» »

pohitritev računalnika

pohitritev računalnika

Orchestra ::

Imam naslednjo konfiguracijo:
Intel Celeron 800mhz
128SDR ram
19GB SEAGATE
matična plata AOPEN MX3PRO-w
(brez agp)

Rad bi pohitril računalnik,ampak ne vem katero grafo naj kupim.Pri ploščah to ni problem(vzameš najbližjo z agp).Zatakne se pri grafi-gf2 bi bila ravno pravšnja,ati 8500 pa še bolj.Če bi pa vzel gf4 4200ti pa nebi bila celotno izkoriščena?
(menjati sem pripravjen samo plato in grafo)
hvala za vse predloge

Dejan

kihc ::

hmmm, problem je v tem da če menjaš plato neboš pridobil nič, sploh pa nove plate za 800mhz ne moreš kupit.

Jaz bi na tvojem mestu naredil tako - pustil ploščo tako kot je, kupil dodatnih 256mb rama, ter eno malo bolj spodobno pci grafo -- recimo kakšen gf4mx se (na pci vodilu).

seveda je vse odvisno od denarja ki ga hočeš dati...
x

jest10 ::

Lahko pa sistem pohitriš malo drugače:D
Plata ASROCK K7S8X-11jurjeu, duron 1600MHz 10jurjeu, pa še malo rama, grafična in je.

Orchestra ::

Očitno bi blo bol kupt nov komp.:D

denabiker ::

Živjo,

imam en prenosnik, OS je vista, dual core procesor in sedaj sem dodal 4GB, 2x 2GB dual način.
Zanima me, kako bi izkoristil ta ram (ker ga je viška) za hitrejše delovanje PC-ja. Enkrat sem že bral neke trike, samo ne najdem več

Valvoline ::

Živjo,

imam en prenosnik, OS je vista, dual core procesor in sedaj sem dodal 4GB, 2x 2GB dual način.
Zanima me, kako bi izkoristil ta ram (ker ga je viška) za hitrejše delovanje PC-ja. Enkrat sem že bral neke trike, samo ne najdem več

V xp-ju se da izklopit virtual page file.

jan01 ::

Kaj kompliciraš, ga bo vista sama automatično uporabljala...

Invictus ::

Živjo,

imam en prenosnik, OS je vista, dual core procesor in sedaj sem dodal 4GB, 2x 2GB dual način.
Zanima me, kako bi izkoristil ta ram (ker ga je viška) za hitrejše delovanje PC-ja. Enkrat sem že bral neke trike, samo ne najdem več


Daš gor 64 bitno Visto. Če imaš zdajšnjo legalno, 64 bitno dobiš zastonj.

LP I.

ABX ::

Živjo,

imam en prenosnik, OS je vista, dual core procesor in sedaj sem dodal 4GB, 2x 2GB dual način.
Zanima me, kako bi izkoristil ta ram (ker ga je viška) za hitrejše delovanje PC-ja. Enkrat sem že bral neke trike, samo ne najdem več


Kaj bi želel pohitrit, igre, web, kakšno aplikacijo?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

denabiker ::

Živjo,

imam en prenosnik, OS je vista, dual core procesor in sedaj sem dodal 4GB, 2x 2GB dual način.
Zanima me, kako bi izkoristil ta ram (ker ga je viška) za hitrejše delovanje PC-ja. Enkrat sem že bral neke trike, samo ne najdem več


Kaj bi želel pohitrit, igre, web, kakšno aplikacijo?


kolikor se le da, od web-a, programov, ...
64 bitne ne bi dajal, kajti ne bi mogel poganjat nekaj programov, katere želim

ABX ::

XP je najhitrejši, Vista ti nudi več možnosti in posledično je malce počasnejša.

Ko prižgeš sistem preveri porabo RAMA in CPU. Moj XP ima CPU na 0-1% in porabi 100-150MB rama.

Če želiš hiter sistem pazi da ti ne tečejo v ozadju programi ki jih ne potrebuješ.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pepc619 ::

XP je najhitrejši, Vista ti nudi več možnosti in posledično je malce počasnejša.

Ko prižgeš sistem preveri porabo RAMA in CPU. Moj XP ima CPU na 0-1% in porabi 100-150MB rama.

Če želiš hiter sistem pazi da ti ne tečejo v ozadju programi ki jih ne potrebuješ.

Windows 7 pa je hitrejši od XP-ja in Viste :)
Priporočam da downloadate RTM Windowsa 7, ki pride danes (10.) ali pa enkrat po 13., ni še znano.

ABX ::

XP je najhitrejši, Vista ti nudi več možnosti in posledično je malce počasnejša.

Ko prižgeš sistem preveri porabo RAMA in CPU. Moj XP ima CPU na 0-1% in porabi 100-150MB rama.

Če želiš hiter sistem pazi da ti ne tečejo v ozadju programi ki jih ne potrebuješ.

Windows 7 pa je hitrejši od XP-ja in Viste :)
Priporočam da downloadate RTM Windowsa 7, ki pride danes (10.) ali pa enkrat po 13., ni še znano.


Imaš kakšen link do testov?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bluefish ::

ki pride danes (10.) ali pa enkrat po 13., ni še znano.
Uradno je najavljen za 13.

Pepc619 ::

XP je najhitrejši, Vista ti nudi več možnosti in posledično je malce počasnejša.

Ko prižgeš sistem preveri porabo RAMA in CPU. Moj XP ima CPU na 0-1% in porabi 100-150MB rama.

Če želiš hiter sistem pazi da ti ne tečejo v ozadju programi ki jih ne potrebuješ.

Windows 7 pa je hitrejši od XP-ja in Viste :)
Priporočam da downloadate RTM Windowsa 7, ki pride danes (10.) ali pa enkrat po 13., ni še znano.


Imaš kakšen link do testov?

Testov ravno še ni, vendar si preberi to temo in oglej anketo :)
http://www.sevenforums.com/general-disc...

Celo na starih računalnikih se Windows 7 bolj hitro zažene kot XP.

Master Chief ::

7 zakon. Pa nisem nobenih testov bral, ker so ponavadi ti le en BS. Sprobano na stevilnih pcjih, novih in mal man novih, dela hitreje al vsaj isto kot xp. Ampak ne pod 2 gb rama, normalno.

ABX ::

XP je najhitrejši, Vista ti nudi več možnosti in posledično je malce počasnejša.

Ko prižgeš sistem preveri porabo RAMA in CPU. Moj XP ima CPU na 0-1% in porabi 100-150MB rama.

Če želiš hiter sistem pazi da ti ne tečejo v ozadju programi ki jih ne potrebuješ.

Windows 7 pa je hitrejši od XP-ja in Viste :)
Priporočam da downloadate RTM Windowsa 7, ki pride danes (10.) ali pa enkrat po 13., ni še znano.


Imaš kakšen link do testov?

Testov ravno še ni, vendar si preberi to temo in oglej anketo :)
http://www.sevenforums.com/general-disc...

Celo na starih računalnikih se Windows 7 bolj hitro zažene kot XP.


Haha, kot dokaz da je Win7 hitrejši si dal anketo na fanboy forumu. Vsaka ti čast za objektivnost, resno. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

7 zakon. Pa nisem nobenih testov bral, ker so ponavadi ti le en BS. Sprobano na stevilnih pcjih, novih in mal man novih, dela hitreje al vsaj isto kot xp. Ampak ne pod 2 gb rama, normalno.


Lol, benchamrk testsi so BS, ma kakšne.


Res z takšnimi argumenti se ne morem dajat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bluefish ::

zaenkrat nekih konkretnih testov ni, sploh glede na to, da še ni RTM verzije, ki je lahko edina poštena primerjava.
Drugače pa recimo:

http://www.pcplus.co.uk/node/3077/
http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=3789

Si pa lahko brez težav vsak zase poišče teste z Googlom, pa potem presodi njihovo objektivnost.

ABX ::

zaenkrat nekih konkretnih testov ni, sploh glede na to, da še ni RTM verzije, ki je lahko edina poštena primerjava.
Drugače pa recimo:

http://www.pcplus.co.uk/node/3077/
http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=3789

Si pa lahko brez težav vsak zase poišče teste z Googlom, pa potem presodi njihovo objektivnost.


To je problem, Win7 še sploh ni pravilno testiran in ljudje že pravijo da je oh in sploh. Ne rečem nič, mogoče je, vendar brez dokazov prosim ne trosit neumnosti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Pepc619 ::


Haha, kot dokaz da je Win7 hitrejši si dal anketo na fanboy forumu. Vsaka ti čast za objektivnost, resno. :)


Naj bo fanboy forum ali ne, v tej temi(moj zgornji link) so naštete vsaj razlike med Visto & XP-jem v primerjavi z Windows 7 in kje vse je boljši.
Upam samo da ne podpiraš kakšne Viste ker mislim da bo po izidu Windowsa 7 konec z Visto, ker je že Beta bila po performancu boljša od Viste. XP je sicer šezmeri dober Windows vendar si bodo fanboyi XP-ja ziher inštalirali Windows 7 in pri Visti ravno tako(Visto bodo zamenjali zaradi počasnosti).

XP pa bo pomojem ostal drugi najboljši Windows po izidu Windows 7.

Za zdaj kaže Windows 7 odlično, če ostane do izida hitrost takšna kot je bo odlično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pepc619 ()

ABX ::

Jaz verjamem samo v številke, ko bojo igre imele več FPS v Windows 7 bom zamenjal OS, do takrat pa naj živi XP.

Za Web in dokumente je vse dovolj hitro, varnost pa je vedno isto sranje na M$ izdelkih.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Pepc619 ::

Jaz verjamem samo v številke, ko bojo igre imele več FPS v Windows 7 bom zamenjal OS, do takrat pa naj živi XP.

Za Web in dokumenta pa itak je vse dovolj hitro. Varnost pa je itak vedno isto sranje na M$ izdelkih.

Tisti ki znajo pametno uporabljat comp ne bodo dobil virusa več let :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pepc619 ()

ABX ::

Jaz verjamem samo v številke, ko bojo igre imele več FPS v Windows 7 bom zamenjal OS, do takrat pa naj živi XP.

Za Web in dokumenta pa itak je vse dovolj hitro. Varnost pa je itak vedno isto sranje na M$ izdelkih.

Tisti ki znajo pametno uporabljat comp ne bodo dobil virusa več let :)


Tisti ki pa grejo na Linux pa ni važno kaj so, ker virusov ni sploh.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pepc619 ::

Ja samo koliko ljudi dejansko uporablja Linux :)

energetik ::

Na XPjih nisem sem v 7 letih uporabe videl 2 virusa. Pa še to ko sem pomotoma kliknil na en fajl v hinavski obliki:
xxxxxxxx.txt .exe

Toliko ne (ne)varnosti Windows OS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

ABX ::

Ja samo koliko ljudi dejansko uporablja Linux :)


Koliko ljudi kadi, čeprav ve da ni prav?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Na XPjih nisem sem v 7 letih uporabe videl 2 virusa. Pa še to ko sem pomotoma kliknil na en fajl v hinavski obliki:
xxxxxxxx.txt .exe

Toliko ne (ne)varnosti Windows OS.


Seveda, če ti veš kaj delaš možnost okužbe je minimalna. Ampak naredi napako in dobiš prst v rit.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pepc619 ::

Ja samo koliko ljudi dejansko uporablja Linux :)


Koliko ljudi kadi, čeprav ve da ni prav?

Zdaj nimam pojma kako ti to primerjaš vendar to nima prav nič veze z operacijskimi sistemi. Bistvo je da je Windows veliko bolj uporabljen kot pa Linux.

Drugače pa. Če je na Windowsih res kak švoh virus ga itak antivirusnik odstrani. Če pa je kak bolj zahrbten kakor Virtumonde, ki sem ga jaz imel, potem pa obiščeš forum kakor je Geeks to go naprimer(so gor ljudje od ''Microsofta''), ki ti znajo odstranit virus z malimi programi in kodami. Ubistvu moreš samo angleško znat :).

Drugače pa jaz v petih letih sem imel tudi samo ene 2 virusa na XP-ju. In to v glavnem je bil tudi dvakrat Virtumonde, nisem imel pojma od kje se je prikazal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pepc619 ()

ABX ::

Ja samo koliko ljudi dejansko uporablja Linux :)


Koliko ljudi kadi, čeprav ve da ni prav?

Zdaj nimam pojma kako ti to primerjaš vendar to nima prav nič veze z operacijskimi sistemi. Bistvo je da je Windows veliko bolj uporabljen kot pa Linux.

Drugače pa. Če je na Windowsih res kak švoh virus ga itak antivirusnik odstrani. Če pa je kak bolj zahrbten kakor Virtumonde, ki sem ga jaz imel, potem pa obiščeš forum kakor je Geeks to go naprimer(so gor ljudje od ''Microsofta''), ki ti znajo odstranit virus z malimi programi in kodami. Ubistvu moreš samo angleško znat :).

Drugače pa jaz v petih letih sem imel tudi samo ene 2 virusa na XP-ju. In to v glavnem je bil tudi dvakrat Virtumonde, nisem imel pojma od kje se je prikazal :D


Ti si sprejel viruse kot del OS-a, na srečo si imel malo težav, drugi te potencialne nevarnosti ne sprejmejo. Odločitev pa itak je tvoja, vendar kar je dovolj dobro zate, ni dovolj dobro za nekoga drugega.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pepc619 ::

Ja očitno se znam dobro branit pred virusi in vem kaj delam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pepc619 ()

ABX ::

Ja očitno se znam dobro branit pred virusi in vem kaj delam.


Tako, vendar ne glede na to si bil deležen okužbe.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

pingo76 ::

Probal visto 7 in je bilo kar nekaj hecov z igrami. Kar je delalo je delalo enako kot pod xp (dx10 izvzet) tako da je letela dol po tednu uporabe. Bom še počakal... čeprav dvomim, da me bojo v redmondu presenetili. Zagotovo je pa velik korak naprej od tistega POS od viste. Nekaj stvari mi je že bilo všeč pod w7 ampak trenutno mi še prevaga xp po delovanju meni pomembnega, nažalost.

ABX ::

Probal visto 7 in je bilo kar nekaj hecov z igrami. Kar je delalo je delalo enako kot pod xp (dx10 izvzet) tako da je letela dol po tednu uporabe. Bom še počakal... čeprav dvomim, da me bojo v redmondu presenetili. Zagotovo je pa velik korak naprej od tistega POS od viste. Nekaj stvari mi je že bilo všeč pod w7 ampak trenutno mi še prevaga xp po delovanju meni pomembnega, nažalost.


Sej to je problem, človek bi rad verjel da novi OS, bo vse kar je stari + še izboljšave, vendar ni vedno tako. Treba je bit pozoren, si prebrat teste, in z trezno glavo odločit kaj je najbolj primerna odločitev.

Zamenjat OS, samo ker je prišel ven novejši je butasto.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

dzinks63 ::

Če imaš kakšen starejši kos hardwera, kateri v XP dela v nulo, zna v win7 delat probleme. Sam nikakor ne morem usposobit zvočne kartice creativ live 5.1 v win7. Sprobal vse žive driverje, pa še vedno ne dela. Integrirana realtekova špila in dela ok, vendar pa nikakor ne morem snemat zvoka iz youtuba, internetnega radija, ali iz česarkoli podobnega. Sem uporabljal in sprobaval win7 cel mesec, dela vse lepo in hitro, vendar ravno zaradi zgoraj naštetih hecov, sem šel nazaj na XP-je, kje ni nobenih problemov. Omenil bi še riva runer 2.24, kateri dela samo z par funkcijami v win7 in grafične ne moreš niti malo navijat, saj se ne da nič štelat, razen obratov ventilatoja, z coolbitsom pa samo gpu. Za win7 bom moral očitno nabaviti novejšo zvočno kartico, katera bo podprta z driverji tako kot se spodobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

bluefish ::

Treba je bit pozoren, si prebrat teste, in z trezno glavo odločit kaj je najbolj primerna odločitev.
Ali pa ga tudi preizkusiti. Vemo, kako je bilo z Visto - mi je rekel frend od sošolca, ki je slišal od bratranca, ki je bral blog,...

Pepc619 ::

Sej to je normalno da driverji še nimajo popolne podpore za Windows 7. Ker je komaj RC.
In te probleme z igrami lahko rešiš tako da igraš v compatibility mode ali drugače. Pomojem bodo z RTM teli problemi rešeni.

Drugače si pa tukaj lahko pogledaš katere igre bi ti morale delovat na Windows 7
http://www.sevenforums.com/gaming/5739-...

Aja pa še to. Če si slučajno testiral 7100, to je prvi release candidate.
Zadnja verzija windowsa 7 je 7264, ki ima veliko stvari popravljenih, tako da če se ti bo dalo preizkusi to izdajo in bi ti moglo večino iger delat :) Samo raje počakaj par dni, pa si lahko RTM dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pepc619 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 - ali je šlo na boljše ali na slabše?

Oddelek: Operacijski sistemi
312122 (983) opeter
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19825656 (14307) ;-)
»

Windows 7 RTM vaša ocena ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16916090 (9967) Galaxy
»

Windows 7 22. oktobra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9310229 (7129) Tina_
»

windows 7 & vista

Oddelek: Operacijski sistemi
192904 (2419) bluefish

Več podobnih tem