» »

ADSL ne dela - tretjič danes!

ADSL ne dela - tretjič danes!

SLOWWWeb.net ::

Mislim, kava jim je? Ne znajo niti enih ubogih žic skupaj povezat?
Kriza. :O

Se dober da imam SiOL free paketke, za take gluposti :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Stallone ::

Kva ti je?
Men vse dela

SLOWWWeb.net ::

Ne kva je men, kva je SiOLu. Namreč pritožbe so kar deževale na 0808765. Na supportu so mi rekli samo da so o napaki ze obvestili tehnike. Sicer je bila potem napaka rešena v v 10 minutah, ampak vseno ;( .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

billy ::

matr kako si bogi.... kr smilis se mi. jaz bi na tvojem mestu takoj sel nazaj na dial-up!

SLOWWWeb.net ::

DialUP se itak še uporablja :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

IceIceBaby ::

ne se ti nad ADSL pritoževat. Tolk uredu ko tole dela noben kabl ne.

SLOWWWeb.net ::

E, tukaj pa imaš čist prav. Jaz sem šel ravno iz kabla na ADSL >:D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Stallone ::

No vidiš, sej ni blo tko hud izpad:D

madmitch ::

TY-Team, pa ti moraš bit pa res revež, meni je priklop na net delo in zaslužek in se ne sekiram toliko zaradi 10 minut. Če si zaradi teh "strašnih ispadov" ADSL-ja na takšni izgubi, toži Telekom, Siol pa še koga. To je pri nas tako ali tako folklora. Potrpi mali, še kap te bo. Pač nismo vsi nezmotljivi kakor ti.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

SLOWWWeb.net ::

Ja jaz sem se pač,...še sploh ker sem se ravno odpravljal na pomemben sestanek in sem pred tem moral še printat mail, ki bi ga mogel prenesti iz internta. Takrat pač ni delal internet. No sedaj imam tudi za take razmere urejeno z backup linijami, ki sistem avtomatsko preklopi in združi dve isdn povezavi.

Naj omenim še to, da 24mb veliko prezentacijo ni kar tako fino prenesti tudi z dvema isdn linijama.

Sicer bi lahko tudi preko dlancnika prevzel pošto, amapak je precej bolj zamudno,... Sicer pa se za vsak problem najde rešitev ;) .

Sicer pa da bi tožil SiOL se mi zdi bosa, sploh pa zguba časa in denarja.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

MEDENA ::

madmitch:TY-Team, pa ti moraš bit pa res revež, meni je priklop na net delo in zaslužek in se ne sekiram toliko zaradi 10 minut. Če si zaradi teh "strašnih ispadov" ADSL-ja na takšni izgubi, toži Telekom, Siol pa še koga. To je pri nas tako ali tako folklora. Potrpi mali, še kap te bo. Pač nismo vsi nezmotljivi kakor ti

ravno zaradi takih,ki so z malim zadovoljni ima Telekom/SiOL zaradi tega monopol...ker ste skoz tiho.

Hux ::

Nenene to ni tak ajnfoh. Jaz placam ADSL 8 jurjev in zato hocem met neprekinjeno povezavo torej nic izpadov nemrec sem v NAscar 2002 league in ce dol padem padem iz serverja in zgubim dragocene tocke. Cim se mi to enkrat zgodi bo foter naredo guzvo na Telekomu ker je reko ce ze placa 8 jurjev nej se tudi to ne dogaja drugace nebo placal vec. Hm Foter mi je tudi zrihtal da so priklopli ADSL v manj kot 24 urah. Tam nekje 20 ur so rabli. Predvcerejsnem je napisal vlogo za ADSL vceraj je ze zadeva stala. Prej sem nemrec uporablal Dailup ISDN free preko Siol-Telekoma. Jaz enostavno nebom toleriral izpadov za nekaj ko placam 8 jurjev na mesec. Foter mi je zasiguro da cim zve da bo siol vzel sluzbene prikljucke bom najmanj po treh dneh dobil adsl in se je uresnicilo se prej.

whatson ::

8000 SIT plačam... in ne 7900 SIT
24 ur na dan hočem bit ONLINE... in ne 23 ur in 50 sekund.


Samo v tem je point.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Predator ::

.... jaz pa ne bom več toleriral da mi dial up ven meče, da imam slabe prenose, reklam za adsl ki ga ne morem imet ( zato sem nehal obiskovat stran siol.net ker skos najedajo z njim), mailov z reklamnim obvsetilom za adsl ki ga ne morem met, računov za siol z reklamnim obvsetilom za adsl ki ga ne morem imet, račun za telekom z reklamnim obvestilom za adsl ki ga ne morem imet, ne gledam več tv ker mi gre na jetra reklama za adsl ki ga ne morem imet, ko se peljem s trolo po ljubljani mižim ker mi grejo na jetra plakati z reklamami za adsl ki ga ne morem imet :P ...

a sem jasen? če vam adsl ni všeč imate vso pravico razdret pogodbo in zahtevat povračilo vseh stroškov ker pogodbo razdirate zaradi nedelovanja ampak tega ne bo naredil nihče ker samo jamrate kolk vam je hudo 24h na dan vlečt dol filme/igre... pa vse za 8k na mesec



Hux ::

Ce te dailup ven mece pa ni kriv Siol ampak so drugi razlogi. Prvi jelahko enostavno prevec motenj v liniji. Ti sumi kaj not ce mas analogno, drugi je pa lahko cisto za kurc modem recimo tudi ce mas ISDN in recimo 3COm modem kot jaz te bo ven metalol. Nabavi si drugega kot recimo ASsusa internega za 7 jurjev pa te nebo vec ven metalo.

Priklucen 10 ur na ADSL zaj neprekinjeno in ni blo izpada niti ob enih ponoci.

Predator ::

to sem že tudi jaz razmišljal samo mi je isto delalo na 3 modemih ( pač strela rox >:D ) ampak mi arnes čist ok dela samo na žalost je tista glupa omejitev časa ( jaz sem pa na mesec 150 ur online na dialupu )

tolk da kar se mojega primera tiče je krivda na siolu :)

Hux ::

Ja samo meni ni jasno zakaj bi bil SIol kriv sej ni krajevno omejen kot kabel ali pa DSL. Mene cist nic ni dol metalo z Asusom vec ko sem pa nazaj 3COM vsaltal pa spet dol leto po 3 urah al pa random. Mel sem tudi dve 3COm ista mdoema doba pa sta oba srala. In jaz sem prejsni mesec samo 550 ur naredo na dailupu.

Tomi ::

Predator, od kod tebi 150 ur? Ker jaz imam že nekaj časa neomejeno...
metrodusa.blogspot.com

Predator ::

tolk mam jaz porabe na siolu ;)

drugače imaš pa ti arnes podaljšan kot študent ( ki imajo neomejeno , jaz sem mel pa arnes preko sestre ( osnovna šola kjer so imeli tedensko omejitev , ne vem kolk je sedaj samo takrat je bilo 10ur na teden ); itaq sem ga pa potem canclal pa šel na siol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

Tomi ::

To bo to, ja..
Tako da sedaj lahko samo še počakam, da bo imel Arnes en poceni ADSL, tako kot je s tem na kablu.
metrodusa.blogspot.com

Hux ::

NEvem mislim d amam jaz omejeno celo na 10 ur in ce ne uporabis se v drugiteden prinese +5. Eh jaz tak ne uporablam arnesa vzel sem gga pred pol leta samo da bi si kabel nabavo ampak hitrost je bla 64kbps tak da sem si kr odmislo.

Predator ::

aja mogoče malce zlobno, zadnji teden odkar majo adsl-jaši probleme mi pa net dela super, tud po 3h stabilno linijo >:D

Hux ::

Hm jaz nimam dobenig problemov z DSLom. Vedko ko je racunalnik vkloplen je tudi net in se nisem dol pado.

SLOWWWeb.net ::

HUX ko boš imel več izkušenj z ADSLjem, boš drugač govoril. Po dveh dneh, pa res veliko vidiš kako dela ADSL :\ .

Vse skupaj zgleda tako, kot da bi bil eden od SiOLa, ki želi povrniti ugled ADSLju.

Zgodovina sprememb…

jetam ::

eh dej no Slowwweb. Njemu je ocka zrihtu (in to v 24 urah i might add) zato je tko stabilno...
Ti pa res nc ne ves!

SLOWWWeb.net ::

:D Ja, maš prav.

Zgodovina sprememb…

Hux ::

ja kot da dva dneva nimata vec kot 3 ur. Mater si pametni.

tejo ::

Sej je ADSL k v redu zadeva, če ne upoštevamo, da vsakih 10 min za kake pol minute neha delat internet, pa če spregledamo tisto omejitev 24h...

Stallone ::

Kva vm je? Men še nikol ni nč crknil.... No, saj jest sm lahko vesel :D


Btw: ADSL mam 5 mesecev

Hux ::

Hm 3 dni nonstop gor tu pa tam kaki reset da nisem nikdar modo doseci 24ur limita zaj bo prvic cez 2 uri in se enrkat nisem dol pado. Dobenih 10minutnih prekinitev nimam ker spilam igre po vec kot 2 uri kjer se bilo to opazlo in downloada ko pridna mravlica. Vzrok za diskonekt bi jaz prvo iska na modemu samem. Pozanimaj se koga vse diskonekta in kake modeme majo. Pol je vlka verjetnost ki je seveda lokalno omejena na DSLAMe. Druga varianta jed a mas idlle disconnect vsaltan.

Mene je z USR 3COM modemom na dailup celi cajt metalo dol cele 2 leti in imel sem celo dva ista ker sem si enga sposodo in isto sranje nakar mi je dokurclo in sem reskiral z novim modemom in od takrat me ni vec. Zaj mam dva oba za prodat hehe.

Tomi ::

Hux2: kot so ti že drugi povedali, si ti nekako drugačen od drugih, ker si ADSL dobil prej, imaš verjetno prioriteto, in pa imaš ga šele tri dni.
metrodusa.blogspot.com

Hux ::

Eh kako prioriteto daj nehi no. Placam 8 jurjev kot vsak tu. Issci vzroke za napako na tvojem DSLAmu, modemu, instalaciji sami ne ša na Siolu ker te bi vsi dol padali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

SLOWWWeb.net ::

Torej, če prav razumem je napaka na liniji. Se pravi da Telekom ne zna izgraditi niti enega spodobnega ADSL priključka [beri: v centrali ploščico zamenjat, pri uporabniku pa tri žice skupaj klofent] ?

Lej, če so pred tem povezave delovale in sedaj kar na enkrat večim naročnikom ne, kje misliš da so napake?

Naj malo namigne: v profilih na SiOLovem serverju ;) .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

Hux ::

Vecini? kolk je ta vecina? Tem 3em na tem foromu? Na koncu bojo ugotovili da so si vsi sosedi in se cudili dalje. Ce je napaka na siolu bo tudi dailup, kebl in podobno jebalo.

Eto dans me je prvic disconnectalu tocno ko je poteklo 23:59.59 casa trajanja linije. To pa je tak 24urni disconnect.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Telekom mariskaj nezna naret. Polek ISDNa prodaja res zakurc modeme in to kr dva kurceva modema tak de se nebi cudo ce mate vi tudi kaki kurcev ADSL modem. Oni so ja znani da vedno najdejo nekompatibilno opremo. Sej so lifranje 3COm modema tudi prenehali malo kasneje ko sem ga jaz dobo :(. Upam da je ta ADSL kolk tolko kvaliteten ceprav je od neke cudne firme nikol se cu.

SLOWWWeb.net ::

Hux2: ne želim se spuščati v besedne dvoboje. Drugač men so sedaj težave odpravel. Po 3 posredovanjih Telekoma doma mi sedaj povezava dela, tako kot mi mora.

P.S.: "Težava" je bila ugotovljena na Siolu-po testiranju linje iz Ljubljane ->Kranj.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SLOWWWeb.net ::

Comov modem men služi fino :D . So pa tiste od Seimensa centrale bile največjipoden, kar jih je Telkom ponujal preko ISDN paketov >:D - se kdo ne strinja?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Hux ::

nevem za tiste. Za mene je ta 3COmov najvecji poden. Nikol vec nebom nic 3Comovega mel.

tejo ::

In zgodilo se je... Crknil mi je ADSL modem (ADSL Network Termination, Siemens modem, kakrkol hočte). :(

Stallone ::

tejo:

Kako ti je pa to ratal??:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stallone ()

tejo ::

Lepo sem bil na netu, naenkrat se modem ugasne, zdej pa že par ur noče delat nič. Sem kabel potegnu že ene 30x iz vtičnice, pa spet probu, pa nič, tko da je možno, da sem mel probleme z ADSL zarad te zadevice, k mi jo je pobralo zdej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()

Stallone ::

Hmm, tole zna biti resno...:(

SLOWWWeb.net ::

Poklič 116!
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Stallone ::

:D :D

Hux ::

Zaj sem lih bil na slovenskem serveru od Jedi knighta in smo meli 4 ADSl dva pind od 23-41 in dva od 38-50. Zakaj je to tak?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017881 (6082) Narcos Satanicos
»

ADSL za dijake,študente

Oddelek: Omrežja in internet
251982 (1007) CCD
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379715 (6774) AlienRex
»

ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
321739 (1256) Hux
»

ADSL? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
816786 (5179) wind

Več podobnih tem