» »

NLB ukinitev certifikatov ?

NLB ukinitev certifikatov ?

««
11 / 14
»»

solatko ::

kow - V Klikin-u je digitalni podpis, ki si ga dal ob vpisu v klik. Podpisovanje izgleda tako, kot, da si pri uslužbenki na banki. Telefonski razgovor, lahko tudi video, gospa pripravi dokument, ti ga na telefonu odpreš, prebereš in potrdiš, potem pripravi naslednjega in tako do konca, ko je posel sklenjen. Vse dokumente imaš v arhivu v Klikin-u in na Klik-u.

lolipop2 - To je dodatna varnost, mene ne moti.
Delo krepa človeka

kow ::

"V Klikin-u je digitalni podpis, ki si ga dal ob vpisu v klik."

Tega dela ne razumem (aplikacijo uporabljam samo OTP). Kaj pomeni, da "si ga dal"? Kje se ta podpis nahaja? Kje se nahajajo podpisani dokumenti? To pomeni, da nimas lastne kopije?

OK.d ::

lolipop2 je izjavil:

Ta NLB je res ena šalabajzerska banka. Kontaktiram jih na chat, da naj mi zamenjajo uporabniško ime za OTP, pa mi pol ure bluzi, da naj grem na naročilo OTP in tam izberem up.ime po želji. Pol ure sem bluzil nazaj, da ni opcije izbire in da je ime zabetonirano. Nekaj dni prej so mi pa po mailu rekli, da naj prek klika uredim.
KAr me pa sedaj moti (poleg žbljnj up. imena) da ko vtipkaš OTP geslo, še vedno ostaja geslo za vstop v bamko, kot je bilo prej s certifikatom. A niso mogl tega koraka ven vržt?

To tudi mene moti, če se že to grejo naj do konca izpeljejo zadevo, ne pa da zdaj rabiš trojno geslo za vstop.
LPOK.d

dunda ::

Se strinjam. Včeraj sem se bil prisiljen prvič prijaviti brez uporabe certifikata. In glej zlomka, najprej čudno uporabniško ime in OTP geslo, nato pa še en vpis gesla.
https://www.kacnje.eu

MadMax ::

"Čudno uporabniško ime" si si izbral ko si naročil OTP.
Saj vem, pomanjkanje inspiracije v kritičnem trenutku, ampak sam si si ga določil.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

dunda ::

Takšnega si pa jaz ne bi izbral. Je bolj videti zgenerirano 8-)
Razen, če je bila zgolj kakšna možnost izbiranja uporabniškega imena. Se sploh ne spomnim, kje je to bilo.
https://www.kacnje.eu

Lonsarg ::

Upprabniska imena so iz 20. stoletja. Sedaj se uporablja email, telefonske ali kak drug naravni narocniski identifikator. Aja no saj banke so tudi iz 20. stoletja, zato pa je tko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sandmat ::

MadMax je izjavil:

"Čudno uporabniško ime" si si izbral ko si naročil OTP.
Saj vem, pomanjkanje inspiracije v kritičnem trenutku, ampak sam si si ga določil.

Bullshit. Username je randomly zgeneriran iz dela imena in priimka + random cifre.

MadMax ::

Pa ne vem če je glih BS, jaz sem si ga določil sam...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

feryz ::

Sam si ga določil. Moje je nemogoče zadeti z generiranjem, ker je prvi del mail-a.

sandmat ::

verjetno sta si naročala v zadnjem času. Moj username je star že leta in sem ga zgolj prejel na mail.

BuDi79 ::

sandmat je izjavil:

verjetno sta si naročala v zadnjem času. Moj username je star že leta in sem ga zgolj prejel na mail.
jaz tudi.

MadMax ::

Tudi moj je star že leta.
Pa sem si ga sam določil.
Pa zato še ne obmetavam drugače prepričanih z bs žaljivkami.

/edit:
če je pa res že tako star (že leta), pa tudi dvomim, da se kdo 100% spomni na kak način si ga je takrat določil, da bi lahko tako vehementno zatrjeval "moj je bil zgeneriran, nisem ga sam določil", ane?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

telexdell ::

V klikin sem se prijavil tam 2015. Žena se je prijavila nekaj pozneje. Ob uporabniška imena sta generirana iz nekaj črk imena, nekaj črk priimka in nekaj cifer. Nisem ga določil sam, pa tudi spremeniti ga ne morem v kliku. Očitno je bilo nekoč tako, danes pa je drugače.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MadMax ::

Morda je razlika ali si klikin naročil prek klika ali osebno na banki?

Spremenit ga pa tudi jaz ne morem prek klika/klikina. Razen morda če bi šel osebno na banko, ampak ta del naj naredi tisti ki ga želi spremenit, meni je moj ok.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

lolipop2 ::

MadMax je izjavil:

"Čudno uporabniško ime" si si izbral ko si naročil OTP.
Saj vem, pomanjkanje inspiracije v kritičnem trenutku, ampak sam si si ga določil.


Ni res. Nisem si ga določil, NLB ga je sama ustvarila. Pred zahtevo za naročilo OTP sem ga želel spremeniti (kljub temu, da je v navodilih napisano, da si ga pred uporabo OTP sami lahko določimo), pisal na NLB in tam so mi rekli, da prek klika uredim. Prek klika je pa podpora tako nesposobna, da tega ni znala urediti.

predi ::

OK.d je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

KAr me pa sedaj moti (poleg žbljnj up. imena) da ko vtipkaš OTP geslo, še vedno ostaja geslo za vstop v bamko, kot je bilo prej s certifikatom. A niso mogl tega koraka ven vržt?

To tudi mene moti, če se že to grejo naj do konca izpeljejo zadevo, ne pa da zdaj rabiš trojno geslo za vstop.
To poanta 2FA/MFA? OTP/cert - nekaj kar poseduješ, Uporabniško ime/geslo - nekaj kar veš?

lolipop2 ::

A ni imela SKB enkrat, ali pa še ima, nek kalkulatorček, ko si generiral kodo in vtipkal v spletno banko, pa si bil notri? No, tako nekako sem pričakoval s tem OTP.

MadMax ::

Ok, smo že mimo, nekaterim je bilo dodeljeno, drugim dana možnost izbire. Komu, kje, kdaj...
Za nazaj nepomembno.

Da bi ob priliki šel osebno na banko in zatežil glede spremembe pa ni opcija?

Kalkulatorček pa je meni vedno predstavljal nek nebodigatreba, razen če ga res nikoli ne uporabljaš izven udobja domačega naslonjača.
Ga je bilo pa treba plačat, če se ne motim.
Telefon pa ima danes res že skoraj vsak, da bi pa enotna rešitev zadovoljila čisto vso populacijo je pa utopija.
Pa nikogar ne zagovarjam.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Bwaze6 ::

NLB je prav tako imela tudi ta samostojni generatorček kod, a je zgleda opuščen oz. ga ne moreš naročiti - piše "Samostojni generator gesel (za obstoječe imetnike).

BuDi79 ::

MadMax je izjavil:

Da bi ob priliki šel osebno na banko in zatežil glede spremembe pa ni opcija?
2021 smo. Poslovalnice ukinjajo. Najbližja... ni več blizu. In pred njo je vrsta kot da kaj zastonj dajejo, ne da ti njim plačuješ, da o delovnem času ne govorimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

WizzardOfOZ ::

Zahteve po ukinitvi certov, kakšni bodo delovni časi, koliko bo poslovalnic in kako morajo delat, si delavci ne izmišljujejo. Te bedarije prihajajo iz vrha.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

BuDi79 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zahteve po ukinitvi certov, kakšni bodo delovni časi, koliko bo poslovalnic in kako morajo delat, si delavci ne izmišljujejo. Te bedarije prihajajo iz vrha.
A je kdo krivil "Marjano iz šalterja" ali banko kot celoto - ki jo pač upravlja vrh?

WizzardOfOZ ::

Večina, ki kliče, nadira delavce, češ kaj so naredili.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Machete ::

Jaz sem jo prejle klical, prijazna teta, zrihtala hitro. Vprašala ali želim preko klikina ali preko generiranja gesla (isto v klikinu O.o)..
Je pa kompletna provedura in količina 'inputa' čisto pretiravanje.
Kaj je narobe z google authetincatorjem naprimer?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

opeter ::

Mene moti samo ena zadeva in sicer ne gre več skozi plačevanje skozi tretjega ponudnika (npr. bob.si).

Prijava OTP kodo še sprejme, potem pa bi se moral prikazati obrazec kamor vpišeš "staro" geslo ... no, to se ne zgodi, ker sistem izpiše, da je seja potekla ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

krneki ::

Kar so naredili pri NLB je precej debilno. Če si prej uporabljal certifikat, si dejansko odprl Klik, kliknil na gumb (user/pass sam izpolni browser) in si bil notri. Zdaj moram pa še dodatno odpreti na telefonu aplikacijo in od tam prepisati 8 mestno cifro.

Vsaj bi naredili da v kolikor imaš odprt OTP generator na telefonu, te avtomatsko spusti v klik, če se že kaj bolj pametnega ne morejo domisliti, saj stvari naj bi bile vedno bolj enostavne za uporabo in ne obratno. No saj, če tale Klikin še malo bolj spedenajo, da vsebuje vse funkcije Klika, potem Klika niti ne rabim več.

feryz ::

opeter je izjavil:

Mene moti samo ena zadeva in sicer ne gre več skozi plačevanje skozi tretjega ponudnika (npr. bob.si).

Prijava OTP kodo še sprejme, potem pa bi se moral prikazati obrazec kamor vpišeš "staro" geslo ... no, to se ne zgodi, ker sistem izpiše, da je seja potekla ...
Gre z lahkoto.
Najbrž imaš užgano kakšno shranjevanje gesel ali kaj podobnega.
Res pa je zoprno vpisovati staro geslo, če je že OTP. Brezvezno delo.

telexdell ::

Poleg svojih skrbim tudi za finance matere (90 let v domu za starejše). Prej sem imel na računalniku moj in njen certifikat, da sem pač plačeval račune (oskrba v domu, zdravila, ortopedski pripomočki...). Kako bom to izvajal sedaj? Teledoma ne zna/mora uporabljati. Jo bom moral za vsako položnico voziti na banko- je namreč na invalidskem vozičku? Kaj pa bo z dementnimi starostniki? Res ukinitev certifikatov je bila odločitev, katera bo še marsikomu drugemu povzročila precej težav.

PS kdo ve. če je možno na na NLB isti telefon registrirati za vstop v 2 klikin računa?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

krneki je izjavil:

Kar so naredili pri NLB je precej debilno. Če si prej uporabljal certifikat, si dejansko odprl Klik, kliknil na gumb (user/pass sam izpolni browser) in si bil notri. Zdaj moram pa še dodatno odpreti na telefonu aplikacijo in od tam prepisati 8 mestno cifro.

Vsaj bi naredili da v kolikor imaš odprt OTP generator na telefonu, te avtomatsko spusti v klik, če se že kaj bolj pametnega ne morejo domisliti, saj stvari naj bi bile vedno bolj enostavne za uporabo in ne obratno. No saj, če tale Klikin še malo bolj spedenajo, da vsebuje vse funkcije Klika, potem Klika niti ne rabim več.


Pritoži se EU-ju. Od tam so direktive, da je potrebno certifikate ukinit.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

opeter ::

feryz je izjavil:

Gre z lahkoto.
Najbrž imaš užgano kakšno shranjevanje gesel ali kaj podobnega.
Res pa je zoprno vpisovati staro geslo, če je že OTP. Brezvezno delo.


Meni ne gre. Spraznil sem tudi celotni predpomnilnik brskalnika! Gesla pa imam shranjeno samo za štiri spletne strani ... bob ni med njimi, niti NLB.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

feryz ::

A si preveril, če imaš kabel vtaknjen v vtičnico? (nasvet helpdesk-a)

V vseh browserjih?

WizzardOfOZ je izjavil:

Pritoži se EU-ju. Od tam so direktive, da je potrebno certifikate ukinit.
Saj jih ne ukinjajo, zdaj jih vbrizgavajo. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

opeter ::

feryz je izjavil:

A si preveril, če imaš kabel vtaknjen v vtičnico? (nasvet helpdesk-a)
V vseh browserjih?

Haha, hecno, ja. to glede kabla. Nič, plačal sem z Maestro kartico.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

mm&r ::

WizzardOfOZ je izjavil:

krneki je izjavil:

Kar so naredili pri NLB je precej debilno. Če si prej uporabljal certifikat, si dejansko odprl Klik, kliknil na gumb (user/pass sam izpolni browser) in si bil notri. Zdaj moram pa še dodatno odpreti na telefonu aplikacijo in od tam prepisati 8 mestno cifro.

Vsaj bi naredili da v kolikor imaš odprt OTP generator na telefonu, te avtomatsko spusti v klik, če se že kaj bolj pametnega ne morejo domisliti, saj stvari naj bi bile vedno bolj enostavne za uporabo in ne obratno. No saj, če tale Klikin še malo bolj spedenajo, da vsebuje vse funkcije Klika, potem Klika niti ne rabim več.


Pritoži se EU-ju. Od tam so direktive, da je potrebno certifikate ukinit.


Tole pa ne bo držalo, da je kakšna EU direktiva, ki zahteva ukinited vseh certifikatov, no če je mi jo prosim linkaj tukaj, kot vir.

Kvalificirano digitalno potrdilo na kvalificirani napravi za ustvarjanje digitalnega podpisa je še vedno močno avtentifikacijsko sredstvo in vedno bo.

NLB certifikati, ki so se prevzemali direktno na disk so samo problem na katerega je opozorila ECB, in zaradi tega NLB ukinja svoja digitalna potrdila. Halcom in PostarCA izdajata na gemalto usb ključke in pametne kartice in zato banke, ki ponujajo uporabo njihovih digitalnih potrdil to lahko ponujajo še naprej, ker sledijo vsem varnostnim smernicam ECB in EU.

fosil ::

telexdell je izjavil:

Poleg svojih skrbim tudi za finance matere (90 let v domu za starejše). Prej sem imel na računalniku moj in njen certifikat, da sem pač plačeval račune (oskrba v domu, zdravila, ortopedski pripomočki...). Kako bom to izvajal sedaj? Teledoma ne zna/mora uporabljati. Jo bom moral za vsako položnico voziti na banko- je namreč na invalidskem vozičku? Kaj pa bo z dementnimi starostniki? Res ukinitev certifikatov je bila odločitev, katera bo še marsikomu drugemu povzročila precej težav.

PS kdo ve. če je možno na na NLB isti telefon registrirati za vstop v 2 klikin računa?

To lahko urediš tako, da te ona pooblasti za svoj račun.
Potem v svojem kliku vidiš tudi njen račun in lahko plačuješ v njenem imenu.
Tako je!

telexdell ::

fosil je izjavil:

[
To lahko urediš tako, da te ona pooblasti za svoj račun.
Potem v svojem kliku vidiš tudi njen račun in lahko plačuješ v njenem imenu.

Sem razmišljal o tem. Samo v tem času in stanju epidemije invalidno in ogroženo osebo voziti na relativno rizična mesta ni najbolj pametno početje. A bom zaradi neke neumne odločitve to očitno moral storiti.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

WizzardOfOZ ::

mm&r je izjavil:

NLB certifikati, ki so se prevzemali direktno na disk so samo problem na katerega je opozorila ECB, in zaradi tega NLB ukinja svoja digitalna potrdila. Halcom in PostarCA izdajata na gemalto usb ključke in pametne kartice in zato banke, ki ponujajo uporabo njihovih digitalnih potrdil to lahko ponujajo še naprej, ker sledijo vsem varnostnim smernicam ECB in EU.


Pa saj to ti vse pove. Banka se ni hotela ukvarjat s karticami in ključki in ji prav pride izgovor, da to pač ni več dovolj varno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Miki N ::

Saj argument je v bistvu čuden. Človek bi pričakoval, da ti certifikat da boljšo možnost zavarovati napravo, zmanjšati površino napada ipd. Če hočeš. Kako je postal telefon nek sinonim varne naprave... z vsemi 101 aktivacijami in različnimi aplikacijami... no ja karkoli.

Dosti je problem tudi mentaliteta bančnikov, ki so še ostali v nekem "internet hype" času in se jim zdi, da je uporabniki to celo hočejo - pozabijo pa da imajo danes uporabniki še kup drugih aktivatorjev, OTPjev, nakar se s tem drkaš pri menjavi naprave... skratka grrrr #UPOR!!!! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

mm&r ::

Ja sej to je tisto, potem ima pa vsaka slo banka nek svoj OTP generator, kot pred leti, ko si moral za vsako corporate spletno banko imet svoj smart card reader, pri eni večji stranki so imeli šest slim desktop computerjev na kup naloženih pod mizo, pa potem je računovodkinja mela KVM switch kjer je šaltala na monitorju na vsako mašino posebej, plačala obeznosti in gremo dalje.
Upam, da so vsaj SSL varnost porihtali, ker Klik je veliko let terminiral SSL že takoj na web proxy-ju, in potem je blo vmes še cca 4km nezavarovanih kablov (BTC ---- TR3).

solatko ::

kow - Tehnično ne vem kako imajo urejeno, vendar si ob odprtju računa v NLB kar nekaj dokumentov podpisal, ko si odprl klik (vsaj takrat si moral to uredit na banki, potem si šele dobil vse potrebno, več kot 20 let nazaj), ni pa orodja za podpisovanje v Klik-u, zato moraš v kliku vklopit klikin, kjer ga lahko tudi zapreš. S tem si na telefonu odpreš vsa orodja, sicer imaš samo pregled dogajanj in stanje, v to pa spada tudi podpisovanje dokumentov.
Postopek je enostaven, odpreš klik, nastavitve, klik in in tam poklikaš, da boš uporabljal mobilno banko, določiš omejitve plačil, potem pa delaš preko naročil, v klik-u, klikin-u ali stacionrarni telefon. Skrbnik/ca tvojega klik in računa te pokliče, se dogovorita kdaj bosta zadeve uredila in potem urediš preko telefonskega klica in odprtega klikin-a.

OK.d - Baje mora bit trojno preverjanje, ne da niso dokončali. Sta pa klikin in klik dve ločeni aplikaciji.

telexdell - Za vsak račun rabiš svojo napravo, lahko je tudi tablica. Sem se pozanimal, da bi imel zame in za ženo na enem pa ne gre. Rabiš pa nekaj, da je gor android 5 in novejši ali jabolko.
Delo krepa človeka

Enterprise ::

Namesto uporabniškega imena za vstop v Klik na računalniku, lahko enostavno vtipkate e-mail, ki ste ga dali banki.

Ni za kaj. 8-)

solatko ::

Enterprise - Enostavno ne gre. Ravnokar poizkusil. Nepravilno uporabniško ime ali geslo!
Delo krepa človeka

Enterprise ::

Mogoče ni pravi e-mail naslov? Mogoče nisi prav prepisal OTP-ja?

Mene je ravnokar spustilo notri.

Mi je pa za ta trik povedala NLB-jeva svetovalka na chatu, ko sem pač že četrtič pozabil svoje uporabniško ime.

solatko ::

Enterprise - Ne gre, ker za banko uporabljava z ženo isti email, kar počne veliko zakoncev. Ta mail je izključno za banko, zdravnike, državne organe,..
Delo krepa človeka

z0mbie ::

Veste zakaj ni vec certifikatov? Ker sta chrome in firefox ukinila klice za generiranje privatnega kljuca v browserju. Salabajzerji na si-genu so se pa spomnili se boljse variante, na SERVERJU ti generirajo private key in ti ga dajo v download. Ocitno je celotna slovenska programerska srenja sestavljena iz webshitov, ki ne znajo nicesar narediti sami. Ali morda, da bi vsaj znali iskati po spletu: https://github.com/juliangruber/keypair

feryz je izjavil:

Gre z lahkoto.
Najbrž imaš užgano kakšno shranjevanje gesel ali kaj podobnega.
Res pa je zoprno vpisovati staro geslo, če je že OTP. Brezvezno delo.


Ne ne gre z lahkoto, v tisti debilni aplikaciji uporabljajo safetynet in ce ga na telefonu nimas aplikacije ne mores uporabljati, enako velja ce imas rootan telefon. V bistvu sem popatchal apk in imam mir in, naslednji moment, ko bo predelovanje aplikacije trajalo vec kot 1 uro dela na leto, bom zamenjal banko. Naj webshiti zajebavajo koga drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

roCkY ::

z mailom me ne pusti prek OTP

Se odjavim in ZAPREM VSA okna brsklnika (lisica). Odprem ponovno vnos OTP in me takoj vrže na preverjanje gesla brez, da bi ponovno vprašal za OTP. Vsaj 5 min pusti... dlje še nisem poskušal A to je večja varnost kot certifikat na nekem prenosnem HD, ki ga redno posodabljaš in rabiš le za banko?

Apple ::

telexdell je izjavil:

Poleg svojih skrbim tudi za finance matere (90 let v domu za starejše). Prej sem imel na računalniku moj in njen certifikat, da sem pač plačeval račune (oskrba v domu, zdravila, ortopedski pripomočki...). Kako bom to izvajal sedaj? Teledoma ne zna/mora uporabljati. Jo bom moral za vsako položnico voziti na banko- je namreč na invalidskem vozičku? Kaj pa bo z dementnimi starostniki? Res ukinitev certifikatov je bila odločitev, katera bo še marsikomu drugemu povzročila precej težav.

PS kdo ve. če je možno na na NLB isti telefon registrirati za vstop v 2 klikin računa?


To se ureja s pooblastilom na racunu, ne pa da se “predstavljas” kot ona, ker gre za krsitev.
LP, Apple

tony1 ::

solatko je izjavil:

Enterprise - Enostavno ne gre. Ravnokar poizkusil. Nepravilno uporabniško ime ali geslo!


Zdajle nimam časa preizkušati, je pa verjetno lahko problem, če imaš v svoji partiji na banki vpisanih več e-naslovov (vidiš jih lahko tudi v properties svojega Klik certa). V mojem so trije (zadnji je star dobrih 20 let in že zdavnaj ne obstaja več)...

solatko ::

tony1 - En mail je za dva računa, mojega in ženinega.
Delo krepa človeka

kow ::

solatko je izjavil:

kow - Tehnično ne vem kako imajo urejeno, vendar si ob odprtju računa v NLB kar nekaj dokumentov podpisal, ko si odprl klik (vsaj takrat si moral to uredit na banki, potem si šele dobil vse potrebno, več kot 20 let nazaj), ni pa orodja za podpisovanje v Klik-u, zato moraš v kliku vklopit klikin, kjer ga lahko tudi zapreš. S tem si na telefonu odpreš vsa orodja, sicer imaš samo pregled dogajanj in stanje, v to pa spada tudi podpisovanje dokumentov.
Postopek je enostaven, odpreš klik, nastavitve, klik in in tam poklikaš, da boš uporabljal mobilno banko, določiš omejitve plačil, potem pa delaš preko naročil, v klik-u, klikin-u ali stacionrarni telefon. Skrbnik/ca tvojega klik in računa te pokliče, se dogovorita kdaj bosta zadeve uredila in potem urediš preko telefonskega klica in odprtega klikin-a.

OK.d - Baje mora bit trojno preverjanje, ne da niso dokončali. Sta pa klikin in klik dve ločeni aplikaciji.

telexdell - Za vsak račun rabiš svojo napravo, lahko je tudi tablica. Sem se pozanimal, da bi imel zame in za ženo na enem pa ne gre. Rabiš pa nekaj, da je gor android 5 in novejši ali jabolko.


Nic ne razumem kaj si povedal. Spraseval sem s cim podpises dokumente, ce so ukinili certifikate. Torej, kaj je podpis.
««
11 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16141415 (5122) Machete
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310115 (7336) SVGA
»

Vprašanje NLB klik

Oddelek: Loža
476323 (2787) mat xxl
»

Banka - prijava z digitalni potrdilom

Oddelek: Loža
223387 (2722) krucymucy
»

NLB klik amaterji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814587 (5162) branc

Več podobnih tem