» »

Kdaj pride vdsl?

Kdaj pride vdsl?

«
1
2

sh4rk ::

Mogoce kdo ve kdaj pride Siol vdsl? :D

Jeebs ::

Mene pa bolj zanima, zakaj ravno VDSL oziroma katera tehnologija bo zares nadomestila ADSL in njene karateristike. :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

roCkY ::

Na Siol-ovem forumu lahko prebereš, da bo Siol predvidoma v začetku prihodnjega leta začel z testiranjem VDSL ....

sh4rk ::

ja sam bad sam tisti k so 200 300 metrov od centrale bodo lahko mel VDSL no al pa se mal vec no jst sm lih tm ne 300 400 metrov stran ;) sam naj bol je da bo paket 20 mbit 2560kb/s download 640 kb/s uploada?

plavko61 ::

Dečki ne fantazirat VDSL. Telekom je v takem kurci da še tega ADSL ne morejo porihtat. Da se o pokritosti sploh ne menimo.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

pivmik ::

plavko61:
ha ha seveda
Ne da ne morejo, se jim ne splača pokriti redko naseljene vasi in kraje.
Poskusi na Karitas vprašati če ponujajo na vaseh ADSL, ker oni za razliko od Telekoma so neprofitna organizacija.

Osebno pa mi je 2megabit čisto dovolj.
Bi blo pa res BOLJŠE, da bi raje razširili domet ADSL-ja, ne pa testirali nove super-mega-hitre-ki-pa-noben-ne-rabi tehnologije.
LP, Gregor GRE^

sh4rk ::

jst mam 4 mb adsl pa mi je zelo svoh povezava VDSL bi bil lih prov zame :D :D :D

Mavrik ::

Eh, Telekom naj raje razširi infrastrukturo, kot pa se muči s tem, ker itak stvar ne nese več kot 800m pri spodobni hitrosti. Tako da je vse razen večjih mest praktično izključeno.
The truth is rarely pure and never simple.

Zheegec ::

Domet ADSL je 4km ali pa 5km če je dobra infrastruktura.
Če kdo pravi da ne nese 800m se zelo moti.
Drug problem pa je pokritost periferije, sam imam srečo da sem v "rovtah", pa imam vseeno ADSL :D
VDSL je pa okoli 10km od centrale (??), v glavnem dlje in hitreje kot ADSL.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sh4rk ::

ja tm so govoril 200 d0 300 metrov potem na eni strani 700 do 800 m nikjer pa nism vidu da bi pisal 10 km!?!?!?!!?

bradek ::

No, no...

VDSL Speed
VDSL operates over the copper wires in your phone line in much the same way that ADSL does, but there are a couple of distinctions. VDSL can achieve incredible speeds, as high as 52 Mbps downstream (to your home) and 16 Mbps upstream (from your home). That is much faster than ADSL, which provides up to 8 Mbps downstream and 800 Kbps (kilobits per second) upstream. But VDSL's amazing performance comes at a price: It can only operate over the copper line for a short distance, about 4,000 feet (1,200 m).

več o tem pa na how stuff works

lp
M

pivmik ::

Pri tem opisu VDSL je napaka:
800 Kbps (kilobits per second) upstream

kilo se VEDNO označuje z malim k, ne pa velikim!
LP, Gregor GRE^

bradek ::

Panika! :D

To sem napisu zato, da ljudje ne dajejo nepravilnih informacij in da pol ne prihaja do se vecje zmede :)

Zna bit privlacen tale VDSL samo kako bo pa telekom/siol speljal infrastrukturo pa dostopnost je pa druga zgodba...

sh4rk ::

zame je sam vazn da bo prsov da ga hitr vzamem :D

Zheegec ::

Hm, tip na SIOLu mi je rekel da deluje na večji razdalji :D
Whatever 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sh4rk ::

in kok je ta razdalija ce smemo zvedet? :D in ti je se kej reku kdaj pride?

MUC ::

VSDL deluje okoli 200-300m dlje kot ADSL, je pa res, da 52/16mbps dosega le na kratke razdalje.

Vsekakor pa VDSL povečuje hitrost in podaljšuje razdalje, torej za vsakega nekaj. Nekateri bodo več dol-tankali, nekateri pa bodo končno lahko dobili DSL :)

sh4rk ::

aha no zdj sm sele posteku :) sam a niso pr siolu rekl da bodo 20 mb nastimal?

roscha ::

Joj ste pa res sami loleki na kupu. VDSL ni v igri zaradi hitrejših naročniških paketov pač pa povsem nekaj drugega. IP TV-ja. Ker bo pasovne širine dovolj se bo dalo priklopit več kot en set-top box. To je zaenkrat na IP-TVju velik minus pred klasično kabelsko.

To je to.

sh4rk ::

aha :)

bradek ::

sh4rk pa dej preberi si kaj sm gor napisal... imas in hitrosti in razdalje in ce te zanima se kej vec si tut lahko preberes na linku ki sem ga tam dal.
Res je da bo VDSL prisel v postev se posebej zaradi IPTVja... pa vendar... zakaj ne bi imel desetkrat hitrejso pipco kot je adsl doma za tako majhen denar? :)

sh4rk ::

tstar vzames siol tv pa je ;=)

Matri[X] ::

Namesto da VDSL uvajajo bi lahko ADSL+ ali ADSL2, ki deluje na 2x večji razdalji kot navaden ADSL. S tem bi pokrili veliko večje območje.

sh4rk ::

mah sej men se zdi idijoti vejo kva pocnejo

Hux ::

VDSL ze deluje na vecje razdalje ampak le po optiki tak da forget it lol. Aja pa nikol nezmore 17Mbit uploada kot zgoraj pravis. Kvejcemu 3Mbite.

In ce ze uvajajo ADSL2 zakaj te ne takoj kr ADSL2+ al mislijo to cez 1 leto se kot novo cudo oglasat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

MUC ::

noben ADSL/VDSL ne deluje čez optiko.. LOL .. vse je čez parico oz še več, če je kjer koli vmes optika med tabo in centralo, pol zadeva SPLOH ne deluje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MUC ()

Hux ::

Mater si pametni. Mislim da ti je ze en gori reko da se nesmesi vec.

MUC ::

Osmešil si se zdej edinole sam :)

Hux ::

Tam zgoraj je tip podal link in se lepa lsikica je zram za vse ki neznajo brat. Ce nezas anglekso ti rade volje prevedem smao reci.

madmitch ::

Evo petelina:

VDSL dela samo po bakrenih paricah, enako kot ADSL.
It can only operate over the copper line for a short distance, about 4,000 feet (1,200 m)
Res pa je, da telekomi menjajo "glavne vode" za optične, od tam naprej pa lahko postavijo VDSL do uporabnika. To pomeni, da s kombinacijo obeh tehnologij lahko premostijo slabost VDSL - kratka razdalja (1.200 m)

Instead of installing fiber-optic cable along each street, FTTN has fiber going to the main junction box for a particular neighborhood.
By placing a VDSL transceiver in your home and a VDSL gateway in the junction box, the distance limitation is neatly overcome.


Preden se petelinita, kdo ima prav, drugič globoko vdihnita, preberita kaj in potem kokodakajta.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

CaqKa ::

fora dslov je v tem da na obstoječem telefosnkem omrežju iztisneš čim več... če bi optiko polagali pol nebi meli tak nizkih prenosov :) ste smešni eni tukaj.

Hux ::

Vsekakor. In tu pride optika v uporabo da se odpravi teh 800 metrov limita kolk pac nese VDSL v vsej svoji lepoti. Nevidim razloga zakaj bi se telekom spravo uvajat to. Enkrat ziher ampak kdaj je vprasanje. Tak da ne bluzit gori brezveze ce se ti ne sanja ne Mucika in madmitch ter na razumeta angleskega jezika. Namen optike ni dosegati gigantskih hitrostih v tem primeru ampak le podalsat doseg VDSLa.

Jaz sem ze na fizicni razdalji kjer nenese vec 4M/768. Samo do 4M/512 je slo naret. ADSL2 bi mi verjetno priso lih prav v kolikor se razdalje dosega poveca za pac za par metrov.

Matri[X] ::

Meni še 1Mbit komi deluje, ampak imam download max 127KB/s >:D

bradek ::

1) Hux ze nestetokrat je bilo povedano da VDSL uradno nese cca 1200m in ne 800m kot ti tuliš
2) VDSL gre VEDNO po bakrenih zicah, kar pomeni da mora optika (ce hoces: dostopna tocka, centrala) pridt do tebe na razdalji max 1200m, torej oddaljenost od centrale in optika nimata nobene veze, ker je optika tista ki povezuje centralo do ostalih SiOLovih centralnih točk po sloveniji.
3) Pri nas je zelo zelo neverjetno da bi Telekom postavljal optiko (ce hoces lahko reces temu "centrala") do vsake hiše posebej, kot je navedeno tukaj, da nekatera podjetja v tujini počnejo

Hux ::

Ja tak kot 16Mbit uploada ne? Cirka 914.4 metrov nese. Eno je praksa drugo teorija. Preverla pa je tvoja stara mama ne!
Ce ga simetricno konfigurirajo pa nese okol kilometer pa pol in te nese cirka 10Mbit v obe smeri na tej dolzini ce ni optika vklucen akot podalsek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

CaqKa ::

jo.. daj mir
a si čist :(?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Dr_M ::

Hux2: sej ce bi rad optiko jo lohk dubis....za par mio sit :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bradek ::

Edino normalno je da so pri večjih razdaljah kot tistih ki sem jih napisal in vam dal link, hitrosti manjše, pri ADSLu je enako. Torej po tvoje tudi adsl ne bi smel nikoli jit 8mbit down in 768 up?

No, da ne bos spet prazne slame mlatil ti podajam par povezav:
1) How Stuff Works - Kako deluje VDSL
2) Webopedia - definicija VDSL
3) Natančni podatki o tehnologiji VDSL in prenosih ki jih omogoča

Sedaj pa pojdi (ocitno) svoje hormone sproščat drugam.


lp
M

madmitch ::

To pomeni, da s kombinacijo obeh tehnologij lahko premostijo slabost VDSL - kratka razdalja (1.200 m)
To sem napisal jaz.

In tvoj odgovor:
Tak da ne bluzit gori brezveze ce se ti ne sanja ne Mucika in madmitch ter na razumeta angleskega jezika. Namen optike ni dosegati gigantskih hitrostih v tem primeru ampak le podalsat doseg VDSLa.


Lepo bi te prosil, da preden nekomu očitaš neznanje tujega jezika (verjetno govorim angleško in francosko bolje kot ti slovensko), se nauči brati. Kot si lahko opazil, si napisal takorekoč isti kot jaz, le z drugimi besedami.

Ker ti očitno branje dela probleme bom napisal še enkrat z VELIKIMI ČRKAMI (moderatorji, to nimišljeno kot dretje). PREDEN KOMURKOLI KARKOLI OČITAŠ, SE NAUČI BRATI VSE MALE TISKANE ČRKE, SAJ BO ŠLO, JIH NI TAKO VELIKO.

ČE TI TO NE BO USPELO, TI PREDLAGAM DA SE NE OGLAŠAŠ IN NE ŽALIŠ.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Hux ::

Kaj te limas tisto gor? Vsej preberi si kaj limas gor te. To je to kaj ti ze celicajt dopovedujem ti pa ADSL nedeluje prkeo optike ampak samo preko bakrene parice.
Verjetno zaradi te izjave:
"Fiber-optic cables - ADSL signals can't pass through the conversion from analog to digital to analog that occurs if a portion of your telephone circuit comes through fiber-optic cables. "

Zato pa so konverteri ampak naracun le teh se tudi pingi vsaj podvojio.

Tr0n ::

Verjetno bodo zadevo uporabljali bolj za IP TV, da bos lahko imel razlicne programe na vec TVjih. Kar se tice internet prometa, mi je vcasih ze 2mbit ADSL prevec, ker redko zadevo izkoriscam 100% na daljse obdobje.

Zdi se mi namrec skoda oz. stran metanje denarja, ce 2mbit ne izkoriscam cez cel mesec v celoti, torej 24/7 @ 237 kb/sec :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

bradek ::

Da ne bo kakega nesporazuma, moj post je bil namenjen Huxu :)
madmitch: pa saj hux ne zastopi tega :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

Hux ::

whatever I dont care ce ste loleki.

swar ::

Siol ma tkointko prevec denarja za bedarije(iptv) in namesto da bi se mal drugace zorganiziral pr tem iptvju grejo oni rajs celo infrastrukturo menjat...

Senitel ::

Hux2: Se ti ne zdi, da je tale izvjava:
"Fiber-optic cables - ADSL signals can't pass through the conversion from analog to digital to analog that occurs if a portion of your telephone circuit comes through fiber-optic cables."
V nasprotju s tem, kar si napisal za njo: "Zato pa so konverteri ampak naracun le teh se tudi pingi vsaj podvojio."
ADSL nese tistih 5km, VDSL nese 1200m. To ni razdalja od tebe pa do neke centrale, ampak od tebe pa do DSLAM-a. Če je DSLAM od tebe oddaljen več kot 5km za ADSL ali 1200m za VDSL stvari načeloma ne delajo več. Optika (ATM) pride v igro samo od DSLAM-a naprej. Nemoreš pa imet 1km bakrene parice potem en TP Fiber-Optic konverter, potem še 3km optike in potem DSLAM...

Hux ::

Ne ker je mozno na vec nacinov. Od dslama v obliki zvezde opticne kable potegnit v vse smeri, ne do vsakega uporabnika posebej amapk do 8 tock okoli tega in od tam dalje do uporabnika po standardnu. Pingi bodo seveda v visinin 60ms. Zato je uporabno bol za IP TV res.

madmitch ::

Brad3K, ja sem opazil in obupal.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Senitel ::

Hux2: DSLAM ima običajno tam 24 DSL priključkov (xDSL) in ATM ali Ethernet priključek na drugi strani. DSLAM je modem, ki analogne signale ki pridejo po parici prevede v digitalne in obratno, tako kot xDSL modem na tvoji strani. Morda nebi škodilo prebrati specifikacij kakšnega DSLAM-a...

Hux ::

Ja in kaj zaj? Mislim se nerabite zastopit ce necete. Meni je pa res vseeno.

Because VDSL is capable of transmitting only over a shorter distance, it will require service providers to deploy fiber optic cable closer to the end user.

Jah kaj se nej recem. MA nic ker mi je vseeno plus neda se mi vec pogajati. Samo 20 minut sem rabo da sem post sploh priso not. Bog ve ce bo sploh postano to in ce ne mi je tudi vseeno. Glavno da mi dela 4M drugo me niti ne briga. Ajde drzi se za te parice.

CaqKa ::

torej hux2
kje je zaj za tvoje pojme optika pa kje bi jo rad imel?
od centrale pa do dslama? al od dslama pa do doma? nemara od satelita pa do doma?
bakreno parico od stene bajte pa do tvoje vtičnice za telefon?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL vs VDSL

Oddelek: Omrežja in internet
294544 (3673) damirj79
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135671 (19617) Bug
»

Volja - cenejši internet kot T-2? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11916564 (9020) Wox

T-2 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
81286729 (44449) T-2 Info
»

kabelski internetnet VS. ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
876722 (5043) Soprano

Več podobnih tem