» »

Prometna nesreča zaradi cestarske malomarnosti... Kako ukrepati?

Prometna nesreča zaradi cestarske malomarnosti... Kako ukrepati?

DimmniBurek ::

Kolega je šel v večernih(tema) urah domov s svojim motorjem. Vozil je 30-40km/h čez naselje, kjer je cesta zelo razrita pri robu. Naj omenimše, da ni nobenih tabel, da je cesta razrita... Nasproti mu je pripeljal avto in moral se je umakniti na rob ceste, da je preprečil trčenje z avtom. Prav na tistem odseku je po tleh pesek in luknje, povrh vsega pa še javna razsvetljava(glih tista žarnica) ne dela, seveda je padel in si podrsal motor. Avto je valda odpeljal, ker verjetno ni sšlph videl, da je kolega padel.
Kaj se lahko v takem primeru naredi? Pokličeš policijo, da se vse popiše, vložiš tožbo proti cestni službi za povrnitev nastalih stroškov na motorju in poškodovancih? Rešuješ to sam? Rešuje njegova zavarovalnica, odvetnik?
There Is No Stronger Drug Than Reality

krneki0001 ::

Pozabiš na vse skupaj, obrneš nov list v življenju in živiš dalje.

Kolega je imel pozimi na podoben način nesrečo. Zjutraj je vozil po avtocesti in ga je obrnilo na ledu. Cesta je bila uradno posoljena, vendar na tistem mestu je bila ledena, kar je tudi potem poslikal in posnel na fotoaparatu - na filmu se vidi, kako se je njegov sin drsal po ledu.
Na sodišču je dobil kazen nekaj čez 500 evrov za povzročitev splošne nevarnosti in zaradi povzročitve nesreče, ker ni prilagodil hitrosti glede razmeram na cesti - vozil pa je 60km/h.

ABX ::

Kolega je šel v večernih(tema) urah domov s svojim motorjem. Vozil je 30-40km/h čez naselje, kjer je cesta zelo razrita pri robu. Naj omenimše, da ni nobenih tabel, da je cesta razrita... Nasproti mu je pripeljal avto in moral se je umakniti na rob ceste, da je preprečil trčenje z avtom. Prav na tistem odseku je po tleh pesek in luknje, povrh vsega pa še javna razsvetljava(glih tista žarnica) ne dela, seveda je padel in si podrsal motor. Avto je valda odpeljal, ker verjetno ni sšlph videl, da je kolega padel.
Kaj se lahko v takem primeru naredi? Pokličeš policijo, da se vse popiše, vložiš tožbo proti cestni službi za povrnitev nastalih stroškov na motorju in poškodovancih? Rešuješ to sam? Rešuje njegova zavarovalnica, odvetnik?


Na Fifth Gear so imeli oddajo kako zahtevat povračilo stroškov v takem primeru. Sicer se gre za UK, vendar princip bi moral biti podoben.

fifth.gear.s16e05
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zheegec ::

V Sloveniji je zelo težko, da boš kaj dobil. Prej boš sam dobil kazen. Tako žal je.

Nebivedu - kolega bi pač moral peljati 0Km/h, pri tej hitrosti gotovo ne bi zeltel iz ceste.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Rippy ::

V Sloveniji je zelo težko, da boš kaj dobil. Prej boš sam dobil kazen. Tako žal je.

Nebivedu - kolega bi pač moral peljati 0Km/h, pri tej hitrosti gotovo ne bi zeltel iz ceste.


Dejansko res...pri nas skoraj ne obstaja prometna nesreča, ki je bila posledica slabe ceste.

Meizu ::

V Sloveniji je zelo težko, da boš kaj dobil. Prej boš sam dobil kazen. Tako žal je.

Nebivedu - kolega bi pač moral peljati 0Km/h, pri tej hitrosti gotovo ne bi zeltel iz ceste.


Dejansko res...pri nas SPLOH ne obstaja prometna nesreča, ki je bila posledica slabe ceste.


fixed

Aston_11 ::

Še nekaj je, dečko je zletel s ceste, ker se je umikal vozilu. To je bil vzrok za nastalo škodo, ki bi ga upoštevalo sodišče.
To pa, da ni bilo znaka, da je cesta razrita, kaj je dečko slep, da rabi še znak? Če ni znaka, potem po njegovem tudi cesta ni razrita?
Pa tudi 30-40 km/h z motorjem po razriti cesti?

Odškodninski zahtevek na zavarovalnico je zastonj torej ni nobene frke, če ga naslovi iz naslova splošne odgovornosti izvajalca del, ki rije po cesti. Več kot zavrniti ga ne morejo, napiše pa ga lahko sam, če zna.

AndrejS ::

Jaz sem padel z motorjem v križišču pri zavijanju levo. Zdrsnilo mi je na pesku. Dobil po starem zakonu 90.000 SIT kazni zaradi neprilagojene hitrosti. WTF !!!

jype ::

nebivedu> Zjutraj je vozil po avtocesti in ga je obrnilo na ledu. Cesta je bila uradno posoljena, vendar na tistem mestu je bila ledena, kar je tudi potem poslikal in posnel na fotoaparatu - na filmu se vidi, kako se je njegov sin drsal po ledu.

Sin je drsal po ledu... _po avtocesti_ ?

krneki0001 ::

Jype, na cesti je bila zapora, ker je tip zbil ene 5 tistih oznak za preusmeritev na drug pas, pa jih je bilo treba pobrat in umaknit. Sin je pa star 28 let.

aljazh ::

Dejansko res...pri nas SPLOH ne obstaja prometna nesreča, ki je bila posledica slabe ceste.

Obstaja, obstaja. Pred par leti, ko je bilo verižno trčenje na poledeneli gorenjski avtocesti, v katerem je bilo udeleženo policijsko vozilo "provida", je bil (po poročanju medijev) vzrok za nesrečo poledica, krivec pa Dars.

In ko se je na štajerski avtocesti prevrnil vojaški terenec, je bil (po poročanju medijev) vzrok zanjo oljni madež na cestišču.

Ali kdo prepozna vzorec? >:D

poweroff ::

Kdo je pa kriv, če se nesreča zgodi DARSovemu vozilu? :D
sudo poweroff

Ziga Dolhar ::

Vožnja brez vinjete.
https://dolhar.si/

madmitch ::

No ja, ne bo čisto res. Pred leti me je zavrtelo pri 30 km/h v blagem ovinku zaradi ledu na cesti, ki se je delal zaradi malomarnega dela cestarjev, baje so pozabili posoliti, pred mano je zavrtelo že nekaj vozil, policija jih je (cestarje) opozorila na nevarnost... zganili se niso. Enivej, vame je nato mi je v rit priletel drug avto s podobno hitrostjo, in sva naredila lepo godljo. Policaji so odločili, da sva oba vozila prilagojeno voznim razmeram, ergo nisva bila kriva. Slučajno vem, ker poznam enega na zavarovalnici, da so potem za oba, ki sva bila udeležena v nesreči, iztirjali od cestarjev. Kako bi pa bilo, če bi sam hotel od njih izmolsti, si pa niti predstavljati ne upam, verjetno bi mi cel kup snega pred vrata narinli. :(
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

ABX ::

Jaz sem padel z motorjem v križišču pri zavijanju levo. Zdrsnilo mi je na pesku. Dobil po starem zakonu 90.000 SIT kazni zaradi neprilagojene hitrosti. WTF !!!


Če imaš nesrečo, kriv ali ne, pobegni iz kraja dogodka, če te dobijo policaji si 100% da dobiš kazen.
To te naučijo izkušnje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

AndrejS ::

Kdo pravi da sem pobegnil ...

ABX ::

Kdo pravi da sem pobegnil ...


Zato pa si plačal. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Šimpanz ::

Tudi jaz mislim da je najbolje da na vse pozabiš, ker boš imel od prijave samo stroške. Cestarji so krivi samo v primeru da se na istem mestu istočasno zgodi več nesreč, drugače pa vedno okrivijo voznika. Torej če se isto noč ni na istem mestu prevrnilo več motoristov nimaš kaj praskat.

kixs ::

Pri nas ne more priti do nesrece drugace kakor zaradi neprilagojene hitrosti.

NorK ::

Zato pa imamo takšne ceste.

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

madmitch ::

Evo en primer:
http://24ur.com/novice/slovenija/foto-n...

Pojasnila je, da voznik, ki na avtocesti na primer povozi srno, lahko zahteva odškodnino, ker je žival na vozišče očitno prišla skoti poškodovano zaščitno ograjo, tako da gre za napako Darsa. Če pa voznik povozi predmet, ki je odpadel z drugega vozila, pa odškodnine od Darsa ne more zahtevati. Najbolje je, če si zapomni, s katerega vozila je predmet odpadel, in terja njega. V nasprotnem primeru lahko voznik uveljavlja le povračilo škode z morebitne kasko police, je dodala.

Voznik pa lahko kljub temu z odškodninskim zahtevkom uveljavlja odškodnino od Darsa, pri čemer mora dokazati, da Dars kot vzdrževalec avtoceste ni storil vsega, kar se od njega (kot vzdrževalca avtoceste) pričakuje in se je prav zaradi te opustitve zgodila škoda.


Če bi bili DARSovci na oviro (al pa kaj podobnega) večkrat opozorjeni in ne bi reagirali, bi jih lahko za jajca vlekel, drugače - kot v tem primeru pa verjetno res ne.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

poweroff ::

Seveda. Mislim, če se jaz peljem z avtom pa razlijem po cesti olje - kaj ima tukaj DARS (dokler ni obveščen)?
sudo poweroff

ABX ::

Nisem komentiral, sem dal en primer.

Jaz ko opazim štalo na cesti pokličem 113.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Dr_M ::

moj fotr je pred parimi leti na AC povozil podstavek od table, ki razdelila pasove (promet je potekal dvosmerno pa eno polovici AC). unicil je sprednjo in zadnjo gumo in alu platisce. poleg njega, je avto poskodovalo se nekaj udelezencev. bila je policija,zapisniki... dars je krivdo priznal, ampak fotrov odvetnik ni dosegel nic. zavarovalnica je zahtevek enostavno zavrnila in stvar je bila zakljucena.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

Moj tast je zapeljal v luknjo na cesti, predrl gumo in nekaj zvil na kolesu ali kaj vem kje. Se pritozil cestnemu podjetju in dobil povrnjeno skodo.

Furbo ::

Kolega je šel v večernih(tema) urah domov s svojim motorjem. Vozil je 30-40km/h čez naselje, kjer je cesta zelo razrita pri robu. Naj omenimše, da ni nobenih tabel, da je cesta razrita... Nasproti mu je pripeljal avto in moral se je umakniti na rob ceste, da je preprečil trčenje z avtom. Prav na tistem odseku je po tleh pesek in luknje, povrh vsega pa še javna razsvetljava(glih tista žarnica) ne dela, seveda je padel in si podrsal motor. Avto je valda odpeljal, ker verjetno ni sšlph videl, da je kolega padel.
Kaj se lahko v takem primeru naredi? Pokličeš policijo, da se vse popiše, vložiš tožbo proti cestni službi za povrnitev nastalih stroškov na motorju in poškodovancih? Rešuješ to sam? Rešuje njegova zavarovalnica, odvetnik?


Sam je kriv. Saj je vedel kakšna je cesta, kar se tiče teme mora biti pa tudi motor opremljen z ustreznimi lučmi. Neprilagojena hitrost, sploh je pa zdaj prepozno za vse, po nesreči lahko vsak ki ne pokliče policije reče 'usul sem se tam pa tam, pa trezen sem bil pa vse'. Krneki.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dr_M ::

ce bi takrat klical policijo, bi placal kazen za povzrocitev prometne nesrece.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Ja saj morda je bil pa nasekan,pa zato ni klical policije.V takem primitu se kliče policijo in se jim dokaže ,da ni označbe in da je prekopano.Sedaj je prepozno.Škoda jokat.

dejanslo ::

hola

danes pred približno 1h se mi je zgodila bizarna reč. na hitri cesti med mariborom in pesniškim rondojem me je na sredi prehitevalnega pasu pričakal stožec. adrenalin je poskrbel, da sem se mu (nevarno) izognil proti robu cestišča, vendar sem ga vseeno oplazil in sedaj imam na odbijaču prasko (avto za mano pa ga je kar celega pobasal). seveda sem takoj klical na 1970, kjer so moj pogovor posneli, vendar praske nisem omenjal, ker nisem niti vedel, da jo imam (pred tem sem klical tudi na 1987, kjer so tudi posneli moj pogovor).

zanima me,
ali je za to prasko kriv DARS,
ali mi je dolžan nov odbijač/barvanje in
kje začet proceduro?
There`s More Than One Way To Do It

TOP ::

Nikjer ker zaradi ene praske škoda živcev in denarja.

Vikking ::

brez policijskega zapisnika ne bo nič.

KER

Tudi moj avto je potreben barvanja in samo hopla pokličem na 1970, da sem povozil stožec (ni problem reči za kakšno lokacijo kjer popravljajo cesto)in tako mi morajo plačati barvanje vozila.

Saj ne rečem da se ti to ni zgodilo. Najbolje da kot prvo kontaktiraš zavarovalnega agenta in ga povprašaš za nasvet. Drugi korak pa je potem odvetnik.

dejanslo ::

vredu, hvala :)

jaz sem računal na to, da zagotovo morajo obstajat zapisniki, nalogi, whatever, da so ta stožec tudi odstranili in da postopek dokazovanja ne bi smel bit težaven. bom naredil kot svetuješ.

lp
There`s More Than One Way To Do It

kmetek ::

Kasko zavarovanje pa mir.

MadMax ::

kmetek je izjavil:

Kasko zavarovanje pa mir.

Kasko potegne za sabo tudi maluse, poleg pa je običajno še odbitna franšiza.
Zakaj plačevati tujo krivdo? Kasko je za kritje lastnih neumnosti.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Letos smrtnih žrtev že več kot lani (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15421224 (18577) Mavrik
»

Zakaj se ne izloča tovornih vozil iz prometa, če je sneg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6814311 (12783) r3dkv1c4
»

Prometna nesreča - kdo je kriv? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6914700 (12857) prox
»

Speeding Facts vs Myths (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25813553 (10431) jype
»

Prometna nesreča,kolikšna je kazen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
549596 (8016) Ziga Dolhar

Več podobnih tem