» »

ADSL z drugačnim modemom

ADSL z drugačnim modemom

McHregec ::

Zanima ali je možno nadomestiti telekomov adsl modem recimo z ASUS Asuscom Modem ADSL USB, ki je hitrejši saj omogoča večji "download" in "upload".
Destroyer Of The Worlds.

Cwetto ::

lahko ga zamenjaš, vendar ti bo še vedno delalo 512/128, ker je na siolu tko zaklenjeno. Ko bodo zvišal na 1000/1000 (ja seveda, pol pa svizec zavije čokolado), boš te hitrosti lahko dosegal tudi s njihovim modemom.

Hux ::

Toti modem ko ga zaj lifrajo zraven ma ogromno luck ki so res mocne tako mocne da nemores gledat v njih brez posledic lol :) ne in zgoraj so lucke za 500K 2M 4M 6M in 8M in zaj mi gori lucka 500K. Torej njihovi novi modemi nevem kirega mas ti vglavnem podpirajo 8M kar je tudi maximalno ampak kot da bo to kdo kdaj lahko sploh uporablal :\

Matri[X] ::

Hux2 : A mi lahko natančno poveš ker nov modem za ADSL maš ? A maš še kakšno sliko ?

Tnx.

Sergio ::

fantje, fantje... enkrat vam bom mogu razlozit dve stvari:

a) kaj je to DSLAM
ter
b) kje se zaklepa hitrosti UL in DL. :D

mental note: tudi Siemensov modem podpira 8 mbps DL, preizkuseno v praksi.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Hux ::

Ja saj mi je jasno da modem nima nic z hitrostjo samo naj bo tudi tebi jasno da vsi modemo ne podpirajo 8M kar je maxi mum samo je tak vseeno ker tega nikoli nebos mel na razpolago. Moj modem pa je od firme
Cooper Jet. al je to ime modema nevem oznako ma CJT 813 in ma puno luck. Zaj sem trenutno gor ze 22 ur brez prekinetve kakersne koli in se dobene zaj nisem mel v 3 dneh in je racunalnik nonstop vzga tu pa tam sem mogo resetirat ker instaliram vse stvari ampak vseeno.

Sergio ::

modema, ki jih prilaga SiOL, oba podpirata 8 mbps.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

||_^_|| ::

baje una tadruga škatlica podpira samo 2mbps. vsaj tko so učas govoril:)

IceIceBaby ::

Tega pa itak nebomo dožvel da bi mel več kot 2mb/s :)

Hux2 kolikor jaz vem na 24h menjajo IPje tako da 3 dni skupi brez prekinitve ni možno bit gor.

Hux ::

Ma sej nisem to reko. Jaz sem reko da sem 3 dni na intenretu brez da bi iz linije letal od siola zaradi napake. Sej sem resetiral tu pa tam ko sem kaj instaliral tak da nisem dosego nikoli 24 ur limita razen danes. Ce pa pravijo tu da jih baje "Siol mece z linije" kar seveda sploh ni res. Problem je drugje in ne na siolu. To sem samo htel povedat. Zaj pa spet tisti pametnjakovici ko bojo rekli da branim siol. Prvic jaz sem mel od leta 1997 do zaj se par dni zastoj Internet popolnoma zastoj zaj ga pa vec nebom mel in sem mogo ADSL nabavit tak da ni variante da bi siol brano. Povem le kak je in da tam 100% ni napake. Vzroke isci v modemu samem, isntalaciji on tvojem DSLAMu torej telekomu. Jaz bi mogo v bistvu telekom branit ker mi foter dela tam ampak ni sans ker vem da so kaj so.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj pride vdsl? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
816123 (4469) Hux
»

KKS Online dvig hitrosti povezav ?! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27819139 (12172) darkolord
»

ADSL sprememba paketa in fiksni IP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1084463 (3561) shock
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734293 (17375) RedOS
»

ADSL ne dela - tretjič danes!

Oddelek: Omrežja in internet
441551 (894) Hux

Več podobnih tem