» »

Konec za Teac CD pekač ?

Konec za Teac CD pekač ?

ian wolf ::

Pozdrav,

imam Teac-ov CD pekač, model CDW540E, ki je v svojem 3 letnem življenju zapisal cca 600 cdjev. Danes sem v Comtronu našel Verbatimove cdje (Taiyo Yuden) in hotel preizkusiti kvaliteto. Pri peki prvega je približno na polovici javil write error. Drugega je sicer zapekel do konca, vendar ga noče prebrati, prav tako DVD pogon. Čeprav vem, da je TY kvaliteta, sem vseeno poskusil še z drugo znamko cdjev. Rezultat je isti, read error na obeh pogonih. Zanimivo je, da sem pred mesecem dni še uspešno zapekel cca 30 cdjev Verbatim. Na zadnji strani danes pečenih cdjev se pojavljajo lise, ki jih do zdaj še nisem opazil. Se bo pekač dokončno poslovil ? Pekel sem na 24x in 16x hitrosti.

Kakšen nasvet preden ga upokojim in grem v trgovino po novega ?

Hvala.
Errare humanum est...

JOKER ::

Po vsem tem, kar si napisal ni potreben nobeden nasvet, razen tega da stopiš do najbližje trgovine in kupiš novega.
Čudno se mi samo zdi, kako to da vsi prisegate na Teac-ove pekače.
Sam osebno imam od takrat ko so prišli na tržišče prvi DVD MultiRecords pekači še vedno istega. Stal me je takrat verjeli ali ne cca. 54.600 sit.
Do danes sem posnel cca. 400 CDjev in DVDjev skupaj in (trkam na les), še vedno deluje brez kakršnihkoli napak. Aja, znamka ... LG !!
Ponavadi pri monitorjih in vseh pogonih prisegam na LG.
Imel sem tudi pekač od Sony-a (po letu dni v kanto), imel sem pa tudi ACERja, ki je zdržal leto dni več kot Sony. Toliko pač o tem, čeprav je malo off topic. :8)
________________________________________________________
Ka te češ ....

ian wolf ::

Jap, verjetno je pekač, ker sem spekel TY na drugi pečki in se bere kot po maslu. Tudi raznih C2 errorjev ni. Pa o kakršnih lisah na cdjih ni ne duha ne sluha.

Bo treba v nov nakup.
Errare humanum est...

N-E-O ::

Zanimivo lastim si isti pekač Teac W540E in sem ravno mislil odpreti novo temo, a sem po iskanju našel tole.
Tudi meni je začel pekač kar naenkrat javlati napake pri zapisovanju.

@ian wolf
A pri preverjanju zapisanega ti javla takšne napake:
- read errors from sector 118087 to 118088
- read error at sector 118103
... itd.

Ko sem poskusil zapeči le eno sliko na cd, je zadeva stekla. Pri peki filma, večih slik, programov pa se javlajo napake. Očitno velja nek limit do katerega pekač še zdrži. Po opazovanju zadnje strani cd-ja res v predelu zapisanega izstopa okrogla prazna lisa.
Ali mogoče obstaja še fizično prečiščenje pekača ali mi ostane le še zamenjava?

LP
Follow the white rabbit.

ian wolf ::

Pozdrav,

N-E-O odgovor zate:

pečem v Neru verzija 6.3... Med zapisovanjem polnega cdja mi je že pri 24X hitrosti javilo write error. Potem sem zmanjšal hitrost na 16X in je CD zapeklo brez težav. Potem pa sem ga iz firbca dal pregledati z Nero CD/DVD speed in sta mi oba pogona (taisti Teac pekač in Teac DVD-rom) javila read error. Zapekel sem še na drugo znamko cdjev in enako, s tem da že na začetku cdja naleti na read error. Na zapisovalni strani cdja so lise (zgledajo kot nekakšne praske, vendar niso v obliki krožnice), imam občutek kot da je moč laserja pri zapisovanju nihala. Verjetno bi kakšen dober poznavalec optičnih enot takoj vedel v čem je problem (Quikee ali Han).

Sem se nekako sprijaznil, da se mu je iztekla življenjska doba, čeprav ga nisem nikoli preveč obremenjeval - malce se mi bo pa le kolcalo po njem...

LP!
Errare humanum est...

Han ::

V takem primeru ti res ne preostane drugega kot da pečko odpreš, spihaš in očistiš lečo. Če po tem posegu ne bo delovala brezhibno, jo lahko predaš pooblaščenemu zbiralcu nevarnih odpadkov. :8)

Han ::

Samo mimogrede, moj SCSI TEAC CD-R58S, made in Japan (april 1999) še vedno deluje kot nov. :)

polde66 ::

no ravno to sem hotu rečt, kar je HAN napisal. # leta je zadeva v kompu in vprašanje kolk prahu in vsega je v pečki not. Zadevo je treba pač fizično ven vzet razstavit ter spucat. V 99% dela zadeva kot nova, sploh če je blo samo 400 do 600 cd-jev zapečenih. Halooooo, ma da peče do onemoglostil
polde

N-E-O ::

Sem ga odprl, sčistil lečo ter ga spihal in pri 64% zapisovanja je javil napako.
Imam vsaj izgovor za nakup novega :D
Follow the white rabbit.

ian wolf ::

Tudi sam sem pekač odprl in očistil lečo, prahu pa presenetljivo ni bilo.

Verjetno ima zadeva omejen rok trajanja, saj bi v nasprotnem primeru lahko ustavili proizvodnjo. Čeprav se je Teac takrat hvalil s "100.000 urami" delovanja.

Bo treba v trgovino po DVD pekač, vprašanje je le katerega? Izgleda, da Teac pri DVD pekačih žal ni več zgled.
Errare humanum est...

polde66 ::

http://www.pchand.si/roprema/komponente...
sicer sem vzel črnega ( ima črn pladenj) ker belih niso imeli, za gotovino pa še 5% popusta
Zaenkrat sem super zadovoljen, iskal sem pekač kateri je tudi in predvsem pri branju zanesljiv. Tako sem z enoto več kot zadovoljen.
polde

N-E-O ::

Tukaj poteka debata o tem, kaj trenutno vzeti. Teaca ne bom več vzel, med drugimi se še odločam.
Follow the white rabbit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776260 (4171) pingo76
»

teacovi pekači-da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
222000 (1503) AngelOfDeath
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515193 (4506) wilecoyot
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168412 (5827) City
»

Vaše izkušnje z raznimi CD-RW pogoni prosim (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605572 (4565) ender

Več podobnih tem