» »

Microsoft je razmišljal o ukinitvi prodaje Viste

Microsoft je razmišljal o ukinitvi prodaje Viste

TG Daily - Richard Francis, generalni menedžer Microsofta, je v intervjuju povedal, da močno premišljujejo o smielnosti nadaljne prodaje Viste po izidu Windows 7. Pravzaprav imajo prav, saj naj bi naslednik, Windows 7, tekel bolje oz. hitreje tudi na obstoječi strojni opremi (prvič, da je novejši Microsoftov operacijski sistem hitrejši od starega na stari opremi), za razliko od Viste pa bo spodobno deloval tudi na netbookih. Poleg hitrosti oz. odzivnosti so se uporabniki močno pritoževali še nad vsiljevanjem varnostnih opozoril sistema med delom, prav to tečnost pa naj bi v Windows 7 zmanjšali za približno tretjino. Povedal je še, da naj bi vso podporo Visti ukinili že aprila leta 2012.

A to se očitno ne bo zgodilo, saj je Microsoft uradno naznanil, da bo Vista po izidu Sedmice še vedno naprodaj tako izdelovalcem računalnikov kot tudi končnim uporabnikom. Podpora običajnim uporabnikom se bo, kot napovedano, končala aprila leta 2012, za poslovne uporabnike (extended support) pa bodo popravki na voljo še naslednjih 5 let. Vseeno pa se bo Microsoft držal napovedi, da bo operacijski sistem na voljo vsaj štiri leta od izida, kar pomeni, da bo Vista na prodajnih policah vse do januarja leta 2011. Kljub daljši podpori je to še vedno eno najkrajših obdobij podprtosti, saj Windows XP recimo uživa normalno podporo že kar 8 let.

Le kdo bo v letu po izidu Windows 7 kupil Visto?!?

153 komentarjev

«
1
2 3 4

Good Guy ::

Le kdo bo v letu po izidu Windows 7 kupil Visto?!?

jst še win 7 ne bom... ker ostajam na xp-jih:))
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

AndrejS ::

Jaz pa sem XPje zamenjal z visto, ker sem jo dobil...

Furbo ::

Meni čisto lepo dela, ne vem kaj folk tolk jamra.

Potem ko si enkrat naštimaš programe, se z OS skoraj ne ubadaš več. Vsaj jaz ne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jkreuztzfeld ::

Genialno.
Produkt, ki si ga že porinil 25 mio nesrečnikom razglasiš za krah, mu dodaš paket popravkov in zapakiraš v novo embalažo. Ustvariš medijski hype in uporabniki zadovoljo požrejo kar jim serviraš.
So it goes.

janezek67 ::

Če imaš solidno mašino, je Vista precej manj občutljiva na krah kot XP. Tako da se s Furbom strinjam.

BoLhCa ::

Vista je itak daleč bolj napredna od XP-jev, da ne govorim da je n-krat stabilnejša, ter tudi hitrejša z SP1.
Trenutna uporaba XP-jev je totalen nesmisu.

Vendar jo je raja oznanila za "black product" že ob izidu in tako je še dandanes. Pač če ne veš kako deluje, označiš da je požrešno & stuff in smo tam.

Jst uglavnem vsak dan uživam v Visti in od dneva namestitve nisem še pomislil, da bi šel nazaj na neki prastari OS, kot so XP-ji. Imam pa 64bitno Visto.

snow ::

Če bo 7ka bolj stabilna in hitra kot XP bomo šli na 7ko. Drugače pač ne. ;)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

tadej1005 ::

Visto "pljuvajo" tisti, k ne znajo OS-a poštimat tko, da mašina laufa boljše kot z XP-ji, oziroma tisti, k majo prastaro mašino.
Kadar v Visti izklopiš vso nepotrebno navlako, ki se po nepotrebnem zaganja in laufa v ozadju, izklopis UAC, pa še marsikaj drugega, potem komaj vidiš, kaj zamujaš, kot če laufaš XP-je. Sam sem na začetku tudi pljuval po Visti, ker sem jo dobil naloženo na kupljenem prenosniku. Vendar, ko je prišel SP1 ven, in ko sem na novo naložil sistem brez vseh nepotrebnih "cvetk", seveda 64-bitno ultimate verzijo, mi na pamet več ne pride da bi spet nalagal XP-je na laptopa.
Sedaj pa testiram na HomePC-ju Win7 64-bitne pa morm rečt, da so kr ql.

LP

Good Guy ::

sej men je tut kul vista, sam enkrat ko bo čas za format bom mogu namest xp-jev gor dat visto..

nekak ta prehod je težek pa ne zarad tega ker viste nebi obvladav, ampak zarad tega ker se nakaj navadiš, se zlepa ne odvadiš..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Spc ::

Če bi naredili visto tako, da bi vse kaj deluje v XPjih delovalo v visti bi narod začel uporabljat visto.
Tako pa je v visti vse obrnjeno na glavo in dela samo najnovejši hardware pa še to včasih ne tako kot bi moral.
Z Windows 7 pa ni nič drugače zato pa so seveda vgradili Windows XP Virtual ampak tudi tam nič ne pomaga če uporabnik nima najnovejšega hardwareja, saj stari hardware ne gre inštalirat v virtualnih xpjih.
 

šernk ::

Visto "pljuvajo" tisti, k ne znajo OS-a poštimat tko, da mašina laufa boljše kot z XP-ji, oziroma tisti, k majo prastaro mašino.


želiš s tem povedati da vista ni za navadne uporabnike? kar vem naj bi bila vista uporabniku prijazna, vendar čemoaš za njeno delovanje poznati vse procese potem temu ni tako
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

trnvpeti ::

poleg, da je hitrejsa in bolj stabilna, se mora se splacat

blackbfm ::

Tako pa je v visti vse obrnjeno na glavo in dela samo najnovejši hardware pa še to včasih ne tako kot bi moral.


Kaj pa je zate "najnovejši"? Že najmanj 3 leta imaš v trgovinah hardware ki je normalno podprt v visti nevem kaj bluziš. Če imaš pa kakšne specialne naprave, ki še v xp komaj delujejo z nekimi xyz gonilniki potem pa ne moreš posploševat.


Genialno.
Produkt, ki si ga že porinil 25 mio nesrečnikom razglasiš za krah, mu dodaš paket popravkov in zapakiraš v novo embalažo. Ustvariš medijski hype in uporabniki zadovoljo požrejo kar jim serviraš.
So it goes.


Točno to. Zelo lepo povedano:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Spc ::

Kaj pa je zate "najnovejši"? Že najmanj 3 leta imaš v trgovinah hardware ki je normalno podprt v visti nevem kaj bluziš. Če imaš pa kakšne specialne naprave, ki še v xp komaj delujejo z nekimi xyz gonilniki potem pa ne moreš posploševat.

Se pravi če imam Audigy 2ZS Platinum kateremu ne majnka čisto nič in bi rad uporabljal vse stvari kot so surround mixer/EAX Console/EQ .. itd itd.. moram obvezno kupit nov X-Fi ?

Zakaj pa niso potem naredili tako, da bi driverji, ki so delali v XPjih delovali normalno v visti ?
Zato da gre narod kupit ( v tem primeru ) X-Fi Platinum, ki pa ne nudi nič več kot Audigy 2ZS Platium in še enake ADC / DAC-e ima gor zalotane.
Edina razlika je v špilih ki uporabljajo 3D zvok in EAX. Če pa uporabnik snema zvok iz line in / SPDIF in ali pa predvaja pa je X-Fi čisto enak Audigy2 seriji.

V tem primeru uporabnik kupi isto zadevo dvakrat samo zato ker pač vista ne podpira tega.
Tako, da lahko ima uporabnik 12 jederni processor, 4GB rama ampak pri zvočni pa se potem zatakne zaradi "nepodpore" gonilnikov.

Je pa sigurno boljše, da uporabnik uporabi Audigy2ZS kot pa tisto kaj je gor na plati neka intergrirana zvočna kartica..
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

SkIDiver ::

Windows 7 seka, da glava peče. Prenosnik, ki je z Visto "šepal" sedaj z Windows 7 RC1 dobesedno seka.
Prehod se po mojem mnenju in oceni splača in je vreden.

c00L3r ::

Zakaj pa niso potem naredili tako, da bi driverji, ki so delali v XPjih delovali normalno v visti ?

Zakaj pa niso potem naredili tako, da bi driverji, ki so delali v Win 3.1 delovali normalno v visti?

MacQ ::

Zanimivo kako vsi zagovorniki Viste hvalijo kako je svetlobna leta pred XPji, noben pa ne pove, kaj jo napravi tako dobro in zakaj so XPji zastareli sistem.

Glede na to, da v Visti delaš vse enako kot v XPjih (in sicer počasneje, če ne zamenjaš kište), ne vidim čisto nobenega razloga za prehod na Visto.

Me pa prav zanima kaka bo reakcija podjetij, ki so prešla na Visto in za to zapravila ogromno denarja, potem pa bodo morala preiti na W7 in spet zapraviti goro denarja zanj. Glede na to, da bi komot lahko ostala na XPjih, si mislim, da jim to sploh ne bo všeč.

Matevžk ::

Zakaj pa niso potem naredili tako, da bi driverji, ki so delali v XPjih delovali normalno v visti ?

Zakaj pa niso potem naredili tako, da bi driverji, ki so delali v Win 3.1 delovali normalno v visti?

Zaradi bistvenih razlik v arhitekturi (tudi med 98/ME in NT/XP/2k/XP/Vista)?
lp, Matevžk

Mavrik ::

Tako kot je med Visto in XPji tudi precej bistvena razlika v arhitekturi gonilnikov. Predvsem se jih je sedaj precej premaknilo v userspace.
The truth is rarely pure and never simple.

cbelica ::

Vista je itak daleč bolj napredna od XP-jev, da ne govorim da je n-krat stabilnejša, ter tudi hitrejša z SP1. Trenutna uporaba XP-jev je totalen nesmisu.


Kaj me tako zelo ogroža pri uporabi XPjev? Stabilnejša? Definiraj 'stabilno'. Meni dela XP čisto vredu (za moje potrebe).
Nesmisel pa bi bil, če bi popolnoma uporaben OS zamenjal za Visto, katero bi motral (ponovno) plačati, pridobim pa... 'stabilnost'? Dej, ne 'kakaj' kle s takimi...:\

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

c00L3r ::

Matevžk točno tako kot si napisal :) Jaz sem samo bil malo sarkastičen...

Sicer pa je 7-ka samo malo pohitrena Vista. Tisti ki vam Vista ni všeč, vam tudi 7-ka ne bo.

energetik ::

Nesmisel je kupovanje Viste in zamenjava OS, če prejšni XP lepo dela in ne potrebuješ novega sistema. Prav tako pa se mi zdi nesmisel Visto dol metat z nove kište, kjer jo itak dobiš zraven.
Uporabljam oba sistema - na stari kišti XP (pa bi delala tudi Vista) in na novem laptopu Visto, ki sem jo dobil naloženo. V obeh pa naredim isto v enakem času pri enaki stabilnosti. Edino, kar se mi v Visti bolj dopade je search...
Tako da - če kupuješ novo kišto in imaš oboje na izbiro, potem ne vem, zakaj ne bi vzel Viste; in obratno, v primeru da že imaš XPje, ne vidim razloga, zakaj bi na novo kupoval Visto.

Bistri007 ::

Glede driverjev za Audigy 2ZS Platinum - to je kriv Creative, ker ni spisal driverjev za Visto, ne sam OS. Začetek prodaje Viste je bil slab PR, ker proizvajalci niso napisali (stabilnih) driverjev, ne zaradi OS.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Matevžk ::

glede driverjev za audigy 2zs platinum - to je kriv creative, ker ni spisal driverjev za visto, ne sam os.

:d
pa koga ti farbaš?
:d
da se razumemo - se absolutno strinjam, ampak...
lp, Matevžk

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

mtosev ::

na npr i7 sistem namestit XPje je neumnost.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

PlayTheGame ::

Tisti, ki pravite, da je Vista nevem kako bolj napredna in nasploh boljša od XP-jev, pretiravate in to na veliko! Uporabljam oba sistema in za tisto kar jaz rabim računalnik, mi Vista ne prinaša neke posebne prednosti razen šminke. Pa imam optimizirana oba sistema, izklopljene nepotrebne funkcije ter procese, a Vista ni v nobenem primeru hitrejša od XP-jev, prej obratno! Za gaming je pa itak počasnejša.

In če bo Windows 7 res tako boljši od Viste, kot se napoveduje, potem bo šla slednja v pozabo. Pač za razliko od sedaj že legendarnih XP-jev ni in nikoli ni bila tako posrečen OS in dajte se s tem Vista-fanboyi že enkrat sprijaznit...
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

MrStein ::

Bistri007:
Glede driverjev za Audigy 2ZS Platinum - to je kriv Creative,

Ah, že spet "sodišče".
Spc-ja čist nič ne zanima "who did it". Zanima ga če dela ali ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

Glede driverjev za Audigy 2ZS Platinum - to je kriv Creative, ker ni spisal driverjev za Visto, ne sam OS. Začetek prodaje Viste je bil slab PR, ker proizvajalci niso napisali (stabilnih) driverjev, ne zaradi OS.

Ni bil microsoft tisti, ki je odstranil direct sound ?
Zgleda, da je to krivda creative-a da so umaknili directsound.



na npr i7 sistem namestit XPje je neumnost.

In zakaj je temu tako ?
Ker sistem vidi 8 processorjev ?
Mogoče bi bilo boljše namestit kakšen serverski sistem.. saj vsi vemo, da vse kaj je več kot 2 core-a znajo serverski OSi boljše izkoristit.
Mogoče bi v primeru i7 bilo boljše uporabit Windows Server 2003 ali pa Windows Server 2008...
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

mtosev ::

en razlog je, ker 32bitni xpji ne podpirajo vec kot 3,2gb rama. ce gledas xp 64b in visto 64b je slednja boljsa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

druga stvar so gonilniki. za xp je razvoj gonilnikov koncuje. Intel chipset drvji bojo se naprej za xpje. kaksni Creative in drugi manjsi proizvajalci pa ne bodo sploh pa za nov hardware izdelali gonilnike za xpje. kaj bos pol
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

c00L3r ::

Se strinjam s energetikom. Če dobiš zraven PC-a Visto, jo je nesmiselno zamenjavat za XP-e. Če pa imaš XP-e, pa ni vredno dat denar za Visto. Vsaj jaz ne bi, če bi moral sam plačat OS.

Če pa imam PC z vsaj 2gb ram-a in imam izbiro, pa bi se odločil za Visto. Zakaj? Zato ker ima vse kar imajo XP-i in še več. Slabosti pa praktično več ni. Je pa res da je Vista brez SP1 skoraj neuporabna. Od SP1 naprej pa vsaj meni dela super.

Prav tako uporabljam oba sistema vsak dan.

Se pa res sprašujem, kdo bo kupil Visto, ko bo 7-ka dokončana.

BigWhale ::

Glede driverjev za Audigy 2ZS Platinum - to je kriv Creative, ker ni spisal driverjev za Visto, ne sam OS. Začetek prodaje Viste je bil slab PR, ker proizvajalci niso napisali (stabilnih) driverjev, ne zaradi OS.


K se pa to zgodi pr kakem drugem operacijskem sistemu so pa krivi tisti, ki so naredili ta OS. Kako hinavsko!

jype ::

mtosev> na npr i7 sistem namestit XPje je neumnost.

No, samo glede tega se XP nič ne razlikujejo od Viste ali 7.

444 ::


Trenutna uporaba XP-jev je totalen nesmisu.


Odvisno za kaj uporabljaš PC. Ne igrajo vsi najnovejših PC iger, pa tudi za te ne vem če je Vista tako dobra, saj gre za sistemsko požrešen sistem.
Kaj imajo drugega tako boljšega od XP-jev pa tudi ne vem, če odštejem fancy izgled.

Boš še prisegal na Visto ko pridejo Windows 7?

Bistri007 ::

BigWhale> K se pa to zgodi pr kakem drugem operacijskem sistemu so pa krivi tisti, ki so naredili ta OS. Kako hinavsko!

Tisti "drugi" operacijski sistemi niso instalirani na večini računalnikov na prodajnih policah trgovin. Če bi bili in se proizvajalci HW ne bi potrudili ponuditi podpore za ta OS, bi bili za malomaren odnos do uporabnikov krivi proizvajalci HW.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

c00L3r ::

Boš še prisegal na Visto ko pridejo Windows 7?

Windows 7 je samo izpiljena Vista. Tisti, ki mislite nasprotno ste pač naivni. MS bi se z 7-ko rad rešil slabega glasu.

MS ni razvil komplet novega sistema v tako kratkem času.

Prepričan sem, da če Vista ne bi bila na tako slabem glasu kot je, bi vse kar ima 7-ka videli v Visti SP2.

energetik ::


Trenutna uporaba XP-jev je totalen nesmisu.


Odvisno za kaj uporabljaš PC. Ne igrajo vsi najnovejših PC iger, pa tudi za te ne vem če je Vista tako dobra, saj gre za sistemsko požrešen sistem.
Kaj imajo drugega tako boljšega od XP-jev pa tudi ne vem, če odštejem fancy izgled.

Boš še prisegal na Visto ko pridejo Windows 7?


Tako je, npr. moja mama, ki rabi PC za pisat enostavne dokumente, za pogledat mejl in kakšno internet stran ter za nalagat fotke z digitalca, Viste enostavno ne potrebuje. Pravzaprav tudi XP ne. Namestil sem ji Win2000+SP4, FF3 in Office 2003 (s pretvornikom za 2007). Naredi lahko s tem vse isto kot z Visto. In zakaj bi potem dajala 100€+ za nov sistem? Samo kot primer...

MacQ ::

Še vedno nobenega konkretnega razloga, zakaj bi bil prehod iz XP na Visto/W7 smiselen.

arjan_t ::

Tisti "drugi" operacijski sistemi niso instalirani na večini računalnikov na prodajnih policah trgovin. Če bi bili in se proizvajalci HW ne bi potrudili ponuditi podpore za ta OS, bi bili za malomaren odnos do uporabnikov krivi proizvajalci HW.


vista ob izidu tudi ni bila, tako da proizvajalci hw niso krivi ...

AntiFriz ::

Vista je cist vredu sistem ce nimas opravka z omrezjem kot pa ti zacne enkrat tist zelen loader "spamat", ko ne mores vec normalno (dela ze ampak vcasih je treba parkrat retry pritisnit in cakat da skalkulira cas brisanja itd... kar traja in traja in traja in traja) brisat datotek itd.. potem pa se vse veselje konca. Ma tud neko "pametno" funkcijo, ki na vsaih cca 30 min prekine povezavo za trenutek. cemu je namenjena ne vem ampak ze gledat film preko mreze (kabel) je mukotrpno.

edit: v sedmici stvar dela

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AntiFriz ()

ABX ::

Večje firme ostajajo na XP in bojo ostale dokler bo 4GB rama dovolj za uporabo programov, verjetno še kako leto.

Ko bomo potrebovali več kot 4GB rama bomo pogledali kaj ima smisla uporabit.


Kaj Janez uporablja doma je popolnoma irelevantno, ker itak Janez kupuje kar mu reklame na cesti povejo.

Kdor zagovarja Visto ali Win7 to počne brez nobenih smiselnih dokazov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Icematxyz ::

Tiho priznanje zagovornikom XP je to. Da se o takšnih zadevah o smiselnosti na glas razmišlja. Posebej še če vemo da za notebooke bi XP naj ostal? In XP bi naj bil vgrajen virtualno v W7?

Zagovorniki Viste požrite se.

ABX ::

Zagovorniki Viste so isti zagovorniki Win7, Win2011, .... vidijo reklame, reklame naredijo nek tik v njihovih glavah in besno grejo kupovat kar je na policah.

Govorijo o varnosti, zanesljivost, hitrosti, ... vendar nimajo nobenih analitičnih dokazov za te trditve.

Jaz nimam nič proti Visti ali Win7, pravim samo da je potrebno preverit ali je res novi OS korak naprej.

Moj netbook pravi da XP je najhitrejši in edini reboot je potreben ko Windows update začne toliko sitnarit, tako da raje reštartam PC kot pa umikat uno neumno okno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

MacQ ::

4GB RAMa bo za pisarniško delo dovolj še najmanj 10 let.

ABX ::

4GB RAMa bo za pisarniško delo dovolj še najmanj 10 let.


Potem naj živi XP še 10 let.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

Nov Office ne bo podpiral XPja. samo za info.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Icematxyz ::

Še dobro. Bi še kje naša upava šla vse skupaj menjevati če bi. Hvala bogu da ne podpira.

MacQ ::

Nov Office ne bo podpiral XPja. samo za info.

So tudi alternative, ki so več kot dovolj za 99% uporabnikov. Pa tudi starejše različice MS Offica so več kot dovolj za vsa opravila.

sure it is. v tvojih sanjah je ja.

Dober argument. Res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MacQ ()

mtosev ::

Nov Office ne bo podpiral XPja. samo za info.

So tudi alternative, ki so več kot dovolj za 99% uporabnikov. Pa tudi starejše različice MS Offica so več kot dovolj za vsa opravila.

aja?

zakaj potem v solah uporabljajo najnovejsi Office?

BTW sam mam StarOffice. je bil free in je o zame.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270704 (62954) dr.Akula
»

Windows Blue še letos, Windows 8 precej slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9931306 (25357) krneki0001
»

Mac OS X 10.6 v petek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21017908 (12410) ShARk63
»

pohitritev računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
362346 (1446) Pepc619
»

Windows XP so zares šteti dnevi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13015483 (10762) tinlad3n

Več podobnih tem