» »

Gorenjska banka Link

Gorenjska banka Link

l0g1t3ch ::

Zanime me ali ima kdo izkušnje iz prve roke kako deluje link za poslovne uporabnike na ubuntuju 9.04 + firefox.

Hvala

John Doe 71 ::

Ravno v petek sem bil na banki za nove aktivacijske kode. Glejga zlomka, spet ne dela. Napaka enaka kot zadnjič:
Error on server, please try again later.

Dobro, zadnjič so posodobili aplikacijo, jaz pa nisem prebral maila in sem jo vmes že brisal.
Ampak kje je pa sedaj problem? Na Google Play ni gumba Posodobi, tako da sklepam da niso spet posodabljali.

Kakorkoli pa že, to je sranje od sranja proti NKBM. Na to sem šel samo, ker lahko urejam v živo, ker za NKBM ni več poslovalnice v mojem kraju. Dejansko me je v petek koštalo samo pol ure časa hoda, ko sem enkrat prej klical, sem pa porabil 1 uro. Tako da to da je poslovalnica v istem kraju je velik plus, velik minus je pa tale njihova aplikacija.
Jaz osebno drugače nisem bil nikoli pro mobitel, tako da bi imel 100x raje na kompu kot je bilo pri NKBM. Gorenjska banka ima na kompu samo toliko, da ne moreš reči da nimajo, ker enako rabiš mobitel, da se prijaviš, pa da ne govorim da je vse prej kot enostavno.

Gledam mnenja na Google Play in vsi dajejo 1 zvezdico, npr.:
Enak problem kot večina uporabnikov, niti prijaviti se ne da. Res sramota, sploh v časih, ko že študentje znajo narediti take sisteme - in to delujoče.


Ma drugače je od septembra, ko sem zamenjal banko, kar delalo. Ne vem kaj imajo ene probleme zadnje čase.

Zgodovina sprememb…

svecka ::

Zanič aplikacija v nulo. NKBM je svetlobna leta proti temu.

donvito ::

Meni dela odkar jo imam brez problema, imam pa android 11.

Skyman ::

Punca je pred tedno po 14 dneh koncno dobila dostop,7x je dobila kodo nobena ni delovala.Odg je biv da je bila prepoznana kot hacker...:)) sedaj dela,ima pa iOS

MacGyver141 ::

John Doe 71 je izjavil:

Gorenjska banka ima na kompu samo toliko, da ne moreš reči da nimajo, ker enako rabiš mobitel, da se prijaviš, pa da ne govorim da je vse prej kot enostavno.


Je tudi ena opcija preko HID Approve in ne rabiš telefona.
Drugače pa tudi men dela brez problema na Androidu 11 in 9.

Bolt ::

John Doe 71 je izjavil:

Gorenjska banka ima na kompu samo toliko, da ne moreš reči da nimajo, ker enako rabiš mobitel, da se prijaviš, pa da ne govorim da je vse prej kot enostavno.


Spet kr neki na pamet. Po posodobitvi(govorim za Android 12 za ostale verzije ne vem) ne potrebuješ nobenega telefona ampak samo HID approve.
Drgač pa brezveze tukaj preko foruma jokat. Za to obstaja njihova tehnična pomoč.
Pokliče se na njihovo tel. št. v petih minutah ti vse uredijo brez problema.
Lahko potrdim iz prve roke.
Prijava je enostavna, ko pasulj. Veliko lažje in hitreje kot prej.
Ja prej so pa bili problemi.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

John Doe 71 ::

Od danes dela, kot sem predvideval je bil včeraj res samo server error.
Tehnična pomoč ni zame, kot rečeno sem zadnjič zapravil 1 uro.
HID, prvič slišim, seveda pa znam guglat.

myriad ::

Jaz sem se jajcal s to aplikacijo dva tedna, ko so uvedli to svojevrstno 2FA. Sem jim poslal mail da aplikacija ne dela, da mi vrže ven error pri pairingu s spletno banko in sem nanizal v prvotni mail, kaj vse sem naredil (cache wipe, reinstall aplikacije, celo device reset sem naredil). Dobim nazaj mail, da naj reinštaliram aplikacijo. Ajde, sem si rekel, verjetno so imeli kakšen update, reinštaliram, isti error. Naslednji tri maili so mi isto svetovali.

Na koncu je bila sicer moja napaka v tem, da je bil device rootan. Ampak ne vem, zakaj ima aplikacijo to za preverjat. Argument za varnost jim ne gre nasproti, če ne bi prevzeli sodobne prakse in mi omogočili prijavo s kakšnim yubikeyem ali GA.

GrimReaper3 ::

Spet so bile neke spremembe in najbolje da nekam zabeležim.

In sicer mi je 24.2.2024 še delala stara spletna banka na naslovu elba.gbkr.si/otplinkprod
Od 26.2.2024 pa ne več, po sekundi po kliku na Potrdi se odpre prazna stran. Pa poleg Chroma sem probal še v Edge, tako da ne verjamem da je problem na moji strani.

Že prej 20.2.2024 sem bil ravno na banki in vprašal še za novo aplikacijo za mobilno banko, ker je na prej omenjeni strani pisalo, da je treba staro posodobiti (to sem naredil) ali inštalirati novo.
Tako da lahko da je nedelovanje stare spletne banke povezano s tem.

Če najprej opišem novo mobilno banko:
+ prva stran OK, osebni računi, varčevalni računi, depoziti
+ Kartice tudi OK, imaš napisane vse limite
- Plačila - ne najdem nastavitve za mesečna plačila na določen datum


Nova spletna banka je sedaj na naslovu:
link.gbkr.si
- za prijavo sedaj rabiš mobitel, na njem moraš vpisati še 6-mestni PIN
- obvestila banke so še vedno samo na starem naslovu
- pod Kartice, če izbereš predplačniško, piše Prenos na račun, ampak gre za polnjenje kartice iz računa, na Mobilni piše pravilno Polnjenje kartice
- iz predplačniške kartice se še vedno ne da prenesti na račun, moraš na banko
- mesečnih plačil se tudi tukaj ne da nastavljati, na stari spletni banki se je dalo

Kar je dodano glede na mobilno banko:
Računi - E-računi
Naročila - Krediti, limiti (nižje tudi za kartice), depoziti, dvig gotovine, menjalnica
Čeprav za ta naročila razen limitov grem jaz na banko, ne vem kako gre to tukaj skozi, predvsem za kredite, itak moraš iti podpisati na banko in prinesti še kak dokument.

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Čim dlje proč od Gorenjske bande!

clio24v ::

@GrimReaper3 jaz sem na srečo ostal še na stari aplikaciji zaradi posodobitve,ker je bilo veliko pritožb čez novo.So pa nekaj časa nazaj umaknili iz Google play staro aplikacijo.Lahko si tudi prebereš komentarje in boš videl,da so ljudje zelo nezadovoljni.Namesto da so aplikacijo izboljšali so jo samo še poslabšali.
Lexus Style

DamijanD ::

Nova je obup, sem jim poslal mail in so celo odgovorili, da bo v naslednji različici nekaj mojih pripomb rešenih.

Se mi pa zdi, da je to kar ena generična aplikacija, da ni direktno od/za njih.

clio24v ::

Lahko bi se vsaj malo zgledovali po drugih bankah.Npr Nkbm imajo app kar dobro zrihtan in lahko denar tudi prenakazuješ nazaj iz predplačniške kartice.Upam da bojo zadevo zrihtal v tej meri ,da bo delovalo in bo tudi funkcionalno.
Lexus Style


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469141070 (4321) TrumpDonald
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837184863 (5288) V-i-p
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517404 (2061) Patrik0
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697124281 (31290) WizzardOfOZ
»

Abanka ali Inteso Sanpaolo?

Oddelek: Loža
426610 (2779) kriko1

Več podobnih tem