» »

Kdaj pride vdsl?

Kdaj pride vdsl?

1
2
»

sh4rk ::

kdaj pol pride VDSL? :D

Dr_M ::

cez 10 let. si zadovoljen?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tarzan ::

A je tako teško razumet?
Optiko lahko potegnejo do vasi pod cesto, kjer se v vas pride, potem pa samo še za vsako vas postavijo razdelilec in iz njega cela vas dobiva VDSL, ADSL2, ADSL2+,...
Da bi pa brez te razdelilne omare hoteli imeti XDSL(2), pa bi morali živeti ob telekomovi centrali (1200m).

roCkY ::

Trzan: Samo to pomoje nima smisla delat ker je to polovična rešitev pa še telefonija mora istočasno špilat po istih žicah (prestavitev centrale v te razdelice kot jih omenjaš). Centrala bo pomoje ostala na istih lokacijah ali pa se bodo ponekod dodali ojačevalci. Pokritost z xDSL in maksimalen možen pretok pri vseh naročnikih nikoli ne bo 100%.
Rešitev bo optika, ki se bo "počasi" začela polagat do uporabnika- A to bo trajalo vsaj 10-15 let, da bo večina ozemlja pokritega.

Aja še to, kot sem že zgoraj omenil je g. Ramoves (Siolov predstavnik in moderator-če kdo foruma ne spremlja) na Siolovem forumu napisal da predvidoma v začetku prihodnjega leta začnejo z testiranjem. kaj več o tem uradno še nisem zasledil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()

Tarzan ::

Upam, da bom eden od testerjev. 800 metrov od centrale

Tarzan ::

Aja, praviš da optika pride na vrsto v 10 do 15 letih. Zakaj pa nebi do neke lokacije teh kablov postavili že prej? Ne do končnega uporabnika, ampak do vasi z nekaj sto prebivalci in potencialnimi uporabniki xDSL in IPTV storitve. Jaz mislim, da je to kar precej verjetna rešitev.
Ojačevalci pa ne vem do kakšnih razdalj lahko še delujejo. Verjetno tudi to pride v poštev, ne pa povsod.

Dr_M ::

optika je izredno draga. ze sam T3 modem pride v ameriki od $1800-$28000...kar pa ni zanemarljivo malo. s tem da T3 nese samo 44.7mbps.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hruske ::

Neumno bi bilo, da bakrenih parov, ki so že položeni, ne bi izkoristili kolikor mogoče. Zato je pomoje precej bolj verjetno, da bi do DSLAM-a v ulici pripeljali optiko, potem pa uporabili obstoječo infrastrukturo.

Glede novogradenj pa pač optiko v blok.

Ampak kolikor jz vem ima Ljubljana en res beden načrt omreženja mesta... sem pred cca 1 letom na vlaku slisal modela k se je ful penil k so odgovorni spet vse zajebal... :\

(ok, priznam da je beden vir, ampak mene je prepričal)

Gandalfar ::

sej mas ATM .. zakaj bi postavlju nove opticne kable?

MRtwister ::

kolk pa stane telekom tak dslam, sentinel? :>

wishmaster ::

Vsi fantazirate o VDSL tehnologiji.Kje si pa lahko v evropi navadni ljudje privoščijo VDSL.Kolikor sem izvedel bo VDSL bolj namenjen podjetjem.Prihodnje leto januarja bodo začeli testirati še tehnologijo ADSL2.Za mene osebno bi bil najboljši SDSL kjer je UL enak DL.Obeta se nam tudi IP TV na dveh TV-jih.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Dr_M ::

ja SDSL je zelo dobra stvar...sam kaj ko je max hitrost samo 2mbit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pivmik ::

Mislim, da bo dial-up v vaseh nadomestil brezžični UMTS, ki lahko lovi 384kb/s (48KiB/s).

Samo bi blo fino da bi delali posebne modeme ki so namenjeni samo za dostop do interneta z računalnikom.
In ne klamfanje z nekimi mobiteli, ki spo preko kablov povezani v računalnik in pizdarijami z nastavljanjem.
LP, Gregor GRE^

Gandalfar ::

PicNiK: sej mas .. pcmicia.a.. :>

CaqKa ::

maš tudi take ki se preko com porta všaltajo kot stari modemi... siemens dela take za industrijo.. majo tudi gprs. stane en modul okrog 40ksit+ddv

pivmik ::

Gandalfar:
In kam vtaknem PCMCIA, v rit?
Al je treba spet klamfat z dodatnimi napravami itd itd...?


CaqKa:
Ja samo kje se jih da kupit?
Pa zakaj jih ne da S!mobil v GPRS Unlimited paket (subvencioniran)?
Pa za GPRS je žže v redu, ampak pri UMTS je COM port prepočasen

Aja prej sem pozabil omeniti da 384kb/s lovi pre premikanju.
Če si montiraš modem na fiksno mesto ti UMTS vleče 2mbita.... HURA za vaščane!
LP, Gregor GRE^

MRtwister ::

ne bo umtsa povsod, bazne postaje morajo bit dost bolj pogosto postavljene kot pri GPRS, pa se dvomim, da bo mobitel dal podoben paket, kot ga ima simobil za GPRS. sej cene so ze znane, 5000 je narocnina, vsebuje pa 500mb prometa...

Gandalfar ::

PicNiK: pcmicia kartica za PC .. kako si vedel? :)

Hux ::

Tako bo s storitvijo SiOL TV pokritih že približno 70% naročnikov SiOL ADSL.

A da jih je kr 70% ze?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Gandalfar ::

Hux2: zakaj pa ne...? 70% narocnikom je IPTV na voljo .. ni nujno, da ga majo.

Mavrik ::

Glede ojačevalcev: A ni tako, da se takih signalov ne da ojačat? Recimo če je slučajno med tabo in centralo tak ojačevalec, potem ni možnosti da bi mel ADSL.
The truth is rarely pure and never simple.

frenk ::

more bit tak ojačevalec, ki je namenjen tudi ADSL-u:)

pivmik ::

Gandalfar:
In kajm vtakneš PCMCIA (PC card) ?
V računalnik mislim
Kje je luknja za PCMCIA?
LP, Gregor GRE^

Gandalfar ::

PicNiK: PCI/USB razsiritveno kartico kupis

Hux ::

ko misli siol ponudit TV preko 2eh televizij tudi Kabelsko odjavim.
Mam obcutek da bo SIol pocasi zavladal mocno in kablasem nebo slo vec tak dobro ce je res slika tolko bolsa hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Gandalfar: Ko rece 70%. Nekaj se je govorilo da Siol TV ni mozen ce se modem nemore z sinhronizirat pri polni hitrosti. Kaj to tocno pomeni mi ni jasno le vem da jaz nemorem niakor met paketa 8M.
Telekom je preveril in je SiolTV mozen na moji lokaciji torej kaj je zaj z to sinhronizacijo 8M?
Pol se pa pise da SIOL TV ima lahko vsak ki je narocnik ADSLa. Hm tudi tisti ko jim nevlece vec kot 1M?

btw. Ko dam odgovori bi lahko samo kvotalo prejsni post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Gandalfar ::

Hux2: ocitno imas napacne informacije, kar se tice sihronizacije.

Hux ::

V katerem smislu?
Da se nerabi sinhronizirat pri polni hitrosti ali da tukaj ni mozen ADSL TV?

swar ::

Hux sem ti ze na siolovem forumu razlozil da iptv konzumira od 4 do 6 mega(eni programi baje nihajo drgac se pa vec al manj giblje okoli 4).Ce mas lahk modem na 4 mas lahk iptv.

Marjan ::

swar: to sem jaz hotu dopovedat enemu na siol helpdesku, pa se ni strinjal.

Pravi, da mora bit 8Mb/s, vse kar je manj ne bojo priklopil. Pa tudi če ti vleče 7.9Mb/s.

:\ :|

swar ::

Ja no treba je tut razumet da Siol noce nategovat strank kokr jih nekateri ispji(telemach)kjer ti net dela slabs kot dial up.Sam pustmo zdej to.Un na helpdesku ma verjetn ze vnaprej napisane odgovore kaj mora rect in deluje nekak kot robot :D

Hux ::

Jah mora nekak se drzati oblike nemore kr rect. Ej jo men cuj ti nedela? Jo men bomo pogledli :D
Dosti vec pritozb bi prislo ce bi blo drugace.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL vs VDSL

Oddelek: Omrežja in internet
294544 (3673) damirj79
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135671 (19617) Bug
»

Volja - cenejši internet kot T-2? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11916564 (9020) Wox

T-2 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
81286729 (44449) T-2 Info
»

kabelski internetnet VS. ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
876722 (5043) Soprano

Več podobnih tem