» »

text to speach

text to speach

Stajerc ::

Na internetu je malo morje takih programov. Slabih in malo majn slabih. Ob nekaterih te strah zraven postane ko slišiš rezultat tudi pri enem slovenskem žal.

To je najbolša varianta kaj sem našel sam Online demo in zdaj pa vprašanje.

A obstaja kak bolši od tega sploh ali kak ko bi dejansko bil sposoben kaj po slovensko povedati?

Ne dajat linkov do nekih bednih programov ker sem že sam preveril jih malo morje. Če je kateri bolši od tega linka ko sem dal ali da ima (kar dvomim) slovensko podporo potem se priporočam za link.
Have a nice day.

Irbis ::

Phoebus ::

Tale program je komedija, ne pa sintetizator :\

overlord_tm ::

alberto kar zna slovensko, probite to:
Tovarišice in tovariši!

Dokazal bom da jajce krepko presega pravi triumf delavske solidarnosti. Trdim da dialektika močno krepi mnogo novega v jugoslovanskem pravnem sistemu. Današnja razprava že v kali zatira, da družbeno dogovarjanje iz dneva v dan zanika teoretična podlaga tovariša Kardelja.

Stajerc ::

Ja ta amebisov je res kar nekaj. Bolše zna slovensko izgovarjati kot angleški programi to je res ampak tako slabo vseeno izgovarja da je to neprebavljivo.

AT&T Labs Natural Voices pa me kar naenkrat fascinira kaj zmore v angleškem jeziku.

Ko bi le znal to tudi v slo jeziku.

Bo že čez 10 let.
Have a nice day.

bluefish ::

že kar nekaj časa nezaj (nekaj let) sem imel nameščen ne k programček od Inštituta Jožefa Stefana, pa je bila izgovarjava kar zadovoljiva (veliko boljša od tiste pri Amebisu)

bluefish ::

še link. Sicer imajo določeni glasovi malenkostne probleme. :))

P.S.: naj spregovori "Jaz sem kitajček." :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Stajerc ::

Ja to sem že tudi sam sprobal malo nazaj.

In ne da sem nespoštljiv ker to slabovidnim zna zelo olajšati življenje ampak ta program ti preprosto da vedeti da maš neko hibo pomoje, če ga zato uporabljaš.

Jaz bi pa to pač uporabljal za branje teksta slovenskega ker včasih raje poslušam ko berem in tega glasu ki mi bere preprosto nebi zdržal.

Preveč anti glas kar odbija. Niti malo naraven glas. Dobro da obstaja za tiste ki ga rabijo ampak roko na srce je grozno to poslušat. Čeprav bolše to kot pa nič pomoje če rabiš to zaradi določenih težav.
Have a nice day.

darkolord ::

Povečini se pojavljata dve vrsti govornih sintetizatorjev... ena je pravi sintetizator, ki vse "sam sestavi" - sam engine je majhen, zvok je pa, kot ni težko ugotovit, takšen, da bolijo ušesa. Drugi so takšni, ki imajo zadaj eno veliko zbirko (par 100 MB) zvočnih zapisov besed in nato iz tega sestavljajo povedi - zvok je že skoraj naraven, je pa velik problem pri besedah, ki jih v bazi ni...

Stajerc ::

Ja res je in sicer je razlika med tema dvema načinoma sintetiziranja govora kar velika.

Tuj sintentizator z dodanimi glasovi (z obširno zbirko besed) je sposoben recimo izgovarjati besede nekako tako...

Navaden sintetizator (slovenija premore le to kolikor vem) pa sintentizira le tako...



Upam samo da bo v slovenskem jeziku obstajal vsaj kakšen naraven glas za prvo metodo v kratkem za tiste ki to potrebujejo in za ostale, kateri bi to znali spretno izkoristiti za druge namene.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski sintetizator govora eBralec

Oddelek: Programska oprema
386116 (2304) Irbis
»

Komunikator za invalida

Oddelek: Strojna oprema
61429 (1093) Han
»

Program za branje besedila

Oddelek: Programska oprema
63663 (3338) dunda
»

Predstavitev sistema za sintezo slovenskega govora

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
135510 (4357) kulSMS
»

Prepoznavanje zvoka in predvajanje MP3 v C++ ali Delphiju

Oddelek: Programiranje
282833 (2545) Thomas

Več podobnih tem