» »

težave z optično enoto

težave z optično enoto

Zaratustra ::

V svojem računalniku imam dvd pekač Nec ND-3520. Pred kratkim sem opazil, da ga računalnik na zazna več, zato sem amatersko sklepal, da je med prenašanjem računalnika padel kak kabel ven, ker naprava drugače deluje: odpira se in gori lučka, a kmalu ugasne. Ker se bolj slabo spoznam na notranjost računalnika, sem prilepil to sliko:
 nec

nec

.
No, če pa je ''vse uredu'', očitno rabim nov pekač, ki ga dejansko na tem računalniku sploh ne uporabljam. Predvsem bi želel iz njega naložiti Visto, zato me, preden kupim novega, zanima, ali je to mogoče tudi iz usb ključka (torej boot iz usbja, ne zgolj v operacijskem sistemu). Do zdaj ga (ključka z Visto) ni prepoznal v biosu, kar je nabrž popolnoma samoumevno?

vnaprej hvala za kakršnokoli pomoč ...

Še ena malenkost: kako naj sploh odstranim obstoječega Neca? Zaenkrat ni šlo z nobenim izvijačem ... :D Se za tako malenkost splača klicati koga, ki bi zamenjavo opravil namesto mene?

alexxxx ::

Hmm ok prvo preglej kabl če je vredu vtaknjen v pekač, nato preveri še če se ni kabel izklopil iz matične plošče. Preveri tudi če je jumper na pekaču nastavljen pravilno ma/sl/cs.

Edit:: lahko poizkusiš menjati ide kabel (to je ta širok beli kabel, pazi samo na rdečo črto na desni strani), preveri tudi BIOS

Inštaliranje viste preko usb ključka... klik google ne najde? hmm ali je teško vtipkat ključne besede?

Pekač odstraniš tako, da na desni strani stranice kjer je pritrjen pekač odviješ 2 vijaka (kolikor je razvidno iz slike), nato pa "odpreš" računalnik še na drugi strani in moraš tudi tam odvit 2 vijaka. Nato pa odklopiš še kable in pekača potegneš naprej,.. je pa res da so nekatera ohišja rač. narejena tako da moraš odstraniti najprej še sprednjo masko računalnika... iz te slike ni razvidno za katero ohišje dejansko gre.

edit: VSE DELAŠ NA LASTNO ODGOVORNOST!

Lp sandi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alexxxx ()

Zaratustra ::

No zdej, ko sem kake sedmič že preveril kabel, pa deluje: najbrž ga bo treba zamenjat, ampak zaenkrat je to dovolj zame. Hvala vseeno za pomoč. Lp

amacar ::

No pa mam še js eno vprašanje. Nabavil sem novi pekač http://www.mimovrste.com/artikel/200002... . Lepo ga priklopim, izbrišem cd-rw in spečem muzike. Lepo pride do 100% Dam v radio in zadnjih 5 muzik šteka na ful. Potem za foro vklopim preverjanje podatkov in pri 83% mi javi napako, da je prišlo do napake pr branju. Spet zbrišem cd-rw ponovno spečem in isto. Potem zbrišem, spečem film in pri preverjanju spet javi isto napako. Ponovno namestim windows xp, a napaka je še kr tu. Na enaki cd spečem muzike na sestrinem računlaniku in pri preverjanju ne javi napak, torej je cd OK. Poizkusim še z drugimi programi za peko a brez uspeha, muzike še kr štekajo. Se odločim in pošljem pekač na popravilo. Dobim novega, bele barve. Priklopim in ista zadeva. Nesem pekač k sticu tam priklopim dam spečt in pri preverjanju javi enako napako, a pri njemu že na 3%. Kaj bi bilo narobe? So mi ponovno poslali pokvarjen pekač, ali je matična plošča prestara in ne podpira dvd pekačev, ker prej sem imel samo dvd-rom.

Računalnik je:
MB: gigabyte 8ITXE
procesor: pentium 4 2.0 Ghz
ram: RDRAM 512mb
grafična: nvidia fx5200 128mb agp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

bluefish ::

si vse to pekel na isti CD-RW? Poskusi drug medij.

amacar ::

sem probal tud z enim dvd-rw pa je blo isto, itak sm pa potem na tisti prejšnji cd-rw pri sestri muzike zapeko, pa so vredu delale in tudi preverjanje podatkov je prišlo do 100%

amacar ::

Nič naročil bi ta pekač: http://www.mimovrste.com/artikel/200002... . Mislite da bo delal al je mogoče matična prestara in ne podpira dvd-pekačov (oz samo novejših dvd pekačov)? Je na splošno ta dvd pekač dober, ali se veliko kvarijo?

matična http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527246 (13005) GrimReaper
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100882 (25391) nuclear
»

Problem z DVD pekačem

Oddelek: Pomoč in nasveti
141070 (945) Ingemar
»

Konec za Teac CD pekač ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111433 (1257) N-E-O
»

LiteOn ali LG DVD pekač ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525243 (4581) YenLoWang

Več podobnih tem