop vode, elektrike, pa urejeno komunalo pa to tud občini plačuješ

borchi ::

> če bi kmet iz mleka doma pobral smetano to nebi blo več isto mleko, polnovredno in polnomastno, mal bi lohk dodal še vode pa bi blo pol tako kot v trgovini.kjer isti hekto- liter dobi več različnih produktov.

in kmet tega ne dela ker...?
l'jga

PacificBlue ::

tud ventili se perejo, ker moraš meti priklop vode, elektrike, pa urejeno komunalo pa to tud občini plačuješ


Jap.. 4 evre na dan, če koga zanima;)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

zinkoKmet ::

ker smatra da so ljdje vešči prepoznave kaj je mleko in kaj je bela voda.
res da nekateri samo veliko govorijo, samo kmal bi te tud stranke pogruntale. tako kot na krvavcu dobiš kislo mleko, z čist malo kovtra na vrhu, pa skuto, ki je pripeljana iz doline, pa tudi sir v trgovini z imenom Bohinc Jože, pa nima nobene veze z bohinjskim sirom, pa kaj ti to govorim, saj itak že vse veš!!

Pyr0Beast ::

in kmet tega ne dela ker...?
Škoda cajta in denarja in vode, poleg tega lahko mleko BP kontaminiraš s klicami, večja vsebnost vode pa se da BP ugotoviti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

5er--> ::

en paradajz iz veleblagovnice ne zgnije tud 14 dni na sobni temperaturi, če bi bil pa domač, pa nebi 4 dni zdržal v sveži obliki, pa čvrst,razen če bi bil škropljen tako da poješ en kup karcerogenih enot zraven!!


Nakladaš in nimaš pojma o paradižniku. Tukaj je vprašanje sorte, kje je rastel (rastlinjak/zunaj), skladiščenja, koliko zrel je bil pobran... komot lahko zdrži tudi 14 dni od pobiranja brez dodajanja radioaktivnih izotopov... Če pa ti to doma ne uspe, shit happens, pač ne znaš. (Pa tudi nihče, ki zna, ti ne bo razlagal.)
V merkatorju lahko npr. najdeš paradižnik Agrarije Koper (na vsaki kišti je števlika, da se ve od katerega kmeta je roba). Isti paradižnik boš lahko našel na KP tržnici, LJ tržnici (veliki in ta mali), v Sparu in še kje drugje (v različnih embalažah). Cena ne bo povsod enaka. Preprodajalcu na tržnici boš v večini primerov plačal več. Bo pa tisti paradižnik "bolj domač".

BigWhale ::

Kaj je naredu? Zaposlu enga!


No ja, za zaposlit enga, ti mora prinesti vsaj dvakrat toliko denarja, kot mu moras placati. Jankovic je imel zalogo in je lahko zaposlil deset ljudi in pocakal pol leta, da so zaceli ustvarjati income. Vsak nima tega.

Sicer pa off-topic.

borchi ::

> Škoda cajta in denarja in vode, poleg tega lahko mleko BP kontaminiraš s klicami, večja vsebnost vode pa se da BP ugotoviti.

jaz nisem mislil kot goljufanje.

'tku kt iz trguvine. samu bujši in 3 krt cnejši...'

glede na to, da poslušam tukaj, da v trgovini kupujem 5x dražjo (pa še bistveno slabšo stvar), bi človek mislil, da bi za tako gromozansko razliko kmet dan in noč stal pred mojimi vrati in mi porival v roke vse kar rabim. naj bo on moj hladilnik, ko odprem vhodna vrata, on prižge luč na hodniku, jaz odrežem šnicl, natankam mleko, vzamem jajca... you get the idea..
l'jga

Pyr0Beast ::

Kaj čem, če ljudje ne mislijo plačevati poštene cene za trud nekoga naj ne pričakujejo kaj veliko uslužnosti in dobre volje.

Preprodajanje bi se pa tako moralo prepovedati, tako kot nekaterim branjevkam zjutraj pripeljejo solatko in podobne zadeve iz vrtnarij da lahko one to po višji ceni bp prodajajo naprej.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Utk ::

Slovenskim kmetom, zdravnikom, avtoprevoznikom, nepremičninarjem, cestarjem, učiteljem, pa tudi navadnim delavcem in še komu ne sme nihče nič rečt. Oni so najbolj, če že ni edini, pametni, oni so čisto nekaj drugega, specifičnega, nihče ne ve kako jim je in kakšne duše so to. Razen ko rabijo kaj denarja, takrat smemo ponižno vprašat koliko rabijo in podpisat ček. Potem moramo bit spet tiho.
Ko nam bojo nehali mleko po oderuških cenah prodajat mercatorji in spari, bomo lahko kupovali mleko direktno od kmetov po evro na liter, kila pšenice bo pa evro pa pol, ker kruh v trgovini stane 2 evra, za pol evra si ga pa naj sami zmesimo. Super. Seveda se zarad tega ne bojo odpovedali subvencijam. Očitno so slovenski kmeti nadpovprečno bogati, da sploh razmišljajo o takih cenah, evro za liter mleka in 2 za štruco kruha. 2 tretjine Slovencev zasluži manj kot 900 evrov, pa dvomim, da kupujejo tako drag kruh in mleko. V trgovinah tega ni videt. Morda si ga ne morejo privoščit tudi zato, ker morajo plačat dosti več za vrtec kot kmeti, njihovi otroci pa ne dobijo štipendij, kot praktično vsi kmetovi, pa tudi če so še tako bogati.
Najbolj bom pripomogel k rešitvi tega problema, če se takoj odpravim v hoffer po avstrijsko, ali pa slovaško, mleko. Slovenski kmeti pa kar naj propadejo, če so tako dragi. Zakaj ne bi raje na račun slovaških subvencij imeli cenejšo hrano. Če so oni tako neumni, ne rabimo bit še mi.
V Sloveniji je dosti hribov in ravnin zaraščenih, pa se nihče zato ne sekira. Še več, ne smeš jih posekat, tudi če bi hotel. Zdaj se bomo pa sekirali, če bo še malo več zaraščenega. Če pa država misli, da rabi nekaj svojega strateškega pridelka, ga naj pridela na ravnem, kjer so pogoji za to, ne pa nekje na pol poti na Triglav.

Daniel ::

@CrniE Še enkrat več dokazuješ da nimaš pojma o kmetijstvu.
Ne upoštevaš, da kmet posledično z svojim obstojem zagotavlja veliko število delovnih mest tudi v živilskopredelovalni industriji, z nakupi strojev (za kar ponavadi gredo subvencije) pri proizvajalcih mehanizacije, naprej od njih so jeklarne itd... cel kup uradnikov na ministrstvu, kmetijska svetovalna služba,... Pač predstavljaj si, propade kmet in z njim propadajo delovna mesta še kej drugje. Žal razmišljaš v premajhnem obsegu.

Sicer pa, rade volje se preusmerim na drugo delovno mesto ali socialo, samo da odplačam dolgove, potem pa se mi j**e za vse skupaj, če bo slovenski potrošnik imel kaj jesti ali ne, jaz bom zase poskrbel. Pa lep pozdrav, grem zopet v hlev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

krneki0001 ::

V ljubljanskih mlekarnah je bila akcija. Liter mleka za 29 centov. Me zanima kok imajo trgovine res dobička od litra mleka, če so ga v mlekarnah lahko po taki ceni prodajal. Dvomim pa, da bi šli z izgubo prodajat.

krneki0001 ::

@CrniE Še enkrat več dokazuješ da nimaš pojma o kmetijstvu. Pa lep pozdrav


Ni res, je kr prov povedal. Večina od tega drži. (sem s kmetije doma)

PacificBlue ::

Crnie

Pa kaj se razburjaš:)

..raje stopimo skupi pa spremenimo sistem. Potem pa bojo povprečne plače po 1500 evrov in mleko po 0,50 evrov.;)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Utk ::

Kmeti v tej temi pa dokazujete to kar ste. NIČ vam ne potegne. Vsi ostali pa nimamo pojma, samo plačevat moramo vse kar se kdo spomne.

Utk ::

@CrniE Še enkrat več dokazuješ da nimaš pojma o kmetijstvu. Pa lep pozdrav

Kaj točno sm napisal narobe?

PacificBlue ::

Kmeti v tej temi pa dokazujete to kar ste. NIČ vam ne potegne.


No saj žalit pa tudi ni treba. Ti povem, da so kmetje velik bolj odprti in kulturni do drugih, kot pa večina folka. Že z takimi komentarji k jih ven mečeš to dokazuješ.

Vsi ostali pa nimamo pojma, samo plačevat moramo vse kar se kdo spomne.


Zdaj mi pa povej, kaj kmet manj plačuje kot pa ti?
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

krneki0001 ::

Crnie

Pa kaj se razburjaš:)

..raje stopimo skupi pa spremenimo sistem. Potem pa bojo povprečne plače po 1500 evrov in mleko po 0,50 evrov.;)


Mleko je že sedaj po 0,49 evra (v večini štacun), povprečne plače pa niso niti približno nad 900 evri.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Kmeti v tej temi pa dokazujete to kar ste. NIČ vam ne potegne.


No saj žalit pa tudi ni treba. Ti povem, da so kmetje velik bolj odprti in kulturni do drugih, kot pa večina folka. Že z takimi komentarji k jih ven mečeš to dokazuješ.

Vsi ostali pa nimamo pojma, samo plačevat moramo vse kar se kdo spomne.


Zdaj mi pa povej, kaj kmet manj plačuje kot pa ti?

Kdo koga žali? Jaz ne.
Za kmeta NIHČE ne ve kolk zasluži, še hujše kot s.p. Plača manj dohodnine kot bi kdo drugi za isti prihodek, dosti tega prihodka se ne upošteva pri štipendijah, dokladah itd. Najebejo pa tisti, ki hodijo v službo in imajo eno njivico, pa res nimajo skoraj nobene koristi od nje. Pokaži mi eno družino z 2 zaposlenima (lahko tudi z enim), ki ima avto za 30,000 evrov, otroci so pa oktobra že v študentskem domu in s štipendijami. Takih kmečkih družin je ogromno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

PacificBlue ::

Za kmeta NIHČE ne ve kolk zasluži,


Če pa ne vprašaš.Vse se da izvedeti.

Pokaži mi eno družino z 2 zaposlenima (lahko tudi z enim), ki ima avto za 30,000 evrov, otroci so pa oktobra že v študentskem domu in s štipendijami.


Tukaj je odvisno veliko tudi od drugih dejavnikov, npr razdalja. In študentje s kmetij so pa ponavad bolj oddaljeni kot pa ostali.

Najebejo pa tisti, ki hodijo v službo in imajo eno njivico, pa res nimajo skoraj nobene koristi od nje.


Najebejo? Te vabim na teden dni dela k nam domov, pa boš videl kaj je to DELO in zajebancija.. Zame tak k dela lahkotno 8 ur na dan in neki jamra skoz ni vred počenga groša.Kaj šele subvencij.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Daniel ::

Upam da si prebral moj zgornji post o zaslužkih in stroških, drugače mi ni jasno, kako zdaj tu pišeš, da ne veš koliko zasluži. To si ti misliš, da se ne upošteva pri štipendijah, že ko sem se jaz šolal se mi je zgodilo, da dve leti nisem prejemal štipendije. Sploh ne vem kako bom šolal svoje otroke, ko jih bom imel.

Pokaži ti meni koliko kmetov ima avto za 30.000 Eur, lahko pa se zmenima, pa ti prideš k meni z 30.000 Eur, jaz pa ti dam oba korejca za ta denar, eden je letnik 1996, drugi pa 2000, katerega smo rabljenega kupili, ko se wartburga ni več splačalo popravljati.

Sicer pa, dragi človek, jaz te lepo vabim, da izkoristiš letni dopust in prideš k meni na kmetijo za kakšen teden ali dva, da boš spoznal, kaj sploh pomeni biti kmet in kakšne obveznosti to prinaša s sabo. Skupaj bova lahko tuhtala, kako razdeliti 4500 Eur od mleka na 45000 Eur dolgov (z krediti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Utk ::

Pacific, dej ne bluzi z razdaljo. Da so kmeti dlje kot ostali, je pa smešnica. Kot da je Celje bližje Ljubljani kot neka vas nad Grosupljem.
Kmeti jamrajo, pa jim nič ne manjka, tisti, ki so v službi za 600 evrov pa ne smejo niti pisnit, ko plačujejo davke namesto kmetov, preko (ne)dobivanja štipendij, nižjih doklad itd, pa imajo kmeti več kot oni. Kmeti delajo? Drugi se pa praskajo po riti 16 ur na dan. Pa itak se davkov ne plačuje od (ne)dela, ampak od zaslužka. In če nekdo zasluži v treh urah dovolj, to kmeta prav nič ne briga.
Daniel, za kmeta nihče ne ve kolk zasluži. Jaz še nism videl, da bi kdo dajal račun za 5 metrov drv, niti mu tega ni treba. Še manj se pa to upošteva pri štipendijah. Če je vseeno nisi dobil, potem niste bli tako revni. Jaz pa tebe vabim, da z vsem kar imaš in znaš, probaš na katerkoli drug način zaslužit toliko, da boš živel podobno kot zdaj, pa še vsi ostali, ki jih morda vzdržuješ.
2 tedna dopusta pa ne pride v poštev, čeprav nism kmet, tako da ne bo nič.

Daniel ::

Ok, pa za teden dni. Četudi ti še nisi videl, da bi kdo pisal račun za drva še ne pomeni, da jaz ne rabin izdati računa za vse kar gre od hiše, ravno obratno, moram ga, drugače imam za vratom davkarijo. Še enkat, kmetija kot taka ima določeno vrednost in ta vrednost je bila dovolj visoka, da nisem dobil štipendije, ne morem pa si jaz zdaj od te vrednosti dvigniti na bankomatu 100 eur, niti izplačati plače, plačujem pa od nje KD, pa tudi še nezazidano zazidalno. Torej, kot sem rekel, lahko vse prodam in plačam dolgove, ampak takrat bo le še en socialni problem več, vendar overall boš pa ti zadovoljen, ker en kmet manj prejema subvencijo.

Kdo bo pa tačasm ko bom jaz skušal poskrbeti zase na drugačen način nahranil živino in obdelal polja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28334754 (29574) louser
»

Nesmiselna regulacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5310042 (9134) Daniel
»

Velika suša, kmetje 'krivijo' državo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1649267 (7616) pin29

Več podobnih tem