» »

So Candy dobri pralni stroji?

So Candy dobri pralni stroji?

«
1
2

tabla ::

Ima kdo izkušnje s temi pralnimi stroji? Hvala!
  • spremenil: tabla ()

Ciklamen ::

Niso slabi. (pišem odgovor tako kot si ti postavil vprašanje)
- End of the Post ->

moj_nick ::

Mi ga mamo od 1994
110111001001010001010000

whatever ::

Včasih so bili še kar v redu, pred leti smo mel enga, za zdaj pa ne vem.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

;-) ::

Če ste imeli enega pa ga zdaj nimate več to pomeni da je crkno oz. ste ga z nekim razlogom menjali torej niso vredu =) Vredu so tisti ki še po 20 letih perejo.:D

cekr ::

Glede na izkušnje, ti ga ne bi priporočal. Če imaš kakšen ojro več, raje kupi Boscha.

Prva stvar, ki jo moraš pogledat pri stroju, so vrata. Če so takšna, da ti v roki kar zaplešejo gor in dol, se samo obrni proč. To velja za vse znamke. Najbolj kritične so pa italijanske firme, na to pa ni imun niti Gorenje.

Splošne komponente so pa v vseh strjih več ali manj enake.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

whatever ::

Če ste imeli enega pa ga zdaj nimate več to pomeni da je crkno oz. ste ga z nekim razlogom menjali torej niso vredu =) Vredu so tisti ki še po 20 letih perejo.:D


Ma, bil je drugi najboljši izmed vseh pralnih strojev, ki smo jih meli do sedaj. Najboljši je bil Zanussi, in to kombinirani pralno-sušilni, presenetljivo. Pred letom ali dvema smo nabavl Gorenje, pa je moral dvakrat skozi generalno popravilo. Mamo pa še Electrolux, ki se je prav tako pokvaril 2 mesca po nakupu. Candy je pa veselo mlel 6 let.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

;-) ::

Mi smo do zdaj meli 2 gorenje. (odkar sem biu čisto majhen se spomnim) pa do kake 3 leta nazaj, torej kakih 17 let. Z obema ni bilo nobenih problemov, ampak sta bila grda že ker sta pač bila stara in smo obnavljali hišo pa menjali za nove Gorenje.

Eden dela brez problemov, enega pa so nam že menjali-kar javlja neke napake itd. tudi drugi(menjani), ne pere dobro, piska. Enako je z pečicami 2 isti gorenje ena dela druga skoz jebe.

Stare stvari od gorenja so bile dobre, zdaj pa je samo sranje še. Fejst hvalijo zanussi.

tsatthoggua ::

Ravno zamenjali Candy pralni stroj. Leto in pol po nakupu je zacel gnit pod vrati. Po treh letih smo imeli dobesedno cvetaco pod vrati bobna. Serviser nas je obiskal 2x v tem casu, v zadnjo je bilo treba menjat jermen, prejsnic pa mislim da je zamenjal cel motor.
Mozno, da je bila samo smola z nakupom, ker prejsni pralni stroj Candy nam je sluzil vec kot 15 let brez vecjih tezav.

Pred kratkim so bili spet problemi (centrifuga ni delala) zato sem sel za 400€ iskat novega - tokrat sem se odlocil z Gorenje (neki hudi popusti na ta model in se nisem mogel upret). Sicer kaj vec ne morem povedat, vendar zaenkrat mi 14 dni ze sluzi super.

cekr ::

Problem današnjih pralnih strojev je v slabem plehu in predvsem pri pretiravanju z obrati. Včasih se je boben zavrtel 200x na minuto, danes imaš modele, ki gredo že čez 1500 obratov. Potem se pa neko noč zbudiš in študiraš, kje po hiši ti vozi tank. Kakšno leto še deluje pri toliko obratih, potem je pa skoz slabše. Amortizerji enostavno odpovejo poslušnost. Da o ležajih sploh ne govorim. Da ti nekdo naredi popoln servis, te pride toliko, kot bi kupil novo škatlo. K sreči so se nekateri proizvajalci vsaj toliko spametovali, da omogočajo ročno zmanjšanje obratov. Gorenje je recimo pri modelu Simple & Logical delal kar na full. Sploh ni bilo možno zmanjšati obratov. Ne vem, koliko je teh modelov sploh še v uporabi. Vsaj za nekaj jih vem, da so zelo hitro romali tja, kamor pašejo - na odpad.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

KandazaR ::

Problem gorenjeve bele tehnike je, da samo še hladilnike delajo v sloveniji.
P.S če je denar pa so zelo hvaljeni miele aparati (če so pa res tako dobri kot jih hvalijo pa nevem povedat).

USS Liberty ::

pri nas doma imamo šest let star whirlpool, pa dela zelo dobro...
dobri so tudi bosch, pa miele... samo miele je drag kot žafran

candy in electrolux pa zadnja leta kvaliteta pada...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ozreti se velja tudi po Korejcih - Samsung in LG kar obvladata pralne stroje.

O.

tabla ::

Ravno zamenjali Candy pralni stroj. Leto in pol po nakupu je zacel gnit pod vrati. Po treh letih smo imeli dobesedno cvetaco pod vrati bobna. Serviser nas je obiskal 2x v tem casu, v zadnjo je bilo treba menjat jermen, prejsnic pa mislim da je zamenjal cel motor.


Jaz mam na servisu dobro leto starega Boscha, ki je bil v akciji okol 600 EUR. Razlog? Tolk plesni na tistem mehu oz. gumi in se pod njim na plastiki med bobnom in gumo, da nisem mogel nič. Proizvajalci so povedali kje je finta, v tekočih pralnih praških, ki sem jim zaupal. Te se ne topijo in pri malo večjih količinah si takoj tam, zrnce pa vse stopijo tut plesen, samo moraš redno prat, pa kdaj dat na 90C. Nekako bi se vseeno odločil spet za Boscha, mogoče celo Zanussija čeprav pravjo da so to Electrolux motorji, ker imam zelo malo prostora in Bosch ima 60cm globine. Če vzameš pa 44cm globine pr Boschu so pa nemci tko neprilagodljivi, da majo samo 4,5kg boben in to je to. Zdej sm mel 7kg in bi vzel vsaj 6kg boben. To glede plesni se bo pa vsem ljudem začel dogajat na velko v parih letih, tistim, k perejo s tekočimi, pa osebno mnenje...oblačil res ne uničjo tko kot zrnca, ampak tut operejo jih ne dobr, če so gor kaki madeži. Tko, da so nas lepo zajebal trgovci in tut prooizvajalci, saj je tut njim v interesu, da čimveč rezervnih delov prodajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

treker ::

Že 6 let imam Candy.. deluje ves čas BP. Edino, kadar imamo nizko napetost (pod 200V - ja, tudi to je možno, pa nismo na vasi, oz. kilometre stran od civilizacije) javi napako in ne dela.
In pa tačaji so se enkrat zlomili, ampak to zaradi tega, ker se je sinček obešal gor :D

Invictus ::

Nimam problemov s pralno-sušilnim Candyem že 3 leta. Tašča celo pravi, da je centrifuga zelo tiha v primerjavi z njenim novim Gorenje.

kar se tiče svnjarije, ga ni problem podreti in očistiti. Sicer sem to naredil šele letos, pa niti ni bilo toliko svinjarije. V glavnem od praška za belo perilo (drugače uporabljm samo tekoče).

LP I.

innerspace ::

Vceraj nam je crknil pralni stroj, ki je opravljal svoje delo kakih 15 let.
Nek model od Gorenja za izvoz al neki takega...
A ima kdo predlog kaj in kje vzet, pa za zmerno ceno seveda?
Hvala.

SkIDiver ::

Nama je pa danes Candy naredil petarda efekt party. Proti koncu pranja je začel veselo pokat kot bi se nekdo spravil kondenzatorje na 220V priklapljat, da ga razžene. Manjkalo ni tudi vonjav in nekaj dima:) Sklepam, da so šli kondenzatorji na programatorju, ker je z vsakom premikom programatorja pokalo:) Bomo videli kaj poreče serviser.

iso2000 ::

Priporočam Miele.
Zadeva je narejena tako kot je treba - za primerjavo - povprečen pralni stroj ima okrog 50 kg, Miele pa blizu 100. Kljub visokim obratom je zadeva tiha in ne skače, saj ima dovolj lastne teže. Ko sem se selil, sem selilni servis ekstra opozoril na pralni stroj, da naj pridejo pripravljeni, ker je težak. So se nekaj delal norca, da so že dosti pralnih strojev selili. No, pol so pa švical. FUL! >:D Kolikor vem so vsi stroji miele narejeni tako, da ti voda ne more stečt ven, vsa notranjščina je iz "rostfrei-a" in ti tudi zgnil ne bo.

Okapi ::

za primerjavo - povprečen pralni stroj ima okrog 50 kg, Miele pa blizu 100.

Povprečen pralni stroj stane dobrih 300 €, Miele pa 1000+ €.

O.

xabre ::

Kaj pa Ignis?

Pri nas imamo pomivalni stroj, pečico in štedilnik ignis, ker je bilo pač zraven pri novi kuhinji. Po pol leta zaenkrat še vse dela, bomo videli kako naprej.

djordjevic ::

Midva imava pralno-sušilni stroj Ariston že kakšna tri leta, tudi dela bp.
No grave is deep enough to keep us in chains.

IceIceBaby ::

Problem gorenjeve bele tehnike je, da samo še hladilnike delajo v sloveniji.
P.S če je denar pa so zelo hvaljeni miele aparati (če so pa res tako dobri kot jih hvalijo pa nevem povedat).


Imam cca 1 leto star Gorenje hladilnik "Made in Germany by Whirlpool" :)

Kar se pralnih strojev in bele tehnike nasploh tiče...jaz kupim tisto, kar mi je všeč, je v tistem trenutku najbolj ugodno in ima čim daljšo garancijo.

Pralni stroj imamo s starši skupen, Candy. Pred kratkim je serviser zamenjal pumpo za vodo in preventivno še jermen (strošek cca 60€ v 10 letih), pa verjetno bo zdržal še nekaj let.

SkIDiver ::

No najin hinko dela dalje BP. Serviser je pregledal od A do Ž pa ne kaže napak. Edin kar bi lahko bilo je motor kar se bo pa pri daljših pranjih pokazalo.

Bomo videli kaj bo.

iso2000 ::

za primerjavo - povprečen pralni stroj ima okrog 50 kg, Miele pa blizu 100.

Povprečen pralni stroj stane dobrih 300 €, Miele pa 1000+ €.

O.


Nisem napisal, da je poceni.

joca810 ::

Jaz bi kupila spet candyja, ker imam whirlpoola, ki ne dela več dobro po manj kot petih letih. Verjetno je programator ali pa centrifuga, v glavnem popravilo ni poceni. A veste, da ima whirpool samo 3 leta garancije? Zakaj že naj bi bili ti stroji tako dobri? Pa kakšna reklama je bila takrat, kako dobri da naj bi bili. No ja, že to bi mi moralo najbrž povedat, da niso tako dobri, če jih morajo toliko reklamirati, da jih prodajo. Candy je delal 9 let, mi je žal, ker ga nisem raje popravila. In veste, kaj, pralno sušilni je bil, se je dalo tud kaj posušit, če je bila sila.

Candyjev hladilnik mi pa sploh dela že 17 let in če bo čez kaka tri leta, ko bom menjavala kuhinjo, še delal, ga bom dala stran samo zato, ker enostavno ne paše več v novo kuhinjo, no ja, mogoče si še premislim, glede na to da novih ne delajo več tako dobro in mi lahko crkne že po nekaj mesecih...

JanezC ::

Jaz ne kupim Candija nikoli več. Imeli smo pralno-sušilni model. Ne strinjam se, da kupuješ pralni stroj za 6 let. V glavnem, po enem letu je crknila črpalka - pojasnilo serviserja, da je vsa plastična in se pač izrabi - halo! Po štirih letih smo menjali ležaje na bobnu - žena ne uporablja tekočih mil, da bi semering spustil. No, ležaj je držal samo kake pol leta, po nagovoru serviserja, da je obraba ohišja ležaja že prevelika in ne bi menjava nič pomagala - sva kupila nov stroj. In s tem sem kar se tiče Candija zaključil.
Jaz ti ga ne svetujem.

BALAST ::

Candy pomivalni stroj same težave, začele pri dveh mesecih starosti, serviser rekel da se je samo zataknilo v črpalki, potem v pol leta spet težave s črpalko in menjava. Pri enem letu in pol pa še okvara programatorja. Jajčka od jajc.

negot ::

Še en veliki + za Miele, lp

Vajenc ::

Kar nekajkrat sem ujel, da Candy niso več pojem za kvalitetne pralne stroje. Sam imam 8 let poceni Zanussi pralni stroj in dela BP. Če imaš denar je Miele zaradi kvalitetnih materialov in izdelave(še posebej bobna samega) najboljša izbira, če denarja ni na pretek pa menda ne moreš zgrešiti, ker so ostale poznane firme vse nekje v istem rangu. Beko in Gorenje sta imo fajn, ker imata 5 let garancije.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Okapi ::

Kar nekajkrat sem ujel, da Candy niso več pojem za kvalitetne pralne stroje.
Saj v resnici nikoli niso bili. To se je mogoče samo komu zdelo v časih rajnke Juge.;)

Miele so že fajn, samo so metanje denarja stran, ker so absolutno precenjeni. OK, če imaš viške, in ne veš, kaj bi z njimi, potem kar, sicer pa si poleg parih evropskih znamk (recimo Bosch in Electrolux) pogledaš še LG in Samsung.

O.

Pšenični ::

Imamo pri nas doma Zanusija. Star je 15 let. Pred skoraj enim letom zamenjal ležaje-29 evrov. To je bila edina okvara. Poraba 0,86kw na uro. Na 5 kg perila. Drgač sem pleh moral tud že šmirglat in barvat, ker ta vrag noče crknt. aja, še tole, pralni stroj sem kupil skupaj (Akcija) z kombiniranim hladilnikom, ki do danes dela bp (en kompresor). Tud Zanusi. Gumo sicer redno namažem z glicerolom, pa je. Ne premikam ga ko je priklopljen, da ne gre kompresor.....

Torej pralni stroj ima max. 1000 rpm. Kar je supre duper zadost.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Zanussi je že 25 let Electroluxova blagovna znamka.

O.

Pšenični ::

"Zanussi je že 25 let Electroluxova blagovna znamka."

Zanimivo, da tega nisem vedel.

Vajenc ::

Okapi je izjavil:

Zanussi je že 25 let Electroluxova blagovna znamka.

O.

Kar ne pomeni, da je Zanussi stroj enak Electroluxovem. Ferrari je tudi že lep čas Fiatova blagovna znamka ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

boogie_xlr ::

Zadnič so na gadget showu primerjal 3 pralne stroje, gorenje, moon in lg. Zmagal je lg -> opral najhitreje, najtišje in najčistejše. Glede kvalitete in vzdržljivosti pa ne vem.

PARTyZAN ::

Prejšnji gorenje pralni stroj nam je držal več kot 20 let, potem smo ga pa zamenjali ker je bil pač star ... in ne zato ker bi crknil. Mislim, da smo vmes enkrat menjali tesnilo okoli vrat. To je pa tudi vse.

Prednost gorenje bele tehnike je tudi v tem, da se rezervne dele dobi hitro in poceni. Zakaj bi se odločal za tuje proizvajalce, če imamo domačega, ki je primerljiv z konkurenco in ima zaradi države izvora ogromno prednosti tukaj?

Tilen ::

Država izvora pralnih strojev Gorenje je Kitajska. Samo nalepka Gorenje je še danes gor, nič več.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PARTyZAN ::

Appliances are sold under company's own brands Gorenje, Mora, Atag, Pelgrim, Etna, Körting and Sidex, and are produced in the main production facility in Velenje as well as at the cooking appliances plant Mora Moravia in Mariánské Údolí (Czech Republic) and at the fridge-freezer plant in Valjevo (Serbia).


Vir

Pralne stroje delajo v Velenju.

Goody ::

Tilen mal bluziš...Pomivalnih strojev ne delajo v Gorenju, pralne pa...

D3m ::

Ima kdo izkuišnje z LG F1456QD pralnim strojem?

Sam se sicer nagibam k Gorenje WA73149 +++
|HP EliteBook|R5 6650U|

RejZoR ::

Tilen je izjavil:

Država izvora pralnih strojev Gorenje je Kitajska. Samo nalepka Gorenje je še danes gor, nič več.


In kdo dandanes ne dela več na kitajskem oz v drugi državi kjer je matična firma? Zakaj bi moral bit pa Gorenje neka specialna izjema samo zato ker je "naša" firma? Bosch res delajo v nemčiji ampak kdo misliš da je v proizvodnjah? Pretežno turki, ki jih je v nemčiji veliko. Nadzor pa lahko izvajajo doma ali pa v tujini.
Je pa tko, da morate razumet, da je vse to masovna proizvodnja. Nekomu bo delal 20 let super, drugemu bo crknilo po 2 letih.

In kdor je zgoraj ploskal za Miele, sorry, dvomim, da je Miele pralni stroj za 1200 EUR tko noro boljši od nekega drugega za 550 EUR (npr LG-jev z DirectDrive inverterskim motorjem) ali pa Boschem za 700 EUR. Seveda ima neke gadgete, ki naj bi upravičevali razliko ampak a res rabiš ves šoder, ki samo prosi, da se nekaj pokvari? Ravno pred časom smo dobili en Beko pralni stroj, ki je bare minimum. Samo knof za material/temperaturo in start knof. 6 kilski s fiksnimi 800 obrati in to slim varianta. Za naravnost smešno ceno 190 EUR. 190! Če gledam konkretno za naše domače potrebe je to idealen stroj. 5 let garancije ima, drugače pa imamo glede Bekota res odličen feedback. Folk neverjetno zadovoljen z njimi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

floyd1 ::

Glede Gorenjevih pralnih strojev pa mi je sosed, ki ga je moral lani zamenjati, povedal, da za nekatere modele, ki crknejo v garanciji, raje dajo bon za ??? EUR (odvisno od cene novega in starosti) za nakup drugega, kot da popravljajo stare - se menda ne splača, ker je že ohišje tako slabo in jih prepotegne. Potem lahko na popravilo pozabiš, stvar enostavno več ne bo zadovoljivo delala. In namesto X servisov pač dajo bon. Naš Gorenjev sicer dela že ca. 6 let, edino pred 2 letoma sem zamenjal grozno cvilečo črpalko (ca. 8 EUR).

Rezervni deli za Gorenje so res poceni - en mesec nazaj sem zamenjal 2 suha grelca (crknil bojler) in sem plačal za OBA celih 13 EUR. Ko sem malo pogledal po forumih sem videl, da dva palična grelca za zelo podoben 80 l bojler (nisem siguren, mislim pa da za Electrolux) staneta 80 EUR. In očitno ravno tako crkneta, čeprav sta po ceni sodeč "zlata".

Okapi ::

Pralne stroje delajo v Velenju
Mimogrede, v Velenju delajo tudi pralne stroje za nekatere druge firme, recimo za Bosch (nekatere modele, ne vse).

O.

PARTyZAN ::

Zato pa pravim ... zakaj bi se zajebaval s tujimi proizvajalci, če je domač izdelek enako dober, pa še rezervni deli so poceni in lahko dostopni.

RejZoR ::

Npr Bosch dela praktično čist vse male gospodinjske aparate v Sloveniji! Gorenje pa ima po drugi strani vglavnem iz kitajske. Čeprav tud to ni neko merilo češ kitajska roba je zanič. Sam sem recimo vzel Gorenjev ožemalnik citrusov, ker sem za manj denarja dobil močnejši motorček, ki poganja zadevo (še enkrat močnejši od ostalih), zadeva je bistveno bolj robustna in nastavitev bistrosti soka ima res kvalitetno narejeno. Zdej so prišle ven ene nove serije likalnikov, isto narejeno v PRC če se prav spomnim ampak dajejo čist drugačen feeling od tastarih, ki so res delovali mal preveč "kitajsko". Ti pa imajo boljšo ploskev, močnejši in design je bistveno bolj modern. Sesalniki nove serije so čist primerljivi z ostalimi (končno). In po besedah Gorenjevca naj bi jih proizvajali v istih tovarnah kot Electroluxe.

Drugače pa imamo doma Gorenjev pralni stroj, ki ima zdele pomoje že ene 15 let če ne celo več. In Candy pomivalca, ki jih šteje ene 12 (če ne spet več). Ne vem, s Candy-jem imamo zelo dobre izkušnje. Teta ima tud pralni stroj in pomivalca, ki sta oba stara čez 15 let. Sicer je je vmes rihtalo vzmeti vrat in gumijaste dele, ki se pač iztrošijo ampak ostalo pa dela bp.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zavajon ::

KandazaR je izjavil:

Problem gorenjeve bele tehnike je, da samo še hladilnike delajo v sloveniji.

Po mojem je to, da nekaj ni narejeno v Sloveniji, prej plus ;)

Okapi ::

Gorenje pa ima po drugi strani vglavnem iz kitajske.
Kar ni res. Česar ne delajo sami od bele tehnike, v glavnem dobijo iz Turčije. Polizdelki (elektromotorji, elektronika ...) so pa verjetno res kitajski, ampak to so tudi pri Mieleju.

O.

reeves ::

Jest zaenkrat prisegam na Beko. Pralni stroj nam služi 12 let, TV pa 15. Brez kakršnegakoli popravila.

RejZoR ::

Okapi je izjavil:

Gorenje pa ima po drugi strani vglavnem iz kitajske.
Kar ni res. Česar ne delajo sami od bele tehnike, v glavnem dobijo iz Turčije. Polizdelki (elektromotorji, elektronika ...) so pa verjetno res kitajski, ampak to so tudi pri Mieleju.

O.


Če piše na izdelku Made in PRC je v celoti sestavljen tam. Če bi not imel samo kitajski motorček, sestavljen pa pri nas bi gor pisalo Made in Slovenia. V to si lahko prepričan. Ne vem pa kako je s tem ko eni pišejo gor "Manufactured in PRC, finalized in Slovenia" (primer). Je tako navajanje zakonsko ali zgolj dobra volja proizvajalca? Ponavadi je tko na kakšnih laptopih in podobnem stuffu. "Manufactured in Singapore, finalized in Japan" oz nekaj v tem smislu. Kar bi pomenilo, da je narejeno v prvi državi, dejansko sestavljeno in spakirano ter odposlano pa iz druge navedene države.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
782181193 (1400) dope1337
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358154949 (3201) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930130 (24652) anjabebler
»

Pralni stroj

Oddelek: Loža
488819 (5707) simnov
»

Kater pralni stroj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11064716 (49580) brinas

Več podobnih tem